کمک برای خرید سیستم مناسب

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
سلام.
من میخوام تو خونه کار اهنگسازی رو یاد بگیرم. ( وارد نیستم ، واسه شروع میخوام کار کنم)
سیستمم اینه :
CPU : Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2.60GHz 3M Socket 1155 LGA
RAM : 8G DDR3
VGA : 2G AMD Radeon HD 5570
M.B : Gigabyte H61M-S2P-B3
H.D.D : 1T
Monitor : 20" LED LG

بازم میگم، میخوام تازه شروع کنم یادگیری و کار آهنگ ساختن و اجرای برنامه FL Studio .
موفق باشید.
سلام
پیشنهاد من به شما اینه که اول کار رو شروع کنید، بعدا بسته به نیاز می تونید ارتقاء بدید، مشخصات سیستم شما برای شروع کاملا کافیه
خیلی از عزیزان توی همین سایت با سیستم های ضعیف تر دارن کار می کنن

23/5/13
541
351
63
تهران
سلام.
من میخوام تو خونه کار اهنگسازی رو یاد بگیرم. ( وارد نیستم ، واسه شروع میخوام کار کنم)
سیستمم اینه :
CPU : Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2.60GHz 3M Socket 1155 LGA
RAM : 8G DDR3
VGA : 2G AMD Radeon HD 5570
M.B : Gigabyte H61M-S2P-B3
H.D.D : 1T
Monitor : 20" LED LG

بازم میگم، میخوام تازه شروع کنم یادگیری و کار آهنگ ساختن و اجرای برنامه FL Studio .
موفق باشید.
آره به نظر من هم کار رو شروع کنید اگر نیاز دیدید cpu رو تعویض کنید. بقیه قطعات خوب هستن

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,590
113
خرمشهر
سلام خدمت دوستان عزیز :

بنده میخوام سیستم رو ارتقا بدم بجز مادربورد ، میخوام CPU و Ram رو عوض کنم میخوام بدونم حداکثر ارتقا واسه این مادر برد چی هست . همراه با قیمت اگه ممکنه .

( البته من گیمر هم هستم کارت گرافیک هم واسم مهمه )

مشخصات فعلی بنده :

------------------
System Information
------------------​

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) Service Pack 1
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd
System Model: P55-UD3L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4088MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: WinFast GTS 450(NVIDIA
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GTS 450

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
سلام خدمت دوستان عزیز :

بنده میخوام سیستم رو ارتقا بدم بجز مادربورد ، میخوام CPU و Ram رو عوض کنم میخوام بدونم حداکثر ارتقا واسه این مادر برد چی هست . همراه با قیمت اگه ممکنه .

( البته من گیمر هم هستم کارت گرافیک هم واسم مهمه )

مشخصات فعلی بنده :

------------------
System Information
------------------​

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) Service Pack 1
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd
System Model: P55-UD3L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4088MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: WinFast GTS 450(NVIDIA
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GTS 450

حمید جان این مادربرد سوکت 1156 هست قوی ترین cpu که می تونی استفاده کنی Core i7-880 هست همچنین تا 16 گیگ رم ddr3 رو ساپورت می کنه
البته این سوکت کلا خیلی نایابه نو که قطعا گیر نمیاد cpu اش، باید دنبال دست دومش باشی برای همین نمیشه قیمتی گفت
برای کارت گرافیک هم در صورتی که cpu قوی پیدا کردی می تونی به GTX 750 فکر کنی (چون cpu فعلی برای کارت گرافیک های جدیدتر گلوگاه هست و نمی تونی از همه توان کارت گرافیک استفاده کنی

از پاور هم نباید غافل باشی

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,590
113
خرمشهر
حمید جان این مادربرد سوکت 1156 هست قوی ترین cpu که می تونی استفاده کنی Core i7-880 هست همچنین تا 16 گیگ رم ddr3 رو ساپورت می کنه
البته این سوکت کلا خیلی نایابه نو که قطعا گیر نمیاد cpu اش، باید دنبال دست دومش باشی برای همین نمیشه قیمتی گفت
برای کارت گرافیک هم در صورتی که cpu قوی پیدا کردی می تونی به GTX 750 فکر کنی (چون cpu فعلی برای کارت گرافیک های جدیدتر گلوگاه هست و نمی تونی از همه توان کارت گرافیک استفاده کنی

از پاور هم نباید غافل باشی
ممنون از پاسختون ،
خوب حتی Core i 5 هم گیرم نمیاد ؟ شما خودتون core i 7 نمیتونید واسم گیر بیارید ؟ پاورم هم گرین 450 هست اگه درست گفته باشم .

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
ممنون از پاسختون ،
خوب حتی Core i 5 هم گیرم نمیاد ؟ شما خودتون core i 7 نمیتونید واسم گیر بیارید ؟ پاورم هم گرین 450 هست اگه درست گفته باشم .
این سوکت قدیمی هست و خیلی وقته که توی بازار نیست، سال 2012 تولید این سری به کل متوقف شد
تنها راه اینه بگردی توی سایت هایی که در زمینه خرید و فروش قطعات دست دوم کامپیوتر فعالیت می کنن مثل پرشین تولز، لیون کامپیوتر، دیوار و ...

impartible

هنرمند
عضو سایت
3/8/09
235
334
63
35
تهران
سلام به همگی دوستان عزیز

سیستم استودیو رو قصد دارم ارتقاء بدم و از شما عزیزان درخواست دارم لطف کنید و راهنمایی کنید با بودجه ی حدود 4 میلیون برای خرید
cpu
mainboard
ram
power
vga

چه پیشنهادی دارید ؟

با تشکر
[doublepost=1448787235,1448345844][/doublepost]درود بر همگی دوستان

با پوزش به دلیل آپ مجدد تاپیک ولی چند روزی هست منتظر راهنمایی دوستان هستم ولی پاسخی نگرفتم البته درک میکنم که دوستان حتما گرفتاری های کاری دارند .... ولی فقط خواستم یاد آوری کرده باشم ،

با پوزش مجدد

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
سلام به همگی دوستان عزیز

سیستم استودیو رو قصد دارم ارتقاء بدم و از شما عزیزان درخواست دارم لطف کنید و راهنمایی کنید با بودجه ی حدود 4 میلیون برای خرید
cpu
mainboard
ram
power
vga

چه پیشنهادی دارید ؟

با تشکر
[doublepost=1448787235,1448345844][/doublepost]درود بر همگی دوستان

با پوزش به دلیل آپ مجدد تاپیک ولی چند روزی هست منتظر راهنمایی دوستان هستم ولی پاسخی نگرفتم البته درک میکنم که دوستان حتما گرفتاری های کاری دارند .... ولی فقط خواستم یاد آوری کرده باشم ،

با پوزش مجدد
توحید عزیز همچنان لیستی که در تاپیک قیمت ها قرار دادم رو پیشنهاد می کنم
لیست پیشنهادی: قطعات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی با بودجه X

سیستم 5 میلیونی رو مواردی که نیاز نداری ازش حذف کنی همون حدود بودجه ات میشه

درود جناب Light عزیز ؛
بنده یک پیام خصوصی بهتون نزدیک یک ماه پیش دادم فکر کنم فراموش کردید پاسخ بدید ، در رابطه با سیستم کامپیوتری هست ،
ممنون میشم پاسخ بدید .

impartible

هنرمند
عضو سایت
3/8/09
235
334
63
35
تهران

با سلام آقا یونس عزیز و تشکر بابت راهنمایی

حقیقت لیست پیشنهادی شما ( لیست 5 میلیونی ) را سر فرصت بررسی کردم و نمونه هاش رو داخل اینترنت پیدا کردم ( همگی از سایت رایان صبا ) و چون نمونه های مشابه و همینطور کمی متفاوت ( مخصوصا برای مادربورد ) زیاد بود کمی سردرگم شدم که کدام دقیقا مد نظر شما بود که لینک تک تک آنها را در پایین برای شما قرار دادم تا فرصتی شد بی زحمت بررسی داشته باشید که آیا مدل ها را صحیح پیدا کردم یا خیر ، همینطور اگر اطلاعاتی در مورد قیمت ها دارید بفرمایید آیا قیمت های این سایت برای خرید مناسب هست یا خیر .

با تشکر از شما

قید هرگونه لینک از سایتهای ایرانی در پستها بر خلاف قوانین این سایت می باشد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
29/10/14
82
31
8
28
معرفی سیستم خوب برای آهنگسازی و تنظیم و میکس و مستر. بودجه من هم با شرایط فعلی بازار تا اوایل سال 95 حدود : 2.500.000 هستش. راهنمایی بفرمایید.

novinsaddam

عضو سایت
7/3/10
71
9
8
سلام
قبل اینکه سوالمو مطرح کنم یه گله فوق شدید دارم
قدیما یادمه با اینکه تعداد کاربرا خیلی کمتر بود ولی تا یه سوالی میکردی چند نفر خیلی نخصصی جواب میدادن
اما چندروزیه که بعد مدت ها دوباره راهمون خورده به اینجا
تا الان 2تا سوال توی 2 تاپیک مختلف پرسیدم دریغ از یک جواب
امیدوارم جواب اینیکیو بگیریم
...
من وسط کار با نرم افزارم وقتی خیلی پروژه بزرگ میشه نرم افزار کرش میکنه و میپره بیرون
میخواستم ببینم ایا cpu رو ارتقا بدم یا رم رو
cpu:intel E5400 2.70 ghz
ram: 2GB

عکس تسک منجر هم وقتی نزدیک به این اتفاق هست هم گزاشتم براتون
در ضمن فقط میتونم یکیشو ارتقا بدم

فایل های ضمیمه

23/5/13
541
351
63
تهران
سلام
قدیما یادمه با اینکه تعداد کاربرا خیلی کمتر بود ولی تا یه سوالی میکردی چند نفر خیلی نخصصی جواب میدادن
...
من وسط کار با نرم افزارم وقتی خیلی پروژه بزرگ میشه نرم افزار کرش میکنه و میپره بیرون

سلام. آره منم قبول دارم که کمتر جواب داده میشه
شاید دوستان بیشتر مشغول کارهای روزمره زندگی هستن
در رابطه با سوالتون باید بگم که شما هم سی پی یو هم رم سیستمتون پایین هستش و تو پروژه های سنگین به مشکل بر میخوره ولی فکر میکنم ارتقا دادن رم الان بهتر هستش. چون من یه سیستم دارم با سی پی یو corei7 و رم 8 . تو پروژه های سنگین به مشکل شما برمیخورم.قاعدتا دیگه از سی پی یو نباید باشه مشکل و احتمالا واسه من هم از رم هستش. واسه همین رم رو پیشنهاد میکنم. حالا دوستان دیگه هم نظر میدن

x-rated

عضو سایت
17/3/10
230
47
28
29
آباده
ترجی
سلام
...

از برنامه 64 بیت استفاده کنید

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
111
43
شیراز
سلام.
دوستان من فقط ساز زنده رکورد میکنم و یه سیستمی میخوام که بتونم بافر سایز رو تا حد اقل ممکن پایین بیارم که هنگام رکورد چند ساز همزمان به مشکل برنخورم و همچنین هنگام میکس. بودجه 2500000 تومن.

x-rated

عضو سایت
17/3/10
230
47
28
29
آباده
سلام. آره منم قبول دارم که کمتر جواب داده میشه
شاید دوستان بیشتر مشغول کارهای روزمره زندگی هستن
در رابطه با سوالتون باید بگم که شما هم سی پی یو هم رم سیستمتون پایین هستش و تو پروژه های سنگین به مشکل بر میخوره ولی فکر میکنم ارتقا دادن رم الان بهتر هستش. چون من یه سیستم دارم با سی پی یو corei7 و رم 8 . تو پروژه های سنگین به مشکل شما برمیخورم.قاعدتا دیگه از سی پی یو نباید باشه مشکل و احتمالا واسه من هم از رم هستش. واسه همین رم رو پیشنهاد میکنم. حالا دوستان دیگه هم نظر میدن
شما باید ببینی مشکل چیه اگه از لحاظ حجم فضای رم کم میاری رمو زیاد کن اگه از لحاظ سرعت انتقال اطلاعات روی رم مشکل داری باید رم با سرعت بالا تر باید بگیری . سی پی یو و مادر برد هم که مشخصه و درایو ذخیره سازی که ssd یندازید خیلی موثره
[doublepost=1458038985,1458038899][/doublepost]
سلام.
دوستان من فقط ساز زنده رکورد میکنم و یه سیستمی میخوام که بتونم بافر سایز رو تا حد اقل ممکن پایین بیارم که هنگام رکورد چند ساز همزمان به مشکل برنخورم و همچنین هنگام میکس. بودجه 2500000 تومن.
اگه فقط قیمت کامپیوتر میخواید شما باین قیمت میتونید یک سیستم core i5 با رم 16 و درایو ssd و پاور خوب تهیه کنید . شاید i7 هم بشه

Ali HoSseiNi

عضو سایت
14/12/10
164
166
43
تهران
Www.VstBase.iR
سلام
...

هم رم رو ارتقاء بدید هم از نرم افزار 64 بیت استفاده کنید. افزایش رم برای سیستم های 32 بیتی کارایی نداره. اگر پلاگین و VST زیاد باز می کنید صددرصد رم کم میارید و علاوه بر اون اگر DAW و ویندوز 32 بیتی دارید باید هر دو رو به 64 بیت ارتقاء بدید.
[doublepost=1458045614,1458044285][/doublepost]
سلام.
پیشنهاد من برای این بودجه اگر فقط کیس می خواید جمع کنید بدون کارت گرافیک و هارد ( گرافیک آنبورد مادربورد پیشنهادی معقول هست ) :
می تونید این سیستم رو جمع کنید :
intel core i7 3770k ivy bridge : قیمت بین 900 تا 1 میلیون
رم 2 عدد Geil Evo Potenza DDR3 4GB : قیمت هر عدد 60-70 تومان ( علت اینکه 2 تا 4 گیگ پیشنهاد کردم این هست که اگر در آینده برای 1 رم مشکلی پیش اومد سیستم بلااستفاده نشه )
مادر بورد : ASUS P8Z77V PRO : قیمت 700 تا 800 ( این مدل جدید نیست ولی میتونید از
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
بخرید موجود داره 1 عدد ) مدل خیلی خوبی هست و من برای یکی از سیستم ها استفاده می کنم 2 ساله.
پاور Cooler Master V650 Modular : قیمت بین 350 تا 450 ( پاور رو زیر 600W نخرید که سیستم کم نیاره )
مجموع اقلام فوق با در نظر گرفتن بالاترین قیمت : 2410000

به علاوه ما بقی لوازم جانبی

آخرین ویرایش:

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
111
43
شیراز
ممنونم. حالا سوال اینجاست که میزان رم رو افزایش بدم یا هارد ssd مهم تر هست یا بالاتر رفتن قدرت cpu؟ چون من از نرم افزارهای اوریجینال استفاده میکنم و میخوام نهایت استفاده رو بتونم از کل سیستم ببرم

Ali HoSseiNi

عضو سایت
14/12/10
164
166
43
تهران
Www.VstBase.iR
ممنونم. حالا سوال اینجاست که میزان رم رو افزایش بدم یا هارد ssd مهم تر هست یا بالاتر رفتن قدرت cpu؟ چون من از نرم افزارهای اوریجینال استفاده میکنم و میخوام نهایت استفاده رو بتونم از کل سیستم ببرم
برای اینکه نهایت استفاده رو با کیفت و سرعتی معقول ببرید نیازمند هزینه هست. استفاده زیاد از پلاگین ها ( سازهای مجازی و افکت ها ) به طور همزمان رم بیشتری می طلبه. بهتره اولویت رو به پردازش سیستم اختصاص بدید در ابتدا. وقتی سیستم قدرت پردازش کافی نداشته باشه شما چه از نرم افزار اورجبنال یا چه از کرک شده استفاده کنید تفاوتی نداره. قدرت پردازش بالا به علاوه سیستم عامل و DAW 64 بیتی رو در اولویت اول قرار بدید. حداقل پیشنهاد معقولی که میشه برای سیستم داد استفاده از CPU Corei5 به بالا هست به همراه رم 6 گیگ به بالا. محدودیتی در هزینه کردن نیست ! باید ببینید چه سرعت و کیفیتی رضایت بخش هست و برای شما کفایت می کنه. سخت افزارهای مورد نیاز پردازش صدا هم که بحث جداگانه دارند که اگر کار لایو ارائه میدید باید به این قسمت هم متمرکز باشید. هارد SSD هم که به نوبه خودش میتونه تاثیر قابل توجهی در سرعت انتقال داشته باشه ولی اول به پردازش سیستم توجه کنید. هارد SSD قسمت جانبی و تکمیلی سرعت سیستم می تونه باشه. اول ساختمون رو بسازید بعد آسانسورش رو ! اگر سیستم پردازش ضعیفی داشته باشه و هارد SSD بذارید روش مثل این میمونه که ساختمون 2 طبقه بسازید و داخلش آسانسوری با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت قرار بدید !

آخرین ویرایش:

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
111
43
شیراز
یه سوال ذهن من رو مشغول کرده لطفا دوستان پاسخ بدید. من یه cpu Q9650 دارم رو یکی از سیستمهای قدیمم. 8 گیگ رم داره. و سرعت بسیار خوبی داره. سوالم اینه که میزان کش Q9650 12m هست ! اما حافظه کش i3 و i5 کمتر ! چه چیزی باعث برتری cpuهای سری i3.5.7 هست با Quad 9650 که فرکانسش هم 3GHzهست؟؟؟