1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

کمپرس کردن استاندارد وکال؟؟

شروع موضوع توسط Binam ‏16/10/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک کمپرس کردن استاندارد وکال؟؟ تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Binam

Binam عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام اساتید محترم
    من یه سوالی دارم من یه وکالو کمپرس میکنم حالا چه معیارهایی باید باشه که من بفهمم این کمپرسی کی اعمال کردم نمی گم عالی و دقیقه ولی از کجا بفهمم که خوب شده...بعد کمپرس باید گینو ببرم بالا یا پایین تا بفهمم خوب شده یا نه ؟؟؟؟؟

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,471 / 3 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    پاسخ : کمپرس کردن استاندارد وکال؟؟

سلام دوست عزیز شما مقاله های مبحث کمپرس توی سایت رو مطالعه کردین ؟ مطالب خیلی خوبی هست پست های مخصوص سوال و بررسی در مورد کمپرسورها هم تشکیل شده مطمئنا به جوابتون میرسید متاسفانه پست های تکراری رو دوستان دوباره جواب نمیدن ، اینو گفتم که زیاد منتظر جواب نباشید منم زیاد از مبحث این کمپرسورها سر درنمیارم .

به پست های زیر مراجعه کنید :

https://www.persian-music.org/thread106234.html

https://www.persian-music.org/thread2856.html

3. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : کمپرس کردن استاندارد وکال؟؟

در کمپرس کردن هدف اینه که داینامیک رینج صدا رو پایین بیاریم. که جاهایی از صدا دیستورت نشه و جاهایی هم که خیلی ضعیفه شنیده بشه. به نظر من سبک کارت و آنالایزر میتونن دقیقاً بهت بگن که پارامتر ها رو چطور تغییر بدی. ولی معمولاً ratio بین 2:1 تا 5:1 هست. atack بین 1 تا 3 و release بین 250 تا 350 و threshold بستگی به سبکت داره و وکالی که رکورد کردی. ولی این یه راهنمایی کلی هست. شما بهتره به آنالایزر نگاه کنی و توی این محدوده ها طوری که پیک صدا از 6- db بالا نزنه تغییر بدی تا به صدایی خوب برسی و اگر در پایان صدا پایینتر از 6- db بود با make up gain به اون لول برسونیش. هدف کلی جلوگیری ار دیستورت و تقویت صداهای ضعیف طوری که باعث خفگی صدا هم نشی.اگر این کارا رو انجام دادی حتماً درست کمپرس کردی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...