کمک در خرید هدفون

شروع موضوع توسط Ramtin ‏12/4/10 در انجمن Closed Headphone

تاپیک کمک در خرید هدفون تالار Closed Headphone در persian-music.org.

1. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    یه هدفون خوب:smile (31): میخوام
    تا 35 تومن یه چیزی که کار کنه و ترجیحا استحکام بالایی رو داشته باشه پیشنهاد بدید
    میدونم قیمت خیلی کمی رو گفتم :smile (9): و اساسا چیز خیلی عالی رو بدست نمیارم ولی اسباب بازی هم نمیخوام:smile (31):
    سابق یه دونه داشتم و تجربه کار با این اسباب بازیهای somic رو داشتم.:smile (73):
    مورد استفاده هم دد روم و موننیتور و میکس. فقط یه چیزی میخوام که کار کنه وصدایش هم زیاد باشه ( البته GAIN و اکولایزر هم میشه داد ) ولی میخوام به کل قوی باشه و با امپر دک هم موردی نداشته باشه., و یه سئوال اساسی هم دارم که تفاوت بین 2 تا از هدفونها حدود 10 دسیبل هستش و ایا این خیلی محسوس هست ؟
    ویا پاسخ فرکانسی 10 هرتز تا 12 هرتز خیلی زیاده ؟
    ولی میدونم هرچقدر مقاومت بالاتر باشه امکان اتصال هدفون به وسایل قدرتمند هم بیشتره و نمیسوزه.

در حال حاضر دوتا مارک دیدم و بدک نیستند
    sony در دو مدل sd-100 و xd 200
    و فیلیپس هم توی همین رینج با مدل SHP 2000
    که به نظرم سونیها یه حرفی برای گفتن دارند
    خودم با توجه به حساسیت و مقاومت نظرم روی XD 200از سونی هستش
    قیمتها =
    فیلیپس 2000 حدود 17 تومن فاقد گارانتی:smile (29):و ظاهرا باز هستش
    سونی XD100= حدود 18 تومن:smile (8):
    سونی xd 200= حدود 28 تومن:smile (8):

در ضمن سونیها جفتشون 6ماه گارانتی ایران رهجو رو دارند و مشخصاتشون رو از داخل سایت ایران رهجو چک کردم و سونی واقعی هستند :smile (20):

مشخصاتشون رو میزارم اساتید با ذکر دلیل بفرمایند کدوم بهتره:smile (19): اگر هم مدلی خودشون دارند که ( از لحاظ استحکام و کارایی) بهتر هستش بفرمایند خوشحال میشم.و خواهشا از مطرح کردن هدفونهای بالای 100 تومن خودداری کنید که یه گونی کاتالوگ دارم !!
    فقط توی همین رینج و نسبت به هم مدلهای خودش عالی باشه.

در ضمن هدفون باز هم نمیخوام چون جایی که هستم برای رفع سر و صدا میخوام از این هدفون استفاده کنم و متاسفانه مونیتورها رو خاموش کردم . برای همین عجالتا میخوایم یه مدت از هدفون استفاده کنیم.

اول از همه حضرت فیلیپس :smile (30):
    Superb comfort and fully adjustable
    For Music, PC, TV
    Full-size lightweight headphones with fully adjustable headband and ear shells to provide excellent fit and comfortable listening
    Features
    Comfort is enhanced for long-term use
    This headphone is designed around the shape of your ear for extra comfort and more enjoyment during longer periods of listening.
    Easy adjustable headband ensures optimum fit and comfort
    The easily adjustable mechanism provides a comfortable close fitting acoustic seal between the ear cushion and ear, ensuring optimal performance.
    Lightweight headband enhances comfort and adds durability
    The light weight material used for the headband
    The whole ear is covered to optimize sound quality
    Full-size earshells not only cover your whole ear for better sound quality, but also provide space for a larger, higher performance driver.
    Comes with 2-meter long cable
    Specifications
    Sound
    Acoustic system
    Open
    Frequency response
    15 - 22 000 Hz
    Impedance
    32 Ohm
    Maximum power input
    500 mW
    Sensitivity
    100 dB
    Speaker diameter
    40 mm

Cable length

2 m
    Finishing of connector
    Chrome plated
    Type of cable
    OFC

و حالا دوتا سونی مرغوب
    xd100
    کمک در خرید هدفون-sony-mdr-xd100.386815.jpg

XD 200
    کمک در خرید هدفون-mdr-xd200.jpg

philips shp 2000

{username}-{filename}

موارد کلی {username}-{filename}
    MDR-XD200 MDR-XD100 نوع
    دینامیک، بسته
    دینامیک، بسته
    واحد راه انداز
    40 میلیمتر

40 میلیمتر

حساسیت
    120 دسیبل بر میلی وات

100 دسیبل بر میلی وات

ظرفیت هدایت توان
    1.5 وات

1.5 وات

امپدانس
    70 اهم

70 اهم

پاسخ فرکانسی
    10-22000 هرتز

12-22000 هرتز

طول بند گردنی
    3.5 متر

3.5 متر

وزن (بدون بند گردنی)
    حدود 220 گرم
    حدود 175 گرم

خوب در پایان بسیار بسیار سپاسگذارم

فایل های ضمیمه:

2. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    متاسفانه در پست قبلی امکان درج مشخصات XD 200 که مد نظرم بود محقق نشد.
    بدونسوسیله ضمن پوزش دوباره مشخصات رو برای این مدل خوب میزارم
    Model No : Sony HiFi / Music & Movie Headphones - MDR-XD200
    General
    Type Dynamic, Closed
    Driver Unit 40mm
    Sensitivity 102dB/mW
    Power Handling Capacity 1.5W
    Impedance 70ohms
    Frequency Response 10-22,000Hz
    Cord Length 3.5m
    Weight (without Cord) Approx. 220g
    Supplied Accessories Gold-Plated Unimatch Plug

مد نظرم خودم همین مدل هست که عکسش بوضوح مشخصه
    فقط در سایت سونی ایران یا ایران رهجو مشخصات این مدل رو اشتباه زده و نوشته که حساسیت 120 دسیبل که نفهمیدیم 102 هستش یا 120 درسته
    http://www.sony.co.ir/product/Compa...=hp_fa_IR_i&models=MDR-XD200&models=MDR-XD100
    اینم لینک ایران رهجو
    شما هم نظر بدید ممنون میشم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/4/10
  3. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    k44 هم ميتوني بگيري. akg

4. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    قیمت AKG k44 چند هستش چون با قیمتهای جهانی خیلی فاصله داریم میپرسم.
    الان قیمت جهانیش رو زده 40 دلار توی یه فروشگاه انلاین
    ضمنا گارانتی ایرانش درست حسابی هست ؟ مقاومتش تقریبا پایینه حدود 32 اهم هستش که در حد اسباب بازیه
    یعنی ممکنه اون سونیهایی که من انتخاب کردم REAL نباشند ؟ و این AKG حدود 32 اهم REAL مقاومت داشته باشه ؟
    ولی به هرحال هرپیشنهادی که میشه یه دلیل هم باید پشتش باشه دلیلش رو میتونید بگید
    ( البته جدا از نام و اعتبار این برند ؟ )
    با سپاس و مرسی

اینم مشخصات XD 100 sony

{username}-{filename}
    Hardware
    Cord
    :
    Oxygen-Free Copper Litz
    Headphone Type
    :
    Closed, Dynamic, Urethane Leather material

Audio
    Driver Unit
    :
    40mm, dome type
    Frequency Response
    :
    12Hz - 22,000Hz
    Impedance
    :
    70 ohms
    Sensitivity (db)
    :
    100dB/mW

Power
    Power Handling Capacity
    :
    1,500mW (IEC)

General
    Design
    :
    Over-the-head, Home-music/movie/games
    Diaphragm
    :
    Long Stroke
    Headband
    :
    Adjustable, Single
    Magnet
    :
    Ferrite
    Plug
    :
    Straight stereo Unimatch® plug (one touch type)
    Type of Use
    :
    Home

Weights and Measurements
    Cord Length (Approx.)
    :
    3.3 ft (1.0m)
    {username}-{filename} عکسش هم که بالا هستش
    قیمتش AKg رو هم سرچ زدم دوستان خریده بودند 38 تومن که با تخفیفش میتونم 35 بگیرم تقریبا نزدیکه ولی بهتر از این دیگه چی هست ؟و توی همین رینج 30 تومن هم بود موردی نداره ولی دیگه خیلی بیشتر نشه . و ترجیحا درست حسابی باشه مرسی .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/4/10
  5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    این هدفون های HiFi مخصوص گوش کردن به موزیک و فیلم و بازی هستند پیشنهاد میکنم انتخابی از بین هدفون های AKG یا Sennheiser داشته باشید. اگر هم خیلی دوست دارید از سونی استفاده کنید سری MDR 7000 البته تو این حدود قیمت مدلی نداره.
    خیر زیاد محسوس نیست و در ضمن این نهایت بلندی صدای هدفونه که تو آستانه گوشخراشی هم هست.
    این اعداد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند در حالی که شما قادر به شنیدن حدودا تا محدوده 20 هرتر هستید.

6. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مرسی از پاسختون.
    ببینید من درست متوجه شدم؟
    گوش انسان تا 20 هرتز رو میتونه شناسایی کنه ؟
    در مورد سونی بیشتر به نام سونی تکیه کردم و همچنین گارانتی رهجو. و نسبت صرفه به قیمت.
    ظاهرا شما اطلاعات خوبی دارید
    تعریف من از مقاومت همون اتصال هدفون به deviceهای مختلف هستش من جمله میکسر و.... و چون ولتاژهای اینها با هم متفاوت هستش و برد و فیوز و مداری هم داخل هدفون نیست پس باید هر هدفون رو به وسیله خودش متصل کرد. تا اسپیکر کوچک و داخلی اون نسوزه.
    میخوام بدونم اگر این گفته درست باشه که به مقاومت باید نگاه کنیم و ببینیم هدفون چقدر مقاومت داره ؟ و سپس تصمیم به مقایسه بگیریم.
    آنگاه خرید هدفونهای سونی عاقلانه نیست ؟ چون مقاومت بیشتری دارند ؟ حدود 64 اهم مقاومت دارند در حالی که این AKG44 , AKG 77 با توجه به مقاومتشون که حدود 32 هست ضعیف شناخته میشن
    و یا این که تعریف من اشتباه است ؟:smile (25):
    چون اگر این گفته درست باشه پس این هدفونها مونیتورنیگ نیستن چون تا به یک میکسر حرفه ای متصل بشوند بلافاصله میسوزند.
    درست نمیگم ؟

و در آخر تفاوت بین AKG 44 , AKG 77 خیلی زیاد نباید باشه ؟ پس چرا و روی چه حسابی AKG 77 رو یک هدفون مونیتور به حساب میارند در صورتی که مشخصات خیلی بالاتری نسبت به مدل رده پایینتر خودش یعنی AKG 44 نداره آیا به نظر شما اسپیکر این هدفون با بقیه فرق میکنه ؟

چون همون مدلهای سونی هم شبیه هم هستند و با توجه به specification هایی که در سایتهای مختلف خوندم و رویوهایی مردم رو دیدم متوجه شدم که این دو هدفون بسیار بسیار شبیه هم هستند ولی تفاوت صدایی که خارج میکنند چطوری هست که باعث میشه طرح و شکل و قیافه و حتی اسم مدلها با هم فرق بکنه.
    من توی این تعاریف در هنگام خرید و انتخاب دچار مشکل شدم
    و در پایان خوشحال میشم مدل هدفون مورد نظر خودتون که به درد کار من بخوره رو بفرمایید
    چون ظاهرا یه سری هدفون هست واقعا منو در انتخاب دچار مشکل کرده .
    میخواستم تا 20 تومن خرج کنم ولی باتوجه به این مدلهای که تفاوت قیمت زیادی ندارند بیشتر ذهنم روی AKg 77 هستش . آیا به نظرتون فرق زیادی با 44 داره ؟یا اینکه صرفه خرید با همون 44 هست؟
    ضمنا قیافه و ظاهر یک هدفون و تیپ گوشیهایی که داره چقدر در خرید موثره ؟ چون تمامی این هدفونهایی که دیدم از لحاظ ساختار با هم متفاوت هستند سونی ها از تیپ مفصلی هستند ولی برعکس AKG کشویی و فیکس هستش.
    خوشحال میشم دلایلتون رو با ذکر یک بنچمارک و ترجیحا یک رویو از یک سایت معتبر بفرمایید..
    ممنون و سپاسگزار

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    من هنوز در انتتخاب بین مدلهای گفته شده
    یعنی akg 44 , 77 و 99 مردد هستم
    به نظر دوستان آیا بین 99 و 77 و 44 تفاوت فاحشی هست ؟
    چون آقای محبی هدفون akg99 رو یه بار پیشنهاد دادند
    ولی قیمتش خیلی دیگه بالاست و بالای 50 تومنه
    من شاید حداکثر تا 50بتونم پولمو برسونم..
    حالا گزینه حرفه ای دارم یا نه
    ولی حداکثر تا 50 لطفا جواب سئوالات پست قبلی رو بدید /
    ممنون و متشکر

8. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    گوش انسان قادر به شنیدن تقریبا محدوده 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز هست.
    هدفون هایی با امپدانس 50 الی 150 تو رده هدفونهایی با امپدانس پایین قرار میگیرند و هدفون هایی با امپدانس بالا معمدلا دارای امپدانسی حدود 600 اهم هستند. پس همه هدفون هایی که گفتید هر دو در رده امپدانس پایین هستند.
    هر چقدر امپدانس هدفون بالاتر باشه انرژی الکتریکی بیشتری نیاز خواهد بود.
    پس هدفون های امپدانس پایین صدای بلندتری خواهند داشت وقتی که به دستگاه هایی با ولتاژ خروجی پایین وصل میشن مثل mp3 player ها.
    درسته، k44 و k77 مشخصات شبیه به همی دارند ولی من از k44 استفاده نکردم تا تفاوت دقیقش رو با k77 که داشتم بگم اما بنظرم طراحی که k77 داره راحتی بیشتر رو روی گوش ارائه میده.

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    پس خرید K77 منطقی تره ؟
    مارک دیگه ای مثل tannoy و m-audio و مکی و التک لنزینگ و ....چیزی تو این رینج قیمت ندارند ؟
    چون تجربه کار با k77 رو نداشتم و نمیدونم چه جنسی هستش. و وقتی هم که اقای محبی میگویند که تجربه کار با k99 رو داشتند بیشتر نظرمو جلب میکنه و متاسفانه بودجه پایینه.
    پس فعلا همون K77 خوبه؟

10. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بله k77 براتون انتخاب خوبی هست.
    خیر بنده نمیشناسم از برند هایی که معرفی کردید ولی اگه تهران هستید پیشنهاد میکنم سری به نمایندگی سنهایزر هم تو جمهوری بزنید.

11. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام مرسی از لطفتون:smile (70):
    فقط یه چیزی رو در مورد برندها لطف کنید به من بگید
    گاها پیش میاد که برای تبلیغ و فریب مشتری یک سری اعداد فریبنده رو بر روی جلد هدفون هک میکنند.
    میخوام بدونم چطوری میشه تفاوت هدفونها رو از هم تمیز داد . من با قیافه هدفون کاری ندارم .ولی ممکنه توی بازار یه هدفون خوب و اصیل ببینم چطوری بفهمم که واقعا خوبه ؟ و به قیمت میصرفه ؟
    و میخوام یه هدفون خوب تهیه کنم که حداقل عمری باشه وصدایش هم بلند باشه تا مجبور به استفاده از گین و دستکاری اکولایزر برای صدای خروجی نداشته باشم. یعنی همون حساسیت صدا رو باید تا حد امکان بالای 100 دسیبل داشته باشم درست نمیگم ؟
    هدفون K77 خوبه ولی یه مدل دیگه هم هست که از AKG هست .و برای اطمینان از مدل انتخابی خودم میخوام در مورد اون هم یه تحقیق خیلی کوچولو بکنم
    مدل K 512 , 514 , k99
    این سه تا هم قیمت هستند آیا تفاوت فاحشی با این مدل K77 دارند ؟قیمتشون حدود 75 هستش که حدود 25 تومنی گرونتر هستند ولی حالا که تا 50 تومن خرج میکنم اگر میدونید بین اون سه تا هدفون خوبی پیدا میشه که پولمو نگه دارم و یکی از اونها بگیرم.وگرنه که همین 77 عالیه
    البته فعلا
    ممکنه بتونم روی پولم بزارم و میخوام یه هدفون عالی بردارم. و میخوام یه بار خرج کنم و قبل از خرید همه جوانب رو در نظر بگیرم.
    در ضمن تهران هستم و تک تک مغازه های باوجدان ( !) جمهوری رو میشناسم از حضرت موسیو رافیک بگیر تا تکنیک خدابیامرز :smile (71): شوخی میکنم ولی برای همین مشاوره میگیرم که فردا k44 رو به قیمت K77 نندازن بهمون .
    مرسی ازشما که وقت گذاشتید و ممنونم.:smile (70):

12. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام مجدد
    اون سه تا رو خودم دیدم فقط قیافشون عوض شده بود .ویا من اشتباه میکنم؟:smile (18):
    هیچ چیز جدیدی نسبت به مدل 77 نداشتند.:smile (16):

حالا اگر مارکهای دیگری دربازار دیدم که توی همین رینج قیمت بودند چیکار کنم چطوری بفهمم که چقدر فرق دارند
    و نکته اخر این که
    چرا در سایت AKG برای هدفون 77 نوشته شده هدفون مانیتورینگ و همین هدفون با یه خورده حساسیت بالاتر در مدل 512 ذکر شده که مدلی برای پلیرها و واکمنها هستش. یعنی با توجه به گفته سایت اگر کسی پول 512 رو پرداخت کنه و بخواد از این هدفون برای مونیتورینگ استفاده کنه پولشو دور ریخته ؟ چون نوشته که برای واکمن استفاده میشه ؟ یا این که من اشتباه میکنم ؟ و اون مدل 512 هم میتونه کار موینتور رو انجام بده ؟
    یا این که مورد اول درسته که هر چیزی رو باری کاری ساخته اند و این هدفون واقعا مخصوص واکمنه؟

چون توی بازار هزارتا مدل هدفون هم قیمت این باید باشند .
    و من اولویت اولم 77 هستش میخوام بدونم توی این رینج دیگه انتخابی ندارم ؟
    و اگر نتونستم این هدفون رو بگیرم خرید 44 چطوره ایا کارایی 77 رو میده ( البته اگر ظاهر و استایل رو در نظر نگیریم ؟ و فقط حساسیت رو مد نظر داشته باشیم ؟ )
    مرسی مرسی مرسی مرسی:smile (70):

13. tysong

tysong عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, wavelab
    k 44 مناسب ترین هد فون با این هزینه

14. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    k 44 30 تومان و k 77 50 تومان . پس بهترين گزينه براتون 77 ميباشد

15. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام و درود به شما

انتخاب من در اولویت اول اگه امکانش فراهم بشه K77 و اگه نشه K44
    ولی من هنوز یه چیزی رو نمیدونم :smile (18):

اگر برم توی بازار و چیزای جورواجوری رو دیدم چه جوری تشخیص بدم که به دردم میخورند ؟
    من فقط میدونم باید روی مشخصات رو بخونم و هرچقدر اعداد کلفت تر بودند خوب نتیجه بهتر هست
    در مورد CLOSED و OPEN بودن هدفونها هم میدونم که هدفون باز اصولا لبه هاش صافه ( یا من اشتباه میکنم چون مدل 512 یه مدل باز هستش ولی با کمال تعجب لبه دار هستش و سطح اسپیکر با لبه های گوشی هموار نیست.) و مدل کلوز لبه دار هستش و کاملا سطح گوش رو میپوشونه

پس گوشی full size رو از کجا میشه تشخیص داد که به درد کارم میخوره و کلوز هستش ( البته به غیر از برچسب کلوز بودن یا باز بودن؟ )
    و نکته دیگه این که ایا واقعا به این 100 دسیبل و 110 دسیبل اهمیت ندهم ؟
    پس من فرق هدفونها رو از کجا تشخیص بدم ؟ آخه اگه ما حساب کنیم که گوش ادمیزاد از 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز رو میشنوه پس اونوقت خرید AKG 44 هم توجیه اقتصادی نخواهد داشت چون همین فرکانس رو ما در هدفونهای پست اول یعنی XD 100 , XD 200 شاهد بودیم که قیمتشون هم حدود 17 تومنه و با گارانتی عرضه میشه .

پس جریان چیه ؟
    مگه همون فرکانس رو همون سونی نمیداد ؟
    مگه حساسیت همون سونیه 110 دسیبل نبود و از این AKG 44 , 77 بیشتر نبود ؟
    پس چرا کنار گذاشته شد ؟:smile (81):

اگر به قیافه و راحت بودنه که میرفتم سراغ هدفون سبک
    ولی میخوام بدونم چه تکنولوژی دیگری هم هست که بین این هدفونها فرق گذاشته میشه.
    با یه مثال سئوالم رو تکمیل تر میکنم . فرق بنز با پراید چی میتونه باشه ؟ کیفیت بالا ؟ سرعت بالا شتاب بالا ؟ خوب همه چی هست و راحتی صندلی ها و ..... خیلی چیزای دیگه پس توجیه اقتصادی داره که بنز رو میدن 70 میلیون و پراید رو میدن 7 میلیون واسه همین میخوام بدونم چه چیزی در برند AKG هست که قیمتش رو بیشتر کرده در صورتی که همون اعداد در سونی ها نشون داده شدند. مشکل من با اینه که در همه هدفون ها یه سری اعداد رو در یه رینج مشخص چاپ کردند و نشون میدهند و همشون هم حدود 2 میل بالا پایین دارند که من وقتی از آقای جونیور پرسیدم گفتند که این اعداد چیزی نیست و تبلیغیه و گوش ادم توی همین محدوده 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز رو پوشش میده

حالا استاد عزیز فرمودند که K77 به دلیل قیافه و خوش استیل بودن راحت روی سر قرار میگیره و نسبت به K44 برتری رو در قیافه داره . و منم صحبتشون رو قبول دارم چون با دلیل و استنباط گفتند ولی میخوام بدونم مگه به قیافه است ؟ اخه جریان چیه که من سر در نمیارم ؟
    ممنونم و مرسی:smile (70):

16. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز،

من دوست دارم که خیلی با جزئیات برات توضیح بدم، ولی میترسم که بیشتر منحرفت کنم. ولی یک کم در حد کاربردی که خودم میدونم بهت میگم.
    اون اعداد و ارقامی که رو جعبه ها و منوال ها میبینی، فقط جنبه تبلیغاتی نداره. ممکنه که در کیفیتی که شما مقایسه میکنی متوجه تفاوت نشی؛ ولی خیلی هم بی تاثیر نیست. هرچند که اون ۱۰۰ تا ۱۱۰ دسی بل فرقی رو زیاد نشون نمیده...
    بر میگردم به مثالی که خودت زدی، مقایسه بین ۲ ماشین که شاید واضحتر باشه. شما پراید رو با بنز مقایسه نکن عزیز، با ماشینی هم قیمت خودش مقایسه کن. من بنز رو مثال نمیزنم چون جای بحث ندارم براش. ماشینی مثل audi و bmw رو ببین، هر کدوم مزیت خودشو داره و تقریبا در یک حد قیمت هم هستند. Bmw در طراحی و شتاب برندست و audi در گیربکس و هندلینگ. اینکه مردم کدوم رو میپسندن کاملا امر شخصی هستش. مجلات و متخصصین هرچی میخوان بگن بگن، در نهایت شما هستید که میخوای سوار ماشین بشی و شما باید بپسندی.
    اون ارقام هم ممکنه که شبیه به هم باشن یا بالا و پایینتر از همدیگه؛ ولی وقتی شرکتی مثل x یا y ادعای حرفه ای بودن میکنه، الکی امتیازهای آنچنانی بین المللی نمیگیره. اون کابلی که به هدفون وصله با فیشش، جنس اسپیکرها، پارامترهای فرکانسی و ... رو مارکتینگ بهت میگه؛ طراحی هدفون و راحتیش، کیفیت و آنالیز صدا رو شما که شنونده هستی باید تصمیم بگیری و تشخیص بدی.
    من به شخصه ارزشی که به هدفون میدم رو بر اساس پولی که میخوام خرج کنم نمیدم؛ بلکه بر اساس استفاده ای که میخوام بکنم میدم. اگر هم پولش رو نداشته باشم، نمیخرم تا زمانی که پولش رو جمع کنم و بتونم بخرمش - این فقط تفکر شخصی منه و خیلیها مخالفند. خیلیها میگن با اون پولی که داری یه چیزی بخر که کارت راه بیفته!!! ولی من نمیخوام کارم راه بیفته؛ میخوام لذت ببرم از استفادم. پس برای همین هم بر اساس پولی که دارم به چیزی نمیتونم امتیاز بدم.
    خلاصه اینکه تکلیف رو با خودت روشن کن فقط، نه تنها با تجربیات دیگران. روزی که من رفتم هدفونم رو بخرم، فروشنده من رو کاملا متقاعد کرد که x بهترینه برای من و من هم خریدم. ولی وقتی اومدم خونه و مدتی گذشت دیدم رو سرم و گوشم راحت نیست. من هم رفتم و عوضش کردم با y چون راحت تر بود رو سرم!! قیمتش هم از نصف x کمتر بود! الان هم خیلی خیلی راضی هستم ازش.

در نهایت بخوام نتیجه گیری کنم، اگر میتونی و امکانش رو داری برو به محل فروش و از یک منبع خروجی یکسان امتحانشون کن.

اگر دوست داشتی نتیجش رو هم اینجا بگو تا استفاده کنیم.

موفق باشی.

17. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام مرسی
    پس یعنی پحساسیت بین 100 تا 110 خیلی محسوس نیست
    دقیقا من همچین نکاتی رو میخوام بدونم
    چون وقتی که وارد یک فروشگاه میشم قطعا ده تا مدل زیر 100 تومن به من معرفی میشه ولی من که نمیتونم هر 10 تا رو بخرم و دونه دونه استفاده کنم همونجا باید نگاه بندازم و بهترینش رو انتخاب کنم و با توجه به شناخت قبلی که این هدفونها دارم تصمیم به خرید بگیرم.
    متاسفانه دسترسی به هدفونهای زیر 100 تومن ندارم . اکثر دوستانی که دارم و میتونم ازشون یه هدفون برای تست بگیرم هدفونهای قیمتی دارند و در استودیو هست ولی خوب قیمتش بالاست .
    من برای کار خونگی میخوام و خرج زیادی نمیخوام بکنم چون بصورت موقت میخوام از این هدفون استفاده کنم .
    با نظر شما در مورد خرید یک بار برای همیشه ( تفکر مشهور انگلیسی ) بسیار بسیار موافقم اتفاقا انتخاب اول من در مورد خرید هدفونهای سونیدر پست اول برای کار راه انداختن بود ولی وقتی دیدم با یه مبلغ جزیی 50 تومن هم میشه یه کاری کرد دست نگه داشتم تا ببینم چیز خوبی میشه پیدا کرد یا نه
    چون فکر میکردم که هدفونهای زیر 100 تومن همشون مثل هم هستند و برای همین میخواستم Xd 100 سونی بگیرم. ولی الان تصمیمم برای خرید عوض شده و میخوام بین K44 و K77 یکی رو انتخاب کنم.

فقط یه سئوال میخوام بپرسم که آیا این K 77 در رده قیمت خودش بهترین هست ؟ یعنی مارک دیگه ای نداریم که با همین قیمت از این هدفون خوش ساخت تر و پروفرمنس بالاتری داشته باشه ؟
    چون من در بازار 1001 قلم مارک چینی هست
    و متاسفانه شناخت من از مارکهای ساخت هدفون کم هستش .
    و فقط چند برند معتبر رو میشناسم . مثل edirol . behringer . m - audio میخوام بدونم اگر مارکی به غیر از این مارکها رو دیدم از کجا بدونم اصیل هستش
    چون گاها پیش میاد یه فروشنده منصف بخمواد یه هدفون خوب معرفی کنه ولی چون تا حالا اسم برند رو نشنیدی علی رغم جذابیت و خوش ساختی هدفون دو دل میشی و مشکوک میشی و در نهایت قید خرید رو میزنی .

برای همین میخوام بدونم چند تا برند در این زمینه فعال هستند که اگر اونها رو دیدم شک نکنم/.
    بطور مثال همین AKG رو اصلا قبول نداشتم . وقتی که در موردش چندتا تحقیق کردم دیدم که واقعا این کاره است.
    مرسی و ممنون.

18. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوست عزیز هدفون ها اکثر مواقع در استدیو ها موقع ضبط استفاده میشن اگر استفاده شما هم همین مورد هست پیشنهاد میکنم از هدفون بسته ای استفاده کنید که موقع استفاده، صدا به هیچ وجه ازش به بیرون نشت نکنه مثلا من قبلا از یک هدفون بسته ارزون قیمت استفاده میکردم که موقع ضبط گیتار وقتی که نوازنده اخرین آکورد اهنگ رو اجرا میکرد و آهنگ فید ات میشد صدای تیک تیکی از ماینتورهای میشنیدم.. اون صدای مترونوم بود که از هدفون نوازنده به میکروفن نشت میکرد و مجبور شدم از هدفون بسته بهتری استفاده کنم.

19. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مرسی جونیور عزیز
    به به پس با این حساب یکی به من بگه K77 نشتی صدا داره یا نه ؟:smile (81):
    راستش همین الان هم دارم هدفونهای گرون رو نگاه میکنم و به قیافه هاشون نگاه میکنم که ببینم طرح گوشیشون چه شکلی هست که بعد از پارامتر مشخصات و نویز و حساسیت و... از لحاظ قیافه هم شبیه گرونها باشه و از نظر راحتی و سنگینی هم متناسب باشه. و نشتی صدا نداشته باشه.چون اگه اینجوری باشه در آینده به مشکل میخورم . ولی هنوز جوابم رو نگرفتم که مارکهای معروف هدفون چی هست . که روز خرید چیزی بهمون نندازن
    و در ضمن یه سئوال aKg تقلبی هم داره ؟ گارانتی چی ؟

20. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من از k77 استفاده میکردم مشکلی از نظر نشت صدا تو ولوم های نرمال نداشتم ولی در ولوم های بالا هدفون چندان خوب عمل نمیکرد البته اکثر مواقع با ولوم نرمال ضبط میکردم و خیلی کم پیش میومد با ولوم بالا ضبط کنم مثلا موقع ضبط درام. k77 بنظرم هدفون خیلی راحتی هست و میتونه مدت های طولانی روی گوشتون قرار بگیره. من akg تقلبی ندیدم و پیشنهاد میکنم سری به نمایندگی سنهایزر هم بزنید.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چی مقاومتی بزاریم کخ هدفون نسوزه