کمک در مورد خرید مانیتور صدا یا هدفون...

شروع موضوع توسط pejvak ‏11/1/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک در مورد خرید مانیتور صدا یا هدفون... تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pejvak

pejvak عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من آهنگسازی میکنم و مانیتور صدای خوبی ندارم و اسپیکر من (speaker focus dpsp 968/5.1) هستش به نظر شما جوابگو هست یا یه هدفون خوب بگیرم؟
    در ضمن باید بگم فعلا به دلیل شرایط مالی توان خرید مانیتور صدا ندارم!

2. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای کار طولانی مدت من هدفون رو توصیه نمیکنم
    البته در بسیاری از مواقع به درد میخوره(برای مثال زمانی که میخواید پن رو به صورت دقیق تنظیم کنید یا زمانی که نمی خواید صدای مانیتور کسی رو اذیت کنه :smile (35): )
    هدفون برای گوش مضر هست اگه بعد از مدت طولانی روی گوشتون باشه صداهارو درست نمیشنوید
    به نظر من فعلا با همین اسپیکرها کار کنید تا زمانی که شرایطتون برای خرید مانیتور مهیا شه

3. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اگه دوست داشته باشین میتونین برای موقع ضبط از هدفون بسته استفاده کنید ولی برای خرید سیستم مانیتورینگ بهتره که اول اسپیکر مانیتور صدای خوبی تهیه کنید و بعد هدفون در کنارش.

4. استودیوادیومستر

استودیوادیومستر Producer عضو سایت هنرمند

شغل :
    مهندس صدا - استودیو تکنیشن
    امتیازات:
    +75 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    دوست خوب من , توجه داشته باشین که اگه ادیومانیتور حرفه ای هم بتونین تهیه کنین در صورت نداشتن ساختار آکوستیکی مناسب در رژی هرگز نمیتونین صدای صحیحی از مانیتور بشنوین و این یعنی هیچ ... در اینصورت متاسفانه تنها راه ممکن استفاده از هدفونهای ریفرنسه ... گرچه مانیتورهای بسیاری هستن که قدرت تطبیق با شرایط بد آکوستیکی رو دارن اما انالایزر در تجربه شخصی من نشون داد که این ادعا عاری از عیب نیست . در صورت استفاده از مانیتور حتما از تله های بیس و دیفیوژنها در اتاق استفاده کنین تا توازن فرکانسی بهم نریزه ...

بارگذاری...