کمک برای خرید کارت صدا با بودجه 400 تا 600

شروع موضوع توسط Mohsen Hemmati ‏4/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک برای خرید کارت صدا با بودجه 400 تا 600 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر دوستان هنر دوست
    امیدوارم تا اینجای سال نو براتون خوب بوده باشه
    من توی همین هفته قصد خرید یه pc رو دارم و منتظر مادربورد سری جدید B3 چیپست 6 اینتل هستم .
    در ضمن با خوندن تمام تاپیک های کارت صدا و کلی تحقیق می خوام یه کارت صدا بخرم..
    1-کارت صدا رو هم برا آهنگ سازی و هم رکورد وکال می خوام
    2-ورودی مایک 2 تا کافی هس
    3-کارت صدا ترجیحا AC پاور داشته باشه
    4-بودجه از 400 تا 550

با تحقیق من به این چند تا مدل رسیدم
    دی جی رو خیلی دوست داشتم اما اونایی که به بودجم می خورد AC پاور نداشت یا KHz48 بود(البته طبق فرمایشات آقا امید ، خوندم که الان همین 48 استاندارد هس) **:smile (14):نشون می ده که تمام تاپیک ها زیر و رو شده**
    Focusrite saffire pro 24 DSP/
    Focusrite saffire pro 24/
    TC Electronic Impact Twin/
    M-audio Profire 610/
    دوستان و اساتید محترم لطفا منو راهنمایی کنید.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------اگه می شه در مورد ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال کارت صدا ها یه توضیح مختصر بدین.و اینکه چه دستگاه هایی به اینا وضل می شن.و بیشتر یا کمتر بودنشون چقدر مهمه؟
    و همین طور در مورد Virtual Reference Monitoring (VRM که مختص کارت صدای مدل pro 24 dsp هست؟

پیشاپیش سپاس گزارم.

2. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    دقیقا منم چند وقت درگیره انتخاب بین saffire pro24 dsp و Impact twin و profire 610 هستم. و هنوز ام نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم؟ امیدوارم هم شما و هم من به نتیجه برسیم

3. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من voiceman
    بسیار عالی ...
    خب می شه بگین تا حالا به چه نتایجی رسیدین به هر حال هر کی یه یافته هایی داره واسه خودش.اگه بکین فک کنم بتونیم به نتیجه برسیم.

کماکان منتظر مدیران تالار هستیم ...

4. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    خوب من به چند تا چیز دقت کردم یکی اینه که impact twin در فروشگاه های اینترنتی خارجی نیست!! و یکی از دوستان گفتن گویا تقلبی هم در بازار وجود داره.
    اما بین profire 610 و saffire 24 dsp به نتیجه گیری خاصی نرسیدم. اما خوب saffire 24 dsp خوب همین داشتن dsp مزیتیه. در مورد کارت صدا های m-audio هم من یکی از دوستان که روی حرفش خیلی میشه حساب کرد گفت m-audio بگیر نگیر داره ممکنه جواب بده ممکنم هست که جواب نده. ولی تویه یه سایته خارجی هم زیاد تعریفه خوبی از saffire ندیدم اینجا Focusrite Saffire Pro 24 DSP with VRM at zZounds ولی مثلا در مورد profire بهتر هستش M-Audio ProFire F610 Firewire Interface at zZounds این سایت هم سمت راست سایت قسمت Reveiws رو میتونید مطالعه کنید.
    اما VRM در کارت saffire 24 dsp که شما پرسیدید به نظر تکنولوژی هست که شما میتونید در محیط های متفاوت و اسپیکرها و موقعیت ها متفاوت میتونید mix خودتونو گوش کنید البته فقط با هدفون میتونید گوش بدید. در این مورد به این لینک مراجعه کنید توضیح کامل داده.
    Saffire Pro 24 DSP from audioMIDI.com

حالا منم منتظر ببینم تجربه ها دوستان چیه !!!!

5. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از لینک هایی که دادین .
    در مورد تعریف بد از saffire
    منظورتون قسمتی هس که در مورد ورودی ADAT توضیحاتی داده؟
    که فقط ورودی داره و در مورد خروجی نوشته ???why

6. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    پیشنهاد من به شما انتخاب یکی از دو گزینه ی

Saffire pro 24 DSP و TC impact Twin هست با هر دی این اینترفیسها کار کردم و توی این قیمت از بقیه ی هم قیمتاشون بهترن این تجربه و نظر شخصی من هست.

7. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    کارت صدایی رو انتخاب کن که با نرم افزارتون کاملا سازگار باشه (البته الان دیگه همه اینترفیس ها با نرم افزارها سازگار هستند)
    کارت صدایی رو انتخاب کن که ورودی خروجی های کافی داشته باشه تا هم نیازهای الانت رو برطرف کنه و هم آینده.
    تحقیق کن ببین کدوم اینترفیس با نرم افزارت بهترین کارکرد رو داره و همینطور با پلتفرم کامپیوترت (PC یا MAC).

در مورد اکثر ورودی خروجی ها چه آنالوگ، چه دیجیتال مثل SPDIF و ADAT تو سایت تاپیک هست. با یه سرچ پیدا میکنید. اگه موردی هم دیدی معرفی نشده همین جا بپرس.

من از اون مدل TC استفاده نکردم اما saffire 24 رو داشتم قبلا و میشه گفت یکی از بهترین گزینه ها تو رنج خودش یا حتی بهترین گزینه تو این رنج هست بنظرم. کاملا کیفیت راضی کننده ای نسبت به قیمتش داره. خوبیه محصولات focusrite هم اینه که نمایندش خیلی منصفه و به قیمت خوبی میفروشه.
    بنظرم پری امپ های 610 شما رو وادار به خرید یه پری خوب میکنه اما در مورد focusrite ممکنه پری امپ هاش راضی نگه تون داره تا وقتی که بخواین کیفیت رو ارتقا بدید.

VRM هم یک شبیه ساز فضاهای مختلف برای هدفون هست. برای کسانی که با بودجه محدودی طرف هستن بطور مجازی پرسپکتیو های مختلفی رو برای میکستون ارائه میده. از فضای میکس تو اتاق خواب تا استودیو حرفه ای رو شبیه سازی میکنه که برای استفاده نیاز به هدفون ریفرنس هم دارید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/4/11
  8. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از مدیران محترم
    Behrouz Paygan JunioR

من می خوام با pc کار کنم و همینطور تا جایی که تحقیق کردم جدیدا pro tools 9 اومده که با همهی کارت ها سازگار هست.و قصد دارم از این نرم افزار استفاده کنم .با توجه به pro tools 9 برای استفاده از VST ها به مشکل خاصی بر نمی خورم؟که مثلا ساپورت نکنه .یا باید فقط از اونایی استفاده کنم که مخصوص pro tools هستن.

9. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    ببینید پروتولز از فرمت خودش یعنی Rtas استفاده میکنه که اکثر محصولات کرک شده ی اسم و رسم دار مخصوصا FX ها موقع ستاپ از شما میپرسه که میخواید Rtas رو هم نصب کنید یا نه که اگر نصب کنید توی پروتولز قابل استفاده هست ، ولی قطعا تمام محصولات ورژن Rtas ندارند واز اونایی که دارن همشون کرک نشدن و 100% کمبودهایی نسبت به نرمافزارهایی که VST ساپورت میکنن حس خواهید کرد مگر اینکه بخواید همه چیز رو اوریجینال تهیه کنید که بسیار بسیار هزینه بردار هست.

10. fargo

fargo عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    من به طور کلی مخالف M-Aaudio و Digidesign و اصولا هر چیزی که به کمپانی کلاه بردار Avid تعلق داسته باشه هستم.البته این نظر شخصی منه.
    به نظر من بین TC و Focusrite یکی رو انتخاب کن .TC ، از نظر Playback خوبه اما Preamp خیلی خوبی نداره.Focusrite از نظر Pre ، بهتر از TC هستش اما از نظر Playback به نظر من از TC پایین تره.ببین کدوم پارامتر واست مهم تره بعد تصمیم خودتو بگیر.اگه انتخاب به عهده من باشه Focusrite رو انتخاب میکنم.

11. fargo

fargo عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    همونطور که بهروز پایگان گفت.پروتوکل پروتولز ، rtas هستش.هر daw واسه خودش پروتوکل خاصی داره مثه : Vst , rtas , dxi,au,refill,... رایج ترین اینها vst هستش.البته از 2010 به بعد اکثر پلاگین ها با 4 پروتوکل vst , vst3,dxi و rtas ریلیز میشن

12. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از توجه دوستان.
    پس با این توضیحات بهتره که از نرم افزار دیگه ای بجز pro tools استفاده کنم..
    و ممنون از شما دوست من fargo
    راستی دوستان این برند (focusrite) ساخت کجاست؟
    tc که فک کنم فرانسه باشه؟!درسته؟

13. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    فوکس رایت فکر کنم واسه انگلیسه

14. fargo

fargo عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    الان چند ساله که غیر از سه - چهار تا برند ، بقیه همشون چینی هستند که TC و Focosrite هم جزو این دسته هستن.فکرشو بکن حتی مک بوک و آیفون هم چینی هستند با اون اصالت چند ساله آمریکاییشون

15. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوستان عزیز لطفا از بحث اصلی تاپیک خارج نشید ، با تشکر

بارگذاری...