کمک در عوض شدن استاد ویولن

شروع موضوع توسط MorphX ‏14/3/16 در انجمن ویلن

تاپیک کمک در عوض شدن استاد ویولن تالار ویلن در persian-music.org.

1. MorphX

MorphX عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من چندماهی هست ویولن رو شروع کردم در شهرستان خودمون با یه استاد خوب کلاسیک که واقعا کارشو بلد بود و از روی اصول بهم آموزش میداد اما به دلایلی دیگه متاسفانه نتونست کارشو تو این شهر ادامه بده که واقعا باعث ناراحتی بود و منم مجبور شدم پیش تنها استاد این شهر برم که ایرانی کار میکنه و ایشون هم هیچ کدوم از اصولی که استاد قبلیم بهم گفت رو قبول نداره. میگه نقطه تماس آرشه با سیم مهم نیست بین خرک و گریف هرکجا بکشی فرقی نمیکنه و میگه واسه این حرفمم سند دارم و اساتید کلاسیک هم به این مورد موقع اجرا توجه نمیکردن !! در مورد ارشه کشی هم اصلا مثل استاد قبلیم دقت نمیکنه جای انگشت ها رو ارشه و میگه هرطور حالت طبیعی دستت هست همونطور درسته و ارشه رو فقط باید شل شل بگیری و هیچ فشاری روی سیم نباشه در صورتی که استاد قبلیم میگفت باید یه مقدار ارشه رو فشار بدی تا از ساز صدای خوبی بکشی بیرون در مورد جای انگشتان هم حرف عجیبی زد که انگشتان ماقبل رو باید برداری چون اینطوری روی نت تمرکز بیشتری میکنی تا وقتی کل انگشتان رو بخوای بزاری !! و اون قضیه فقط از کتاب ۷ به بعد اجرا میشه و بازم مدرک دارم که بعدا برات میارم در صورتی که من الان دقت کردم هر کتابی دارم ل ویولن حتی خالقی توش نوشته انگشتان ماقبل رو نباید بردارید خلاصه کاملا استاد قبلیم رو رد میکنه روشش رو و حتی مترونوم هم زیاد جدی نمیگیره و بیشتر با ضرب پا کار میکنه و درس هر هفته رو میخواد همون سر کلاس اجرا کنم در صورتی که از عهده من خارجه و باید یه هفته در خونه تمرین کنم بعد بیام اجرا کنم خلاصه خیلی خورده تو ذوقم دوستان شما میگید چکار کنم کلاس رو ادامه بدم یا صبر کنم تا یه استاد بهتری بیاد. من نمیخوام غیراصولی ویولن رو کار کنم و بعدا یه زمانی به خودم بیام که راه رو اشتباه رفتم اوت وقت درست کردنش خیلی سخت میشه. ممنون

2. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +550 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    حرفات کمی عجیبه.
    اول اینکه اگه استاد انتخاب کردی خب باید به حرفشم گوش بدی.
    دلیل نمیشه ک دونفر مدرس یه جور فک بکنن مطمئنا تفاوتهایی دارن دلیل بر برتری نیست.
    خب مصلما باید در درس رو هر هفته سر کلاس اجرا کنی پس قراره کجا اجرا کنی؟ مگه استاد قبلیت ازت درس و نمیخاسته؟
    بعدم شما اگه فک میکنی از لحاظ عقل و تفکر خودت یه چیزی درسته خب همونو انجام بده.
    از بین حرفای هر دو درستاشو گلچین کن. باید بتونی تشخیص بدی
    هیچ استادی دلش برای هنرجو خیلی نمیسوزه.
    در مورد انگشتای ماقبل هم... معمولا کسی ک تازه میخاد شروع کنه و مبتدی هست توصیه میشه.
    بعدا ک ساز یاد میگیری این قضیه دیگه اهمیتی نداره
    فشار به ارشه هم باید تا حدی باشه ک ن اینقد کم ک ارشه بلرزه ن ایقد زیاد ک صدای گوش خراش بده. معمولی
    مکان ارشه هم حالا کمی این ور اونور شه مم نیست مهم اینه ک راست و مستقیم کشیده بشه
    ضمنا ضرب پا هم خودش یه جور مترونومه اگه رعایت شه.
    موفق باشی

بارگذاری...