کلاس کار در استودیو

شروع موضوع توسط mohsen afrasiab ‏22/10/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک کلاس کار در استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    سلام ... فکنم این موضوع  تو سایت مطرح نشده بود - همه ما میدونیم که تجهیزات مهم هستند و زیبایی یک استودیو ملاک بر کیفیت کار نیست ........ حالا من به نتیجه رسیدم که کنار تجهیزات خوب زیبایی اتاق کار هم میتونه روحیه اهنگسازان و صدابردار و همچنین خواننده رو هم بالا ببره  ....... عواملی مثل نور پردازی مناسب  که در اتاق فرمان و ددروم میتونه متفاوت باشه ..... همچنین استفاده از صندلی های راحت و شیک 
    البته خیلی ها میگن میکسر های بزرگ هم الکی بزارین ولی من میگم از میکسر های استفاده کنید که یه کارایی هم داشته باشه ........
    منتظر نظرات دوستان هستم ...................!

2. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    محیط استدیو و نور پردازی مطمئنن تاثیر به سزایی در ایجاد حس داره چه برای آهنگساز و تنظیم کننده و چه برای خواننده و.......داره.
    خوب اکثر افرادی که میان استدیو رکورد کنن یا کاری رو قرا داد ببندن عقلشون به چشمشون هست فقط دنبال 1 میکسر میگردن اگر میکسر داشته باشی بهترین استدیو هستی اگر نه که اصلا استدیو شما خوب نیست.

با حرفتون موافقم از میکسری استفاده بشه که برای میکس موزیک هم کاربرد داشته باشه و.............
    خیلی بهتره.

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله
    متاسفانه اين تصورات پوسيده هنوز وجود داره . اما شمائيد كه با كار خوبتون ( بدون ميكسر ) بايد نشون بديد كه تجهيزات هميشه حرف اول رو نميزنه.
    فراموش نكنيم كه خودنويس خوب ما رو نويسنده نميكنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    برای بهتر بودن و شیکی چه پیشنهادی دارین؟

5. javid

javid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    بسیار زیبا گفتن ایشون و تمثیلشون.
    شما باید اثبات کنید که زیبایی ظاهری کار رو حرفه ای نمیکنه و این شمایید که کار رو حرفه ای اکسپورت میکنید نه ظاهر زیبای استودیوتون.

6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من زيبايي و طراحي دكوراسيون استوديو كار ما و دوستان نيست . شما بايد با يه طراح استوديو يا كسي كه كارش دكوراسيون هست مشورت كنيد و بسته به هزينه اي كه داريد اتاق خودتون رو زيباسازي كنيد . فكر نكنم دوستان تخصصي در دكوراسيون داشته باشن اگر دارن خوشحال ميشيم از نظراتشون.:smile (70):

7. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:

فکنم چیدمان باید طوری باشه که حرکت صوتی رو بهم نریزه

8. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام موضع خیلی خوبی هست
    من دانشجوی رشته معماری هستم
    اطلاعات خوبی در رابطه با نحوه ساخت استودیو دارم
    کار اصلیم هم ساخت استودیو و دکوراسیون هست
    اگه می خواهید تازه شروع به ساخت استودیو کنید فکر این دیگه نباشید که بخواید یه اتاق برای ضبط و یه اتاق برای تنظیم داشته باشید کافیه مطمئنا استودیویی موفق هست اولا سواد کافی از موسیقی و میکس و مستر و ... وثانیا طراحی داخلی و دکوراسیون و نورپردازی خوبی داشته باشه تا بتونه مشتری رو جذب بکنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    خب میشه یه دسته بندی از طراحی های که میشه بگید ... یا عکس بزارید .... هزینه هر طرح هم بگین ممنون میشم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    متاسفانه يا خوشبختانه قوه بصري در ما آدما قويترين حسه و براحتي ميتونه ساير حواس رو تحت الشعاع قرار بده. زيبايي و ارگونومي و شكيل بودن هم به اعتقاد بنده از ضروريات محيط كار محسوب ميشه خصوصا كار حوصله سوزي چون صدابرداري و ميكس. اما در مورد ميكسر كه اشاره كرديد اهل فن بخوبي اطلاع دارند كه جز در موارد ويژه وجود يك ميكسر سخت افزاري ضروري نيست. اما حالا كه همه اهل فن نيستند و وجود ميكسر هم به اندازه خروجي كار (يا شايد حتي
    بيشتر از اون!) براشون اهميت داره.... در چنين مواردي فكر مي كنم بهترين كار استفاده از ميكسري هست كه به لحاظ كيفي هم خروجي كار رو ارتقا بده و البته تو اين مساله ملاحظات اقتصادي هم دخيل هست.در غيراينصورت نبود ميكسر رو به بودنش ترجيح ميدم.

11. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    من قبلاً به این مساله خیلی فکر میکردم و موافق شیک بودنو این چیزا بودم.

بعد دیدم اکثر کسانی که به شیک بودن و میکسر بزرگ و این چیزا توجه میکنن ... خیلی تو موسیقی پوچ تشریف دارن.... و در آخر من باهاشون به توافق نمیرسم تو کار!

اتفاقاً حس پاک زمانی بوجود میاد که خاکی باشه آدم...تجمل که حس نمیده... نور و این چیزا بهانست...حس تو قلب آدمه و لمس اون شعر ...و اعتقاد به کار خود داشتن

اکثر این آدمها دهن بین هستند و به راحتی کاری رو که خودشون میپسندن و ساختی براشون رو 2 روز دیگه نمیپسندن.! چون مثلاً دوستش خوشش نیومده !
    ثبات شخصیتی موسیقی ندارند و هنوز به سختی ها و دشواری های این کار پی نبردند.

کسی که نمیدونه میکروفن نویمنtlm 49 با بهرینگر B1 چه فرقی داره و به نور پردازی خوشگل دل میبنده ! اصلاً باهاش کار کردن اشتباس (اینو مثال زدم ! چون برام پیش اومده دقیقاً )

به نظرم باید کارهای قوی داد ... تا افراد قوی بیان سراغ آدم....تا پیشرفت صورت بگیره...

بحث پول در آوردن میاد این وسط ! که تا اون روز چی ! تا اون روز که کارای قوی بیاد پول چطوری در بیاریم !
    من میگم ... باید سختی و بی پولی رو هم به بد ترین شکلشم شده تحمل کردو....با آدم ضعیف کار نکرد !

خیلی از موفق ترین آدما تو موسیقی ...بدترین بی پولی ها رو تحمل کردن....من به شخصه دیدم! اما خیلی ها از دور میگن طرف پول داشته !

..........خلاصه اینا دیدگاه منه....میتونه خیلی هم اشتباه به نظر بیاد برای بعضی از دوستان
    اما من که از این دیدگاه دست نمیکشم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...