کمک برای شروع اهنگسازی

شروع موضوع توسط پوریا689 ‏19/8/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک کمک برای شروع اهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, nuendo, protools, renoise, StudioOne
    سلام من یه نوجون 15 ساله هستم به موسیقی علاقه زیادی دارم الان میخام با اهنگ سازی کمو پیش شروع کنم قسدمم اینه که سال دیگه انتخاب رشته داریم میخام هنر رو انتخاب کنم عشقم موسیقی جونمو تو این راه میدم اما پیش چندتا اهنگ ساز رفتم مسخرم کردن گفتن بچه ای امدم پیش شما تا کمکم کنید چطور یه اهنگ ساز خوب بشم شما هم که ماشالله دیگه بزرگ موسیقی هستین خاهشا کمکم کنید من کار با اف ال به صورت حرفه ای بلدم اما ضعفم رو ملودی سازی که خوب یه اهنگو در میارم و خاهشا کمکم کنید و بگید یه اهنگ مثلا پاپ تمپوش چقدر باشه پاپ اروم سبک مرتضی پاشایی و بیشتر از اینم کمکم کنید ممنون تون میشم راستی کار با سونار و کیوبیسم بلدم اما زیاد نه خاهشا کمکم کنید چطور پیشرفت کنم

2. MRN-MUSIC

MRN-MUSIC عضو سایت

شغل :
    آهنگساز - تنظیم کننده - معمار
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام دوست عزیز

اول اون آقایی که مسخره میکنه خودش به جایی نرسیده عقده کرده درختی که پربارتره سر به زیر تره شما توجه نکن. درضمن خودشم سنش کم بوده نوجوون بوده شک نکن اصلا نمیدونسته آهنگسازی چیه!!! پس اون آقا رو کلا از ذهنت پاک کن بره
    دوم بهترین کار تجربس و اونم بدست نمیاد جز با تمرین انتظارم نداشته باش یه ساله مثلا بشی بتهوون قطعه بنوازی.
    سوم مرتضی پاشایی رو هدف قرار دادن مثل اینه که کلاس پنجمی یه دبرستانی ببینی فک کنی تهش همونه! مرتضی پاشایی اصلا تو موسیقی فاخر جایی نداره جز چندتا کارش که اونم فقط بخاطر ملودیشه و تمام. نه تنظیم مناسب نه گاهی شنیدم میکسومسترینگ استانداردی! صداشم که کلا استاندارد موسیقی نبود فقط رنگ خاص داشت.
    چهارم بچسب به همون اف ال انقد کاور کن ملودیای مختلف تا اصول کار دستت بیاد بعد برو کلاس سلفژ و حتما یه ساز پایه مثل پیانو، گیتار یا ویولون انتخاب کن واسه نوازندگی که تمرین کنی. اگرم به احتمال 90 درصد میدونم میخای استودیو بزنی که میزنی همون پیانو یا کیبرد انتخاب کن.

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از راهنماییت داداش گلم چشم ولی داداش من پروژه دانلود میکنم یه تغیراتی روش انجام میدم و اکاپلا خاننده هارو میگیرم روش اهنگی که تغیر دادمو میزارم.بعد من مرتضی پاشایی رو هدف قرار ندادم مثلا گفتم میخام اهنگ پاپ درست کنم مثل سبک اون غم باشه ولی نمیتونم من تو سبک گنگ رپ همه چیشو بلدم.18سالگی هم میخام یه استو دیو بزنم حدس تون درست بود .کلاس سلفژ چند سال دیگه باید برم خودت دیگه میدونی دانش اموزم در سمم زیاده به سبک بلوز رپ گنگ و پاپ غم و معمولی هم خیلی علاقه مندم.بعضی از اسم ها هست تو موسیقی انگلیسی شما یه کتابی چیزی سراغ نداری برم این اسم هارو هم یاد بگیرم ممنونت میشم به مولا خیلی بهم امید دادی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏19/8/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏19/8/15 ---
    بعدم داداشم خودم میدونم یه ساله نمیتونم یه اهنگ ساز بزرگ بشم همه چی گام به گام پیشرفت میکنه مثلا همین درس من باید درسمو تا اخرش برم تا یه چیزی مثل شما بشم البته باز کمتر از شما(جسارت نباشه)

4. MRN-MUSIC

MRN-MUSIC عضو سایت

شغل :
    آهنگساز - تنظیم کننده - معمار
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    یه مقاله هست "کالبد شکافی ژانرهای موسیقی" مولف: پوریا مفتون
    هر سبکی بخای توش هست و کامل توضیح داده در موردش و خصوصیات اون سبک

فایل های ضمیمه:

5. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خاک پاتم داداشم افتخار میکنم به هچین دوستی

6. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    پوریا جان این مراحلی که میگم طی کنی قدم به قدم بری جلو شاید آره شاید نه، ولی یه چیزایی میتونی واس خودت دس پا کنی.من خودم با این راه به یه نتایجی رسیدم.
    اول باید یه سازی یاد بگیری.بهتره پیانو یاد بگیری نشد گیتار نشدم مورد نداره یه سازی که علاقه داری.
    ساز رو یاد گرفتی باید تئوری بخونی.البت وقتی ساز یاد میگیری وقتی رفتی جاهای پیشرفتش تئوری و هارمونی یکم یادت میدن ولی نه در حدی که به آهنگسازیت کمک کنه.
    بعد اینکه تئوری رو خوندی هارمونی بخون.
    منظورم از خوندن این نیس که یکی دوبار کتابو بخون همینجوری روزنامه وار بخون.ن.طوری بخون که مطلبو خوب یاد بگیری طوری بخون که مطلبو بخوری.هرچقد یاد بگیری اونقد جلویی.هارمونی رو هم خوندی برو یه نرم افزار آهنکسازی رو خوب یاد بگیر.منظورم از خوب یاد بگیری اینه که حرفه ای باشی و هر چی تو سرته بتونی با نرم افزار بسازی.
    مرحله آخر تجربس.چیزی که بیشتر از هرچیزی به دردت میخوره.یه سال کار کردی نگو چرا خوب نمیسازم.دوسال کار کردی نگو چرا خوب نمیسازم.5 سال 6 سال هرچن سال.رفته رفته تجربه ازت یه چیز عالی میسازه.درضمن تئوری و هامونی و علم موسیقی تموم شدنی نیس.هرجا رفتی دیدی یه مطلب تازس واست بخون.یاد بگیری
    مام در خدمتیم.اگه مشکلی داشتی بگو اگه تونسیم کمکت میکنیم.هر کمکی ازمون بر بیاد دریغ نمیکنیم مطمعن باش.فقط هدفتو بگیر و برو جلو.ناامید نباش هیچوقت

7. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    س
    چشم داداش مرسی از کمکت بخدا هر یه کلمتون کلی کمکم میکنه ولی داداش باید بزرگ تر شم تا کلاس برم یه سازی یاد بگیرم این کتاب های هارمونی و........تو اینترنت سرچ کنم هست؟؟؟؟

8. PedramCrown

PedramCrown عضو سایت

امتیازات:
    +234 / 0 / -0
    پوریا جان چرا همچین فکری میکنی
    نه داداش سن شما چه اشکالی داره الان شروع کنید یه ساز یاد بگیرید
    مشکل پیدا نکردن مربیه یا اطرافیان
    کتاب هم فیزیکی بهتره با یه مداد زیر خط های مهم کتاب رو خط بکشید.عمقی تر یاد میگیرید

9. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    سلام فکر کنم شما یه موضوعی ارسال کردی بعد حذف کردی
    بازار کار رشته موسیقی در نهایت به اینا ختم میشه
    مربی آموزشی سازهای ایرانی و جهانی
    فعالیت در کارگاه ساز سازی و ارزیاب ساز
    مربی آموزشی پیانو
    فعالیت در استودیو های ضبط موسیقی
    برنامه ریز و اجرا کننده ی موسیقی فیلم
    آفرینش سرود ها و آهنگ ها
    آهنگ سازی
    فعالیت در گروه کر به عنوان خواننده آواز گروهی
    اجرای ارکستر موسیقی به عنوان نوازنده یا سرپرست گروه
    برنامه ریز و اجرا کننده ی صحنه های موسیقی ( تئاتر و نمایش )
    اینا به طور کلی کارهایی که میشه بعد از خوندن رشته موسیقی انجام داد استخدام در اين رشته در راديو وتلويزيون ،اداره ارشاد ، آموزش و پرورش ، آموزش عالي انجام مي پذيرد.
    داداش سن شما مناسبه الان .حتی داره دیر میشه البته واسه یاد گرفتن هیچ وقت دیر نیس..با توجه به هدف بلند پروازانت گفتم
    هر کار می خوای بکنی از همین الان شروع کن

10. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی داداشم انرژی مثبتی بهم دادی الان دارم رو نرم افزار های اهنگ سازی کار میکنم به نظر شما خوب هست؟؟
    الان که داداش درسمم زیاد و سخت نمیتونم کلاس موسیقی برم هزینه هاشم یکم زیاده من چندتا کلاس میرم و باشگاهم میرم نمیخام به خانوادم فشار بیارم..گیتار میخاستم بخرم که قیمتش 280هزار تومن بود یکم بزرگ تر بشم حتما به دنبال سازی میرم
    ایمان جان خیلی اقایی کردی مرسی از راهنماییت داداشم

11. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    آره همه آموزشا تو اینترنت هس حتی ساز.ولی اگه میگم ساز رو بری پیش یه استاد چون بار اوله که میخوای اصطلاحات موسیقیایی رو بشنوی متوجه نمیشی باید یه استادی باشه کلمه رو گفت توضیح بده.بعدش که دیگه راه افتادی خودت میتونی تئوری و هارمونی رو بخونی و سر دربیاری.اگه بتونی تئوری و هارمونی رو هم تحت یه استادی یاد بگیری عالی میشه اگه میتونی همین کارو بکن اگن ن که خب تو همین سایت همه آموزشا هس میتونی ازشون استفاده کن.دوست عزیزم کمک به هم وظیفه ماس.تو موسیقی سن زیاد مهم نیس فقط هدف اگه موسیقی باشه برو جلو نگران هیچی نباش برو جلو فقط یاد بگیر و تمرین کن
    این یه کتاب تئوریه.واقعا کتاب خوبیه.از سیر تا پیاز همه چیزو گفته.این کتابو خوندی مطالب اضافی واسه حرفه ای شدن زیاده باید بگردی تو اینترنت پیدا کنی.کتاب هارمونی هم میزارم اونم یه سری از مطالب هارمونی رو به طور خلاصه گفته ولی واس حرفه ای تر شدن بازم میتونی تو نت سرچ کنی.این دوتا کتابو قبل اینکه ساز یاد نگرفتی نخون چون ممکنه چیزی سر درنیاری و مطالبش واست بزرگ بیاد و ناامیدت کنه.
    music-theory.pdf
    هارموني.pdf

فایل های ضمیمه:

12. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش همونطور که در نظر قبلی نوشتم یه نوجوون15ساله ام درامدی ندارم برم کلاس ماهیانمم نمیرسه پول کلاس هام و باشگاهم زیاده ..همونطور که گفتم جونمو تو این راه میدم عشق موسیقی دارم

13. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    داداشم بازم کمکی ازم بربیاد برات میکنم.سوالی داری در خدمتم
    پوریا جان کدوم شهری؟

14. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار: