کمپرسور چند باند (Multiband Compressor) در ریزن

شروع موضوع توسط Mehrdad Art ‏2/3/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمپرسور چند باند (Multiband Compressor) در ریزن تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    شاید یه چیزی توی ریزن کم باشه اونم کمپرسور چند بانده است. اینجا میسازیمش! که احساس کمبودشو نکنیم .تویه فایلهای پیوست دوتا patch برای Combinator گذاشتم. یکی کمپرسور 8 بانده و یکی 3 بانده.اینجا 3band compressor درست میکنم. 8 باندشم خودتون ببینید حلهاول از همه دیوایس هایی که توی این کار استفاده میشن رو میگم. یه combinator و بعد داخلش: یک spider audio merger & splitter بعد سه تا vocoder (BV 512 digital vocoder) و سه تا هم MClass compressor . خوب منطق کار چیه؟ما می خوایم کل صدایی که داریم رو بگیریم و چندین باند صدا در محدوده های فرکانسی مشخص داشته باشیم. که اینجا سه باند مقصود هست. Low , mid, hi بعد به صورت جداگانه هر کدوم از باند ها رو بتونیم کمپرس کنیم. ابتدا میام یه combinator ایجاد میکنم.
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-1.JPG
    حالا برای اینکه کل صدای خروجی رو بگیریم و به 3 باند تقسیم کنیم میام از یک spider audio استفاده میکنم و داخل combinator ایجادش میکنم. که صدای کلی رو بهش میدم و ازش سه تا شاخه میگیریم (splitter)
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-2.JPG
    خوب tab رو میزنم ،میریم پشت rack از قسمت to devices در combinator سیم کشی میکنم به spider به صورتی که تویه عکس زیر هست.
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-3.JPG
    حالا 3تا vocoder (BV 512 digital vocoder) ایجاد می کنم (شیفت رو هم نگه میدارم که اتصال پیش فرض انجام نشه) خوب همه ی وکودر ها رو به حالت Equalizer میارم و band count رو روی (FFT 512) میذارم.
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-4.JPG
    در قسمت frequency band level adjust برای هرکدوم از Vocoder هام یه محدوده فرکانسی رو تایین میکنم مثل عکس زیر (من برای فرکانس های low تا از باند ها رو در نظر گرفتم برای mid 12 تا برای hi هم 10 تا باند)
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-5.JPG
    حالا به پشت rack میرم مثل عکس زیر سه تا خروجی از spider ام میگیرم و به carrier input در vocoder وصل میکنم. کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-6.JPG
    در این مرحله 3تا compressor میارم (من از کمپرسور MClass استفاده کردم) خروجی های vocoder رو به ورودی های کمپرسور هام وصل میکنم. (البته اگه برای آوردن هر کمپرسور رو vocoder خودش رایت کلیک کنید و کمپرسور رو بیارید خودبه خود اتصالها درست انجام میشه)
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-7.JPG کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-8.JPG
    حالا خروجی های کمپرسور ها رو مثل عکس به spider ام میدم
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-9.JPG
    از spider مثل عکس یه خروجی میدم به قسمت from devices در combinator .
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-10.JPG
    تموم شد اینم یک کمپرسور 3 باند.
    کمپرسور چند باند (Multiband Compressor)  در ریزن-11.JPG

فایل های ضمیمه:

• My Patch.zip
      اندازه فایل:
      2.4 KB
      نمایش ها:
      6
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...