کمک در تغییر نظر متعدد

شروع موضوع توسط red gun ‏29/6/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک کمک در تغییر نظر متعدد تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    فردی که می خواهد اهنگ درست کند چگونه می تواند سبک مورد علاقه اش را پیدا کند ؟ مثلا گاهی اوقات به یک اهنگ از زیر مجموعه راک گوش میدهی و فکر می کنی این سبک , سبک مورد علاقه ات هست ولی چند روز بعد به یک اهنگ پاپ گوش میدهی و فکر می کنی پاپ سبک مورد علاقه ات هست در همچین موقعی باید چه کار کرد؟ چگونه می شود سبک مورد علاقه را پیدا کرد ؟

2. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    ببین سبک مورد علاقه لزوما" یک سبک نیست و ممکنه فرد چند سبک رو با هم دوست داشته باشه! اما دقت کن! با یک آهنگ نمیشه علاقه رو پیدا کرد ! مثلا": من آهنگ as i am گروه dream theater رو دوست دارم اما دلیلی نداره من از همه آهنگ های این سبک خوشم بیاد برای همین نمیشه گفت من progressive metal رو دوست دارم

در کل هیچ وقت با یه گل بهار نمیشه شما هم ممکنه فقط از یک آهنگ خوشتون بیاد نه همه اون سبک ر

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پیدا کردن سبک مورد علاقه خیلی سخت است همان طور که گفتید ممکنه ادم از چندین سبک خوشش بیاید (با گوش کردن به اهنگ های مختلف) ولی یک نفر نمی تواند روی چندین سبک مختلف کار کند و همیشه باید یک سبک مشخص داشته باشد و روی همان سبک و یا زیر مجموعه های ان سبک کار کند

4. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یک نفر چگونه سبک مورد علاقه اش را می تواند پیدا کند منظورم سبکی است که فقط به خاطر یک اهنگ نباشد

5. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    درمورد پست اول: ببین من خودم الآن سال نهمی هست که دارم توی زمینه موسیقی فعالیت میکنم...چیزی که بعد این مدت فهمیدم اینه که اگر یک نفر خواهان موسیقی باشه هیچ وقت یک سبک رو دنبال نمیکنه! و بخاطر علاقش همه سبک ها رو دنبال میکنه اما بالاخره افرادی هستن که یک سبک رو دوست دارن....

در مورد پست دوم: ببین مهم ترین راه حل اینه که شما از هر آهنگی خوشت اومد بری توی همون سبک آهنگ های دیگه رو از گروه های دیگه گوش بدی.... ببینی چند درصد اونا رو دوست داری! اون موقع معلوم میشه!

بهترین روش اینه که اگر مثلا" شما بلوز رو دوست داری بری 1 آلبوم از بند های معروف مثل robert cray band گوش بدی...و البته بگم مشتقات همون سبک رو هم دنبال کنی! چون اینم یه راهه که سبکی که دوست داری رو پیدا کنی

این قضیه چیزی نیست که آدم خودش بره دنبالش.. برای 80% افرادی که من دیدم به مرور زمان درست شده و البته با رشد سن و رسیدن به درجات تازه ای از پختگی!

در ضمن گرچه وظیفه من نیست اما باید بگم: 1- این پست باید توی بخش خودش باشه و 2-همه سوالات باید توی یک پست پرسیده بشن نه دو پست پشت سر هم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله حق با شما است ولی من گشتم و تا به حال همچین پستی تو سایت نبوده یا من ندیدم به همین دلیل نمی دانستم باید تو کدام انجمن بزارم (با توجه به موضوعی که داره انجمن پیدا نکردم)
    اصولا یک خواننده وقتی می خواهد یک سبک را جلو برود سعی می کند سبک های مشابه هم جلو برود مثلا اول با متال شروع می کند و بعد همراهش هوی متال و.... که زیر مجموعه راک هستند را می رود ولی من تا حالا ندیدم فردی مثلا سبک متال را جلو برود و بعد از ان هم به پاپ روی بیاورد مشکل من این جا است وقتی یک البوم را یک سبک مورد علاقه مثل پانک را گوش میدهم شاید فقط 5 تا اهنگش را دوست داشته باشم و بعدش البوم با سبک دیگر را گوش میدهم مثل پاپ و می بینم به ان هم علاقه فراوانی دارد ولی پانک کجا و پاپ کجا
    من تاحالا فردی را ندیدم که همزمان همچین کاری را انجام دهد البته افرادی را دیده ام که سبک ها را با هم ترکیب می کنند ولی این که بخواهند جدا روی هر سبک کار کنند تا حالا ندیدم و این قضیه کمی باعث می شود ادم شک کند و مدام از خوش بپرسد من این سبک را دوست دارم ؟

7. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    من فکر میکنم منظور شما رو اشتباه متوجه شدم!
    ببینید کلیه نکاتی که گفتم راجب گوش دادن و دنبال کردن یک سبک بود نه آهنگ سازی و کار کردن توی اون سبک! البته لازمه بگم که خیلی از افراد هستن که علاوه بر اینکه توی یک سبک کار میکنن سبک های دیگه رو هم دوست دارن اما بخاطر علاقه بیشتر به کار کردن توی یک سبک خاص اثر هاشون توی یک همون سبک خاص هست!

سبکی که میخوای توی اون کار بکنی سبکیه که بین سبک های دیگه بیشتر از همه بهت بچسبه و لذت بیشتری رو ببری ازش!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    اگر یه کوچولو موسیقی رو به صورت جدی و اکادمیک دنبال کنید از این سردرگمی بیرون میاید و این علایق به مرور تغییر هم میکنن ! ممکنه الان که مثلا [!] موسیقی رو به صورت جدی و اکادمیک دنبال نکردید ،پاپ رو دوست داشته باشید ولی بعد از اینکه به صورت اکادمیک شروع به یادگیری موسیقی کردید ،علاقه تون از پاپ به کلاسیک تغییر کنه ..
    تقریبا یه سیر تکامل داره ! از یه چیزی شروع میشه و به یه چیزی مختوم میشه ..

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...