کمک جهت ساخت یک اتاقک 2 متر در 60 سانت فقط برا ریکورد وکال بدون نویز با 150 تومن

شروع موضوع توسط samandar ‏23/11/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک کمک جهت ساخت یک اتاقک 2 متر در 60 سانت فقط برا ریکورد وکال بدون نویز با 150 تومن تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود بر اریایی های عزیز
    دوستان بنده یه اتاق دارم که متاسفانه درش همیشه باز هستش و گاهی رفت و امد هست و شخصی نیستش.بنده متاسفانه نمیتونم اتاق رو ایزوله کنم یا نیمه اکوستیک کنم چون شخصی و مال بنده نیست.اما میخوام با کمترین هزینه(حداکثر 150 تومن)یه اتاقک کوچیک که قابل حمل هم باشه به ارتفاع تقریبیه 2 متر و عرض 50 سانت بسازم که بزارم یه گوشه ی اتاق و فقط وقتی میخوام وکال ریکورد کنم برم داخلش و با کمترین نویز وکال رو ریکورد کنم.من اصلا هیچ اطلاعاغتی از اکوستیک و یونولیت و پشم شیشه ی این چیزا ندارم.شدیدا به کمکتون نیاز دارم.خواهشا همه شرکت کنید و نظر بدید.یه زمانی چند تا عکس از اتاقک ریکورد سامان نیکنژاد دیده بودم که تنها با یونولیت و شونه تخم مرغ ساخته بود ولی خودش میگفت چندان فرقی نکرده با محیط بیرون اتاقک!!!دوستان نظراتتون رو بدید.میدونم که این پرسش بنده پرسش خیلیایه ی دیگه ست.منتظر پاسختون هستم.
    با درود بر روح پاک کوروش کبیر

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    اولا که با ابعاد مخالفم .. دو متر در 50 خیلی تنگ هست و چرا مثلاً یک متر و بیست در یک متر نمیسازید..؟

دوم اینکه من پیشنهادم ..ساخت چهار چوب با نئوپان هست ...بعد از درست کردن اتاقک... داخل رو ابر 2 یا 3 سانتی بگیرید بچسبونید ....

حالا .. بعد این کار تست کنید ببینید صدا داخل میاد یا خیر ... اینطوری از داخل بازگشت صدا ندارید و رکورد خوبه ... منتها مشکلی که میمونه مشکل صدای بیرون هست که ممکنه کمی درز کنه....
    این برمیگرده به تجهیزات شما ( میکروفن + پری امپ )

اگر دیدید صدای بیرون در حدیست که اذیت میکنه... میتونید یک لایه یونولیت دو سانتی از طرف بیرون با چسب چوب بچسبونید به نئوپان ...

توجه داشته باشید که در این روش بیشترین احتمال ممکن برای نشت صدا از بیرون به داخل اتاقک ... لای درب ورودی و قسمت اتصالات هست که با متریال مناسب و کم هزینه پوشش بدید :)

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    امید جان سپاس فقط یه چیزی.!این ابعادی که گفتی یکم بزرگه برام چون اتاق خالی نیست که.از کمد دیواری و یه عالمه پتو و ....
    بعدش این صدای کیس بدجور بلنده نشسته رو اعصاب.امید جان یعنی چی ساخت چهار چوب بعد درست کردن اتاقک؟اخه اتاقک رو اول لطف کنید بگید چجور بسازم بعد برم سراغ چهار چوب!1اول مگه چهار چوب نمیسازن بعد اتاقک؟؟میشه با تصویر عملی توضیح بدی تا دوستان دیگه هم براشون تجربه بشه و تو بحث شرکت کنن؟؟؟در ضمن میک هم رود ان تی وان پک جدیده و پری امپ هم ندارم.:( هزینه ی تقزیبیش هم لطف کنید بگید.
    سپاس

4. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    شما ابعادتون رو 100 در 80 بسازید بهتر از 200 در 50 هست ...

چهار جوب هم منظورم ستون هست ... از نجاری چوب تبریزی 4*4 بگیرید 6 شاخه .... ارتفاع رو حدود 180 در نظر بگیرید ... ابعاد 100* 80 به ارتفاع 180 یک مکعب مستطیل درست کنید ....
    بعدش نئوپان رو سفارش بدید براتون ببرن در ابعاد 180 * 100 .. و 80 * 180 ... هر کدام دو عدد... یک طرف رو دربش رو در نظر بگیرید و بگید درب رو براتون در بیاره ... لولا بزارید براش ... طرف 80 * 180 مناسبه برای درب !

حالا .. نئوپان ها رو پیچ کنید به چهار چوبی که ساخته بودید .... و قسمتی که درب هست رو با لولا درست کنید......
    داخل اتاق رو با چسب چوب ابرهای 2 یا 3 سانتی رو مرتب ببرید و بچسبونید.. و یا میتونید منگنه کنید ( منگنه صنعتی )

خوب تا اینجا که صدای کیس و غیره که نخواهد آمده ! ... اما اگر صدای بلند تری مثل بوق ماشین و غیره از بیرون میاد ...که باید ایزوله قوی تر بشه...

هزینه هم با همون 150 تومن که گفتید عرض کردم این پیشنهادم رو دیگه :)

....
    بهتره موقعی که نئوپان ها رو پیچ میکنید به چهار چوب... از مانده های ابر نوار مانند ببرید لای نئوپان و پوب تبریزی بزارید که از جاهای خالی صدا رد نشه ....
    برای درز گیری هم میتونید از رنگ فروشی بتونه بگیرید و یا (مٍل ) بخرید با چسب چوب قاطی کنید .. مثل خمیر درز ها رو بپوشونید ..که به استقامت اتاق هم کمک میکنه...:)

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    امید جان مرسی توضیحاتتون خیلی واضح و کامل بود.یادداشت کردم اینکار ها رو انجام میدم اگه باز سوالی داشتم بهتون زحمت میدم.(تو این عکس خیلی شبیه دیجی علی گیتور شدید وقتی که عینک میزنه)البته صدای بوق ماشین و اینا نمیاد.فقط کیس و تلویزیون و صدای خونواده و این چیزا میاد.باز اگه نظری دارید بگید.فقط یه چیزی امید جان به نظرت این روشی که گفتید اگه محیط اکوستیک رو 100 درصد در نظر بگیریم این روش چند درصد میتونه نزدیک به اتاق ریکورد باشه از این 100 درصد؟؟؟میخوام ببینم تاثیری چشمگیری داره با هزینه ی 150؟؟؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.آقا منم میخوام راستش یه همچین کاری و با نئوپان انجام بدم.اما من میخوام کلا یه اتاق 12 متری درست کنم از نئوپان که یه قسمتش بشه اتاق میکس و یه قسمتش بشه اتاق رکورد و با پشم سنگ عایق کنم.آیا به نظرتون این طرح شدنی و آکوستیک میشه؟

7. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    اگر بخوایم از 100 نمره بدیم با مشخصات میکرفن شما .. باید بگم نتیجه مطلوبی خواهید گرفت و کارتون در حد خوب به بالا راه می افته .... مثلاً 70 میشه نمره داد... بستگی به اجرا داره....که همه درز ها بسته باشه و تمیز کار کنید و با گونیا عمود باشن تقاطع ها روی هم....

بازم سوالی بود... در زمان اجرا من در خدمتم :)

- - - - - - - - - -

سلام

نه برای اتاق 12 متری من بهتون توصیه نمیکنم.... باید یه اتاق کنترل رو با دیوار بسازی و اگر خواستید یه اتاقک کوچیک برای رکوردتون درست کنید ... هر کدوم هم با متریال مخصوص خودش آکوستیک کنید . :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود اقای مولوی من میخوام این طرحی که شما دادید رو تا چند روز دیگه عملی کنم و بسازم.منتها قبلش چند تا سوال دارم.به نظرتون از چه نوع نعوپانی برای این چهار چوب استفاده کنم؟؟ایا مدل های مختلفی داره؟؟چه مدلی بهتر از بقیه بیشتر جلوی صدا رو میگیره؟؟قطرش چند باشه بهتره ؟؟یا خودشون قطراشون استاندارده؟

10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوستان دیگه هم خواهشا کمک کنند.دوستان بهترین جنس نعوپان چه جنسیه و قیمتش چنده و قطرش باید چقد باشه برای اینکه بهترین اکوستیک رو بشه کرد.در ضمن د رمورد متریال هم کمی توضیح بدید(برای داخل کردن کابلهای ضروری مثل کابل میکروفن به داخل اتاقک بدون درز صدا میخوام)

11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اساتید کسی نیست؟

12. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیزم
    ابعاد طبق اون چیزی که در موضوع تاپیک نوشتید خیلی کوچیکه علاوه بر اذیت شدن خواننده یا نوازنده خودم شخصا اصلا خاطره تجربه خوبی از عایق دد روم اونم در این سایز ندارم. هر کاری بکنید آخرش درست و حسابی عایق نمیشه

13. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    استاد محبی حالا نمیخوام که دیگه زیاد هم حرفه ای بشه.خوب میدونم همچین چیزی اونم تو خونه امکان پذیر نیست ولی دیگه مجبورم.فقط برای ریکورد وکال میخوام نه ساز.حالا به نظرتون با اینکار میتونم صدامو جوری ریکورد کنم که نویز نداشته باشه و بشه مثل اتاق ریکورد؟؟؟؟در ضمن من یه اسپیکر مانیتورینگ السیس به قیمت 1200 گرفتم که محیطم اکوستیک نیست.برخی از دوستان میگن ای کاش به جاش هدفون مانیتورینگ میگرفتی چون محیطت اکوستیک نیست ولی بنده نمیتونم با هدفون کار کنم چون گوشام اذیت منیشه و احتمال پیر گوشی داره.استاد نظر شما در مورد این سوال ها و پاسختون چیه؟

- - - - - - - - - -

استاد محبی حالا نمیخوام که دیگه زیاد هم حرفه ای بشه.خوب میدونم همچین چیزی اونم تو خونه امکان پذیر نیست ولی دیگه مجبورم.فقط برای ریکورد وکال میخوام نه ساز.حالا به نظرتون با اینکار میتونم صدامو جوری ریکورد کنم که نویز نداشته باشه و بشه مثل اتاق ریکورد؟؟؟؟در ضمن من یه اسپیکر مانیتورینگ السیس به قیمت 1200 گرفتم که محیطم اکوستیک نیست.برخی از دوستان میگن ای کاش به جاش هدفون مانیتورینگ میگرفتی چون محیطت اکوستیک نیست ولی بنده نمیتونم با هدفون کار کنم چون گوشام اذیت منیشه و احتمال پیر گوشی داره.استاد نظر شما در مورد این سوال ها و پاسختون چیه؟

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من همیشه توصیه میکنم ب جای هدفون مانیتور تهیه کنید.
    اما تا حالا هر چقدر دوستان خواستن دد روم کوچیک بسازند خوب از آب در نیومده
    مگر اینکه شما خوب عایق کنید

- - - - - - - - - -

من همیشه توصیه میکنم ب جای هدفون مانیتور تهیه کنید.
    اما تا حالا هر چقدر دوستان خواستن دد روم کوچیک بسازند خوب از آب در نیومده
    مگر اینکه شما خوب عایق کنید

15. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    امید خان در حالت کلی ایا با اینکار من میتونم ریکورد وکال بگیرم بدون نویز یا نه با محیطی که بیرون از اتاقک میخوام ریکورد کنم زیاد فرقی نمکینه ؟؟؟میارزه 200 یا 300 خرج کنم برای ساخت این اتاقک؟؟میتونه تا 80 درصد برام داخل اتاقک اکوستیک بشه تا بتونم ریکوردی در حد کارایی که الان میدن به بازار و مجوز میگیره بدم یا نه زحمت بیخودیه؟

- - - - - - - - - -

امید خان در حالت کلی ایا با اینکار من میتونم ریکورد وکال بگیرم بدون نویز یا نه با محیطی که بیرون از اتاقک میخوام ریکورد کنم زیاد فرقی نمکینه ؟؟؟میارزه 200 یا 300 خرج کنم برای ساخت این اتاقک؟؟میتونه تا 80 درصد برام داخل اتاقک اکوستیک بشه تا بتونم ریکوردی در حد کارایی که الان میدن به بازار و مجوز میگیره بدم یا نه زحمت بیخودیه؟

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    عرض کردم بستگی به نوع عایق ردن شما داره اگه خوب زیر سازی کنید و از مواد خوب استفاده کنید میشه

17. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    فکر نکنم با مانیتور روشن و صدای زیاد بتونین رکورد کنین چون بدون شک صداش تو ضبط میفته حالا فرکانس بالاحاهااگه نیفته فرکانس های پایین از جمله کیکو بیس حتما ضبط میشه منکه کچ پیش ساخته زدم وقتی ضبط میکنم صدای مانیتور هارو بلند نمیتونم بکنم
    شما با نئوپان نمیتونین جلو رد شدن صدا رو بگیرین مگر اینکه باهاش جلو ریورب و ضبط نشدن فن سیستم و هوا رو بگیرین و وقتی ضبط میکنین مایتور ها خاموش باشه و فقط خودتون از هدفون بشنوین
    موفق باشی داداش گل

18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    خوب داداش گلم منم میخوام هدفون رو ببرم داخل اتاقک با اون ریکورد کنم.مگه میشه با اسپیکر روشن هم ریکورد کرد!!!

19. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟؟چه موادی رو به کار ببرم در چه ابعادی؟؟یعنی ابعاد رو از این اتاقک بیشتر کنم؟

20. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    وقتی دارین صدا یکیو ضبط میکنین شما هم باید با هدفون گوش کنین صدای مانیتور رو نباید زیاد کنین منظورم این بود

بارگذاری...