کلافه شدن بنده از مبحث 64 و 32 بیت

شروع موضوع توسط samandar ‏12/2/13 در انجمن نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW )

تاپیک کلافه شدن بنده از مبحث 64 و 32 بیت تالار نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW ) در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود...
    دوستان بنده برای استفاده از وی اس تی ها و رم 8 گیگ کل سیستم رو ارتقا دادم به سیپی یو 4 هسته یی و رم 8 !!!حالا مشکل من اینه اومدم ویندوز سون 64 بیت نصب کردم تا بتونم از رم 8 استفاده کنم و به همین خاطر استودیو وان 64 بیت نصب کردم(البته داو اصلیم کیوبیسه)تا به امید اینکه هم شبیه کیوبیس هستش هم اینکه 64 بیته و طبعا رم 8 گیگ رو میشه توش استفاده کرد اما با کمال تعجب دیدم که فقط وی استی و پلاگین هایی که 64 بیت هستش رو میشناسه و وی اس تی های 32 بیت رو شناسایی نمیکنه!!به همین خاطر نصف وی اس تیهام که همه هم واجبن عملا بی استفاده مونده..:( دیدم که اینجور شده اومدم کیوبیس 5 کرک شده که فقط 32 بیتش کرک شده رو نصب کردم دیدم ای بابا حالا از اینور این کیوبیس هم فقط 32 بیت ها رو میشناسه!!!! تنها راهی که موند اف ال استودیو بود که تو این زمینه ها واقعا اقایی کردند همهی وی اس تیها و پلاگینهای 32 و 64 بیتم رو شناخته و دارم ازش استفاده میکن اما....!!!
    اما من سالها پیش از اف ال استفاده میکردم و به خاطر ضعفای بیشماری که داره مخصوصا تو ادیت ادیو نمیخوام ازش استفاده کنم!از نرم افزار تبدیل 32 به 64 هم استفاده کردم دردی رو دوا نکرد...
    اخرش ما نفهمیدیم اگه 64 بیت تولید شده پس چرا وی استی های 32 بیت رو ساپورت نمیکنه؟؟؟از طرف دیگه همین کیوبیس 32 بیت هم من توش یه عالمه وی اس تی باز میکنم اما همچنان کار میکنه با اینکه میدونم رم تا 7 گیگ هم میرسه!!!البته نکته جالب اینه که وقتی کیوبیس 32 بیت رو لود میکنم و توش چند تا وی اس تی باز میکنم با اینکه میدونم رم تا 6 گیگ هم میرسه اما تو task manager اون صفحه رم از 3 گیگ بالاتر نمیره!!!بالاخره من چیکار کنم!!هر کدوم یه مشکلی ایجاد میکنه..در ضمن قید استودیو وان رو هم زدم..اول اینکه خیلی امکاناتش کمه دوم اینکه محیط و فونتاش خیلی کوچیکه..البته میدونم میشه فونتاشو بزرگتر کرد ولی منظور من اون فونتا نیست.در کل محیطش یه جوریه!!خیلی کوچیکه منوها و تقسیم بندیاش..

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    احتمالا روشش رو اشتباه رفتید ورگنه من همه 32 بیتها رو در همه برنامه های 64 دارم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    والا دیگه نمیدونم چیکار کنم...اقای محبی شما از کیوبیس 64 بیتی استفاده میکنید یا 32 بیت؟؟

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کیوبیس 64 که کرک نشده من 32 دارم.
    ولی من کارهام رو با سونار 64 بیت انجام میدم. سونار هم با بعضی از پلاگینهای 32 بیت مشکل داشت که با همون نرم افزار تبدیل کردم و مشکلی ندارم.

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    دوست عزیز بنده در جریان کار شما بودم.
    من نمیدونم شما چرا اصرار به استفاده از همه رم دارید ؟ مگر مشکل کم بود رم دارید ؟ بنده که کارم موسیقی ارکسترال هست و قالبا VSTi هایی که لود میکنم بسیار بسیار حجیم هستند و نیاز به رم بالایی دارند حتی زمانی هم که از سیستم 32 بیت استفاده میکردم مشکلی نداشتم.

بنده فکر نمیکنم شما با نصب Cubase 32 bit و نصب پلاگین ها در ورژن 32 بیت هیچ مشکلی داشته باشید و هر چقدر که نیاز ساخت و تنظیم قطعه شما باشه میتونید VSTi لود کنید. بهتره خیلی نگران این مسئله نباشید درسته در تئوری شما نمیتونید در سیستم 32 بیت از همه رم سیستم استفاده کنید اما در عمل شما نیازی به بیشتر بودن رم ندارید.
    بنده در سیستم 32 بیت بیش از 22 عدد VSTi که بیشتر اون ها حجیم و از بانک هایی با Patch های wave و دست کم 100 تا 500 MB بودن استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اتفاقا راش عزیز قضیه منم همینه...خودمم تعجب میکنم با اینکه تو کیوبیس 32 بیت چند تا وی استی حجیم لود میکنم و میدونم که رم بالای 5 استفاده میشه ولی با کمال تعجب تو تاسک منیجر که نگاه میکنم میبینم که مقدار رم رو بالای 3 گیگ نمیره و مساله جالب اینه که عقل سلیم میگه در این حالت باید صفحه داو پرش کنه و به اصطلاح باید داو بسته بشه ولی همچین اتفاقی نمیوفته و راحت میشه ازش استفاده کرد در حالیکه وقتی همین کار رو با اف ال اکسترن و یا استدیو وان 64 بیت لود میکنم رم مقدار واقعیش رو داخل تسک منیجر نشون میده یعنی همون 5 گیگ رو!!!والا دیگه گیج شدم اخه و.قتی میشه از رم بالای 3 گیگ تو داو 32 بیت استفاده کرد دیگه چه نیازی به استفاده از داو 64 بیت هستش!!!راش تو این حرف رو قبلا تو بخش اموزش استودیو وان گفته بودی اما من باورم نمیشد ولی الان که خودم استفاده کردم دیدم حرفت حقیقت داره!!یه توضیحی میدی که ما بالاخره تکلیفمون چی میشه!!!الان شما از استودیو وان 32 بیت استفاده میکنی یا 64 بیت؟؟

7. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    بنده یک بار دیگه هم گفته بودم که بیشتر از 4 گیگ رم در Studio one 32 بیت استفاده کرده بودم.
    به هر حال شما از همون ورژن 32 بیت DAW ها استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    مشکل شما اینجاست با عقل خودتون قضیه رو میبینید درحالی که باید از دید متخصص نرم افزار مسئله رو آنالایز کنید
    وقتی که شما نرم افزارهای تخصصی و تحلیلی رو ران میکنید به ازای هر پروِژه یک واحد از خانه های رم رو اشغال میکنند. و تمامی کارهای شما ـ مثل ویرایش . اکشنها و... )‌در فایلهایی بر روی دیسک سخت شما به عنوان پیج فایلها ذخیره میشوند.
    این فایلها موقتی هسشتند و درپوشه temporary نگهداری میشوند و میتونم بگم که هر کدوم از این پکت ها شامل هرچندتا ترکی هستند که شما در نرم افزار باز میکنید. و بعد از بستن نرم افزار اتوماتیک پاک میشوند ولی بعضی مواقع نیاز هست که اونها رو با نرم افزاراهای wipe کلین کنید. کلیه نرم افزارها این خاصیت رو دارند .

در مورد بحث 32 بیت و 64 بیت :‌تنها راه استفاده از بریجها و کانورتورهای مخصوص هست که میتونین از اقای محبی ادامه اش رو بپرسید .
    ولی همین قدر بهتون بگم که شما میتونید از کیوبیس 32 بیت استفاده کنید و ترکها رو فریز کنید اینجوری میتونید جلوی کرش و هنگینگ رو بگیرید.
    یا از استودیو وان X64 استفاده کنید و با سمپلرهایی مثل کانتکت از بانک صدای اونها در این سکوئنسر استفاده کنید. چون کانتکت ورِن 64 داره و واقعا استیبل هست. و با استفاده از بریج ها VST های 32 بیت خودتون رو به داخل استودیو وان ایمپورت کنید.
    موفق باشید

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ضمن سپاس از راش عزیز و علی جان اما من که قانع نشدم و مطمعنم هیچکدوم از اونایی که مساله من رو دارند هم قانع نشدند.وقتی میشه داخل یه داو 32 بیت مثلا کیوبیس 32 بیت ورژن 5 به تعداد زیاد وی اس تی لود کرد که حجمشون هم زیاده و صد درصد مطمعنم که رم بالای 5 گیگ درگیر میشه اما همچنان داو 32 بیت سرپا هستش پس در اینصورت دیگه معنی استفاده از داو 64 بیت چیه؟؟بحث بریج رو اصلا من مطرح نمیکنم.اونو وارد بحث نکنید..اگه کسی بتونه بنده و تمام اونایی که مساله من رو دارند قانع کنه یه دنیا ممنون میشم...مطمعنم با توجه به کرک نشدن ورژن های جدید و 64 بیت کیوبیس نندو و ... و همچنین ارتقا دادن سیستم های کاربران به ورژن های بالاتر این سوال بنده به زودی علامت سوال خیلی ها خواهد شد...

10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بهتون پیشنهاد میکنم زیاد خودتون و درگیر این عدد ها نکنید!
    روی کاغذ با عمل دو قضیه ی متفاوت هستند
    بعید میدونم شما تو پروژه هاتون با مشکل کمبود رم مواجه باشید،من چند تا موزیک اخیرم رو با لپ تاپ تنظیم کردم!
    در ضمن من روی سیستم کیوبیس 32 بیت دارم و با هیچ وی اس تی مشکل ندارم
    اکثر وی اس تی های 64 بیت 2 پوشه ی جدا حاوی 2 فایل dll دارند،یکی برای 64 بیت یکی برای 32 بیت
    تا به حال چنین مشکلی نداشتم
    در ضمن اف ال استودیو هم محدودیت نداره! ;)

11. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

ببینید مسئله خیلی پیچیده است ....
    ولی برای اینکه این موضوع رو متوجه بشوید.
    اول ببینیم 32 بیت چیه وبا 64 بیت چه تفاوتی داره. تصور کنید قراره آب یک مخزن رو خالی کنید. اگر با لوله 2 اینچ خالی کنید خوب احتمالا 24 ساعت زمان لازم هست تا این آب خالی شود. اگر از لوله به قطر 4 اینچ استفاده کنیم چقدر میشود ؟
    خوب مسلمه که زمان نصف میشود و شما به 12 ساعت زمان احتیاج دارید تا این آب خالی شود.
    بحث 32 بیت و 64 بیت هم در همین قضیه هست.
    باید شما ویندوز 64 بیت داشته باشید تا کیوبیس 64 بیت رو ران کنید و VST 64 بیت هم استفاده کنید. تا بخوبی بتونید تا هزار ترک رو باز کنید. و بدون مشکل ادامه بدهید.

که سیاستهای بازار و همچنین حذف شدن تدریجی برنامه های 32 بیتی و رفتن به سمت x64 تمامی سازندگان نرم افزار رو مجاب میکنه که روی پرتکلهای 64 بیت زوم کنند. همونطوری که تا قبل از ویندوز XP اکثر برنامه ها 16 بیتی بودند. و این روند ادامه پیدا میکنه تا پردازنده های 128 بیتی و 256 بیتی هم وارد شوند که نسل بعدی هستند ..خوب؟
    پس یک سری از دلائل به علت تقاضا بازار نیست به علت سیاست برنامه نویسهاست که شما هم متعاقبا سخت افزار جدید بخرید و این چرخه ای هست که در Back End قضیه داریم.
    و یک مشکلی هم هست که بعضی از سیستمهای عامل 64 بیت نمیتونند از عهده پروسس برنامه های 32 بیتی به خوبی بربیاینند.
    پس نرم افزار کرش میکنه یا اصلا اونها رو تشخیص نمیده.
    و راهی هم نیست جز اینکه به ترفندهایی مثل استفاده از بریج یا مجازی سازها و ... استفاده کنیم.
    یک نمونه کاربردی . آیا صدای گیتار در پلاگین musiclab ورژن دوم با صدای گیتار در پلاگین musiclab ورن 3 تفاوت داره ؟ آیا گیتار از نوع جدیدی رو اختراع کردند ؟ آیا گیتار در ورژن سوم این VST ساز جدیدی هست‌؟ اصلا .
    پس چرا باید ورِن سوم ساخته شود درحالی که ما فقط به صدای گیتار و بانک صدای این VST نیاز داریم ؟ چون باید یک سری از Bug ها رفع بشود / یک سری از تقاضاها افزوده شود و در نهایت پکیج جدیدی ارائه شود. و این پکیج باید با سیستم عامل هم کامپتیبل باشه.
    و به همین دلیل ورِن سوم ساخته میشود که کاربر بتواند به خوبی در کیوبیس 64 بت اون رو ران کند و مشکلی هم نداشته باشد.
    افق دید یک بنرامه نویس خیلی بیشتر از اینهاست .
    این رو میدونید که هر سه سال یک بار معمولا سیستمهای عامل جدیدی به بازار ارائه میشوند. این نرم افزار باید بتواند در ویندوز 8 هم ران شود . پس مرتب تولید میشود و شما هم موظف هستید که آنرا تهیه کنید مگر اینکه بخاهید از زمان عقب بمونید و با پلاگینهای ده سال پیش کار کنید که این دیگه به انتخاب شما بستگی خواهد داشت.
    امیدوارم که توضیحات کافی بوده باشد.
    موفق باشید

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

13. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله شده :)
    تا حالا مشکلی مربوط به رم و سی پی یو نداشتم
    ویندوزی که استفاده میکنم 64 بیت هست

14. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    حمید جان و علی جان بعد از تمام این مباحث من به این نتیجه رسیدم ببینید درسته؟؟ما برای اینکه بتونیم از رم بالای 3.5 گیگ استفاده کنیم فقط همینکه ویندوزمون 64 بیت و البته سون به بالا باشه کافیه و دیگه نمیخواد حتما داومون هم 64 بیت باشه و 32 بیت هم باشه مشکلی نیست فقط شرط اصلی اینه که ویندوزمون 64 بیت باشه؟؟از مشکلات دیگه ی داو 64 بیت هم اینه که امثال بنده که پول خرید اوریجینال نداریم و از اونجایی که کرک شده های کیوبیس و نندو هم فقط 32 بیتاش هستند پس عملا تو داو 64 بیت نمیتونیم ریزن و یا کیوبیس کرک شده رو (به علت 32 بیت شدن) هم ریوایر کنیم و این مساله یعنی اینکه نعمت بزرگی رو از دست میدیم...حمید جان ایا این حرف بنده هم مورد تاییده؟؟اگه اینم تایید بشه بهتره دیگه همه قید داو 64 بیت رو بزنیم :)
    علی جان ضمنا با این تفاسیری که شما گفتید قضیه یکم پیچیده تر شد من حرف شما رو قبول دارم ولی این قضیه در شرایطی به دردبخور که همه ی امکانات لازمش باشه..یعنی داو 64 بیت وی اس تی هامون همه 64 بیت باشه داوهامون هم همه 64 بیت باشه(ریزن جدید هم که 64 بیتش هست اما کرک نشده)در صورتی که در ایران این حرف شما زمانی کارسازه که بنده یا امثال بنده داو اوریجینال ریزن جدید که 64 بیت هست و همچنین کیوبیس و نندو اوریجینال 64 بیت رو بخریم که برای امثال بنده که پ=ول ندارم میسر نیست!!!پس بنده باید از روش های میانبر و دیگه یی استفاده کنم.در شراط کلی باز من نتیجه گیریم این میشه::نصب نسخه های 64 بیت داوها(البته ویندوز باید حتما 64 بیت باشه) در صورتی که کاربر فقط و فقط به خاطر اینکه بتونه از رم بالای 64 بیت استفاده کنه کاری بیخوده؟؟؟اگه حرف منو همه تایید کنن من همین الان میرم استودیو وان 64 بیت رو دیلت میکنم و 32 بیتشو نصب میکنم تا بتونم از ریوایر کردن ریزن و کیوبیس 32 بیت هم استفاده کنم..منتظر جوابتونم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/2/13
  15. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    توی اف ال استودیو اگه بخواید از رم بالای 4 گیگ استفاده کنید باید از اف ال 64 بیتی استفاده کنید
    توی کیوبیس تاحالا مصرف رم بالای 4 گیگ نداشتم(تو اف ال هم همینطور)
    ریوایر تو نسخه های 64 بیتی ظاهراً کار نمیکنه(تا چند وقت پیش که اینطور بود و روی این قضیه کار نکرده بودند،الان و نمیدونم)
    شما ویندوز 64 بیت نصب کنید اگه میخواید با کیوبیس کار کنید ناچارید نسخه ی 32 بیت استفاده کنید مگر اینکه 64 بیت اورجینال تهیه کنید
    نگران اجرا نشدن وی اس تی ها هم نباشید،چون تمام (حداقل 90 درضد) وی اس تی های 64 بیت dll برای 32 بیت رو هم دارند
    من روی اف ال استودیو از Omnisphere و trillian نسخه ی 64 بیت استفاده میکنم،روی کیوبیس از 32 بیت همین وی اس تی ها

16. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    FL (extended memory)من از این نسخه ی اف ال استفاده میکنم که کاملا 64 بیت ها رو ساپورت میکنه و رم رو هم همینطور ولی تا حالا نسخه 64 بیتی اف ال رو ندیدم!!! البته حمید جان بنده استودیو وان 64 بیت رو نصب کردم و پلاگین مسترینگ ویو و ملوداین توش ریوایر میشن...به نظر من نسخه های 64 بیت فعلا مشکلات زیادی تو سینک شدن با بقیه داوها دارند..

17. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام
    حالا من یه سوالی دارم
    من اگه ویندور سون 64 بیت نصب کنم میتونم کیوبیس 32 بیت نصب کنم و از همین وی اس تی هایی که الان تو ویندوز ایکس پی 32 بیت استفاده میکنم استفاده کنم؟

18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله میشه منم در کنار برنامه های 64 بین کیوبیس 32 بیته و مشکلی با هیچ برنامه ایی ندارم. خیالتون راحت باشه

19. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

ببخشید اونوقت اگه توی ویندوز 7 64 بیت کیوبیس 32 بیت نصب کنیم توی سرعت vst ها تاثیری هم داره ؟

20. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    هیچ تاثیری نداره....در مبحث استفاده از رم بالای 3.5 گیگ مهمترین فاکتور فقط نصب ویمدوز 64 بیته اما حالا حالاها برای ریوایر ریزن و اف ال و اینا نصب داو 64 بیت توصیه نمیشه...دیدید که الان بحث ما هم همینه..نتیجه گیری این شد که اگه هدف فقط و فقط و استفاده از رم بالای 3.5 گیگ هستش ویندوز رو 64 بیت نصب کنید ولی داوتون رو همون 32 بیت نصب کنید.

بارگذاری...