کمک در خرید هدفون

• شروع کننده موضوع Ramtin
  • تاریخ شروع

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
بسیار خوب مرسی و متشکرم .
به نمایندگی سنهایزر هم حتما سر میزنم
با خوندن مطالب دوستان از K44 زیاد خوشم نیومد .
ظاهرا انتخاب ما همون K77 هستش .ولی خوب دوست دارم نسبت به پولی که میدم بیشترین کارایی رو بگیرم
از بین K99 , k77 برای کار مونیتور و استفاده از هدفون در محیط اتاق سکوت ( موقع ضبط ) کدوم رو پیشنهاد میکنید چون ظاهرا نسبت به قیمت همین k99 رو هم میشه به قیمت 65 تومن طبق گفته یکی از دوستان گیر اورد پس حالا بین دو تا انتخاب گیر کردم.
چرا ؟ چون K77 تقریبا close هستش
ولی k99 نیمه باز هستش
خودم فکر میکنم که k99 چون نیمه باز هستش و گرونتره به درد مونیتورینگ میخوره . و برای میکس هم مناسب تره ولی چون نیمه باز هستش به درد کار اتاق سکوت نمیخوره .
نظر دوستان چیه ؟
و به مارکهای دیگه فکر نمیکنم. ظاهرا این مدلها ازمایش خودشون رو پس دادند. پس منم به همین دوتا فکر میکنم و نتیجه قطعی رو میخوام بدونم
ممنونم و سپاسگذار:smile (70):

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
برای دد روم بهتره از k77 به دلیل بسته بودنش استفاده کنی برای مانیتورینگ k99 یک درجه بالاتر از k77 قرار داره و برای میکس هم چون هیچکدوم تو کلاس هدفون های ریفرنس نیستند، مناسب این کار نمیتونن باشن.
ضبط خوبی داشته باشی.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
سلام جونیور عزیز
ببین با این صحبتت برنامه من تغییر کرد !!!:smile (24):
ببین اینجوری چطوره ؟
باتوجه به فعالیت بیشترم با نرم افزارها و استفاده مداوم از هدفون . و ضبط کمتر ( در حد 3 ساعت در ماه.)
و کم بودن بودجه:smile (23):

1- خرید یک K99 برای مونیتور و میکس ( اگر به قیمت 50-60 توسنتم گیر بیارم)
2- خرید یک هدفون سونی ارزون از همونXD-100 , XD 200 برای دد روم . که کلوز هم باشه.:smile (42):هرچند میدونم که نصفه کلوز هم نیست و صداها رو پرت میده بیرون ولی چاره ای نیست . چون میخوام به بهترین کیفیت در ضبط برسم.

چطوره ؟
البته اگر قیمت K99 در حد 60 تومن باشه ولی اگه طبق گفته سایتها حدود 80-90 باشه که همون K77 رو میگیرم. توجه کن که بیشتر کارم پشت سیستم هست و نمیخوام در دد روم هم هیچ صدای اضافه ای داخل میکروفون بشه و شنیده بشه.

حالا اگر هم قیمت ها یکی نبود مجبورم دست گیر بدم و همون روش اول رو استفاده کنم همون K77 :smile (42): برای همه کارها.

راستی هدفون مخصوص میکس از چه قیمتی شروع میشه و چندتا مدل میشه بگی ( چون با توجه به حجم کارم اگر قیمتهاش مناسب باشه و زیر 110 اینها بشه ارزش داره که یکی از اونها بگیرم و خلاص ) یه خورده صبر میکنم ولی ارزش داره نظرت چیه ؟:smile (85):
مرسی و ممنون :smile (2):

26/3/10
191
14
0
مازندران
در مورد هدفون های بسته بنده یکی دو مورد حرف دارم که شاید به درد شما ramtin عزیز بخوره. حتی باز ترین هدفون ها هم با جین کم نشتی ندارند در عین حال نشتی همانطور که قطعا مطلع هستید در فرکانس های بالا بیشتر شایع هست. بنده متاسفانه از نظر شنوائی ضعف دارم به همین دلیل مجبور شدم هزینه نسباتا گذافی بابت هدفون کلوز معتبر بپردازم.(هر چند که خودم زیاد ازش استفاده نمی کنم مگر اونکه زیادی خوش باشم و بخوام با شنیدن صدام کمی دچار نا امیدی بشم و به تعادل روحی برسم) اگر میتونید با ولیوم کم و متوسط بسازید ممکنه که مجبور نباشید هزینه سنگینی بابت هدفون کلوز بپردازید. بنده زمانی که از k44 استفاده می کردم حتی گاهی یک اکولایز موقتی اعمال میکردم تا جلوی نشتی رو بگیرم! اما اگر قصد دارید برند معتبر و جنس خوبی انتخاب کنید رجوع میکنم به فرمایش خودتون در رابطه با بحث نو آوری در کار آقای محبی که فرمودید یا یک کار مناسب و یا هیچ.

نمیخوام در دد روم هم هیچ صدای اضافه ای داخل میکروفون بشه و شنیده بشه.
در این شرایط اگر فکر میکنید از بابت سایر سخت افزار ها کم و کسری ندارید پیشنهاد میکنم حدود 300.000 کمتر یا بیشتر خرید بفرمائید تا خیالتون از بابت داشتن یکی از بهترین ها راحت باشه(بنده از بیر داینامیک 770 رازیم هرچند بهترین انتخاب نیست و انتخاب های بهتری هم با قیمت های بالاتر هست). در غیر اینصورت هزینه 10 یا 20 هزار تومانی که برای هدفون بهتر می پردازید اونقدر ها هم که تصور میفرمائید از نظر نشتی صدا تاثیر گزار نیست... پس با خیال راحت یک مدل متوسط انتخاب کنید.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
به به سلام String دوست عزیز . :smile (53):
در مورد هدفون های بسته بنده یکی دو مورد حرف دارم که شاید به درد شما ramtin عزیز بخوره. حتی باز ترین هدفون ها هم با جین کم نشتی ندارند در عین حال نشتی همانطور که قطعا مطلع هستید در فرکانس های بالا بیشتر شایع هست. بنده متاسفانه از نظر شنوائی ضعف دارم به همین دلیل مجبور شدم هزینه نسباتا گذافی بابت هدفون کلوز معتبر بپردازم.(هر چند که خودم زیاد ازش استفاده نمی کنم مگر اونکه زیادی خوش باشم و بخوام با شنیدن صدام کمی دچار نا امیدی بشم و به تعادل روحی برسم) اگر میتونید با ولیوم کم و متوسط بسازید ممکنه که مجبور نباشید هزینه سنگینی بابت هدفون کلوز بپردازید. بنده زمانی که از k44 استفاده می کردم حتی گاهی یک اکولایز موقتی اعمال میکردم تا جلوی نشتی رو بگیرم!
فعلا مبنای خرید بر روی مسئله مونیتورینگ هست. و بعدش کلوز بودن هدفون و استفاده در دد روم ( چون با گوشیهای کوچیک هم میشه گوش رو کامل کیپ کرد و یه ضبط رو انجام داد .)
تا عدا که یک K44 رو هم به مجموعه هدفونها اضافه کنم.
هرچقدر فکر کردم نظرم رسید به خرید یک k99 چون ظاهرا جونیور میگه که یک سر و گردن از بقیه در قیمت خودش بهتره خیلیها هم تعریفش رو کردند. ظاهرا سورسی هم برای مطالعه و مقایسه نداریم من که گشتم نبود .
برای خرید دوربین و قطعات کامپیوتر هزار تا بنچمارک هست ولی برای خرید هدفون متاسفانه دریغ از یک rview معتبر

اما اگر قصد دارید برند معتبر و جنس خوبی انتخاب کنید رجوع میکنم به فرمایش خودتون در رابطه با بحث نو آوری در کار آقای محبی که فرمودید یا یک کار مناسب و یا هیچ.
اون فرق میکنه :smile (85): اونجا من پول در میارم ومثلا اهنگ میسازم وقت دارم که چیز بهتری رو تحویل بدم ولی اینجا دارم خرج میکنم !!!!!! این دوتا مسئله جداست اینها رو باهم قاطی نکن :d

در این شرایط اگر فکر میکنید از بابت سایر سخت افزار ها کم و کسری ندارید پیشنهاد میکنم حدود 300.000 کمتر یا بیشتر خرید بفرمائید تا خیالتون از بابت داشتن یکی از بهترین ها راحت باشه(بنده از بیر داینامیک 770 رازیم هرچند بهترین انتخاب نیست و انتخاب های بهتری هم با قیمت های بالاتر هست). در غیر اینصورت هزینه 10 یا 20 هزار تومانی که برای هدفون بهتر می پردازید اونقدر ها هم که تصور میفرمائید از نظر نشتی صدا تاثیر گزار نیست... پس با خیال راحت یک مدل متوسط انتخاب کنید.
قیمت بالا نمیخوام چون قطعه حساسیه و ضمنا کار من خیلی حرفه ای نیست .
فقط برای کار ضبط میخوام و کلا اماتوری به این قضیه نگاه میکنم. ولی یه انتخاب نسبتا متعادل و ارزون برای همیشه. ( نه خیلی ارزون )
در مورد این تفاوتهای 10-20 تومنی با صحبتت موافقم ولی بازم حس میکنم که یه فرقهایی هست همونطوری که جونیور عزیز گفت مطمئنا K99 در مسئله مونیتور یک درجه بالاتر از K77 هستش.
وگرنه چرا بین مدل K44 , k99 حدود 50 تومن اختلاف هستش ؟این برای من سئواله.
و یه پرسش بی جواب من که اگه کسی جواب میداد ممنون میشدم که هدفون مخصوص میکس از چه قیمتی شروع میشه ؟

حالا ببین با توجه به کارایی من
- اول مونیتورینگ و فلت بودن اسپیکرهاش.
- استحکام و استحکام و استحکام . پاره نشدن سیم .چون با این هدفون زندگی میکنم و دائم فیششو در میارم و به قطعات مختلف وصل میکنم.
همین الان 10 تا هدفن دارم که متاسفانه بر اثر پارگی سیم و تعوض ... خلاصه خیلی اذیت شدم و میخوام یه بار پول بدم و یه چیز خوب بگیرم و از شر این اسباب بازیها راحت بشم.
- حالا میرسیم به کلوز بودن چون عرض شود که ماهی 2 یا 3 بار ضبط دارم
من مارکتی کار نمیکنم برای خودم اهنگ میسازم پس این هدفون قراره برای خودم استفاده بشه و شخصی هست و خیلی کم به عنوان هدفون خواننده استفاده میشه . پس بیشتر میخوام به مبحث فلت بودن اون بپردازم و یه هدفونی رو داشته اشم که به چشم مونیتور نگاهش کنم .
ببین از بین این 2 مدل k77 , k 99 کدوم بهتره
aKg هم هدفون نزد وقتی زد ناقص زد
توی مدل K99 نوشته شده نیمه باز که من متوجه نمیشم منظور چیه یعنی نه بازه نه بسته ؟
اگر به بسته بودن اون بپردازیم قابلیت اینو داره که به عنوان هدفون خواننده استفاده بشه ؟
اگر به خاصیت نیمه باز بودن اون اشاره کنیم آیا میشود به چشم یک هدفون موینتورینگ نگاه کرد ؟
در ضمن برای سخت افزار هم مشکلین دام ولی نمیخوام برای هدفون خیلی هزینه کنم. درپست اول اشاره کردم اولویتها ی دیگری دارم که خیلی ضروری تر از هدفونم هست.
خوب مرسی که وقت گذاشتی ، ممنون میشم جواب سئوالاتم رو بدی .:smile (31):

26/3/10
191
14
0
مازندران
اون فرق میکنه
اونجا من پول در میارم ومثلا اهنگ میسازم وقت دارم که چیز بهتری رو تحویل بدم ولی اینجا دارم خرج میکنم !!!!!! این دوتا مسئله جداست اینها رو باهم قاطی نکن
یه بوم و دو هوا شد که :d

وگرنه چرا بین مدل K44 , k99 حدود 50 تومن اختلاف هستش ؟این برای من سئواله.
خوب قیمت k99 به نسبه دو برابر k44 هست. مقصود بنده در اخلاف 10 یا 20 تو رنج بین فرضا 70 تا 90 هزار تومان بود. البته ایندو از نظر کارائی هم متفاوتند k44 بسته هست و k99 به قولی نیمه باز. فکر میکنم k99 از نظر کیفیتی هم بهتر باشه (شنیدم) هر چند همیشه هم کیفیت به معنای مانیتورینگ خوب نیست. در میان عوام فرکانسهای پائین و بالای زیاد و له کردن فرکانسهای متوسط میشه کیفیت! از نوع ایرانی و خصوصا اتوموبیلی!

یه پرسش بی جواب من که اگه کسی جواب میداد ممنون میشدم که هدفون مخصوص میکس از چه قیمتی شروع میشه ؟
اینطور که اساتید قبلا فرمودند بالای 200 که آنهم هیچ وقت نمیتونه جایگذین اسپیکر مانیتور ها بشه.

- استحکام و استحکام و استحکام . پاره نشدن سیم .چون با این هدفون زندگی میکنم و دائم فیششو در میارم و به قطعات مختلف وصل میکنم.
همین الان 10 تا هدفن دارم که متاسفانه بر اثر پارگی سیم و تعوض ... خلاصه خیلی اذیت شدم و میخوام یه بار پول بدم و یه چیز خوب بگیرم و از شر این اسباب بازیها راحت بشم.
این مورد رو وقتی میشه مقایسه کرد که از محصول چند سالی استفاده کرده باشیم. من از k44 از نظر استحکام اصلا راضی نبوده و نیستم!

من مارکتی کار نمیکنم برای خودم اهنگ میسازم
بنده هم همینطور ولی من و شما هم حق داریم صدای خوب بشنویم و اذیت نشیم.

وی مدل K99 نوشته شده نیمه باز که من متوجه نمیشم منظور چیه یعنی نه بازه نه بسته ؟
بله

اگر به بسته بودن اون بپردازیم قابلیت اینو داره که به عنوان هدفون خواننده استفاده بشه ؟
بله (البته یک هد فون کاملا بسته بهتر برای این کار جواب میده هر چند که عرض کردم هدفون های ایر هم با ولیوم کم نشتی ندارند)

اگر به خاصیت نیمه باز بودن اون اشاره کنیم آیا میشود به چشم یک هدفون موینتورینگ نگاه کرد ؟
خیر! البته کمی تا قسمتی خیر. هدفون های بسته در استفاده دراز مدت (مثل مونیتورینگ هتگام میکس) خسته کننده خواهند شد و هدفون های باز این مشکل رو کمتر دارند. اما هر هدفونی هم که open بود مانیتور نمیشه ببینید بهرینگر ms40 هم یک بانده و لقب مانیتور رو یدک میکشه ولی آیا واقعا یک مانیتوره ؟ (خیر) اگر هم باشه مانیتور مناسبیه ؟ (باز هم خیر)
هدفون ها برای اینکه جای مانیتور رو بگیرند به چیزی بیش از کلوز نبودن نیاز دارند که همان مانیتور بودنه...

در ضمن برای سخت افزار هم مشکلین دام ولی نمیخوام برای هدفون خیلی هزینه کنم. درپست اول اشاره کردم اولویتها ی دیگری دارم که خیلی ضروری تر از هدفونم هست.
با شما موافقم. اما اگر جمع بندی کنم نظر شخصی بنده میشه این که به دنبال مدل های بسته نباشید چون بیشتر قصد دارید تو کنترل ازش استفاده کنید. و چون گاهی هم از هدفون برای اتاق سکوت استفاده می کنید بهتره که ایر هم تهیه نکنید و بهترین گذینه همین semi ها هستد. بنده هم با نظر junior عزیز در مورد k99 موافقم و البته پیشنهادم همان k99 هست چرا که اگر هدفون مانیتور تمام عیار نیست اما یه نوعی همه کاره به حساب میاد فقط کمی کارتون در میکس سخت میشه و نمیتونید به خروجی هدفون به تنهائی اطمینان کنید. بنده حتی به مانیتور هم اطمینان نمیکنم و هر کجا دستم به سیستم صوتی میرسه کارم رو تست میکنم!

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
string جان مرسی برای جواب:smile (73):
کاملا درسته فرکانسهای وسط یا مید زیاد چیزی رو مشخص نمیکنه.
داشتم تا اخر پستت رو میخوندم و هنوز به پاراگراف اخر و جمع بندی نرسیده بودم که به انتخاب خودم مطمئن شدم.
بهترین کار همون خرید 99 هستش . و کار راه بنداز و اگر که ولوم بالا به این هدفون ندهم میشه به عنوان یک هدفون خواننده هم روی این قضیه حساب کرد. پس اگه اینجوری باشه واقعا عالیه. و با 90 تومن صاحب یه نصف مونیتور + نصف هدفون کلوز شدیم (الته از جفتش به میزان 1/4 :smile (20):)
من دقیقا روی همین قضیه مشکل داشتم که چرا این هدفون نیمه باز هستش . ؟ که با این پاراگراف اخر متوجه شدم و خیلی هم ازت متشکرم که نتیجه کار با 44 رو بهم گفتی یکی دیگه از دوستان هم از این هدفون راضی نبود .حالا یه سئوال در مورد استحکام ازت میپرسم چرا ؟ چون 99 از لحاظ ظاهری دقیقا شبیه 44 هستش مشکل استحکامی که داری بیشتر مربوط به کجا میشه ؟ من در قسمت مربوط به تنظیم هدفون برای سر خیلی مشکل دارم و تمامی هدفونهایی که خراب کردم در قسمت مربوط به جایی که هدبند به اسپیکر متصل میشه و اندازه و ارتفاع رو تنظیم میشه کرد مشکل دارم و یه قفلی اونجا هست که گیرمیکنه و اندازه رو تعیین میکنه در واقع یک ضامن هستش که من همیشه اون ضامن رو بعد از یک ماه میشکنم یا اینکه هرز میکنم و صافش میکنم و از حالت ریل خارجش میکنم. ( متاسفانه روی 30 بار روی سرم جابجاش میکنم و باعث خرابی میشه )
ولی با این تیپ هدبند که شکل دوبل داره کار نکردم . شما از استحکامش ناراضی بودی ؟ برای چی ؟اگه جواب این رو هم بگی ممنون میشم.

جونیور عزیز . ویکی از دوستان تالار و اقای محبی که تجربه بیشتری داره این هدفون رو تست زدند و تایید کردند . حالا که کار منو راه میندازه چرا نخرم؟ همین رو میخرم ولی باید بدونم استحکامش چرا ایراد داره . چون اگه خیلی هم ظریف باشه و نازک نارنجی باشه قطعا توی خریدم تاثیر میزاره .

یه دنیا ممنون من دیگه سئوالی ندارم و به انتخاب خودم کاملا رسیدم.:smile (10)::smile (2)::smile (70):

26/3/10
191
14
0
مازندران
کمتر دیدم هدفون هائی که با هدف استفاده در استدیو ساخته میشن از سیستم کشوئی و اون نوع قفل استفاده کنند. اکثرا این کار رو یک (کش) میکنه و یا دو فنر که به دو اسپیکر وصل شدند و با فشار هدفون روی صورت محکمش می کنند و یا هر دو!
پوشش دور اسپیکر ها زود تر از حد تصورم کنده شد! و بعد هم قطعی(البته از جانب اسپیکرها). البته این اتفاق یکی دو روزه نبود . بنده هم نمیگم تائید نمیشه (در مورد k44 صحبت می کنم) اما این اتفاق خیلی زود تر از انتظاری که داشتم افتاد. بار بعد که رفتم برای خرید متاسفانه مثل شما سختگیری نکردم و دوباره k44 رو خریدم و الان مدت نسبتا زیادیه که دارمش و هنوز خوشبختانه مشکلی پیش نیامده. اما این بار فقط گاهی خودم (کنترل) ازش استفاده میکنم اونم به این دلیل که مدتیه خانه به دوش شدم و بالاجبار برگشتم به خانه پدری! و گاه گداری مجبور به مراعاتم تا خلوت گاه جدید به امید یزدان.

کاملا درسته فرکانسهای وسط یا مید زیاد چیزی رو مشخص نمیکنه.
منظورم رو بد رساندم. مقصود این بود که متاسفانه در گوش عوام صدائی که فرکانسهای بالا و پائین (HI & LOW) او تقویت شده باشه و فرکانس های متوسط نابود! میشه صدای خوش کیفیت و البته از نوعی که عارض شدم!

اما در کل بنده k99 نداشتم و نمیتونم بگم از نظر کیفیت ساخت با k44 فرق داره یا خیر. اما معمولا دوستان وقتی چیزی رو تائید می کنند مقصود بازدهی اون قطعه هست و کمتر کسی دوام قطعات رو هم تضمین میکنه چرا که این مورد فقط بر اثر استفاده طولانی مدت خودش رو نشون میده. بنده جسارت رد نظر اساتید رو به سادگی بر خودم هموار نمیکنم چه جناب junior و چه جناب محبی . البته تا اون موقع هم انشالله خرید بعدی و بهتر خواهید داشت.

ART

هنرمند
28/11/09
235
15
18
تهران
www.sedabardar.com
1.تفاوت k77 با k99 در پخش فركانس هستش.
2.البته از لحاظ اكوستيك هم كمي بهتره
3.هر دو close هستن
k77 20hz o r20khz
k99 18 hz or 22khz

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
سلام
علی جان در مورد کارایی 99 نسبت به بیرداینامیک 235 میتونی یه توضیحی بدی ؟

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,014
2,472
113
30
G Studio
سلام رامتین جان من هم مشکل ترو داشتم از لحاظ بودجه قال قضیرو بکن و یه k77 بخر اگه بری دنبالش تحریک میشی چون چیزای بهتر خیلی هست و خرید هدفون هی دیر میشه.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
20
0
مرسی فعلا عجله ای ندارم . چون یک قطعه دیگر هم میخوام بگیرم برای همین تا اون نباشه خرید هدفون هم دیر و زود شدنش زیاد تاثیری انچنانی نداره.
یکی از دوستان قول دادند که یک 99 akg رو برای مدتی ازشون امانت بگیرم اگه این 99 بتونه رضایت ما رو جلب کنه همین رو میگیرم وگرنه بیرداینامیک 235 رو میگیرم

چون که بیرداینامیک 235 رو تست کردم و از لحاظ کیفیتی صدا واقعا عالی بوده نسبت به قیمتش
و باتوجه به اینکه استحکام k99 , k77,k44 ، که در همه این مدلها طراحی هدبندها یکی بوده و تفاوت این مدلها در اسپیکرشون و تیپ باز و بسته بودنشون هست . و به نظر استحکام خوبی ندارند .
وانگهی من بیشتر کارم گوش دادن هست تا ضبط کردن و ماهی یه بار ممکنه ضبط داشته باشم برای همین دائما این هدفون روی سر بنده هستش !!! پس باید یه چیزی رو انتخاب کنم که در عین راحتی محکم هم باشه چون وسیله های مختلفی دارم که این رو بهش وصل کنم
از کیبورد و کارت صدا بگیر تا ضبط توی استودیو پس حداقل 3 تا کار رو انجام میدم.
10 تا هدفون از این اسباب بازیها دارم که متاسفانه هر کدومشون به یه نحوی از بین رفته .
و دیگه میخوام یه بار خرج کنم و رضایت بگیرم.

من بیشتر نظرم روی بیرداینامیک هستش . فقط این مدل متاسفانه نشت صدای بدی داره چون موقع تست من کامل صدای اطرافیانم رو میشنیدم !! ولی خوب کیفیت قابل قبولی داشت و صدای فوق العاده عالیی داشت. فقطنشتی داشت که با توجه به کلوز بودنش نباد نشتی داشتهباشه و اگرهمبه عنوان یه هدفون باز نگاهش کنیم بعد از یه ساعت گوشمون داغ میشه !!!چون کامل کلوز هستش .

من فقط میخوام این 99 رو تست کنم و ببینم در حد همون هست یا بهتره چون قمیتهاشون تقریبا یکیه و هرکدوم راحتتر و مستحکمتر بود اون رو بخرم. که محکمتر بودن بیرداینامیک 235 به من اثبات شده همچنین قیمت کمترش ولی نشت صدا داره ! مدل 99 akg هم نشتی داره ولی این هدفون کاملا نیمه باز هستش و مشکل داغ کردن گوشها رو نداریم باید ببینم در کارایی چقدر جلوتر هست که اگر خیلی جلوتر باشه حتما حتما این مدل رو میگیرم که امیدجان هم لطف کردند در استودیو تست کردند و در یکی از پستها اشاره کرده بودند .

متاسفانه کارایی من از هدفون هم مونیتور هست هم بررای دد روم و گوش دادن . و ظاهرا 99 کار منو راه میندازه ولی تستش نکردم .که اگر نظرمو جلب کنه منم حتما همون رو میگیرم.
ارت ممنون و سپاسگزارم.

28/6/10
15
0
0
راهنمایی برای خرید هدفون بسته

بله k77 براتون انتخاب خوبی هست.
خیر بنده نمیشناسم از برند هایی که معرفی کردید ولی اگه تهران هستید پیشنهاد میکنم سری به نمایندگی سنهایزر هم تو جمهوری بزنید.
:54:

سلام به همه عزیزان

دوستان من یه هدفون بسته واسه دد روم میخوام که روی گوشم راحت باشه،واگه بشه مونیتورینگ هم باشه.بودجه ای هم که واسه این کار میذارم حدود 50.000 ،60.000 تومان هستش حالا یه کم بالا و پایین هم مهم نیست.
از چند جا پرسیدم akg 77 رو پیشنهاد کردند.ایا هدفون خوبی هستش نسبت به قیمتش؟اگه عیب و ایراد خاصی داره بگید بی زحمت.
ممنون.
:54:

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
k77 واقعا هدفون راحتی روی سر هست بهمراه کیفیت صدای کاملا راضی کننده بنظرمن.
با نمایندگی Sennheiser تماس بگیرید و ازشون برای خرید هدفون بسته راهنمایی بخواین.
پیشنهاد دیگه من هدفون های Audio Technica مدلی مثل ATHM20 و هدفون های Yamaha مدلی مثل RH3C هست. تونستید این مدل ها رو تست کنید.

Porya

Gold User
16/10/09
623
287
43
رشت انجلس
k77 تا حدودی فقط اسمش کلوز هست ! موقع استفاده تو دد روم باید صدا رو خیلی کم کنین وگرنه نشتی زیاد داره . کیفیت صداش هم زیاد شفاف نیست .
به نظر من چیز دیگه ای بگیری بهتره .

ilia_r

آهنگساز
هنرمند
7/6/10
146
16
18
Boshehr
از نظر كيفيتي k99 و k77 و k44 ايا تفاوت محسوسي دارن ؟‌ من قصد دارم توي چند روز آينده بخرم اگه يكي دوستان يكم توضيح بده ممنون ميشم

Porya

Gold User
16/10/09
623
287
43
رشت انجلس
از نظر كيفيتي k99 و k77 و k44 ايا تفاوت محسوسي دارن ؟‌ من قصد دارم توي چند روز آينده بخرم اگه يكي دوستان يكم توضيح بده ممنون ميشم
من هر سه رو داشتم . به نظرم k99 کیفیتش از اون دو تا بیشتره . بین k77 و k44 به نظرم k44 کلوز تر بود ولی کیفیتش از k77 یه کم کمتر بود .

28/6/10
6
0
0
37
کرج
دوست خوبم: Ramtin ؛ خدمتت عرض کنم که اولا مشخص کن که این هدفونی که میخوای استفاده کنی رو به چه دستگاهی میخوای وصل کنی؟ اگر دستگاهی که برای راه اندازی هدفون داری دستگاه درست و حسابی و استاندارد هست که مشکلی پیش نمیاد مگه تو میخوای هدفون رو رو زمین بذاری و ولوم دستگاه رو تا اخر کنی؟ خب هدفون رو گوش تو هست و تو هم داری صداش رو میشنوی و مهمتر از اینکه هدفون بسوزه گوش تو مهمتره که از بین میره انسان نباید به مدت طولانی در معرض صدای بالاتر از 110 دسی بل قرار بگیره و حتی حدود 95 الی 110 هم در مدت طولانی آسیبهای جدی به گوش وارد میکنه پس قبل از اینکه به فکر هد فونی باشی که بتونی صدای بلند و سیگنال با دامنه ی بالا بهش وصل کنی بهتره که به فکر سلامت گوش خودت باشی هدفون akg k44 از هر لحاظ هدفون خوبیه فقط یه مشکل داره اون هم اینکه یه کمی تو فرکانسهای بم میانی و بم افزایش دامه داره یعنی اصولا این هدفون برای گوش عوام کردن به موزیک و لذت بردن از اون هست برا همین یه کمی بم رو تقویت میکنه ولی در کل با توجه به شناختی که از شما و کار تان و هزینه ای که میخواهید بپردازید پیدا کردم ترجیح میدم که همین رو بگیرین و فکر میکنم که یک یا دو مدل بالاتر چندان تاثیری نداره و شما با گوش خود تفاوتی رو حس نخواهید کرد و ضمنا الان قیمتش تو بازار تهران حدود 30 الی 35 تومن هست
اگر هم میخوای بیشتر خرج کنی K77 رو بگیر حدود 40 تا 50 تومنه ولی پینهاد میکنم که برای میکس و مسترینگ از هدفون استفاده نکنی یا لا اقل از هدفون عالی استفاده کنی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
28/6/10
15
0
0
تفاوت بین هدفون77 و 99؟؟؟

ر
دوست خوبم: Ramtin ؛ خدمتت عرض کنم که اولا مشخص کن که این هدفونی که میخوای استفاده کنی رو به چه دستگاهی میخوای وصل کنی؟ اگر دستگاهی که برای راه اندازی هدفون داری دستگاه درست و حسابی و استاندارد هست که مشکلی پیش نمیاد مگه تو میخوای هدفون رو رو زمین بذاری و ولوم دستگاه رو تا اخر کنی؟ خب هدفون رو گوش تو هست و تو هم داری صداش رو میشنوی و مهمتر از اینکه هدفون بسوزه گوش تو مهمتره که از بین میره انسان نباید به مدت طولانی در معرض صدای بالاتر از 110 دسی بل قرار بگیره و حتی حدود 95 الی 110 هم در مدت طولانی آسیبهای جدی به گوش وارد میکنه پس قبل از اینکه به فکر هد فونی باشی که بتونی صدای بلند و سیگنال با دامنه ی بالا بهش وصل کنی بهتره که به فکر سلامت گوش خودت باشی هدفون akg k44 از هر لحاظ هدفون خوبیه فقط یه مشکل داره اون هم اینکه یه کمی تو فرکانسهای بم میانی و بم افزایش دامه داره یعنی اصولا این هدفون برای گوش عوام کردن به موزیک و لذت بردن از اون هست برا همین یه کمی بم رو تقویت میکنه ولی در کل با توجه به شناختی که از شما و کار تان و هزینه ای که میخواهید بپردازید پیدا کردم ترجیح میدم که همین رو بگیرین و فکر میکنم که یک یا دو مدل بالاتر چندان تاثیری نداره و شما با گوش خود تفاوتی رو حس نخواهید کرد و ضمنا الان قیمتش تو بازار تهران حدود 30 الی 35 تومن هست
اگر هم میخوای بیشتر خرج کنی K77 رو بگیر حدود 40 تا 50 تومنه ولی پینهاد میکنم که برای میکس و مسترینگ از هدفون استفاده نکنی یا لا اقل از هدفون عالی استفاده کنی

دوستان عزیز
من درست وحسابی متوجه نشدم که بالاخره 77 خوبه یا 99. خوب که میگم منظورم این 3 تا چیز هستش
1-کدو کاملا بسته هستش و صدا رو بیرون نمیده؟
2-کدوم حالت مونیتورینگش بیشتره؟
3-کدوم رو گوش راحت تره؟
اگه امید خان هم یه لطفی کنن و تیر اخر و بزنن که دیگ نور الا نور میشه.:smile (38):
(آخر همه چیزها خوب میشه،اگه خوب نیست پس بدون هنوز آخرش نشده.)
(چارلی چاپلین)

ahad keshavarz

عضو سایت
14/7/10
128
40
28
شیراز
www.ahad62.blogfa.com
سلام دوستان یه هدفن کاملا کلوزمی خوام واسه ددروم تورده قیمتی 70 تا 100 تومن وترجیحا akg
دوستان گفتند k99 نیمه کلوزهستش !آیاتوصیه می شه واسه ددروم؟؟وآیا هرمدل ازهرمارکی هم کلوز وهم غیرکلوز نداره که آدم ازاین میون یکی شو انتخاب کنه؟؟
استحکام هدفن هم برام مهمه!!ممنون می شم!:smile (70):
ضمنا قیمت روز k99 وهرمدلی که پیشنهادمی دید روهم لطف کنید!