کسی خواننده انگلیسی نمیخاد ؟

شروع موضوع توسط tooriska ‏26/10/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک کسی خواننده انگلیسی نمیخاد ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

من فقط به خوندنه انگلیسی علاقه دارم و تصمیم دارم در همین زمینه هم ادامه بدم کارو.
    کلاس نرفتم جایی چون اموزش خوندنه انگلیسی جایی پیدا نکردم. خودم از رو آهنگا تمرین دارم .
    بیشتر هم ماریا کری و ریحانا و نیو رو تمرین میکنم. البته به بضی سبکا هم خیلی علاقه دارم نمیدونم بش چی میگن. میگم شاید اهل فن متوجه بشن آهنگایی مثه is it love نادیا علی. به سبکای سرخ پوستیو آفریقایی هم علاقه دارم زیااااد. خلاصه زیاد سرتونو درد نیارم دوست دارم یه تست کنم صدامو رو آهنگ. کی میتونه کمکم کنه ؟

:smile (2):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    لطفا نمونه صدایی از خودتون بذارید تا دوستان با خصوصیات صدای شما آشنا شوند

3. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز این پاسخ هاییه که یک موسیقی دان و یک نوجوان(خود من) به شما در ضمینه این که دارید تنهایی کارمیکنید میگن...
    1.موسیقیدان:نه نه کارتون اشتباهه و نمیشه برای شما کاری کرد...فکر نکنید خوانندگی راحته و میشه به سادگی یادش گرفت میدونید باید چه قدر تمرین کنید تا بتونید مهارت پیداکنید...

2.نوجوان(خود من):آفرین دوست عزیز...به نظر من شما موفق میشید چون خودتون تصمیم گرفتید و دارید تنها تلاش میکنید...اینکه شما خودتون دارید بدون آموزش کارمیکنید خیلی عالیه...تریبا میشه گفت اگه خوانندگی برای شما خیلی هدف مهمی باشه تا 2یا3سال دیگه اگه همینطور ادامه بدید استادمیشید...

من توی سبک پاپ راک کار میکنم و همین اتفاق شما برای من بوجود اومد با همین 2تا پاسخ...ولی من2ومی رو انتخاب کردم...
    راستی اگه آهنگ love storyرو تمرین کنید خیلی خوبه...درسته من حرفه م پاپ راکه ولی این آهنگ رو خیلی دوست دارم...

4. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای محمد ینی باید چیکار کنم؟ برم کلاس ؟ جایی پیدا نکردم برای آموزش انگلیسی خوندن همه یا سنتی ان یا پاپ فارسی :-(
    نت هارو خوب درک میکنم اما یکم ویبره صدارو مشکل دارم با نت بالا خوندنو. از یه حدی بیشتر حنجرم واقعا درد میگیره. خیلی علاقه دارم اما اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم تا به موفقیت برسم .

5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    شما وقتی دوره های صداسازی و آواز کلاسیک رو بگذرونید به راحتی مشکلاتتون برطرف میشه!
    تنفس، کنترل صدا و از همه مهمتر صداسازی و طریقه ی صحیح خوندن مهمترین چیزاییه که شما باید یاد بگیرید!
    اگه پیش یه استاد خوب برید اصلاً فرقی نمیکنه که بخواید فارسی بخونید یا عربی یا انگلیسی!
    استاد روی هجاها، صداهای کشیده و بلند و ... با شما کار میکنه، شما میتونید علاوه بر تمرین های کلاس در کنارش چه به فارسی چه انگلیسی آهنگهایی که دوست دارید تمرین کنید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستی این love story واسه taylor swift منظورتونه ؟ :-)

7. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای ایمان مرسی از راهنماییتون :-)
    آخه من جایی خوندم مثلا سنتی خوندن ممکنه صدای پاپ خوندنو خراب کنه .... این صحت نداره ینی ؟ خیالم راحت ؟
    راستی شما کلاس خوب جایی سراغ نداری معرفی کنی بهم ؟

8. taghian

taghian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, wavelab
    کلاس که توی اکثر اموزشگاه ها هست ولی کاری که بین مردم متداول هست به کلاس خوانندگی وابستگی چندانی نداره.مثلا فکر میکنید محسن یگانه یا american idol ها کلاس خوانندگی
    رفتن؟
    چیزهایی که باید توی خودتون تقویت کنید:
    1.اشنایی با موسیقی (حتی با یاد گرفتن یک ساز)
    2.خوندن زیاد
    برای نتهای بالا هم اگر اهنگهایی رو که نتهای خیلی بالا دارن رو برای خودتون بخونید وتمرین کنید صداتون باز میشه.از بعضی ها هم شنیدم نشاسته مثلا تو ماقوت خوبه یا مثلا تخمه بده...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/11/11
  9. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    منظور من آواز سنتی نبود اصلاً!
    آواز سنتی تقریباً سلیقه ی شنیداری شما رو هم تحت تاثیر قرار میده، شما هم دوست ندارید آهنگای انگلیسی رو با تحریرهای سنتی مثلاً دستگاه شور بخونید!
    شما کلاسهای صداسازی هستش! برای هر سبکی شما قبلش باید صداسازی + سلفژ (حداقل مباحث لازم) رو یاد بگیرید!
    همونطور که دوستمون هم گفتن یاد گرفتن یه ساز یکی از مهمترین مسائله که باعث میشه صدای شما کوک بشه!

به هیچ وجه نمیشه موضوع کلاس و آموزش آکادمیک رو منکِر شد!
    این اشتباهه که همیشه فکر کنیم معروفترین ها بهترین ها هستن!
    استعداد ذاتی و تمرین خیلی مهمه ولی همه چیز نیست!
    اگه بخوایم خیلی از مسائل رو با تجربه ی تنها به دست بیاریم خیلی زمان میبره!

10. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز من هم نمیدونستم از کجا شروع کنم...
    درست از 1ماه پیش شروع کردم به همه کار کردن مثل داد زدن / غذاهای جورواجور خوردن / هوای سرد و گرم رفتن و نرفتن و ...
    ولی مشکل من این بود که همه کار کردم به جز یک کار که اونم کشف استعداد خودم بود...
    مهم نیست صدا چطوری باشه مهم اینه که بتونه خودش رو پیداکنه...
    اگه شما دوست داری خواننده انگلیسی بشی باید سعی کنی آهنگ های دیگران رو بنویسی و بخونی...
    من الان متن آهنگ های rockرو خودم میگم و منتظرم که یک آهنگساز پیدا بشه تا روی متن های من کار کنه و من با آهنگ اون بخونم تا موقعی که مطمئن بشم صدام برای خوانندگی وسیع تر(کنسرت و آلبوم و ...)آماده شده...
    شما هم از الان شروع کن متن های آهنگها آهنگهای انگلیسی رو پیدا کنی و از روشون بخونی ولی با صدای اصلی خودت...

هیچ وقت کسی بدون استعداد فکر خوانندگی به سرش نمیزنه پس مطمئن باش

اسعداد داری...

یعنی میتونی...
    :59:

11. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این فکر رو که اگه بخوام تنهایی پیشرفت کنم خیلی طول میبره چیز بیخودیه...
    منظورم اینه که الان خود من هرکسی بهم میرسه مسخره م میکنه که این چه کاریه یا تو به اینحرفا نمیخوری...
    تاحالا از 100نفر کمک خواستم ولی هیچ کس کمکم نکرد...
    الان تنها مشکلی که دارم دنبال یک آهنگسازم که آهنگ هام رو تنظیم کنیم...
    بهترین نقطه شروع
    همین اینترنته که میتونی کیلیپ های خوانندگی رو دانلود کنی و از روشون نگاه کنی...
    میتونی یک صدا از خودت برام بذاری؟
    صدات رو جوری بزار که انگار داری برای خودت میخونی چون اکثر کسانی که من ازشون صدا خواستم خیلی سعی کردن صداشون رو بکنن مثل خواننده همون آهنگ...

12. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    مثال نقض براتون چند تا بیارم که طرف هیچ استعدادی توی خوانندگی نداره و ...
    الآن شما حمید عسگری رو با حامی مقایسه کن!
    یکی اصولی میخونه و یکی فقط میخونه
    یکی آلبومش رکورد فروش رو میزنه و یکی حتی خیلیا نمیشناسنش!

آموزش اصولی الفبای کاره، اگه بهش اعتقاد ندارید دلیل نمیشه که با راهنمائی غلط دیگران رو گمراه کنید!
    موفق باشید

13. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

بله دوست عزیز من هم باشما موافقم....
    ولی یک مسئله...
    کسانی به اصولی خوندن آهنگ دقت میکنن که بخوان آهنگ رو نقد کنن...
    درهرصورتی که بخواییم در موردش بحث داشته باشیم خوانندگی انتقال حس از خواننده به گوش دهنده ست نه این که بیاییم آهنگ بخونیم که چند نفر بیان بهمون بگن خوبه یا نه...
    به نظر من دقت به احساسات یک خواننده مهم تر از اصولی خوندنشه...
    مثلا یکی مثل حمید عسگری که میگید متن های بی معنی(باعرض معذرت)میخونه که آدم نمیدونه که چرا باید به اونها گوش داد ولی خیلی طرفدار داره...
    میدونید چرا؟...
    چون جوونای ما عاشق اینجور شعرها هستن...
    الان شما منو در نظر بگیرید...کمتر کسی پیدا میشه که با16سال سن به موسیقی استاد نامجو گوش بده در صورتی که نامجو خیلی خیلی اصول خوانندگی رو رعایت میکنه ولی هنوز خیلی معروف نیست...
    (در مقایسه با کسی مثل محسن یگانه که فقط میخونه)...
    ((لطفا این بحث رو ادامه ندید))

14. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من هنوز نفهميدم هدف شما از خوانندگي و دنبال كردن اون چيه ؟
    چندين پست در اين رابطه ارسال كرديد كه هيچكدوم به نتيجه درست نرسيده ..
    خواهشا اگه ميخواد كاري رو انجام بديد يا اصلا شروعش نكنيد و يا اگه قصد شروعش رو داريد اصولي و درست استارت بزنيد.
    حرفي كه هميشه به دوستان و هنرجوهام ميزنم.

15. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    {کسانی به اصولی خوندن آهنگ دقت میکنن که بخوان آهنگ رو نقد کنن...}

خوب ابن رو هم بايد بدونيد كه يك خواننده همش در زير ذره بين نقد و نقدها براش پستي و بلندي هاي سختي رو به وجود مياره پس چه بهتر كه خواننده از هر نظر ok باشه.تا در اين پستي و بلندي ها قرار نگيره .

{به نظر من دقت به احساسات یک خواننده مهم تر از اصولی خوندنشه...}

من هم همين نظر شما رو داشتم و لي هر چه كه بيشتر از دوران استارتم گذشت متوجه شدم اشتباه همه چيز بايد در كنار هم باشه و اگرنه نميتوني تو عالي ها - عالي ترين باشي.منظورم رو كه متوجه ميشي -اگر ما تمام نكات و اصول رو رعايت كنيم تازه ميشيم مثل بقيه ي خوانندهها و حالا اين كه بخواييم از اونها بهتر باشيم ديگه به تكنيكهاي خودمون و خلاقيت و اين مسائل بر ميگرده يعني همه ي اينها با هم ما رو بهترين ميكنه.و اگر فقط خلاقيت و تكنيك و... باشه ولي رعايت اصول و قواعد نباشه يعني ما از بقيه چنتا پله پايين تريم.

16. Ahmad-Paya

Ahmad-Paya عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, wavelab
    استاد احمد پارسی در گذشته خواننده اپرا بودند
    به یکی از هنرجوهاشون که برای تست رفته بود پیششون گفتند تو با صدات چکار کردی و یک بحث فنی رو پیش کشیدند و خلاصه گفتند با اشتباه خوندن توی تارهای صوتی ت یه مشکلی بوجود که دیگه نباید بخونی هیچ حتی بلند هم نباید حرف بزنی

خلاصه منظورم اینه که اگه نمیخواید کلاس برید (نمیگم کلاس برید چون بعدش 4 تا پست ردیف میشه که کی گفته بدون استاد نمیشه موزیسین شد...d)موقع خواندن و تمرین کردن همیشه باید حواثتون باشه که به تارهای صوتی بهیچ وجه نباید فشار بیاد.
    ...و بقیه توصیه هایی که توستان کردند

در مورد آموزش خوانندگی مطالب مفیدی تو سایت موجوده

موفق باشید...

17. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من مشكل ما ايراني ها اين هست كه هميشه واژه استعداد شده برامون راهي براي فرار از علم . ميخوايم آهنگسازي كنيم ميگيم نه استعداد كافيه ميخوايم فوتبال بازي كنيم، استعداد كافيه، ميخوايم بيل بزنيم استعداد كافيه ! دوستان استعداد زماني كاربرد داره كه شما موفق شي توي كارت در سطح جهاني نه در كوچه و محله خودتون.مثلا ميشه به مايكل جكسون گفت استعداد نهفته ! كه در كله جهان درخشيد ! نه اين كه مثلا محسن يگانه رو الگو كنيم بگيم اين استعداد داشت موفق شد . بله خيلي ها هستن مثلا گوگوش خودش گفت من بدون هيچ علمي خوانندگي رو ياد گرفتم اما اون ماله چه زماني بود ما براي چه زماني هستيم . اون زمان طرف وقتي وارد دانشگاه موسيقي ميشد واقعا نابقه بود و هر كسي نميرفت دانشگاه موسيقي ولي الان پر شده. ديگه الان تويه زمان قرون وسطي سير نميكنيم الان كلاسهاي موسيقي فراوان شده . چه بسا همون زمان قرون وسطي هم با علم ميرفتن جلو!

به هر حال دوست من شما براي اينكه موسيقي غربي كار كني لازمه ي اولش رفتن به كلاس سلفژ هست چه استعداد نهفته داري چه نداري . شما بايد بلد باشي وقتي ميگن فاصله بخون فاصله بخوني وقتي ميگن سي نت سي رو بخوني نه لا رو . كسي كه وارد هنر ميشه استعداد همه دارن . بلا استسنا اما يكي با سواده يكي بي سواد

موفق باشيد

18. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای محبی سلام...
    من تازه به این جمع وارد شدم و ممکنه اشتباهی در ارسال پست هام وجود داشته باشه که عذرخواهی میکنم از این بابت.
    پرسیدید هدفم از خوانندگی چیه .... من کلا در زندگیم عادت ندارم هدف یا علت علایقمو توضیح بدم مگراینکه امکان داشته باشه علاقه من به زندگیه شخصیه دیگری اسیبی بزنه و از کسی هم نمیپرسم چرا دوست داری. ولی اگر با دونستنش شما و دیگر دوستان بهتر میتونید راهنماییم کنید باید عرض کنم واقعا دوست دارم این توانایی رو پیدا کنم که روی صدام تسلط کامل پیدا کنم. صدا خیلی برای من مهمه. صدا راهیه که اطرافیانمو حتی بهتر میتونم بشناسم. من به صدای ادما خیلی دقت میکنم. حتی موقع تلفن صحبت کردن و صدای ادما تو ذهنم خوب میمونه. نمیدونم چرا فک میکنم ادمایی که روی حنجرشون تسلط پیدا میکنن میتونن رو بخش زیادی از زندگیشون تسلط داشته باشن. و خوب خوندن و کیفیت ایجاد کردن تو صدا یه حسه خوبی بمن میده. همه ادما از خوندن لذت میبرن. حتی بد صداها صدای خودشونو دوست دارن موقع خوندن :-) نمیدونم فعلا فقط به اون تسلطه و تواناییه فک میکنم حتی اگه هیچکس تا اخر عمر غیر خودم صدامو نشنوه.منتظر راهنمایی هاتون هستم.ممنون :-)

19. tooriska

tooriska عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان از همگی سپاسگزارم ... :-)
    ممنون از همه راهنمایی ها .منتظر نظراتتون هستم همچنان.

20. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان...
    از همه تشکر میکنم که باعث شدند چیز ای زیادی بفهمیم...
    من واقعا استفاده کردم...
    درپاسخ همه ی این پست ها باید بگم که:
    خوانندگی مثل حلقه های یک زنجیر میمونه که اگه دانه های تشکیل دهنده ش از هم جدا باشند هیچ موقع نمیتونن به درد آدم بخورن...
    مثلا اگه آدم بلد باشه بخونه و ندونه چه موقع باید چطوری بخونه مطمئناخیلی نکته خوبی برای یک خواننده نیست...
    همین بحث هاست که آدم رو میتونه راهنمایی کنه و آدم رو به نتیجه برسونه...
    بازم از دوستان ممنونم...

بارگذاری...