کمک برای شروع کلاس های اهنگسازی

شروع موضوع توسط mak.k ‏4/12/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک کمک برای شروع کلاس های اهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. mak.k

mak.k

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    من عاشق موسیقی هستم و فکر کردم این رشته رو میتونم دنبال کنم واسه همین از چند نفر پرس و جو کردم
    به من گفتم شما اول برو کلاس کیبورد یا پیانو در کنار اون تئوری موسیقی رو هم بگو بهت یاد بده
    من سبک الکترونیک و ترنس رو دوست دارم
    با این صحبت ها
    همین امروز کلاس کیبورد ثبت نام کردم و میدی کیبورد 5 اکتاو :
    m-audio key station 61
    خریدم 520 تومان
    من دوست دارم آهنگسازی رو با نرم افزار و جلوی پی سی به من یاد بدن که مثل اینکه ایشون با نرم افزار آموزش نمیدن سبک کاریشون طور دیگه هستش
    ایا این مدلی که ایشون میخواد به من یاد بده به سبکی که من دوست دارم یاد بگیرم میخوره یا نه؟
    ایشون گفت ما با نرم افزار یاد نمیدیم شما بعد پایان دوره کلاس ها به راحتی میتونی آهنگسازی کنی هر جوری بخوای
    الا موندم اصلا راه درست رو رفتم یا نه
    لطفا راهنمایی بفرمایید

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3

درود بر شما.
    دوست من نرم افزار های آهنگسازی ابزاری هستند برای کار ما نه هدف اصلی و خود کار ما . شما تا اون تئوری ها رو پشت ساز و دفتر یاد نگیرید نمیتونیید کاری با این نرم افزار ها انجام بدید.
    قطعا استاد شما کار درستی میکنه شما باید موسیقی رو یادبگیرید سپس با استفاده از وسایلی که در دست دارید که یکی از اون ها daw ها هستند موسیقی خودتون رو خلق کنید.

موفق باشید.

- - - - - - - - - -

درود بر شما.
    دوست من نرم افزار های آهنگسازی ابزاری هستند برای کار ما نه هدف اصلی و خود کار ما . شما تا اون تئوری ها رو پشت ساز و دفتر یاد نگیرید نمیتونیید کاری با این نرم افزار ها انجام بدید.
    قطعا استاد شما کار درستی میکنه شما باید موسیقی رو یادبگیرید سپس با استفاده از وسایلی که در دست دارید که یکی از اون ها DAW ها هستند موسیقی خودتون رو خلق کنید.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    من چون راه شما رو رفتم فکر می کنم راه درستش اینه که از همون اول یه کلاسی برید که به شما آهنگسازی رو همراه با نرم افزار یاد بدن. من جایی رو می شناسم که در کنار آهنگسازی ، تنظیم رو هم یاد می دن.

- - - - - - - - - -

من چون راه شما رو رفتم فکر می کنم راه درستش اینه که از همون اول یه کلاسی برید که به شما آهنگسازی رو همراه با نرم افزار یاد بدن. من جایی رو می شناسم که در کنار آهنگسازی ، تنظیم رو هم یاد می دن.

4. mak.k

mak.k

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا منم همین رو میخواستم بگم اما به من گفت ما با نرم افزار یاد نمیدیم
    من شهرستان هستم و تنها مرکر درست حساب یادگیری هم همین یکی هستش
    یعنی من تئوری رو یاد بگیرم بعدش برم کلاس آهنگسازی با نرم افزار یا پیش همین اقا بدون نرم افزار ؟

5. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    به نظر من کاچی به از هیچیه. اگه تو شهرتون جایی نیست که دو تاش رو بهتون یاد بدن همون کیبورد رو ادامه بدین. سیروان هم از کیبورد شروع کرد فکر می کنم. موفق باشی.

6. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    تو این سایت تا تقی به توقی میشه همه چی رو با سیروان مقایسه میکنین چرا؟؟؟؟؟ بنده خدا گنده هم نبود ما گندش میکردیما
    .
    .

هر کسی با هر سازی که دوس داشت و راحته شروع میکنه تئوری موسیقی رو
    ضمنا اول تئوری رو یاد بگیرین بعد نرم افزار
    در صورتی که خودم اول نرم افزار یاد گرفتم تئوری رو هم انچنانی بلد نیستم
    ولی اول تئوری رو بخونین بهتره
    موفق باشی

7. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    گنده هم نبود ما گنده اش کردیم؟!
    دوست عزیز از نظر مجله ی ترانه ی ماه بهترین تنظیم کننده ی ایران در خال خاضر سیروان خسروی هستش.
    از نظر هارمونی آهنگ ها هم سیروان واقعا از آکوردای متنوع تری نسبت به دیگران استفاده می کنه.
    می تونید این رو تو آهنگ بهار نزدیکه کاملا حس کنید.
    غرض من از آوردن اسم مقایسه ی افراد نبود. بلکه بگم آدمای به اصطلاح موفق هم یه روزی این راه رو رفتن.
    شما هر سازی که برید در کنارش تئوری رو بهتون تا حدودی کاربردی یاد می دن ولی مهمترین بخش تئوری موسیقی گام شناسیه که اون رو معمولا حالا حالا ها به هنرجو نمی گن.
    معمولا یه سری قطعه می دن که یه ملودی واسه دست راست و یه سری آکورد واسه دست چپه.
    بهتونم نمی گن که چرا این آکوردها رو می گیرید.
    یکی از دلایلی که خیلی ها سالها نوازندگی کردن و نمی تونن آهنگسازی کنن همینه.
    اگر شما بتونید در کنار نوازندگی تون اون 30 تا گام رو یاد بگیرید ، بعد ها واسه یاد گیری هارمونی کمتر اذیت می شین.
    موفق باشی.

8. alishayan

alishayan عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    پاسخ : کمک برای شروع کلاس های اهنگسازی

با عرض سلام منم یه سوال دارم امیدوارم با موضوع مرتبط باشه
    سوالم درباره کلاس های آموزشی هستش
    چند ماهه کلاس پیانو میرم یه جورایی دلسرد شدم خیلی از مطالب برام تکراریه سلفژ هم میرم تقریبا آخراشه اون هم خیلی از مطالب آموزش برام تکراری بودش ولی باز بهتر از آموزش پیانو بود هومنجا کلاس گیتار هستش که استاد از روی کتاب آموزش میده و....
    خلاصه کلام حرفم اینه که آیا آموزشگاه ها در حد متوسط و یه سری اصول. سازی رو آموزش میدن یا در حد حرفه ای
    بر فرض من خودم دیدم از دوستام که یه دوره کامل گیتار رو رفتن ولی با من تفاوتی ندارند من تجربی تقریبا گیتار رو تا حده زیادی که تو آموزشگاه ها آموزش میدن بلدم
    اکثر آموزشگاه ها هم که از روی کتاب دارن آموزش میدن
    کلاس های زیادی هم دیدم که نوشتن کلاس آهنگ سازی در یک هفته میکسو مسترینگ در 10 روز اموزش میدهیم
    بر فرض آهنگ سازی رو تو این فاصله کم که البته خنده داره .....خلاصه اگه آموزشگاه های موسیقی در حده متوسط آموزش میدن نه در حد حرفه ای فایده نداره خودم همون متوسط رو تجربی بدست میارم
    کلا نظر شما درباره کلاس رفتن چیه
    ببخشید اگه زیاد نوشتم

9. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

درود بر شما دوست عزیز.
    آهنگسازی و نوازندگی دریایی ست بی پایان.
    بنده آهنگسازهای بسیار زیادی رو دیدم که چند ساله دارن هارمونی (بخشی از آهنگسازی) کار می کنن.
    یادگیری آهنگسازی و تنظیم بسیار وقت گیر هست و اگر سری به آموزشگاه ها بزنید می بینید که اون ها فقط اصول رو به شما آموزش می دن و باقی کار با شماست.
    اصول موسیقی در تمام رشته های اون یکسانه.
    یک سری صدا ها رو برداشتن و کمّی ایش کردن و با در کنار هم قرار دادن اون ها یک اثر هنری رو ایجاد می کنن.
    خلاصه داستان همینه.
    متوجه منظورتون از تکراری بودن نشدم.
    سلفژ حنجره شما رو ساز می کنه.
    پیانو هم یک ساز جدا گونه.
    انتظار شما از موسیقی چیه؟

10. alishayan

alishayan عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo

ممنونم ازت علیرضا جان لطف کردی
    منظورم از تکراری بودن اینه که خیلی از مطالبی که آموزش میدن رو من میدونستم میدونم ....
    نمیخوام حالا بگم شیوه آموزششون غلطه....
    چند وقته ذهنم درگیر شده
    درگیره این شده که اگه فقط به صورت متوسطه است یه سری اصول رو میگن و ...که تا حدود زیادی اینطوریه
    حالا ذهنم درگیره که کلاس رفتن واقعا خوبه یا نه
    کلاس برای کسانی که خیلی سواد موسیقیشون پائین و مبتدی هستن شاید خیلی خوب باشه
    در کل موندم کلاس خوبه یا نه
    من سلفژ که رفتم تقریبا 95 درصد آموزشی که دادن رو میدونستم حتی همون شیوه در آوردن صدای پیانو در گلو رو...
    خلاصه نمیخوام بگم کلاس چیزه بدیه ولی کمی زیادی برای من حرف ها تکراریه البته عیب از آموزش اون ها هم نمیتونه باشه
    ولی اکثر آموزش ها در حد یه متوسط و معمولیه کمتر کسی هست که واقعا دلسوز باشه خیلی خوب تو رو تو موسیقی تربیت کنه
    به هر حال دستت دردنکنه علیرضا

11. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اوظیفه استاد تدریس هست و وظیفه هنرجو تمرین هست که باید یاد بگیرد و تمرین کند.
    هنر هم مثل ریاضی با تکرار و تمرین بدست می اید هرچقدر بیشتر تمرین کنید بهتر یاد میگیرید.
    اگر احساس میکنید استاد شما در انتقال مطالب بد عمل میکند. استاد رو عوض کنید . در همین فروم هم کاربران و مدیرانی هستند که به سرفصلها و مباحث تسلط دارند و بخوبی از عهده اون بر میآیند کمی جستجو کنید و با مطالب استاد خودتون مقایسه کنید.
    اگر مطالب اینجا رو بهتر متوجه میشوید یقیینا استاد شما نا\خته عمل میکند.
    موفق باشید.

12. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

شادمهر عقیلی یکی از افرادی هست که که با بلد بودن بیش از 10 ساز ، از کودکی تا به حالا هیچوقت کلاس نرفته و معلم موسیقی نداشته.
    موفق باشید.

بارگذاری...