کمک در مورد تنظیم

شروع موضوع توسط hadi_365 ‏4/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک در مورد تنظیم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام

دوستان بنده و یکی از دوستانم تا چند وقت دیگه قصد داریم یک آهنگ پاپ آماده کنیم و صادقانه هم بگم که چیز زیادی از صدا برداری و تنظیم های حرفه ای نمیدونم!!! ولی در کل توی این دو سالی که به یادگیری برنامه ها و سازهای مختلف مشغول بودم یه چیزهایی یاد گرفتم که فکر کنم بتونم بصورت جدی کارم رو شروع کنم ، ولی همچنان توی بعضی از چیزهای شاید ابتدایی مشکل دارم که امیدوارم با کمک شما عزیزان برطرفشون کنم
    و اما چند سوال:

1: اگه میشه توضیح بدید که کلا ترتیب کار تنظیم به چه شکلی هست، منظورم اینه که وقتی ما میخواییم یه تنظیم انجام بدیم به ترتیب باید چه کار بکنیم، مثلا اول ملودی رو قرار بدیم و بعد...
    2: و اینکه آیا باید کار تنظیم کامل شده باشه، بعد به استودیو برای ضبط رفت؟ یا میتونیم با یه ساز ساده هم مثل گیتار وکال بگیریم بعد میکس رو توسط کامپیوتر شخصی انجام بدیم؟
    3: چرا توی اف ال وقتی پروژه رو میسازم اینقدر کیفیتش پایینه؟ آیا باید افکت خاصی داد یا مشکل کار من هست؟

در ضمن اگر جای نا مناسبی رو برای تاپیک انتخاب کردم عذرخواهی میکنم، در ضمن ببخشید اگه سوالاتم ابتدایی بود ولی به هرحال هیچکس از اول عالی نیست، اینم اضافه بکنم که متاسفانه توی شهری که در حال حاضر هستم تنظیم کننده خوبی رو نمیشناسم که بخوام برای یادگیری بهش مراجعه بکنم...

ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/4/11
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    اول اینکه خوش آمدید.
    دوم قوانین سایت رو خوب مطالعه کنید سئوالات مشابه قبلا مطرح شده.
    1- وقتی بحث تنظیم میشه یعنی اینکه کار قبلا آهنگسازی شده و خط ملودی و چارت کلی مشخصه پس شروع و نحوه اون بر میگرده به سلبقه تنظیم کننده یکی ممکنه با نواختن ملودی ها شروع کنه و یکی هم ممکنه مثل من با ساختن ریتم شروع کنه. کلا وقتی کار روالش مشخص باشه کار راحتتر پیش میره.
    2- بله کار باید کاملا انجام شده باشه. اکسپورت به wave بگیرید و بری استودیو.
    بله امکانش هستش اما معمولا از این روش برای ساخت ماکت اولیه جهت تحویل به شخص تنظیم کننده برای تکمیل موسیقی استفاده میشه.
    به چند عامل میتونه مربوط باشه.گکیفیت پائین کارت صدا
    ضعیف بودن سیستم مانیتورینگ
    استفاده از سمپلهای نه چندان مناسب
    احتمالا شما تنظیم کننده های خوب شهرتون رو نمیشناسید.
    تا بخواین تنظیم کننده خوب داریم اینجا کافیه بگید در چه سبکی تا بهتون معرفی کنم.
    از راک و بلوز گرفته تا پاپ و الکترونیک و خلیجی

3. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنونم

راستش رو بخوایید جناب محبی خیلی دوست داشتم شما جواب پستم رو بدید، چون واقعا به شکلی کاملا واضح جواب سولات رو میدید که جاداره بازم ازتون تشکر بکنم
    راستش قبلا هم سوالاتی داشتم که دوستان دیگه قبلا پرسیده بودن که شما و عزیزان دیگه محبت کردید و جواب دادید و بنده هم استفاده کردم ولی جواب این سوالاتم رو نتونستم پیدا کنم واسه همین این تاپیک رو زدم، به هرحال عذر خواهی میکنم بابت این موضوع

جناب محبی بنده در حال حاضر در شهر بندرعباس نیستم و برای تکمیل مدارک دانشگاهیم توی شهر دیگه هستم که متاسفانه باید بگم به شخصه تنظیم کننده خوبی توی این شهر ندیدم و بنده هم در حال حاضر نمیتونم به شهر خودم برگردم، ولی اگه شما تنظیم کننده خوبی رو توی بندر عباس میشناسید که مهارت لازم توی سبک پاپ و رپ رو داشته باشه بهم معرفی بکنید ممنون میشم

4. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ببخشید دوستان یه سوال یدگه داشتم، فقط اگه میشه لطفا سریع جواب بدید که عجله دارم

توی fl 9 افکت
    Portamento رو نمیتونم پیدا کنم ، اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه

ممنون

5. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    من چند ساله با fl کار میکنم ولی افکتی به این اسم ندیدم
    میشه واضح تر توضیح بدب تا کمکت کنم؟ کارش چیه؟

بارگذاری...