کمک درباره کم یا زیاد کردن سرعت در اف ال استودیو

شروع موضوع توسط notesirani ‏1/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک درباره کم یا زیاد کردن سرعت در اف ال استودیو تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. notesirani

notesirani عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من یک آهنگ با 10 ساز متفاوت داخل اف ال استودیو ساختم و با 10 پترن می خوام یکی از سازهایم را مثلا ویلون را فقط در یک پترن کم یا زیاد کنم لطفا بگویید چطوری می شه ممنون

2. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    من سوالتون رو متوجه نشدم؟
    یعنی شما می خواین یکی از سازهاتون روی تمپوی مثلا 90 باشه و یه سازتون روی تمپوی 120 اونم توی یه آهنگ؟
    واضح تر سوالتون رو مطرح کنید

3. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    خوب این جوری که نمیشه اصلا اهنگ خراب میشه.شما میتونی فاصله بین نتها تو زیاد کنی تا سرعتش کمتر بشه.اما اینکه تمپوی یه ساز با بقیه اهنگ فرق کنه من تا حالا نشنیدم

4. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    خب ممکنه این دوست عزیزمون بخواد با تغییر تمپو سازشو با بقیه سازها هماهنگ کنه.این کار با FL STUDIO از چند طریق ممکنه.روشی که من به notesirani عزیز پیشنهاد میکنم اینه: اول ملودیتو به wave یا mp3 تبدیل کن و در این مسیر گپی کن:Fl Studio/data/project بعد برو از browser داخل Fl Studio همین فایلتو پیدا کن و روش کلیک راست کن و گزینه ی جهارم رو بزن(open in new slicer channel).سمپلی که باز میشه قابلیت ویرایش کامل ملودیتو داره.از سربرگ اولش میتونی استفاده کنی و سرعت تمپوی سمپلتو اونقدر دستکاری کنی تا با تمپوی کلی سازگار بشه.یادت نره حتما مترونومتو روشن کن و برای ویرایش جزییات ملودیت از پیانو رول استفاده کن...اگه بازم سوال داشتی من هستم خدمتت.

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز ، ضمن تشکر جهت راهنمایی این دوستمون ، خواستم بپرسم آیا شما مطمئنید چیزی که فرمودین به پرسش جناب Notesirani ارتباط خاصی داره ؟
    چون من یک مرتبه ی دیگه بحث ایشون رو خوندم و فکر می کنم منظورشون چیز دیگه ای باشه (البته امکان داره من درست متوجه نشده باشم)
    ایشون میخوان در یک قطعه با تمپوی (بعنوان مثال) 100 ، ساز ویولن با تمپوی 120 نواخته بشه ! که البته این اصلاً صحیح نیست.
    موفق باشید.

6. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    عرض ادب خدمت دوست گلم مسعود عزیز.هضمش حتی واسه خود من هم امکانپذیر نبود تا اینکه تجربش کردم.FLStudio این قابلیت فوق العاده رو داره.به هر دلیل این دوستمون میخواد همزمان تمپوی پروژشو متفاوت از تمپوی اصلی تنظیم کنه که با ترفند ذکر شده ی این حقیر این موضوع امکانپذیره.(جسارت این حقیر میون این همه استاد رو ببخشید مسعودجان)

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    امید جان !
    به سادگی میشه تمپو رو تغییر داد - ساده تر از اون استفاده از اتومیشین هست.
    البته استفاده از اتومیشین تمپوی کل کار رو تغییر میده - یعنی میشه تمپوی یه قسمت از کار رو کمتر یا بیشتر از بقیه ی آهنگ کرد که البته باید تمپوی همه ی آلات به کار رفته با هم بالا یا پایین بشن.

8. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    کاملا درست میگی مسعود جان.نکته همین جاست که با اتومیشن تمپوی کل آهنگ عوض میشه ولی با این ترفند که عرض شد این مشکل هم حل میشه.امیدوارم تونسته باشم به دوستمون notesirani کمکی کرده باشم مسعودجان.

9. notesirani

notesirani عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستای گل امید و مسعود اینهایی که شما گفته اید منظورم نیست ببینید براتون مثال می زنم من می خوام یه آهنگ بسازم با ریتم بندری با سرعت مثلا 150 تمپو و به فرض من از قبل این ریتم بندری را ساخته ام حالا با اون روشی که امید جان گفت می یارمش داخل اف ال حالا می خوام وسط ترانه ام این ریتم را کم کنم و سرعتش بیاد روی 50 تمپو یعنی ریتم شادم بابا کرمی بشه و ریتم تند قبلی کم نشود
    یا دوستان مثلا می خوام یه پیش درآمد اول آهنگم بذارم مثل اهنگ های علی عبدالمالکی و بعد همون ریتم را تند کنم و به سبک تکنو درش بیارم آیا اف ال همچین قابلیت هایی داره

10. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    کاری می خواین شما انجام بدید حداقل یه مقدار واسه من قابل درک نیست!
    اما اون چیزی که من از صحبت شما متوجه شدم اینه که می خواید توی fl studio مثل یه کیبورد عمل کنید و بتونید تمپو رو هر جایی از اهنگ خواستید تغیر بدید!
    شما می تونی آهنگت رو به playlist ببری و بعد روی تمپو که به صورت عادی روی 140 هست راست کلیک کنی و گزینه ی create automation clip انتخاب کنی با این کار یه ترک زیر آهنگت باز میشه که می تونی با تنظیم خط روی اون ترک در هر کجای آهنگ که خواستی تمپو رو تغییر بدی!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. maysam

maysam عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزیز
    شما از ترکی که مد نظر داری یه اکسپورت به صورت wave بگیر و بعد اونو به صورت audio clip و یا sample وارد fl کن و طبق عکسی که برات گذاشتم روی ترک audio clip یا sample کلیک کن تا پنجره خصوصیاتش باز بشه و طبق شکل منویی که با فلش قرمز مشخص کردم روی Auto تنظیم کرده و با تغییر دادن قسمتی که با فلش آبی مشخص کردم میتونید تمپوی ترکت رو تغییر بدی. البته وقتی تغییرش میدی به صورت درصد (%) بهت نشون میده.

{username}-{filename}

12. notesirani

notesirani عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا حامد دستت درد نکنه این همونی بود که من می خواستم

13. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان گلم.حامدجان درست میگه.این کار با اتومیشن انجام شدنیه.notesirani عزیز اگه گزینه ی create automation clip سر در گمت کرد یا کار کردن باهاش برات سخت بود میتونی روی تمپوی آهنگ کلیک راست کنی و گزینه ی edit level رو انتخاب کنی که کمی کار باهاش راحتتره.البته مسلما استفاده از گزینه ی create automation clip که حامدجان اشاره کرد حرفه ای تره.

14. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    برای این کار که واقعا نمیدونم چطوری میشه دو تمپویه متفاوت رو در کار جا داد می تونید این کار رو بکنید
    به طور مثال
    تمام پترنها(کل اهنگ)رو تمپویه مثلا130هستش حالا شما می خواید یک پترن رو به تمپویه 100پخش کنید حالا باید اون پترنی رو که
    می خواید با 100پخش بشه رو انتخاب می کنی (فقط اون پترن رو)و تو پلی لیست میچینی و بعد با تمپویه 100اکسپرت می گیری
    و بعد فایل اکسپرت شده رو وارد کار می کنی که در این صورت فایل اکسپرت شده تمپویه 100داره در صورتی که کل اهنگ 130هستش

15. notesirani

notesirani عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میثم جان کارت عالی بود این روش تو خیلی عالیه اما در مورد پیام پوریا جان چیزی متوجه نشدم ولی خیلی دوست دارم بدونم چطوری یه پترن را کم وزیاد کنم دوستان لطفا کمکم کنید روش حامدجان هم خوب بود ولی خیلی سخته یه روش راحتر می خوام

16. Arvin_Parsi

Arvin_Parsi عضو سایت

امتیازات:
    +38 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام و درود
    ببخشید دوستان یه مشکل جدی برام پیش اومده که واقعن نمیدونم باید چیکار کنم
    مشکل اینه ک تمپوی کارم از میزان دوم افزایش پیدا میکنه و تا انتهای میزان هشتم ادامه داره
    مشخص تر بگم: ابتدای کار تمپو روی 50 هست و از میزان دوم تمپو به 52 و 54 و نهایتن 60 افزایش پیدا میکنه و بعد از میزان هشتم باز همین روند تکرار میشه
    اگه کسی میدونه مشکل از کجاس و چطور میشه درستش کرد خواهشن کمکم کنه
    سپاس

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چطوری تو اف ال تمپوی هر پترن رو تغییر بدیم

,
  2. سرعت پترن جداگانه در اف ال استودیو

,
  3. چگونه ریتم را در اف ال استودیو تغيير دهيم

,
  4. پایین و بالا کردن صدا با ساخت clip در اف ال