کمک برای قبولی در دانشکده موسیقی تهران در کنکور

31/5/15
16
2
3
20
این موضوع "درآمد از موسیقی" یک فاکتور کاملاً بی حساب و کتابه!
ولی چیزی که مسلمه اینه که کار برای موسیقی ارکسترال و کلاسیک (مثل نوازندگی سازهای ارکسترال) وضع بازارشون در ایران اصفناک تر هست!
بله خیلی ممنون از پاسختون پس بعد از دانشگاه بهتره که تو شاخه های بجز اینها فعالیت کنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,091
113
54
.
بله خیلی ممنون از پاسختون پس بعد از دانشگاه بهتره که تو شاخه های بجز اینها فعالیت کنم
وقتی صحبت از "دانشگاه" میکنی، یعنی صحبت از موسیقی کلاسیک میکنی! در دانشگاه های ایران موسیقی کلاسیک تدریس میشه (اگه اخیراً تغییر نداده باشن). شما هم اگه از طریق دانشگاه بخوای ادامه بدی، از بین نوازندگان موسیقی ارکسترال و کلاسیک سر در میاری! و نهایتش این میشه که میری توی موسسات آزاد، ساز تدریس میکنی (اگه البته کارت خوب باشه. چون اینطور که پیداست تجربه ی ساز زدن رو از کودکی نداری).

31/5/15
16
2
3
20
وقتی صحبت از "دانشگاه" میکنی، یعنی صحبت از موسیقی کلاسیک میکنی! در دانشگاه های ایران موسیقی کلاسیک تدریس میشه (اگه اخیراً تغییر نداده باشن). شما هم اگه از طریق دانشگاه بخوای ادامه بدی، از بین نوازندگان موسیقی ارکسترال و کلاسیک سر در میاری! و نهایتش این میشه که میری توی موسسات آزاد، ساز تدریس میکنی (اگه البته کارت خوب باشه. چون اینطور که پیداست تجربه ی ساز زدن رو از کودکی نداری).
یعنی بعد از دانشگاه نمیشه بجز کلاسیک تو بخش های دیگه فعالیت کرد؟

31/5/15
16
2
3
20
منظورت از "بخش" چیه دقیقاً؟ من متوجه نمیشم. مثال بزن
مثلا اینکه به عنوان نوازنده برای ضبط آهنگ یا اینکه تغییر رشته به آهنگسازی داد و به عنوان آهنگ ساز تو استدیویی کار کرد یا اینکه استاد دانشگاه شد یا کار هایی مثل اینها منظور از بخش دیگه اینکه به جز ارکسترال

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,091
113
54
.
مثلا اینکه به عنوان نوازنده برای ضبط آهنگ یا اینکه تغییر رشته به آهنگسازی داد و به عنوان آهنگ ساز تو استدیویی کار کرد یا اینکه استاد دانشگاه شد یا کار هایی مثل اینها
البته که میشه. ولی همونطور که گفتم، این مواردی که خودت الآن اسم بردی کلاً بازار کار قوی ای ندارن تو ایران. مثلاً همین نوازنده ای که میره برای ضبط آهنگ مینوازه و دستمزدشو میگیره میاد بیرون، همونیه که در موسسات هم تدریس میکنه و همینطور همونیه که در ارکستر کلاسیک تالار وحدت هم نوازندگی میکنه (اون هم سالی یکی دوبار اگه برنامه ای داشته باشن!).
برای تدریس در دانشگاه مدارج بالایی میخواد (مثل دکتری یا حداقل فوق لیسانس) و همینطور یک بکگراند قدیمی در موسیقی که از بچگی شروع شده باشه. تا اونجاییکه میدونم، برای ورودی دانشگاه هم تست نوازندگی یک ساز کلاسیک الزامیه. که شما ظاهراً نداری اینو.
ضمناً آهنگساز در استودیو کار نمیکنه، صدابردار و یا آدیومن در استودیو کار میکنن.

31/5/15
16
2
3
20
البته که میشه. ولی همونطور که گفتم، این مواردی که خودت الآن اسم بردی کلاً بازار کار قوی ای ندارن تو ایران. مثلاً همین نوازنده ای که میره برای ضبط آهنگ مینوازه و دستمزدشو میگیره میاد بیرون، همونیه که در موسسات هم تدریس میکنه و همینطور همونیه که در ارکستر کلاسیک تالار وحدت هم نوازندگی میکنه (اون هم سالی یکی دوبار اگه برنامه ای داشته باشن!).
برای تدریس در دانشگاه مدارج بالایی میخواد (مثل دکتری یا حداقل فوق لیسانس) و همینطور یک بکگراند قدیمی در موسیقی که از بچگی شروع شده باشه. تا اونجاییکه میدونم، برای ورودی دانشگاه هم تست نوازندگی یک ساز کلاسیک الزامیه. که شما ظاهراً نداری اینو.
ضمناً آهنگساز در استودیو کار نمیکنه، صدابردار و یا آدیومن در استودیو کار میکنن.
برای کنکور موسیقی گیتار کلاسیک کار میکنم
که به گفته سازمان سنجش کافیه
تا اونجا که میدونم موسیقی دکترا نداره تو ایران
بازم ممنون که کمک کردین اینجور که شما میگید کلا موفق شدن تو این رشته غیر ممکنه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,091
113
54
.
برای کنکور موسیقی گیتار کلاسیک کار میکنم
که به گفته سازمان سنجش کافیه
تا اونجا که میدونم موسیقی دکترا نداره تو ایران
بازم ممنون که کمک کردین اینجور که شما میگید کلا موفق شدن تو این رشته غیر ممکنه
گیتار رو قبول میکنن؟!

31/5/15
16
2
3
20
خب این تغییر جدیده. قبلاً قبول نمیکردن چون جزو سازهای ارکستر کلاسیک نیست.
اجرای یکی از ساز های موجود ارکستر سمفونی بجز ساز های ضربی البته همراهی پیانو برای داوطلبان غیر از پیانو و گیتار الزامی است
این دقیقا متن خود سایت سازمان هستش

اینطور که شما گفتید من کاملا نا امید شدم

10/11/17
195
168
43
اجرای یکی از ساز های موجود ارکستر سمفونی بجز ساز های ضربی البته همراهی پیانو برای داوطلبان غیر از پیانو و گیتار الزامی است
این دقیقا متن خود سایت سازمان هستش

اینطور که شما گفتید من کاملا نا امید شدم
دوست عزیز شما که می خواید رشته موسیقی رو بعنوان تحصیلات آکادمیک ادامه بدید نباید به این زودی ها نا امید بشید چون موانع بسیار زیاده مخصوصا برای خانم ها
آقا فرهود البته حقایق رو گفتند
تصمیم با شماست

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared
31/5/15
16
2
3
20
دوست عزیز شما که می خواید رشته موسیقی رو بعنوان تحصیلات آکادمیک ادامه بدید نباید به این زودی ها نا امید بشید چون موانع بسیار زیاده مخصوصا برای خانم ها
آقا فرهود البته حقایق رو گفتند
تصمیم با شماست
آخه هیچ کسی تا حالا از موقعیت این رشته تو ایران تعریف نکرده من با خیلی ها مشورت کردم من رشته خودم گرافیکه خیلی توی این رشته جلو تر و موفق تر از موسیقی بودم تا حالا برای همین اگر موسیقی بازار کار چندان خوبی نداشته باشه و شانسی نباشه فکر میکنم بهتره به اولویت دومم که گرافیکه برسم
درآمد زا تر و راحت تر البته برای من

5/10/17
146
161
43
21
سنندج
آخه هیچ کسی تا حالا از موقعیت این رشته تو ایران تعریف نکرده من با خیلی ها مشورت کردم من رشته خودم گرافیکه خیلی توی این رشته جلو تر و موفق تر از موسیقی بودم تا حالا برای همین اگر موسیقی بازار کار چندان خوبی نداشته باشه و شانسی نباشه فکر میکنم بهتره به اولویت دومم که گرافیکه برسم
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه آقا فرهود دارن درست میگن همه حرفاشونم مقبوله ولی انگار ایشون فقط میخوان دیگران رو نا امید کنن هه... ولی به نظر من شما اصلا نباید از همین الان به فکر درآمد از این کار باشید به نظرم میتونید این موسیقی رو آزاد دنبال کنید در هر سبکی که علاقه‌مندید و رشته گرافیک که میتونه ترکیب خوبی برای موسیقی باشه رو هم آکادمیک دنبال کنید... منم اولین دفعه که اینجا اومدم آقای فرهود به منم صریحا گفت موسیقی رو بذار کنار برو پی کارت ههه ولی خب ایشون دارن از بیرون ماجرا نظر میدن و تجربیات خودشون دیگران رو میگن که به چشم دیدن که بازم به نظر من قابل قبول نیست که همه این رو بپذیرن امروزه تو ایران هر رشته ای که بخوای بری نا امیدت میکنن مثلا من که فارغ الحصیل رشته ی ریاضیم میگن خب این رشته دیگه بازار کار نداره یا بخوای بری پزشکیم باز نا امیدت میکنن میگن شانست کمه... اما از من میشنوی همه ی این ها فقط دارن از نرسیدن ها و نا امیدی ها خودشون برات میگن... تو واقعا صادقانه برای کارت تلاش کن می بینی تو بدترین شرایط اقتصادی هم در اون شغل موفق میشی فرق آدمای موفق با آدم هایی زود شکست رو می پذیرن همینه... هزار بارم ممکنه زمین بخورن ولی هیچ وقت ناامید نمیشن امید بخش بزرگی از وجود انسانه که اگه از دستش بده فرقی با یه مرده نداره من به شخصه از نا امیدی متنفرم زیاد زمین خوردم سختی های زیادیم دارم تحمل میکنم ولی باز راه خودمو میرم حتی اگه اون لحظه دارم نفس های آخر عمرمو میکشم... پس پیشنهاد اول من به شما امیده و اینکه زندگی رو سخت نگیرید و انقدر تنگ و کوچیک بهش نگاه نکنید این دنیا کوچیکه ولی انقدر بزرگ هست که شما هر روز یک چیز تازه تری ببینید و درسی بگیرید ازش... پس عمیق تر به زندگی نگاه کنید و مطمئن باشید هیچ یک از این آدم های موفق از روز اول مطمئن نبودن و آگاهی نداشتن به همچین جایگاهی میرسن فقط خواستن و تلاش کردن و تخیل کردن که من جایگاهم کجا باشه... و براش گام به گام زحمت کشیدن و ترس ها و استرس ها و خیلی از عذاب های روحیم تحمل کردن تا به اون جایگاه مد نظرشون برسن... امیدوارم حرفام کافی بوده باشه و برای شما و همه آرزوی موفقیت میکنم... الخصوص خودم ههه... پیروز باشید.
[doublepost=1519398455,1519397688][/doublepost]از آقای فرهود که جایگاه یه بزرگ تر رو برای من دارن ازشون معذرت میخوام و امیدوارم که از حرفام ناراحت نشده باشن... استاد عذر میخوام قصدم فقط نقد بود امیدوارم ناراحت نشده باشید... پاینده باشید.
[doublepost=1519401165][/doublepost]سلام امیدوارم حالتون خوب باشه... استاد اگه میشه در مورد تایپکم در بخش آهنگسازی عمومی که در مورد آهنگسازی بدون نرم افزار هست نظر بدید و راهنمایی بکنید بنده رو خیلی ممنون میشم از لطفتون!!!

31/5/15
16
2
3
20
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه آقا فرهود دارن درست میگن همه حرفاشونم مقبوله ولی انگار ایشون فقط میخوان دیگران رو نا امید کنن هه... ولی به نظر من شما اصلا نباید از همین الان به فکر درآمد از این کار باشید به نظرم میتونید این موسیقی رو آزاد دنبال کنید در هر سبکی که علاقه‌مندید و رشته گرافیک که میتونه ترکیب خوبی برای موسیقی باشه رو هم آکادمیک دنبال کنید... منم اولین دفعه که اینجا اومدم آقای فرهود به منم صریحا گفت موسیقی رو بذار کنار برو پی کارت ههه ولی خب ایشون دارن از بیرون ماجرا نظر میدن و تجربیات خودشون دیگران رو میگن که به چشم دیدن که بازم به نظر من قابل قبول نیست که همه این رو بپذیرن امروزه تو ایران هر رشته ای که بخوای بری نا امیدت میکنن مثلا من که فارغ الحصیل رشته ی ریاضیم میگن خب این رشته دیگه بازار کار نداره یا بخوای بری پزشکیم باز نا امیدت میکنن میگن شانست کمه... اما از من میشنوی همه ی این ها فقط دارن از نرسیدن ها و نا امیدی ها خودشون برات میگن... تو واقعا صادقانه برای کارت تلاش کن می بینی تو بدترین شرایط اقتصادی هم در اون شغل موفق میشی فرق آدمای موفق با آدم هایی زود شکست رو می پذیرن همینه... هزار بارم ممکنه زمین بخورن ولی هیچ وقت ناامید نمیشن امید بخش بزرگی از وجود انسانه که اگه از دستش بده فرقی با یه مرده نداره من به شخصه از نا امیدی متنفرم زیاد زمین خوردم سختی های زیادیم دارم تحمل میکنم ولی باز راه خودمو میرم حتی اگه اون لحظه دارم نفس های آخر عمرمو میکشم... پس پیشنهاد اول من به شما امیده و اینکه زندگی رو سخت نگیرید و انقدر تنگ و کوچیک بهش نگاه نکنید این دنیا کوچیکه ولی انقدر بزرگ هست که شما هر روز یک چیز تازه تری ببینید و درسی بگیرید ازش... پس عمیق تر به زندگی نگاه کنید و مطمئن باشید هیچ یک از این آدم های موفق از روز اول مطمئن نبودن و آگاهی نداشتن به همچین جایگاهی میرسن فقط خواستن و تلاش کردن و تخیل کردن که من جایگاهم کجا باشه... و براش گام به گام زحمت کشیدن و ترس ها و استرس ها و خیلی از عذاب های روحیم تحمل کردن تا به اون جایگاه مد نظرشون برسن... امیدوارم حرفام کافی بوده باشه و برای شما و همه آرزوی موفقیت میکنم... الخصوص خودم ههه... پیروز باشید.
[doublepost=1519398455,1519397688][/doublepost]از آقای فرهود که جایگاه یه بزرگ تر رو برای من دارن ازشون معذرت میخوام و امیدوارم که از حرفام ناراحت نشده باشن... استاد عذر میخوام قصدم فقط نقد بود امیدوارم ناراحت نشده باشید... پاینده باشید.
[doublepost=1519401165][/doublepost]سلام امیدوارم حالتون خوب باشه... استاد اگه میشه در مورد تایپکم در بخش آهنگسازی عمومی که در مورد آهنگسازی بدون نرم افزار هست نظر بدید و راهنمایی بکنید بنده رو خیلی ممنون میشم از لطفتون!!!
خیلی ممنون واقعا حرفاتون خیلی خوب و امیدوار کننده بود ممنونم که وقت گذاشتید خیلی خیلی کمکم کرد

• عالیه!
واکنش‌ها: mtahangsazi77
5/10/17
146
161
43
21
سنندج
سلام خواهش میکنم.... امیدوارم واقعا مؤثر و کارآمد بوده باشه... سعی کنید خودتون بگردید راهتون رو پیدا کنید بهتره زندگیتون رو زیاد بازیچه ی نظرات دیگران نکنید... گاهی پیشنهاد ها هم مخرب و گاهی مفیدن پس... سعی کنید فقط به نظرات به عنوان یه پیشنهاد فکر کنید نه اینکه حتما این هست و باید باشه... فقط کار خودتون رو بکنید... از نکته ها و توصیه های خوب هم سعی کنید بی بهره نمونید.

31/5/15
16
2
3
20
سلام خواهش میکنم.... امیدوارم واقعا مؤثر و کارآمد بوده باشه... سعی کنید خودتون بگردید راهتون رو پیدا کنید بهتره زندگیتون رو زیاد بازیچه ی نظرات دیگران نکنید... گاهی پیشنهاد ها هم مخرب و گاهی مفیدن پس... سعی کنید فقط به نظرات به عنوان یه پیشنهاد فکر کنید نه اینکه حتما این هست و باید باشه... فقط کار خودتون رو بکنید... از نکته ها و توصیه های خوب هم سعی کنید بی بهره نمونید.
شما خودتون کار موسیقی میکنید ؟
اگه کار میکنید راضی هستید یا نه؟

5/10/17
146
161
43
21
سنندج
سلام بله منم کار موسیقی میکنم البته هنر جوام و خواننده ام من از موسیقی و خوانندگی لذت می برم عاشق این کارم رضایت بر میگرده به موفقیت های کاری که هنوز برای این جواب زوده... ولی اگه همونطور که گفتم صادقانه و عاشقانه برای کارتون تلاش کنید رضایت خودتونم بدست میارید... وگرنه اکثرا آدما از هیچی زندگیشون راضی نیستن نه از کار نه چهره و.... مهم نگرش شماست که میگه راضی باشید یا نه...انقدرم از این و اون سوال نپرسید راضی هستن یا خیر چون ممکن اون ها موفق نشده باشن یا شده باشن که باز هیچ کدوم ارتباط مستقیمی با شما نداره دلیل نداره چون اون ها راضین شما هم رضایتی تو این کار به دست بیارید اگه عاشقانه موسیقی رو دوست دارید محکم و قوی راهتون رو برید و اگر هم نه... بهتره بیشتر فکر کنید و تصمیم درست تری بگیرید تا به اون چیزی که از عمق وجودتون میخواید برسید... اصلا خیلی ها گوش نمیدن به اون خواسته ی وجودیشون بعد کلی آه و حسرتم واسه خودشون به جا میذارن... پس اول واقعا نگرش کنید ببینید چی میخواید از زندگی بعد تصمیمتون رو قاطعانه بگیرید... انقدرم دور خودتون نچرخید... چون به قول محسن یگانه: زمونه دورت میزنه.... موفق باشید.
[doublepost=1519459810,1519455466][/doublepost]در ضمن به عنوان مثال اینم اضافه میکنم تا خوب تفهیم شده باشه... الان بر فرض مثال شما یه کرم زیبایی صورت میخرید و شما از چند تا مصرف کننده این کرم می پرسید آیا راضین یا خیر خب این عزیزانم ممکنه به شما بگن بله راضی هستیم اما ممکن شما اون کرم و بخرید و مصرف کنید با پوست شما سازگار نباشه و حساسیت نشون بده و نتونید ازش استفاده کنید... در کار و شغل هم تقریبا همینطوریه اما درصد اینکه خیلی ها رضایت داشته باشن بالا نیست یک اول اینکه علاقه خاصی ندارن به اون شغل دوم اینکه شاید استعدادیم نداشتن یا هم کم بوده و سوم اینکه چون دو فاکتور بالا رو نداشتن یا تلاش نکردن یعنی انگیزه ای نداشتن یا هم تلاش کردن ولی هوش و استعداد اون کار رو نداشتن... پس رضایت و موفقیت نیازمند فاکتورهایی از قبیل اون ها و امکانات بیشتر و مثل موسیقی پولم هست... بذار صادقانه بگم تعارف که با هم نداریم؟! تو ایران بخاطر اینکه نه به استعداد و استعدادیابی فردی توجهی نمیشه این نارضایت های شغلی عادیه... اگه شما خودتون استعداد و علاقه ای تو خودتون پیدا کردید اینکه چه کاری بکنید همش بر میگرده به تصمیم نهایی خودتون...خلاصه بگم چون حرفای بالا رو زدم نا امید نشید آدم بخاطر دو تا حرف نباید نا امید بشه وگرنه وای به حال روزی که سختی های زیادی رو بخواد متحمل بشه... موفق باشید.

sajjadgh2511

عضو سایت
29/4/19
11
1
3
.....
دوست عزیز اولا باید بگم موسیقی رشته الکی نیست که کسی بگه من علاقه دارم بهش پس برم ..... شما توی چهار سال دوره دانشگاه نمیتونین که یه ساز رو حرفه ای بزنین.... کسای که میرن این رشترو انتخاب میکنن از دوران کودکی اکثرا با ساز اشنایی دارن ........ اگه شما هم تجربه داری هم انگیزه هم هدف و هم پشتکار قوی، نیازی نیست از اینده بترسی ..... چرا نیمه خالیه لیوانو نگاه میکنی..... خیلی ها هم بودن با صدتا مشکل و بدبختی و بی پولی تونستن به جاهای بزرگ برسن........ فقط اینو یادت باشه که اگه خودت اوکی باشی،دست رو هر کاریم بزاری تهش نتیجه میگیری...... فقط نباید ناامید بشی