کمک در انتخاب برند و مدل میدی کنترلر برای آهنگسازی

شروع موضوع توسط kingnothing ‏22/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک در انتخاب برند و مدل میدی کنترلر برای آهنگسازی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. kingnothing

kingnothing

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود
    من تازه با سایت شما آشنا شدم و توی این چند روز خیلی استفاده کردم. یه راهنمایی می خواستم
    من حدود 5سال پیش به مدت 3سال کیبورد(ارگ) می زدم و کمی ساز دهنی.چند سالی به خاطر سربازی و درس و کار از نوازندگی دور بودم.حالا فرصت پیدا کردم و می خوام احساس خلا موسیقیم رو با آهنگسازی و نوازندگی پر کنم
    هیچ اطلاعاتی راجع به میدی کنترلر ها ندارم
    2 تا سوال دارم:
    1 - چه برند و چه مدلی بخرم که هم از نظر کارایی خوب و هم قیمتش مناسب باشه.مشکل هزینه ندارم اما 200 300 400 باشه بهتره.61 کلاویه باشه بهتره(یا 49).پد درام داشته باشه(منظور از Sustain + Expressionرو متوجه نمی شم).تاچش خوب و قابل قبول باشه.اگه ظاهر خوبی هم داشته باشه چه بهتر.یعنی پلاستیکی نباشه.مشکل در آپدیت و استفاده از نرم افزارش هم نباشه
    2: سیستم کامپیوتر خونگیم یه چیز نرماله.سی پی یو سلرون 2.7 و رم 2 گیگ و هارد 1 ترا.آیا ممکنه به مشکل بر بخورم؟و چه کارت صدایی بگیرم مناسب هست با میدی ای که معرفی می کنید؟
    از اونجایی که من رشت هستم اگه یه سایت بهم معرفی کنید که اون مدل رو داشته باشه و یا مغازه ای که یه راست برم اونجا هم ممنون می شم.اگه مشکلی در تبلیغ هست پیام خصوصی بدید لطفا

2. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    سی پی یو تون کم میاره سیستم رو حتما ارتقا بدید
    بعدش یه کارت صدای خوب انتخاب کنید
    و بعدببینید چقدر بودجه میمونه و اونوقت میدیتونو انتخاب کنید

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    برای میدی کیبورد اگه بودجه بیشتری داشته باشید novation sl mk 2 خیلی خوبه اما قیمتش 700 هستش.
    برای شما که پد درامز هم لازم دارید میتونید axiom 49 یا 61 بخرید. از m-audio با کلاویه های نیمه سنگین و کارایی خوب. اما navation خیلی کارایی بهتری داره توی سایت هم مقاله جناب لایت در موردش هستش میتونید مطالعه بفرمائید.

4. kingnothing

kingnothing

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم از راهنماییتون دوستای گلم
    و باید ببخشید از اینکه سوال تکراری کردم
    اگه محبت کنید یه کارت صدای نرمال و معمولی هم بهم معرفی کنین ممنونتون می شم
    البته من M-Audio AXIOM 49 رو انتخاب کردم.
    مرسی واقعا

5. idbiid_mehdi

idbiid_mehdi عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز همون M-Audio کفایت می کنه . خوبه ...

6. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دوست گرامی برای کار موسیقی الکترونیک شاید بشه با یه نوت بوک ضعیف هم کار کرد موضوع استفاده از سمپلها و یا vsti ها هستش برای کار و لود یکجای بعضی از اونا یه ابر کامپیوتر هم کم میاره اول به هر امکانی که بودجت جواب می ده شروع کن و نزار حس و علاقت با در گیر شدن با سخت افزار ها کم رنگ بشه.اینو بدون کار با نرم افزارها و چگونگی انتخابشون در درجه اول اهمیت قرار داره. در ضمن استفاده از ارگهای جدید یاماها تو همین رنج 300 400 تا به جای میدی کنترلر بهتره چون می تونی با اونا آکورد رو ضبط کنی و زنده نوازی هم داشته باشی.

7. MDJBand

MDJBand

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان عزیز. من میخوام یه میدی کنترلر بگیرم ولی کارت صدا ندارم .یکی از دوستام میگه میتونی کارت صدای اکسترنال بگیری ولی یکی دیگه میگه نه بدرد نمیخوره .حالا من موندم .به نظر شما چه نوع میدی و کارت صدایی خوبه .ضمنا من مشکل مالی هم دارم تا 100-150 میتونم پرداخت کنم.راهنمایی کنید .با تشکر

بارگذاری...