کلاس سلفژ

شروع موضوع توسط mojito ‏9/1/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک کلاس سلفژ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mojito

mojito

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان !
    دوستان من رفتم یه کلاس سلفژ ثبت نام کردم در هفته 1 جلسه اونم 30 دقیقه به نظر شما این تایم کفایت میکنه یا نه؟
    ممنون میشم جواب بدین !

2. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    راستش منم يه جايي پيدا كردم همينطوري هست ولي زمانش بيشتر از 30 دقيقه هست فكر نكنم كفايت كنه چون جون آدم اينطوري بالا مياد تا بخواد اين مبحث رو با موفقيت به پايان برسونه .

3. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان مبحث موسیقی طوری هست که صبر اولین حرف رو میزنه.درسته اکثر ماها که شاید پچه پولدار نباشیم شاید پرداخت بعضی از هزینه ها تو موسیقی برامون سنگین باشه.ولی این رو بگم شروع کلاس رفتن یه چیز تو موسیقی(ساز.سلفژ.تئوری و ...)اولین جلسه ها یه ذره مباحث راحته ولی داداشی بهت قول میدم اگه این کلاس رو ادامه بدی 6 ماه دیگه از خدا میخوای که هفته دیگه دیرتز بیاد تا من این مباحث رو تمرین کنم.در ضمن جلسه ها که نیم ساعت هست یه قانون هست و در 99% آموزشگاه های موسیقی کشور اینجوریه.حتی پسرخاله من هم که 50 سالشه و استاد سنتور هست 35 سال پیش که میخواسته شروع کنه هم نیم ساعت بوده چه برسه الان که معرفت آدم ها هم کمتر شده و.....ولی استثنا وجود داره که خود استاد در بعضی از جلسات به صلاح دید خودش ساعت کلاس رو بیشتر کنه.ولی اصلا نگران نباش به مراحل بالاتر که برسی تو نیم ساعت خیلی چیزا بهت میگه که یک هفته هم کمه تا بتونی تمرینشون کنی.از نظر من الان به نظرت وقت کمه ولی بعدا نظرت عوض میشه.موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  4. mojito

mojito

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از نظراتون !

5. best singer

best singer عضو سایت

شغل :
    مدرس ، کارمند
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    سلام. دوست من همانطور که مزیسسن 1992 گفتن هدف از جلسات نیم ساعته و کوتاه اینه که شما در طول هفته تمرین کنی و با آمادگی کامل بری سر جلسه. من 3 سال پیش رفتم سلفژ، حتی گاهی 20 دقیقه هم استاد تمومش میکرد و کلن خودت باید در فراگیری موسیقی زحمت زیادی بکشی و همچنین صبور باشی تا به موفقیت برسی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله : ... سلام دوستان ...

از نظر من مبحث موسیقی یک چیزی نیست که قرار باشه با روزی 5 ساعت بیشتر فهمیدش و روزی 30 دقیقه کفایت نکنه ...

این که دوستمون میگه روزی نیم ساعت کفایت نمیکنه از نظر من مباحثی که موسیقی داخلش کنجانده شده مثل

نقاشی((به عنوان مثال)) نیستند که بیشتر بمونی و بیشتر یاد بگیری و در اصل هرچی توی اون 5 ساعت گفته میشه رو بفهمی ...

اگر الان روزی نیم ساعت به یک ساعت افزایش پیدا کنه شما همون روز مطالب نیم ساعت قبل رو یاد نگرفتی و مجبوری بری اون یکی رو هم یاد بگیری ...
    خلاصه ش میشه اینکه 6 ماه دیگه باید سرت رو بالا بگیری و حالش رو ببری ...:smile (27)::smile (7):

ولی از نظر من موسیقی یک کار ابتکاری و آدم خودش باید با ذهنش در گیری باشه و تلاش کنه ...

کلاس سلفژ آموزش دزست خوندن و اینا رو میدن ...

7. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    کسایی که سلفژ تدریس میکنن میتونن تو یه هفته تمام بحثاش رو درس بدن اما طولانیش میکنن تا بیشتر پول بگیرن.....خیلی نامردن..

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من 7ساله سلفژتدریس میکنم اول اینکه تایم نیم ساعت یه تایم استانداردتوایران وحتی بعضی کشورهای دیگه هست ثانیابه استثنای بعضی همکاران گرام بقیه نیم ساعتی روکه درس میدن برای یک هفته هنرجوهست که بره ومطلب روحلاجی کنه من به شخصه اگه هنرجویی پتانسیل بیشتری داشته باشه بیشتربهش درس میدم امامطمناتو1سال اول نیم ساعت کافیه بعضی وقتاتوهمین تایم هم هنرجوهنگ می کنه ودرسشوخوب پس نمیده که بیشترشم مال عدم تمرین کافیه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه میشه یکم در مورد هزینه هاش بگید...
    من با زمانش کار ندارم و زیاد برام مهم نیست.و به نظر منم بستگی به هنرجو داره...
    اما هنرجو چه گناهی کرده که باید برای یادگیری هنر اینقدر از نظر مالی بهش فشار بیاد...
    من از کار شما خبر ندارم اما تو کرج و تهران،شهریه ماهانه کلاس سلفژ 40 تومنه که کلاساشم هفته ای یک ساعته(شایدم کمتر،اما بیشتر نیست)،یعنی در ماه واسه 4 ساعت 40 تومن باید بدی....(البته مطمئنم که به 4 ساعتم نمیرسه)....
    من از این ناراحتم...:smile (50):

10. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    منم یه سوال دارم من تویه یک آموزشگاهی سوال کردم گفتم ترمی 150تومن ولی اون بیشت رو صدا تاکید داشت و حنجره همین کلاس سلفژ بنظرتون این درسته؟

11. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیزقبلا هم گفتم سلفژبه معنای درستش ربط زیادی به آوازخوندن نداره دانشی هست که هرموزیسینی اعم ازآهنگسازورهبرگروه ونوازنده وخواننده و.....بهش نیازدارند خیلی پیش اومده که افرادی به نیت آواراومدن سرکلاس سلفژوبعدکه که متوجه شدن پشیمون شدن ،کلاسی که شمارفتیداحتمالا آوازهستش وصداسازی ،اگه ازمربی بخواین تعریفی از سلفژروبهتون ارایه بده به نظرمن بهتره

12. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیزشهریه تواکٍثرشهرهاحدودهمینه که گفتیدکلاسای خصوصی بین 30 تا50 تومن ماهانه وچهارجلسه نیم ساعتی ،درموردگرون بودنش هم بایدبایدبگم این قیمت توی ایران ارف هست وبه نظرمن خیلی هم گرون نیست (نه اینکه من خودم زینفع هستم!)کلا هنروخصوصاموسیقی رشته گرونیه اکثرماهم متناسب بازمان خودمون حدودهمین شهریه هارودادیم

13. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این قیمت ارفه...اما به نظر شما خوبه..؟؟؟؟!!
    شاید یه نفر پول زیادی نداشته باشه اما استعدادش از اونایی که برا هنر پول میدن بیشتر باشه.......خب اینجوری حقش ضایع میشه.....
    خب ایرانه دیگه...چیکارش میشه کرد.....باید ادامه داد.....
    خیلی ها از هنر واسه درآمد استفاده میکنند.........
    مجبوریم که تحمل کنیم........

14. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آره اون خودش گفت که کلاس آواز و برای حنجره و جوری که تعریف میداد میگفت که صداتونه الان ضبط کنید بعد از که پیش من اومدید گوش کنید و ببینید که چقدر تغییر کردید والا خیلی تعریف داد و تضمین میکرد ولی خب کسی نمیاد بگه ماستم ترشه :cool: حالا این کلاس که من برم و خودم میخوام حنجره رو طوری درست کنم که هر فرکانسی از نت ها رو بتونم اجراء کنم نه که همهشون ولی حداقل 80%

15. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    پول زیادی نمیخواد!اگه کسی پول نداره میتونه بره سراغ یه رشته کم هزینه تر،مختاره ...هرکسی امروزمیبینیدتوموسیقی به جایی رسیده مطمین باشیددرکنارزحمت پول خرج کرده واستثنایی هم نداره مفت ومجانی که نمیشه تواین دنیاپیشرفت کرد!!ایران وخارج ازایرانم نداره.
    موفق باشید.

16. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    درسته پول خرج کرده اما به خدا خیلی ها هستن که تو کف اینن که صداشون یه بار تو استودیو با میکروفون حرفه ای ضبط بشه.....
    لازمه پیشرفت موسیقی در ایران پرداخت هزینه ست....اما میشه این هزینه ها رو کمتر کرد وبه جایی رسید که (بعضی از) استادان سلفژ و انواع دیگر موسیقی به خاطر پول شاگرد نگیرن.....
    چون یه چیز روشنه که تو جامعه ما همه دنبال پولن اما تو اینا بیشتر دیده میشه.........و فقط میخوان بتیغن....
    به خدا 2 ساعت در ماه ارزش 50 تومنو نداره.......باز لااقل همین 2 ساعت بود یه چیزی ولی تا اتمام دوره باید کم کمش 500 تومن خرج کنی....

17. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    به هرحال اگه کمکی ازمن بربیادوقابل بدونیدمن درخدمتم دوست عزیز!!

18. hameda

hameda عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من موسیقی که دکان بقالی نیست. تازه مایحتاج خودتو بخوای تهیه کنی کلی پول خرج می کنی. ولی متاسفانه دیدگاه به هنر همینه. ولی هنر ارزشمنده و زمانی که اینجوری براورد می کنی خیلی چیزها رو نسبت بهش کم لطفی می کنی. شما می تونی از کتاب و سی دی های آموزشی و سرچ در اینترنت و مطالعات بیشتر استفاده کنی. زمانی که معلوماته تئوریت تکمیل شد این کلاسها برات قابله لمس می شه. و سریع تر پیش می ری و می تونی تجزیه تحلیل کنی ادامه ش واسه ت سودمنده یا نه. ولی قبول دارم. که استاد خیلی مهمه. یه زمانی هست که شما پول خرج می کنی و کسی که باشما کار می کنه مسیر رو درست جلو میره. یه زمانی هم متاسفانه زمان فقط کشته می شه. و در نهایت حاصلش به کارت نمی یاد. استاد حتا از هزینه ای هم که می کنی مهم تره . چون استادی که خودش در انتقال مشکل داره یا شیوه ش برای شما کارایی نداره. فقط صرف هزینه نیست. بلکه زمان در موسیقی خیلی مهمه که اون هم هدر می ره.
    در مورد دوستی که درباره تفاوت با آواز و اینها گفت دو تا راستای اصلی در سلفژ هست (پارلاتی و کانتاتی ) بعضی استادا مباحثه تکنیک استفاده از حنجره رو هم نه اینکه به طور مستقل بلکه در راستای پیشروی تمریناته مربوطه پیش می برن. که نه تنها ضرر نداره بلکه لازمه. تازه اگه استاد مسلط باشه و با علوم روز آشنا باشه بحثه ابسولوت پیچ رو هم در حین صداخانی کار می کنه. شاید چند تا استاد که اونا جوون ترن دیده باشم اصلا با این شیوه در داخل ایران آشنا باشن...

19. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    جوابه منو ندادید

20. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    به هرحال این کلاس اینجوری که گفتن آواره نه سلفژ امااین که کسی کلاسی رواونم کلاس آوازوتضمین کنه وبگه ازت خواننده میسازه خیلی منطقی نیست ،بادرنظرگرفتن تخصص مربی بازهم به خیلی چیزای دیگه بستگی داره چیزایی مثل هوش واستعدادوپشتکارهنرجوومهمترازهمه پیگیری وممارست اون

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کلاس سلفژ

,
  2. کلاس های سلفژ

,
  3. کلاس سلفژ شیراز

,
  4. استاد سلفژ در شیراز,
  5. کلاس سولفژ,
  6. شهریه کلاس موسیقی,