کسی میتونه این ترانه رو آنالیز کنه ؟

شروع موضوع توسط tutak ‏29/6/12 در انجمن شاعران و اشعار

تاپیک کسی میتونه این ترانه رو آنالیز کنه ؟ تالار شاعران و اشعار در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    از دوستان عزیز میخوام این ترانه رو اگه میشه یه آنالیز کنن که کجا هاش مشکل داره و کجاهاش نقاط قوت هست
    این ترانه من نیست !!
    من خودمم ترانه میگم . بیشتر به همین سبک
    زبان محاوره ای - پر از اصطلاحات عامیانه و کنایه و ها و ضرب المثل ها و البته خیلی غمگینه

اینم ترانه :
    اینو زدم تا بدونی
    موقع رفتنت نبود
    خدانگهدارت باشه
    گرچه دلم راضی نبود
    حق نداری که بگذری
    از حرف من به سادگی
    زدم که یادت بمونه
    هر جا میری باید بگی
    اینو زدم اما دلم
    که از تو دل نمیکنه
    وای ببینم رو صورتت
    جای انگشتهای منه
    گریه نکن عزیزه من
    الهی دستم بشکنه
    اما بدون هر جا بری
    خاطره هات ماله منه
    برو ولی بدون که من
    میمونم توی حسرتت
    آره الهی بشکنه
    دستی که خورد تو صورتت
    قربونه گریه هات برم
    رفتنت هم به دل نشست
    باید پیاده شیم گلم
    قایقمون به گل نشست
    اینو بدون فدات بشم
    تو بدترین وضعیتم
    اینو زدم تا بدونی
    از دست تو ناراحتم
    تصمیمت و عوض نکن
    اگه میخوای بری برو
    درسته که زدم ولی
    خیلی دوستت دارم تو رو
    الهی قربونت برم
    خیلی برام بودی عزیز
    از پیش من برو ولی
    خاطره هامو دور نریز
    از پیش من برو ولی
    خاطره هامو دور نریز
    اینو زدم اما دلم
    که از تو دل نمیکنه
    وای ببینم رو صورتت
    جای انگشتای منه
    گریه نکن عزیز من
    الهی دستم بشکنه
    اما بدون هر جا بری
    خاطره هات ماله منه
    اگر چه خیلی داغونه
    حرمتی داره این خونه
    زدم که جای حلقه مون
    رو صورتت خونه کنه
    الهی قربونت برم
    اشکات آتیشم میزنه
    آخ روی ماه شو ببین
    الهی دستم بشکنه
    اینو زدم داری میری
    یادت باشه مردی داری
    زدم ولی یادم نبود
    بخوام نخوام باید بری
    اینو زدم یاد بگیری
    اگرچه قیدمو زدی
    وقتی که میپرسم کجا
    جواب سر بالا ندی

2. amin.music

amin.music عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت دوست خوبم
    این ترانه خیلی طولانی هست
    اگر لازم باشه که آهنگی برای این نوشته ساخته بشه در آهنگ باید مدام در حال خوندن باشی

یا علی

3. a.h.malaki

a.h.malaki عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز این ترانه رو خیلی وقت پیش آقای م . خ خوندند.

خواهشا حقوق کپی رایت را رعایت کنید.

ممنون

4. reza.raha

reza.raha عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست گلم.این ترانه توسط مجید خراطها خوانده شده.میتونید تو نت پیداش کنید.

5. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله دوستان !
    این ترانه را خود مجید خراطها سروده ! خودش هم از روش خونده اونو !
    تقریبا 4 سال پیش !
    فقط سوال من این بود که نکات مثبت و منفی ترانه رو بگید ، نه چیز دیگه ای !!!
    اسم ترانه هم اینه : اینو زدم تا بدونی . از البوم آواره !

6. a.h.malaki

a.h.malaki عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز
    این آقای م . خ یک خواننده زیر زمینی هست . و این انجمن هم مجاز هست !
    این خواننده اکثره کارهاش رواج به خود کشی و... هست . و در این حد و اندازه نیست که بخواد کسی شعرش رو آنالیز کنه .

7. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    همین اقای م . خ از خیلی خواننده های دیگه سر تره !

البته نمیخوام زیاد کشش بدم ولی ایشون البوم ششم اش مجوز داره و همین امروز و فردا هم میاد بازار !!!

کسی که ترانه ، اهنگ ، تنظیم ، وکال ، همه و همه را خودش واسه تمام کار هاش انجام میده ، یعنی در حدی هست که ترانه هاش هم انالیز بشه !!
    ایشون 8 ساله که ترانه میگه !! یعنی ترانه هاش قابل تحسین هست !
    همینی که شما میگی در حدی نست ...
    باید عرض کنم که ایشون هم خواننده هستن و هم موزیسین !
    ساز هایی که مینوازه : تار - سه تار - گیتار - گیتار باس - لید گیتار - پیانو - ویالن - تنبور - دف - تنبک و ...
    شما یه خواننده که تو ایران هست رو بهم معرفی کن که این همه ساز رو بلده بنوازه !
    معرفی کن که واسه هر 6 تا البومش : ترانه ، اهنگ ، تنظیم ، ملودی و ... مال خودش بوده !!
    یکی رو معرفی کن که تا به حال هیچگونه تبلیغی ، چه اینترنتی و چه ماهواره ای انجام نداده !!
    در ضمن البوم قبلیش رکورد داشته : در 24 ساعت اول انتشار البوم ، 124 هزار دانلود داشته که تو سایت معتبر گانجا هم ثبت شده !!!
    پس لطفا نگو که این در حدی نیست که ... :smile (77):

- - - - - - - - - -

در ضمن فقط یکی از کار هاش در ضمینه خودکشی هست و اونم کنسل هست ! بقیه ترانه هاش موضوع جدایی و بی مهری و این چیزا داره و خیلی هم زیبا هستن !! لطفا البوم های کنسل و اواره و وداع رو کامل گوش کنید تا متوجه بشید !!!

8. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    دوست عزیز جناب tutak همیشه گفتم و میگم تعصب به هر چیزی مانع پیشرفت انسان میشه.
    اما در مورد این خواننده ای که شما ازش تعریف می کنید!
    ترانه های ایشون اونقدر بار مفهومی نداره که بخواد مورد آنالیز قرار بگیره و در محوری مورد بحث قرار بگیره.
    خیلیا از افراد هستن که هم خواننده هستند هم موزیسین. اما دلیلی بر ضعف و یا قوت شخص مورد نظر نیست.
    نواختن یک ساز با مهارت در نواختن یک ساز بسیار متفاوته و اینکه یک به اصطلاح خواننده که هنوز برای خواننده شدن راه طولانیو در پیش داره توانایی نواختن این همه ساز رو داره و اینکه شما بر اساس چه منبعی این رو بیان کردید باز هم دلیلی بر قوت ایشون نیست چرا که کاملا در تنظیم،صدای خواننده و ... کاملا مشخصه و نیازی به بحث نیست.
    بعضی اوقات پر فروش شدن یک آلبوم یا یک قطعه موسیقی دلیلی بر بی عیب بودن اثر نیست. اغلب اوقات سبک های غنی تر و تخصصی تر مخاطب خاص دارند و حتی شاید هم مثلا از یک آلبوم پاپ معمولی کم فروش تر باشند اما قطعا هرگز ارزش هنری برابری با یکدیگر نخواهند داشت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  9. a.h.malaki

a.h.malaki عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نمی خواستم این تاپیک به حاشیه کشیده شه ولی :
    1- محضه اطلاطون عرض کنم که ایشون حالا حالا ممنوع الکار هستند !
    2- کدوم از کارهای این آقای م . خ هیت هست ! کدوماشون از لحاظ شعر ملودی تنظیم و میکس مستر حرفی برای گفتن داره ؟؟؟
    3- تا حالا فکر کردی چرا هیچ تنظیم کننده یا ترانه سرا یا آهنگساز با سواد موسیقیایی (به قول خودمون معروف) حاضر به همکاری با آقای م . خ نیست ؟
    4- به نظرت اگه خواننده خوبی بود حرف از تیغ و سیلی و کناره کسی دیگه خوابیدی و حوله و از این حرف ها می زد ؟
    5- تو همین ایران خیلی ها هستند ساز می زنند به قول شما نوازنده کدوماشون مطرح هستند ؟؟؟ نوازندگی اصل مهمش اینه که تسلط داشته باشی به ساز و تمامی تکنیک های ساز رو بلد باشی !!
    (مثل گیتار : فیروز ویسانلود یا پیانو : رضا تاجبخش )
    6- دوست عزیز شما یه سر برو دفتر موسیقی واحد نظارت و ارزشیابی بعد ببین این فردی که به عنوان خواننده ازش اسم می بری اصلاً در حد و اندازه ای هست که تو این واحد راجع کارهاش نظر بدند .
    7- دوست عزیز رحمان علی اف تو نت آمار دانلود کارش 1000000 ملاک این نیست ! متاسفانه این ضعف موسیقی ما که خیلی از شنونده ها سواد موسیقی برای نظر دادن روی یک کار رو ندارند!

موفق باشی
    از اساتید هم عذر خواهی می کنم
    قصد من جسارت به هیچ کسی نبود

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اقای غفاری ! این تعصب نیست ! خواننده مورد علاقمه و ازش حمایت میکنم !ترانه که حتما نباید کلی بار مفهمومی به شنونده اقا کنه ! ترانه باید ساده گفته بشه ! حرف دل ترانه سرا داخلش باشه !!لا اقل برای من و طرفدار های بی شمارش اینطوریه !!!در مورد نواختن و مهارت نواختن : کسی که 17 - 18 سال واسه اموزش این ساز ها وقت میزاره ، شکی وجود نداره که مهارت خاصی در نواختن اون ها هم داره !!!منبع هم : سایت رسمی خودش و اینکه من خودم ارتباط نزدیکی باهاش دارم !در مورد صدا : صدای بسیار زیبایی که هیچ مشکلی توش نمیبینم !!!تنظیم : اولا اینکه ایشون خودش تنظیم کننده نیست ! فقط به خاطر علاقه ی شخصی ، خودش کارهاشو تنظیم میکنه !!اهنگسازی : ایشون یکی از اهنگسازای قدر کشور هست ! در واقع یکی از بهترین هاس تو اهنگسازی !!! حرفی واسه گفتن نذاشته تو این مورد ! چون تخصص خودشه !اگر ایشون یکی از بهترین های ایران نبود ، این همه طرفدار هم نداشت !!!!اصلا میگیم من هیچی نمیفهمم !! بقیه طرفدار هاش چی ؟ همه اونا هم نفهمن ؟؟به قول یکی از رپر ها : اگه دشمن نداشت باید به قدرت خودش شک میکرد !!!

- - - - - - - - - -

اقای غفاری ! این تعصب نیست ! خواننده مورد علاقمه و ازش حمایت میکنم !ترانه که حتما نباید کلی بار مفهمومی به شنونده اقا کنه ! ترانه باید ساده گفته بشه ! حرف دل ترانه سرا داخلش باشه !!لا اقل برای من و طرفدار های بی شمارش اینطوریه !!!در مورد نواختن و مهارت نواختن : کسی که 17 - 18 سال واسه اموزش این ساز ها وقت میزاره ، شکی وجود نداره که مهارت خاصی در نواختن اون ها هم داره !!!منبع هم : سایت رسمی خودش و اینکه من خودم ارتباط نزدیکی باهاش دارم !در مورد صدا : صدای بسیار زیبایی که هیچ مشکلی توش نمیبینم !!!تنظیم : اولا اینکه ایشون خودش تنظیم کننده نیست ! فقط به خاطر علاقه ی شخصی ، خودش کارهاشو تنظیم میکنه !!اهنگسازی : ایشون یکی از اهنگسازای قدر کشور هست ! در واقع یکی از بهترین هاس تو اهنگسازی !!! حرفی واسه گفتن نذاشته تو این مورد ! چون تخصص خودشه !اگر ایشون یکی از بهترین های ایران نبود ، این همه طرفدار هم نداشت !!!!اصلا میگیم من هیچی نمیفهمم !! بقیه طرفدار هاش چی ؟ همه اونا هم نفهمن ؟؟به قول یکی از رپر ها : اگه دشمن نداشت باید به قدرت خودش شک میکرد !!!

11. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    متاسفانه هيچ كس به اين فكر نميكنه كه مسئول چيزي هست كه به گوش شنونده ميرسونه اين هم يه درد موسيقي ما هست (چه از لحاظ ترانه و تنظيم و...)ولي بيشتر منظورم ترانه هست.

12. a.h.malaki

a.h.malaki عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    متاسفانه این ضعف موسیقی ما که خیلی از شنونده ها سواد موسیقی برای نظر دادن روی یک کار رو ندارند! شک نکن که طرفدارهای این آقا هم از این دسته هستند !

به عنوان زنگ تفریح شما یکی از ترک های این آقایی که استاد می نامی (و به عقیده تو از ش . ع هم بهتر است) را با ترک نه نرو سیروان خسروی مقایسه کن !

جوابشم رو هم همین جا بده ! :smile (71):

13. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنوع الکار ؟:smile (71):
    دوست خوبم البوم ششم ای اقا در مراحل پایانی کسب مجوز هست !!
    تا چند وقت دیگه هم پخش میشه !!
    میگی نه ؟؟ پوستر هاشو تا یکی دو ماه دیگه خواهی دید !!

همه کار های این اقا حرف واسه گفتن داره ، فقط یکی باید باشه که حرفاشو بتونه درک کنه !!!!!!!!

هیچ کسی حاضر نیست باهاش کار کنه ؟ :smile (71):

عزیز من ای اقا خودش حاضر نیست با کسی کار کنه ؟
    تنظیم کننده یا ترانه سرا پول خودشو میگریه !! چیکار داره با کی بخواد کار کنه یا نه ؟
    در ضمن ایشون تو دو مورد استثنا با دی جی بلک زینگ همکاری داشه ! ( تنظیم ) - اهنگای : جوابم کردن - حلقه !!
    میبینی حرفات همه اشتباه هستن و هیچی از این اقا نمیدونی !!!!!!!!!

من خودم اهنگ تیغ این اقا رو دوست ندارم ولی بقیه کار های این اقا قابل تحسین هست !

:smile (6):
    خوشم میاد هیچ کدوم از حرفات درست از اب در نمیومدن !!
    هه هه هه

14. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    تشخیص شما از ایشون همونطور که نوشتتونو Highlight کردم کاملا از روی تعصبه. اگر شما ایشون رو یکی از آهنگسازان قدر این کشور میدونید پس وای به حال موسیقی ایران.
    همه ی افراد نه تنها ایشون بلکه من، شما، تمام بچه های سایت در کل و هر کس به خاطز علاقه اش هست که پا در این مسیر گذاشته اما بازم به این معنی نیست که شخص مورد نظر چون علاقه مند به این کاره به عنوان مثال علاقه مند به تنظیم هست پس حتما کارهای قابل قبولی رو ارائه میده.

دوستان بحث رو منطقی و دوستانه پیش ببرید تا در نهایت منجر به بسته شدن تاپیک نشه.

ممنون از شما

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  15. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ترک نه نرو هم گوش کردم !
    کار بسیار زیبایی هست !!
    بسیار هم ارزش موسیقیایی داره اما بازم من مجید خراطها رو بهش ترجیح میدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

اقای غفاری تعصب چیه ؟؟؟؟؟
    اهنگسازی ایشون حرف نداره !!
    هر چیش که بد باشه ، اهنگسازیش عالیه !!!!!

16. M19

M19 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +279 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    سلام. این ترانه خیلی ابعاد قابل بحثی نداره. با یک ایراد قافیه شروع که در ادامه هم گاهی تکرار میشه. بیان ترانه سرا بسیار سطحی و گذراست. کار عمقی نداره. مفهوم ترانه تم مشخصی رو دنبال نمی کنه مثلا در بیت اول گفته میشه که عاشق از رفتن معشوق راضی نیست اما در ادامه اینطور گفته میشه که "رفتنتم به دل نشست" و باز این مصرع بیان میشه " تصمیمت و عوض نکن ، اگه میخوای بری برو " که مفهومی کاملا متضاد دارند. هیچ تعبیر ، اصطلاح و ... جدیدی در این ترانه نمی بینیم اما موضوع تا حدی جدیده و حداقل قبلا کسی بهش نپرداخته. تصویر سازی خلاقانه ای هم دیده نمیشه و همه چیز روی یک خط صاف ادامه پیدا میکنه. در کل ترانه ای نیست که نکته ی آموزنده ای داشته باشه و پیشنهاد می کنم ترانه های بهتری رو برای تحلیل انتخاب کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  17. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ميدونيد گناه اين كه كسي حتي به وسيله ي يك آةنگ احساس افسردگي و نا اميدي و هزار فكر ناجور و ... رو در ديگران ايجاد كنه چقدر هست من نميگم اين نوع آةنگ ها بد هست اما اين احساس ها بايد جهت دهي بشه بزاريد براتون مسئله رو اينجوري بگم:

ميشه با يك احساس سرد مثل احساس هايي كه ايشون در آهنگهاشون دارند به عنوان مثال كسي رو از گناهي كه كرده نادم و پشيمون كنه حالا حتي با اون آةنگ تا سر حد گريه هم بشه هيچ عيبي نداره و خيلي موضوع هاي ديگه اين احسا سها اشكالي نداره چ.ن در ذات انسان اين احساس ها قرا ر داره فقط بايد در جهت درست هدايت بشه اينه كه ميگم خيليا فكر اينو نمي كنند كه مسئول چيزي هستند كه به گوش مردم ميرسونند
    [FONT=Arial (Arabic)][/FONT]

18. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    شما فکر اینو نمیکنی که کسانی هستن که با این صدا و این احساس و این ترانه ها اروم میشن ؟؟؟؟؟؟؟؟

19. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    حتي اگر يك نفر هم در اين احساس ضرري يهش برسه اون شخص مسئوله ! اصلا چه آرامشي در ياوه گويي وجود داره شما از ترانه اون شخصي كه به كارش گوش ميدي و ترانه ي خوبي نداره لذت نميبري بلكه از آةتگش از نوع خوندنش و از تحرير هاش شايد اون آرامشي كه مي گيد بهتون دست ميده من كلي صحبت ميكنم و اصلا منظورم به خواننده ي محبوب شما نيست. خوب چه بهتر ميشه اگر تمام اينها با يك ترانه جهتدار كه هدف پشتش هست كه فكر پشتش هستو... زيبا تر بشه

20. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    شما درست میگید ولی یاوه گویی چیه مرد حسابی !!
    لطفا درست حرف بزن !
    چرا توهین میکنی دیگه ؟
    ترانه های این اقا بسیار زیبا هستن و این ارامشی که میگم ، بخشی از اون واسه ترانه هاش هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)