کمک برای انتخاب یک نرم افزار

شروع موضوع توسط Fate changed ‏21/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک برای انتخاب یک نرم افزار تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام

سلام من سه تا درخواست دارم:
    من دنبال یه نرم افزارم که ترکیبی از دو برنامه گیتار پرو و اف ال استدیو باشه، یعنی بشه بهش نت داد(که من این کار را با گیتار پرو انجام میدم) و هم بشه از "چیز های" زیادی برای زدن نت ها استفاده کرد.

"چیز ها": من آخر نفهمیدم که این اسمش چیه؟ سمپل، پلاگین... چند نمونش توی اف ال:sytrus ogun dx10... اینا هستن.

این "چیز ها" توی نرم افزارهای مختلف مشترکن؟ یعنی مثلا من اگه واسه ساز "درامز" دانلود کردم توی همه نرم افزارهای آهنگسازی میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟

2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    شما میتونید از کیوبیس یا سونار استفاده کنید هم نت بنویسید و هم از VSTi ها ( چیزها ) استفاده کنید ... در حال حاضر اکثر نرمافزارها VST رو ساپورت میکنن اعم از اف ال کیوبیس نوئندو سونار و ... فقط پروتولز و لاجیک فرمت خاص خودشون رو دارن .

3. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از بین این دوتا کدومش محیط سبک تری داره؟(مثل اف ال)
    در ضمن مثل گیتار پرو میشه راحت نت نویسی کرد دیگه؟؟

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه میخواید تو محیطstaff نت نویسی کنید هم سونار و هم کیوبیس این امکان رو به شما میده
    آسون یا مشکل بودن محیطش هم به خودتون بر میگرده که با کدوم بتونید بهتر رابطه برقرار کنید

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام
    همونطور که اساتید گرامی فرمودن هم سونار و هم کیوبیس امکانی که شما میخواین رو دارند و همینطور می تونید نت رو در یک نرم افزار شبیه همون گیتار پرو بنویسید و اکسپورت میدی بگیرید و میدی رو وارد اف ال کنید و بقیه ی مراحل و اگه میخواین همه رو کنار هم داشته باشین هم که دوستان راهنمایی کردن (سونار و کیوبیس)
    اما من یه نکته خدمتتون عرض می کنم ! اینکه نگو فلان نرم افزار سخته و یا فلان نرم افزار آسونه - به نظر من اگه علاقه مند باشید و کار کنید یادگیری یک نرم افزار براتون هیچ کاری نخواهد داشت - به سادگی خوردن یک لیوان آب خنک تو تابستونه ، فقط کافی بخواهی...

اما یه قضیه باقی میمونه ، همین چیزها !!!
    اگه اشتباه نکنم شما قبلاً یک تاپیک زده بودیدبا عنوان ، آهنگسازی به روش خودم و یک همچین مورد مشابهی رو مطرح فرمودین و من و دوستان کامل پاسختون رو دادیم که سمپل چیه ، وی اس تی چیه و...اینم لینک تاپیکتون :
    https://www.persian-music.org/showthread.php?t=5546
    پیشنهاد میدم یه بازبینی روی پاسخ ها داشته باشید.

اینم ارسال بنده هست در مورد همین مبحث چیزها (در همون تاپیک قبلی شما):

راجع به اون مطلبی هم که فرمودی آخرش یاد نگرفتی که سمپل هستن یا پلاگین ، اگه توی قسمت های مربوطه در سایت جست و جو کنی به جوابت خواهی رسید اما برای آشنایی کلی من یه توضیح مختصر میدم :

سمپل : سمپل به لوپ های آماده گفته میشه که شما میتونه از اونها در کارهات استفاده کنی که معمولاً با فرمت Wave هستند و یا به فرمت نرم افزارهایی مثل استایلوس کانورت شدند و رایجترین نوع سمپل ، سمپل ریتم هست.

VSTi : این مفهوم مربوط میشه به همون چیزی که فرمودین ! یعنی سازهای مجازی و یا سازهای شبیه سازی شده و یا سینت های نرم افزاری و هر پلاگینی که مولد و تولید کننده ی صدا باشه رو وی اس تی اینسترامنتز می نامند.

VST Plugin : همون افکت های صوتی هستند که در کنسول (میکسر) روی سازها و یا وکال خواننده قرار میگیرند و به اون ها fx هم گفته میشه.پلاگین مسترینگ(مثل ایزوتوپ) هم در این دسته قرار دارند.

ضمناً به تمام VSTi ها و VST ها ، پلاگین های افزودنی میگن - این پلاگین ها میتونن به نرم افزار میزبان شما (مثل اف ال ، نیوئندو ، کیوبیس ، سونار و...) اضافه بشن.البته شرط این اضافه شدن این هست که اون نرم افزار وی اس تی ساپورت باشه ، که امروز اکثر نرم افزارهای میزبان حرفه ای این قابلیت رو دارن.
    قصد گمراه کردنتون رو ندارم اما لازمه بدونید یک نرم افزار حرفه ای به نام Reason هست که وی اس تی ساپورت نیست ، یعنی اون پلاگین هایی که نام بردم در اون اجرا نمیشه و به جاش از یک نوع دیگر از پلاگین ها استفاده میکنه که فقط مختص به خود ریزن هست و Refill نام داره.فرضاً شما برای اینکه بتونید صدای گیتار رو در نرم افزار ریزن داشته باشید نمیتونید مثل اف ال یک نرم افزار گیتار نصب کنید و اون رو لود کنید ، بلکه باید از Refill گیتار استفاده کنید.

اگه با مطالعه ی متن بالا باز هم مشکل ، ابهام و یا سوالی بود لطفاً مطرح بفرمایید ، بنده ی حقیر و اساتید محترم در خدمتتون هستیم.
    با تشکر
    پیروز و موفق باشید.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - کمک برای انتخاب
  1. parsa_maker
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها:
    259
  2. HEX07
    پاسخ ها:
    7