کمک برای خرید سیستم مناسب

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
551
93
24
In A State of Trance
درود دوستان عزیز ...
یه سئوال دارم ...
خواستم ببینم اگر من بخوام یک سیستم تا سقف 3 میلیون تومان ، حالا اگه کمی هم بالا پایین شد موردی نداره ( فقط کیس ) جمع کنم ، چه پیشنهادهایی میدین !!
جسارتا اگه میشه ریز مشخصات + قیمت روز رو بنویسید ...
ضمن اینکه من با این سیستم کار آهنگسازی ، تنظیم ، میکس و مستر هم میخوام انجام بدم . در آینده نه چندان دور هم ، قصد داریم کار ویدئو کلیپ ساختن رو هم اضاقه کنم . یعنی فکر میکنم نیاز به کار با After effect , premier و ... نرم افزارهای این چنینی رو هم انجام بدم ...
سپاس گذارم و منتظر پاسختون هستم ( خصوصا جنا اخوان و لایت عزیز ) سوء تفاهم برای سایر دوستان نشه ! چون این دو نفر کمی تخصصی تر این کار رو انجام میدن گفتم ...
تاپیک ها رو کامل نگاه کردم اما زمانشون مال خیلی وقت پیشه ...
یک سئوال دیگه هم دارم . البته میدونم که ربطی به این تاپیک نداره ، اما اگر دوستان محبت کنن و پاسخ بدن ممنونشون میشم . آیا خریدن کیوبیس 7.5 ارجینال ارزش اینقدر هزینه رو داره ؟؟ احتمال کرک شدنش هست یا نه ؟؟ و اینکه با اجرای نرم افزارهای کرک مشکلی نداره ؟؟
ممنون و منتظرم ...
در مورد کی.بیس 7.5 بگم کهه واقعا ارزش داره بگیریش هم میکسرش قوی تر شده نسبت به ورژن کرک شدش همخیلی پلاگیناش بهتر شده و شما میتونید از همه ی قسمتاش کامل استفادهکنید + اینکه 64 بیت هم داره!!!
واقعا 3ملیون و خورده ای ارزششو داره آدم بده

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
در مورد کی.بیس 7.5 بگم کهه واقعا ارزش داره بگیریش هم میکسرش قوی تر شده نسبت به ورژن کرک شدش همخیلی پلاگیناش بهتر شده و شما میتونید از همه ی قسمتاش کامل استفادهکنید + اینکه 64 بیت هم داره!!!
واقعا 3ملیون و خورده ای ارزششو داره آدم بده
درود علیرضا جان ...
خیلی ممنون از راهنماییت . خودمم خیلی تو فکرش هستم . تا ببینم چی پیش میاد ...
در ضمن قیمتش بین ۲ میلیون تا ۲ میلیون و سیصد هست ( البته تا جایی که من قیمت دارم )
باز هم سپاس و موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
551
93
24
In A State of Trance
درود علیرضا جان ...
خیلی ممنون از راهنماییت . خودمم خیلی تو فکرش هستم . تا ببینم چی پیش میاد ...
در ضمن قیمتش بین ۲ میلیون تا ۲ میلیون و سیصد هست ( البته تا جایی که من قیمت دارم )
باز هم سپاس و موفق باشی ...

بله حق با شماست من قیمت رو اشتباه تایپ کردم!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
دوستان و اساتید عزیز ، کسی نظر دیگه ای نداره ؟؟!!
من منتظر هستم . خیلی برام مهمه خیلی ...
پیشاپیش سپاس و منتظرم

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
درود دوستان عزیز ...
یه سئوال دارم ...
خواستم ببینم اگر من بخوام یک سیستم تا سقف 3 میلیون تومان ، حالا اگه کمی هم بالا پایین شد موردی نداره ( فقط کیس ) جمع کنم ، چه پیشنهادهایی میدین !!
جسارتا اگه میشه ریز مشخصات + قیمت روز رو بنویسید ...
ضمن اینکه من با این سیستم کار آهنگسازی ، تنظیم ، میکس و مستر هم میخوام انجام بدم . در آینده نه چندان دور هم ، قصد داریم کار ویدئو کلیپ ساختن رو هم اضاقه کنم . یعنی فکر میکنم نیاز به کار با After effect , premier و ... نرم افزارهای این چنینی رو هم انجام بدم ...
سپاس گذارم و منتظر پاسختون هستم ( خصوصا جنا اخوان و لایت عزیز ) سوء تفاهم برای سایر دوستان نشه ! چون این دو نفر کمی تخصصی تر این کار رو انجام میدن گفتم ...
تاپیک ها رو کامل نگاه کردم اما زمانشون مال خیلی وقت پیشه ...
یک سئوال دیگه هم دارم . البته میدونم که ربطی به این تاپیک نداره ، اما اگر دوستان محبت کنن و پاسخ بدن ممنونشون میشم . آیا خریدن کیوبیس 7.5 ارجینال ارزش اینقدر هزینه رو داره ؟؟ احتمال کرک شدنش هست یا نه ؟؟ و اینکه با اجرای نرم افزارهای کرک مشکلی نداره ؟؟
ممنون و منتظرم ...
سلام
سیستمی که دوستمون بالاتر پیشنهاد دادن برای بودجه 3 میلیونی مناسب هست
اما اگر بتونید مقداری بیشتر هزینه کنید پیشنهاد بنده برای کار تدوین در کنار موسیقی این موارد هست
cpu: 4930K قیمت حدودی 1800
ASUS P9X79 قیمت حدودی 1200
Corsair Vengeance 4GB bus 1600 قیمت حدودی هر ماژول 4گیگ 150 ( 4 عدد نیازه برای استفاده به صورت Quad Channel )
4930k به دلیل 6 هسته ایی بودن در نرم افزارها یک سروگردن از 4770 که 4 هسته ایی هست بهتر عمل می کنه

نیازی به رم با باس خیلی بالا ندارید، برای استفاده در این نرم افزارها حجم مهمتر هست
اختلاف کارایی بین باس 2400 و 1600 نسبت به اختلاف قیمتی که دارن به صرفه نیست
(حتی شرکت اپل در Mac Pro های چند هزار دلاری هم هنوز از رم های 1600 استفاده می کنه)

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
سلام
سیستمی که دوستمون بالاتر پیشنهاد دادن برای بودجه 3 میلیونی مناسب هست
اما اگر بتونید مقداری بیشتر هزینه کنید پیشنهاد بنده برای کار تدوین در کنار موسیقی این موارد هست
cpu: 4930K قیمت حدودی 1800
ASUS P9X79 قیمت حدودی 1200
Corsair Vengeance 4GB bus 1600 قیمت حدودی هر ماژول 4گیگ 150 ( 4 عدد نیازه برای استفاده به صورت Quad Channel )
4930k به دلیل 6 هسته ایی بودن در نرم افزارها یک سروگردن از 4770 که 4 هسته ایی هست بهتر عمل می کنه

نیازی به رم با باس خیلی بالا ندارید، برای استفاده در این نرم افزارها حجم مهمتر هست
اختلاف کارایی بین باس 2400 و 1600 نسبت به اختلاف قیمتی که دارن به صرفه نیست
(حتی شرکت اپل در Mac Pro های چند هزار دلاری هم هنوز از رم های 1600 استفاده می کنه)
درود و سپاس فراوان ...
راهنمایی ها خیلی خوب بود . سپاس . فقط چند تا سوال برام پیش اومد !!!؟؟؟
1 - یعنی هیچ نیازی به تهیه کارت گرافیک نیست ؟؟؟!!!!
2 - در ضمن دوستان ، پاور هم چیزی پیشنهاد ندادین ؟؟؟
3 - فکر میکنم با یک پاور مناسب سیستم پیشنهادی شما ، میشه حدود 4 میلیون تومن درسته ؟؟
4 - در ضمن مادربورد پیشنهادی شما شامل 3 مدل میشه ( البته با سرچی که من کردم برای به دست آوردن قیمت دقیقش ، به این ها برخوردم )
1 - ASUS P9X79
2 - ASUS P9X79 PRO
3 - ASUS P9X79 DELUXE
5 - در نهایت سی پی یو که فرمودین ، خودش فن داره ؟؟ اگر نداره ، چه فنی رو براش پیشنهاد میکنید ؟؟
مد نظر شما کدوم یکی هست ؟؟؟
پیشاپیش سپاس فراوان و منتظرم دوستان ...

آخرین ویرایش:

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
راستی در همین تاپیک ، در پست های اول دیدم که به دوستی استفاده از SSD Corsair Force GT 120GB برای کارایی بهتر و استفاده از تمام قدرت سیستم ، پیشنهاد کرده بودید .
می خواستم بدونم که آیا برای من و سیستمی که پیشنهاد دادین ، آیا استفاده از SSD و نصب برنامه های اصلی و ویندوز رو روی اون پیشنهاد میکنید یا خیر ؟؟؟
ببخشید پست ها دو تا شد . چون 30 دقیقه از پست اصلی گذشته بود ، امکان ویرایش نبود ...
پیشاپیش سپاس فراوان و منتتظرم ...

23/5/13
541
351
63
تهران
آره اگه در کنار هارد اصلی یه ssd هم واسه ویندوز و برنامه های اصلی بریزید خیلی سرعت سیستم بهتر میشه
پاور هم فکر میکنم بهترین برند corsair باشه که بسته به سیستمی که میبندین توانش مشخص میشه که اونو فروشنده هم میتونه بهتون بگه
واسه کار گرافیکی که حتما کارت گرافیک میخواید ولی واسه کار آهنگسازی و تنظیم نیاز به کارت گرافیک ندارید چون مادربرد ها اکثرا پورت vga و htmi دارن

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
آره اگه در کنار هارد اصلی یه ssd هم واسه ویندوز و برنامه های اصلی بریزید خیلی سرعت سیستم بهتر میشه
پاور هم فکر میکنم بهترین برند corsair باشه که بسته به سیستمی که میبندین توانش مشخص میشه که اونو فروشنده هم میتونه بهتون بگه
واسه کار گرافیکی که حتما کارت گرافیک میخواید ولی واسه کار آهنگسازی و تنظیم نیاز به کارت گرافیک ندارید چون مادربرد ها اکثرا پورت vga و htmi دارن
با توجه به قیمت SSD که چیزی بین 350 تا 450 هزینه داره ، به نظر شما آیا ارزش این هزینه رو داره ؟ یعنی تاثیر مثبتش توی سرعت اونقدر هستش که 500 هزار تومن ارزش داشته باشه ؟؟؟
من کار گرافیکی خیلی خاصی انجان نمیدم . نهایتا یک ادیت و تدوین با پریمیر و ادیوس و افتر افکت که اونم برای کار ویدئو کلیپ میخوام انجام بدم ...
سپاس فراوان و منتظرم ...

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
551
93
24
In A State of Trance
با توجه به قیمت SSD که چیزی بین 350 تا 450 هزینه داره ، به نظر شما آیا ارزش این هزینه رو داره ؟ یعنی تاثیر مثبتش توی سرعت اونقدر هستش که 500 هزار تومن ارزش داشته باشه ؟؟؟
من کار گرافیکی خیلی خاصی انجان نمیدم . نهایتا یک ادیت و تدوین با پریمیر و ادیوس و افتر افکت که اونم برای کار ویدئو کلیپ میخوام انجام بدم ...
سپاس فراوان و منتظرم ...
با اجازه من جواب بدم
هارد های سالید استیت سرعتی بسیار بیشتر از هارد دیسک هایی با سرعت 7000دور بر دقیقه دارن

برنامه های اصلی وقتی روی این هارد باشه در بالا اوردن ویندوز مشهوده و در انجام اعمال مربوط به خوندن برنامه ها به رم کمک میکنه
در ضمن حجم مناسب 160 گیگش خوبه
در مورد هارد اگه یه 160سالید استیت باشه و 2تا 1ترابایت اینترنال خیلی خوبه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

23/5/13
541
351
63
تهران
سپاس فراوان و منتظرم ...
خوب بستگی داره دیگه.به نظر خود من که نه زیاد ارزش نداره. چون با این سیستم خوبی که شما میخواید جمع کنید اصلا مشکلی از لحاظ سرعت نخواهید داشت.درسته ssd سرعت رو بیشتر میکنه ولی واسه ما همین سیستم هم خیلی سرعت رو بالا میبره و نیازی نیست حتما ssd باشه.حالا ssd چیزیه که بعدها اگه دیدید احتیاج شد و بودجه بود میتونید جدا خریداری کنید
اگه کار گرافیکی خیلی خاصی ندارید میتونید از همون گرافیک خود مادربرد استفاده کنید که فکر میکنم 1 گیگ هستش.ولی واسه بهتر بودن پیشنهاد میشه یه گرافیک 2 گیگ بگیری بندازی رو سیستم(لازم نیست خیلی بالا باشه قیمتش)

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
درود و سپاس فراوان ...
راهنمایی ها خیلی خوب بود . سپاس . فقط چند تا سوال برام پیش اومد !!!؟؟؟
1 - یعنی هیچ نیازی به تهیه کارت گرافیک نیست ؟؟؟!!!!
2 - در ضمن دوستان ، پاور هم چیزی پیشنهاد ندادین ؟؟؟
3 - فکر میکنم با یک پاور مناسب سیستم پیشنهادی شما ، میشه حدود 4 میلیون تومن درسته ؟؟
4 - در ضمن مادربورد پیشنهادی شما شامل 3 مدل میشه ( البته با سرچی که من کردم برای به دست آوردن قیمت دقیقش ، به این ها برخوردم )
1 - ASUS P9X79
2 - ASUS P9X79 PRO
3 - ASUS P9X79 DELUXE
5 - در نهایت سی پی یو که فرمودین ، خودش فن داره ؟؟ اگر نداره ، چه فنی رو براش پیشنهاد میکنید ؟؟
مد نظر شما کدوم یکی هست ؟؟؟
پیشاپیش سپاس فراوان و منتظرم دوستان ...
1- برای سیستم اول که دوستمون پیشنهاد کردن خیر، از خروجی مادربرد می تونید براحتی تصویر بگیرید
برای سیستمی که من پیشنهاد دادم یک کارت گرافیک مثل GT 620 کافیه
بسته به نیازتون بعدا می تونید کارت گرافیک قوی تر یا کارت مخصوص تدوین بگیرید، چون قیمتشون بالاست پیشنهاد ندادم

2/3- پاور وات بالا نیاز نداری، ی پاور مثل green 580 یا 650 کاملا برای این قطعات مناسب هست، قیمتشون هم باید حدود 280 باشه

4- مدل دقیقا همون P9X79 ساده رو عرض کردم، اگر منظورم مدل های دیگه بود قطعا اسم کاملش رو می نوشتم
5- خیر، فن رو می تونید Green Transformers با قیمت حدودی 100 بگیرید

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
1- برای سیستم اول که دوستمون پیشنهاد کردن خیر، از خروجی مادربرد می تونید براحتی تصویر بگیرید
برای سیستمی که من پیشنهاد دادم یک کارت گرافیک مثل GT 620 کافیه
بسته به نیازتون بعدا می تونید کارت گرافیک قوی تر یا کارت مخصوص تدوین بگیرید، چون قیمتشون بالاست پیشنهاد ندادم

2/3- پاور وات بالا نیاز نداری، ی پاور مثل green 580 یا 650 کاملا برای این قطعات مناسب هست، قیمتشون هم باید حدود 280 باشه

4- مدل دقیقا همون P9X79 ساده رو عرض کردم، اگر منظورم مدل های دیگه بود قطعا اسم کاملش رو می نوشتم
5- خیر، فن رو می تونید Green Transformers با قیمت حدودی 100 بگیرید
درود و سپاس فراوان از شما دوست عزیز ...
ببخشید که تعداد سوالام زیاد شد . جسارتا دو تا سوال دیگه دارم ...
۱ - مدل گرافیکی که فرمودین رو سرچ کردم و محصولات GeForce , BIOSTAR ,KFA , Asus همه مدل GT 620 دارن . منظور شما محصول کدوم شرکت بود ؟ اکثرا هم 2G DDR 3 بودن !!!
۲ - نظر شما در مورد SSD چیه ؟ با دوستان هم عقیده هستید ؟ یا اگر تهیه کنم ، بازدهی بیشتری از سیستم میگیرم ؟؟
سپاس فراوان پیشاپیش و منتظرم ...

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,172
8,487
5,000
32
اهواز
www.unes.ir
درود و سپاس فراوان از شما دوست عزیز ...
ببخشید که تعداد سوالام زیاد شد . جسارتا دو تا سوال دیگه دارم ...
۱ - مدل گرافیکی که فرمودین رو سرچ کردم و محصولات GeForce , BIOSTAR ,KFA , Asus همه مدل GT 620 دارن . منظور شما محصول کدوم شرکت بود ؟ اکثرا هم 2G DDR 3 بودن !!!
۲ - نظر شما در مورد SSD چیه ؟ با دوستان هم عقیده هستید ؟ یا اگر تهیه کنم ، بازدهی بیشتری از سیستم میگیرم ؟؟
سپاس فراوان پیشاپیش و منتظرم ...

توی این رده کارت گرافیک ها تفاوتی با هم ندارن، asus گارانتی معتبرتری توی ایران داره
1- شما این کارت رو برای گیم که نمی خواید، توی نرم افزار های تدوین هم تفاوت خیلی زیادی با کارت های گرافیک قوی تر ایجاد نمیشه

2- بازدهی بیشتر؟ درایورهای ssd به دلیل زمان پاسخگویی بسیار پایین تر نسبت به هارددیسک ها، سرعت پاسخگویی سیستم رو خیلی بیشتر می کنن
شخصا چند ساله که از ssd برای سیستم و عامل و نرم افزارهای پر کاربردم استفاده میکنم
با توجه به بودجه پیشنهاد ندادم، اگر بودجه بیشتر بود حتما در نظر می گرفتم

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,735
113
40
Tehran
www.persian-music.org
آقای dr.noise عزیز
من میخواستم یک لیست واست بنویسم ولی قبلش اینجا رو چک کردم قطعاتی که اقای لایت اشاره کردند رو خوب میبینم ولی چندتا نکته رو بهتره در اینجا عوض کنید.

ram = corsair or g-skill 1600
اگر کورسیرو رو پیدا نکردید میتونید از جی اسکیل هم استفاده کنید
.
ssd = samsung evo 128
پر فروشترین و سریعترین ssd ارزون هست. و ۱۲۸ گیگش برای کار شما کافی هست. میتونید یک هارد سیگیت دو ترا به بالا هم برای ارشیو سمپلها تهیه کنید.

vga= معمولا گرافیک های گیگابایت خنکتر از ایسوز هستند . سه سال پیش اکثر بردهای ایسوز دچار مشکل میشدند من واپرکالر یا حتی msi رو بهتر از ایسوز میدونم.

میتونید کیس و جزییات رو کارکرده تهیه کنید و مابقی بودجه رو برای خرید رم بیشتر کنار بگذارید .
اون مدل ssd که اشاره کردم رو تنها یک نفر وارد میکنه و باید از ایشون تهیه کنید.
موفق باشید.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,708
113
32
نیشابور
facebook.com
آقای dr.noise عزیز
من میخواستم یک لیست واست بنویسم ولی قبلش اینجا رو چک کردم قطعاتی که اقای لایت اشاره کردند رو خوب میبینم ولی چندتا نکته رو بهتره در اینجا عوض کنید.

ram = corsair or g-skill 1600
اگر کورسیرو رو پیدا نکردید میتونید از جی اسکیل هم استفاده کنید
.
ssd = samsung evo 128
پر فروشترین و سریعترین ssd ارزون هست. و ۱۲۸ گیگش برای کار شما کافی هست. میتونید یک هارد سیگیت دو ترا به بالا هم برای ارشیو سمپلها تهیه کنید.

vga= معمولا گرافیک های گیگابایت خنکتر از ایسوز هستند . سه سال پیش اکثر بردهای ایسوز دچار مشکل میشدند من واپرکالر یا حتی msi رو بهتر از ایسوز میدونم.

میتونید کیس و جزییات رو کارکرده تهیه کنید و مابقی بودجه رو برای خرید رم بیشتر کنار بگذارید .
اون مدل ssd که اشاره کردم رو تنها یک نفر وارد میکنه و باید از ایشون تهیه کنید.
موفق باشید.
سپاس فراوان از شما جناب اخوان ...
1 - ssd رو که فرمودین از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟ و آیا 128 کافیه نیازی نیست مثلا 256 بگیرم ؟؟؟
2 - در مورد گرافیک هم ممنون میشم اگر مدل خاصی مد نظرتون هست پیشنهاد بدین ...
3 - رم فکر میکنم 16 گیگ ( 4 عدد 4 گیگ ) کافی باشه ، درسته ؟؟
پیشاپیش سپاس و منتظرم ...

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,735
113
40
Tehran
www.persian-music.org
1- اینو مسیج کردم
۲- Gigabyte gtx 770 oc wf 3X 2GB
۳-زیاد هم هست . ولی برای کار ودیدو ۳۲ گیگ لازم دارید.
موفق باشید.

23/5/13
541
351
63
تهران
سپاس فراوان از شما جناب اخوان ...
1 - ssd رو که فرمودین از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟ و آیا 128 کافیه نیازی نیست مثلا 256 بگیرم ؟؟؟
2 - در مورد گرافیک هم ممنون میشم اگر مدل خاصی مد نظرتون هست پیشنهاد بدین ...
3 - رم فکر میکنم 16 گیگ ( 4 عدد 4 گیگ ) کافی باشه ، درسته ؟؟
پیشاپیش سپاس و منتظرم ...
به نظر من محصولات asus بهتر هستند چون گارانتی معتبری دارن واقعا و خودمم از گارانتی خیلی وقت پیش استفاده کردم و واقعا خوب بود
در مورد رم هم اینو بگم که من نمیدونم اون مدل مادربرد که میخواید بخرید چند تا ماژول رم داره ولی اگه 4 تا داشت رمتون رو دو تا 8 گیگ بندازید که اگر بعدا خواستید مثلا به 32 ارتقاش بدید جا واسه رم های دیگه باشه.ولی اگه جا واسه رم بیشتر داره میتونید همون 4 تا 4 گیگ بندازید

27/7/09
11
3
3
سلام.
من میخوام تو خونه کار اهنگسازی رو یاد بگیرم. ( وارد نیستم ، واسه شروع میخوام کار کنم)
سیستمم اینه :
CPU : Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2.60GHz 3M Socket 1155 LGA
RAM : 8G DDR3
VGA : 2G AMD Radeon HD 5570
M.B : Gigabyte H61M-S2P-B3
H.D.D : 1T
Monitor : 20" LED LG

بازم میگم، میخوام تازه شروع کنم یادگیری و کار آهنگ ساختن و اجرای برنامه FL Studio .
موفق باشید.

4/2/11
223
68
28
Mashhad
با سلام و احترام دوسته عزیز

سیستم مناسب برای تنظیم می باشد
تا حد امکان سی پی رو تعویض کنید
پیشنهادی من بشما :

intel Core i5 3570 بگیرید.سری 3 چیپ های 1155 هستند Ivy Bridge
چیپ های جدید وارد بازار شده که 1150 هستند.میشه سری 4 اینتل
ما باید از سری 1155 استفاده کنی اگر پیدا کردید سی پی که معرفی کردم رو بگیرید یا اینکه از i7 این چیپ تهیه کنید

موفق باشید ;)