کمک برای شروع آهنگسازی.

شروع موضوع توسط SIR_1 ‏14/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک برای شروع آهنگسازی. تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. SIR_1

SIR_1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به اساتید محترم.میخوام همه چیو تو این تاپیک صاف و پوست کنده بهتون بگم که از ته قلبتون بهم کمک کنید چون یکی از مهمترین تصمیمات زندگیمه.
    راستش من از بچگی علاقه ی بسیار بسیار شدیدی به موسیقی داشتم و از بچگی آواز میخوندم تا به امروز. 3 سالی هست که با دهن ملودی های زیبایی ( از نظر دوستام و آهنگسازای معدودی که در اطرافم هستند) میسازم و روش شعر هم میگم و میخونم. در حال حاظر سوم دبیرستان و رشته ی ریاضی هستم در حالی که بسیاری از دوستام بهم میگفتند که با توجه به علاقه و استعدادی که داری باید رشته ی موسیقی میرفتی. ولی متاسفانه فعلا در این شرایط هستم و سال بعد به احتمال زیاد تغییر رشته خواهم داد. تنها سازی که دارم Keyboard است و 2 هفته هست که کلاس پیانو میرم. من به آهنگسازی و خوانندگی علاقه ی بسیار زیادی دارم و صدام هم زیر است و ( باز بنا به تعریف بعضی ها ) خوب هست. الگوم هم در آهنگسازی میتونید از نام کاربری و عکس آواتارم به خوبی بفهمید. میخواستم سوال هایی از شما عزیزان بپرسم که بتونید در درست طی کردن راه این هدف بهم کمک کنید.
    1 _ 16 سالگی برای هدفی که من دارم ( آهنگسازی و خوانندگی ) دیر نیست ؟
    2 _ به نظر شما در انتخاب ساز دچار خطا نشدم ؟ یا بهتر نبود کلاس کیبورد میرفتم ؟
    3 _ من میخواهم حد اکثر تا 22 سالگی یک آهنگساز و خواننده ی کامل شده باشم آیا امکانش هست ؟
    4 _ به نظر شما با یاد گرفتن تئوری های موسیقی دیگه نیازی به ادامه دادن پیانو ندارم واسه آهنگسازی؟
    5 _ یاد گرفتن یک ساز برای آهنگسازی کافی است ؟
    6 _ در مورد خوانندگی به نظر شما نیازی هست که به کلاس سلفژ برم یا همین که با یک ساز کار کنم صدام درست میشه ؟
    7 _یک تعریف مختصر از صدا برداری میخواستم بدونم ؟
    8 _ به نظر شما همراه با آموزش پیانو کلاس آهنگسازی و تنظیم هم برم یا با یاد گرفتن ساز خود به خود راه میفتم ؟
    9 _ اگر ممکنه به طور تقریبی بازه ی سنی من رو در رسیدن به این هدف بگید ممنون میشم.
    10 _ اگر کتابی , نرم افزاری , یا کاری که تو این سن واسه زودتر رسیدن به هدفم میتونم بکنم بگید که راهم آسون تر شه.
    میدونم که اگر بتونم آهنگسازی کنم به خوبی تو خوانندگی هم پیشرفت میکنم چون واقعا ایده های زیادی تو سرم هست که از نظر خودم واقعا زیباست. واقعا خوشحال میشم اگه بهم کمک کنید . من تازه با این سایت آشنا شدم و واقعا دیدم کاربران دلسوز و فعالی در اینجا فعالیت میکنند که به همه ی سوال ها پاسخ واظح و روشنی میدند.
    در آخرم باید بگم من حاظرم زندگیم رو واسه رسیدن به این هدف بدم و اگه نرسم دیگه امیدی به ادامه ی زندگی ندارم.امیدوارم خوب فهمیده باشید که چی میگم !

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    همه سوال ها جوابش تو اینه،واقعا واقعا روی حرفات هستی؟
    اگه مشکلی پیش بیاد سرد نمیشی؟؟
    حاضری تحقیرهایی رو بشنوی و باز هم ادامه بدی؟؟

3. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    حتی 50 سالگی هم دیر نیست،از نظر من اونایی که این حرف رو میزنن عاشق موسیقی نیستن
    فقط بعنوان یک شغل یا یک درآمد نگاه میکنن چون یک عاشق هیچوقت چیزی براش مهم نیست
    جز هدفش
    این چیزی هست که علاقه مندی خودتون هست که ببینید چه سازی با روحیاتتون سازگاره و
    یک مشاور کارتون رو حل میکنه
    مثل جواب اولم """
    تئوری رو یاد میگیرید برای ساختن فونداسیون موسیقیتون و پیانو برای زیبایی ساختمانتون
    امیدوارم مبهم نباشه...
    برای آهنگسازی هدف و عشق مهمه نه ساز،اگه علاقه قلبی داشته باشین دیگه
    ساز براتون تنها یک کاتالیزگر هست...
    طبق اصول باید سلفژ کار کنی....
    کاری که مستلزم تلاش و زحمت زیادیه و خیلی توی موسیقی مهم و حساسه...
    کلاس آهنگسازی و تنظیم رو بعد از تئوری و ساز برید در صورت موجود....
    شما فکر کنید تا آخر عمر! دوست عزیز علم هیچوقت تمومی نداره پس به بازه ای هم ختم نمیشه
    و آخرش مثبت بینهایته....
    زودتر رسیدن مهم نیست و اصولی رسیدن مهمه،توی تالار مطالب مفید زیادی هست....

موفق باشید...

4. SIR_1

SIR_1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اینکه بحث سن رو گفتم چون علاوه بر علاقه ی شدیدی که به موسیقی دارم به هر حال شغلمم به نوعی دوست دارم موسیقی باشه و آهنگسازی. برای همین میخواستم بدونم کم کمش اگه بتونم تا چند سالگی به هدف میرسم.
    در مورد پست اول دوست عزیز , من شخصیتم جوریه که کلا کنایه های دیگران و اظهار نظراتشون درمورد کارای معمولیم و روزمره ام برام مهم نیست , دیگه چه برسه به این موضوع مهم که همه ی تمرکزم هم روش هست ! به خاطر پاسخت به سوالاتم هم ممنون.
    یه چیز دیگه هم هست میخواستم ببینم این روندی که من میخوام پیش بگیرم خوبه اگر راهی برای سریعتر یاد گرفتن آهنگسازی هست رو بهم پله پله بگید ممنون میشم.

5. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:

سلام به dj ibsb
    احسنت به این راهنمایی های اساسی و کارساز . امیدوارم که روی خط به خطش توجه و تامل بشه چون اونچه برای راهنمایی بود شما به این دوستمون کردید .
    ارادتمند محمد

6. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    با تشکر از محمد عزیزم،من خودم دوست دارم به همه کمک کنم و دریغ نمیکنم!
    کاملا در اشتباهید،همین ابتدای کار باید عرض کنم دوست عزیز موسیقی هنری نیست که شما فقط
    جنبه شخصی در نظر بگیری باید بگم بهت که باید نظرات دیگران رو گوش بدی و قطعا همه به به و چه چه
    نمیگن و بعضیها نظراتشون میشه دل پیچه برات و باید باهاش کنار بیای.
    بزار برات بیبشتر توضیح بدم هم برای تو و هم برای امثال تو:
    دوستای من،بسازید و بخونید و بزارید گوش بدن و گوش کنید!
    این جمله رو اگه تو ذهنتون پرورش بدید نه هیچوقت سرد میشید نه هیچوقت ناراحت،شما
    برای کی میسازید؟ برای چی میخونید؟ 90%عشقتونه بقیش چی؟
    قطعا شنونده هم توی عشق و علاقه به کارتون دخیل هست پس تحمل سردی ها رو داشته باشین
    حالا جنبه توی تحسینها هم مهمه،مثلا یک نفر اومد و گفت عالی کار کردی و چند تن تایید کردن
    این دلیل نمیشه که پیوسته همینطور ادامه بدید،سعی کنین عزیزان برای علاقتون بجنگید و تلاش
    کنید،احترام بزارید به شنونده...
    نمیدونم چقدر درک کردید اما به اون حرفی که زدم اگه توجه کنید راهتون رو درست میرید،نمیگم کاملا
    درست اما درستتر خواهید رفت،یا علی...

7. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    dj ibsb عزیز
    به نظر من این نصایح برای شروع کار کسی که میخواد موسیقی را یاد بگیره به همون اندازه نیاز هست که یادگیریه سازی برای زدن یا خوانندگی و به عنوان پایه ای برای شروع نیازه و مهمترین تاثیر این گونه مشاوره دادن ها دلگرمی و تشویق هست که موج وار میره درون وجود کسانی که میخوان شروع کنن چرا که تشویق و دلگرمی شوق را به وجود میاره و شوق باعث خلاقیت میشه...
    مهم بودن این صحبتها و ذکر این موارد در این هست که شخص میفهمه کجا ایستاده مثل کسی که میخواد تعین رشته کنه و میره مشاوره و مشاور راه را برای شخص هموار تر میکنه برای رسیدن به اون هدف یا آرزو.
    با تشکر مجدد از dj ibsb گرامی
    ارادتمند محمد

8. VESAL

VESAL عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 1 / -0
    نرم افزار:
    درود
    هیجان و شور و اشتیاق شما ( شاید تحت تاثیر سیروان و نحوه فعالیت او ) کاملاً قابل درکه...
    من هیچ قضاوتی در مورد قدرت یا ضعف شما نمیکنم چون نمیتونم ،و چون نمیشناسمتون...
    اما...
    هرگز اندکی واقع گرایی رو در میان خیل عظیم آرمان گرایی ها فراموش نکنید.
    آرزوی تحقق آرزو هاتان...
    ت ش ک ر

9. SIR_1

SIR_1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد. دوستان همه ی نظراتتون برای من درست و قابل احترامه اما اگه ممکنه بگید که اگر به فکر ساختن یک گروه باشم دسته جمعی زودتر پیشرفت نمیکنیم ؟ راستش من خودم سبک پیانو راک و پاپ رو خیلی دوست دارم. میدونم که سبکشون خیلی باهم فرق داره اما برای پیانو راک پیانو کافیه به نظر شما ؟

10. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    شما اول یه مقدار تئوری موسیقی رو کار کن و تمرین انفرادی کن وقتی دستت راه افتاد اگه خواستی برو سمت گروه

گروه یه سری مشکلات خاص خودش رو هم داره عزیز

شما فعلا فقط تئوری و تمرین ساز
    -----------------------------------------------------------------
    یه مورد دیگه اینکه شما میخاید که خواننده بشید یا آهنگساز یا تنظیم کننده؟! هدف اصلی شما کدومش هست؟

11. SIR_1

SIR_1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هدف اصلی من آهنگسازی و تنظیم کنندگی هست. اما خوب صدام واسه خوانندگی هم مناسب میشه اگه کلاس های سلفژ و بگذرونم. درضمن من اگرم بخوام با گروه جمع کنم یا خواننده بشم دوست دارم به طور مجاز باشه.

12. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان واسه یادگیری آهنگسازی کلاسهایی هست؟اصلا لازم به کلاس رفتن هست یا به صورت تجربی میشه آموخت؟کتابی چیزی واسه شروع وجود داره؟
    ممنون

بارگذاری...