آخرین ارسال‌ها

کمک برای پیدا کردن سبک اهنگ

naksoka

عضو سایت
29/12/09
155
سلام دوستان عزیز
تو کلاسای آموزش زبان ازمون خواسته شده سبک این موسیقی هارو پیدا کنیم
رو چنتا شک دارم، واسه همین گفتم اینجا بزارم و شمام نظر بدید
ممنون میشم اگه مطمئن نیستین نگین که من بیشتر به شک نیفتم

فایل های ضمیمه

naksoka

عضو سایت
29/12/09
155
446329601_134044.jpg فرهود جان یادم رفت عکس رو آپ کنم
میگه فقط تو این گذینه ها باید انتخاب کنی
بعضی از این سبک ها که گفتی ذکر نشده اینجا
یا به نوع دیگه ای جامع تر نوشته شده

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,621
53
.
مشاهده پیوست 177461 فرهود جان یادم رفت عکس رو آپ کنم
میگه فقط تو این گذینه ها باید انتخاب کنی
بعضی از این سبک ها که گفتی ذکر نشده اینجا
یا به نوع دیگه ای جامع تر نوشته شده
فکر میکنم شما شماره های موارد موجود رو باید در مقابل کلمات بنویسید و بقیه رو خالی بذارید. چون خیلی بعیده که یه همچین سوتی ای بدن! مثلاً Gospel که در لیست اون کتاب اومده، یک قطعه ی آوازی (تکی و گروهی) بدون ساز هست که کلام کاملاً مذهبی داره و توسط سیاهان امریکا ابداع شده. معمولاً هم در کلیساهای کاتولیک امریکا توسط سیاهپوستها اجرا میشه. مثل این:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

شما اصلاً یه همچین چیزی بین اون 9 تا قطعه که شر کردی میشنوی؟!

یا مثلاً Opera یک قطعه ی ارکسترال (شبیه به همون کلاسیک) هست که برای نمایش زنده روی صحنه نوشته و اجرا میشه که کلامِ نمایش رو بازیگرانِ همون نمایش (که در عین حال خواننده هم هستند) بطور زنده روی صحنه میخونند و نمایش رو بازی میکنند. شما بین اون 9 قطعه چنین چیزی میشنوی؟! فقط مورد شماره 2 (کلاسیک) نزدیک به همون اپرا میتونه باشه، که اون هم اجرای آوازی توش نیست که بشه گفت Opera.

همینطور Folk که به معنی موسیقی محلّیِ یک منطقه یا کشور اطلاق میشه، و Traditional که موسیقی سنتیِ یک کشور هست. من هیچکدوم از اینها رو بین اون 9 تا نشنیدم! اگر کسی از دوستان شنید به ما هم بگه!

چهارمین قطعه از اون 9 تا، فکر میکنم تشخیصش برای همه راحت باشه (Hip Hop). در اون لیستی که خود کتاب داده، آیا کلمه Hip Hop رو میبینی؟! یا حداقل کلمه ی Rap؟

تفاوت در اسامی هم ارتباطی به جامع بودنِ نام سبکهای نوشته شده، و یا نامِ زیرشاخه بودن نداره. مثلاً رگه، رگه است (Reggae) و زیرشاخه ای چیزی با یه اسم دیگه نداره. قطعه شماره 8 از همون 9 تا قطعه رو گوش کن. بعد این دوتا لینک رو هم که توسط سلطان Reggae اجرا شده رو گوش کن. شناختن Reggae خیلی راحته:

حالا ببین در بین اون لیستِ کتاب، واژه ی Reggae رو میبینی؟!

من تمام تعاریفی رو که در بالا برات نوشتم کاملاً بزبان ساده گفتم که احتمال قوی چون در کار موسیقی نیستی، کم و بیش متوجه ساختار اونها بشی. ولی اگه اطلاعات بیشتری بخوای که بیشتر آشنا بشی تا خودت هم تشخیص بدی، همه رو میتونی در ویکیپدیا پیدا بکنی و نمونه های اونها رو بشنوی.

بالا