کسی از دوستان pa500 persian داره ؟

شروع موضوع توسط joojefarary ‏28/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کسی از دوستان pa500 persian داره ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلا کسی از دوستان pa500 persian داره ازش چند تا سوال دارم .

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    pa800 دارم من . چون تقریبا نزدیک به هم هستند سوالتون رو بپرسید شاید تونستم راهنمائیتون کنم . :smile (47):

3. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قصد خریدش دارم میخواستم ببینم صداهاش چه طور ریتمهای غربیش و ایرانی اذریش . آیا ساز خوبی هست نسبت به pa50 و pa80 . چه خصوصیات خوب بدی داره .

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    بله نسبت به این ها که گفتید ساز خیلی خوبی
    فرق ظاهری این که مونیتور فینگر تاپ داره
    صداهای قشنگ و ظبیعی داره
    شما باید ببینید برای چه کاری میخواهید
    تا بهتون بگم چه سازی بگیرید
    ولی در کل ساز مناسب و خوبی هست
    صداهای اورینتال قشنگی داره
    و این که قسمت اسکال اون (گام های شرقی) جلوی دسدتون هست

5. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من دنبال یک سازیم که هم برای اجرای زنده خوب باشه و هم بتونم برای آهنگسازی استفاده کنم . دوست دارم صدای سازها و ریتماش جوری باشه که حداقل کم کم مثل آهنگ اصلی بشی و چون صداهای سازهای ایرانی خیلی دوست دارم گفتم اگه کسی داره یک چند تا ز ریتماشو با صداهاش بذاره بشنویم . من فعلا توی خونه کار میکنم ولی میخوام یک سازی بگیرم که نشه دوباره عوضش کنم به خاطره هزینه مالی . دوباره یک چیزیم که مندگاری داشته باشه برام . یک چیزی که اذیت میکنه همین سمپلر 50 که ولی صداشو شنیدم به نظر اومدم کیفیت نداره . حالا موندم کدوم بگیرم .

6. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    من
    با این ساز که یکی از هنر جوهام داشت کار کردم
    از معدود ساز ها ارنجر هست که دیدم اکولایزر داره!
    از لحاظ کیفیت صوتی خوب هست باند های با کیفیتی روی اون گذاشتن.

صدای ساز های اون هم برای یک اجرای خوب عالی هست ولی این طور که شما میگید مثل خودش باشه
    که دیگه اون وقت pa2 x pro roland fantom... تولید نمیشد
    اون طور که بگید صدای خود ساز رو بده نیست
    ولی برای کارای که شما میخواید بسیار مناسب هست و در گاه usb و میدی هم داره

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دستگاه های مدرن زیاد هستند . بستگی داره تا چه حد بخواین هزینه کنید . من واقعا از pa800 راضی هستم با جنس صداهای DNC که واقعا گل کاشته با طبیعی بودن صداهاش . البته از این دستگاه بهتر هم زیاده ولی در این سطح واقعا عاااالیه . اگه بتونید یکیشو بگیرید خوبه . همون pa500 هم خوبه . کارتون رو راه میندازه .

8. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکل سر همین هزینه است که در توانم نیست بیشتز از اینا خرج کنم . میخواستم ببینم ریتمهای غربیش چه طور ؟ آقا این قضیه سمپلر چقد مهم ؟ آیا ریتمهای عربی ترکی و ..ه هم داره ؟

9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    یعنی واسه Pa500 مشکلی ندارید نسبت به هزینه ؟ دستگاه خوبیه . روزی که میخواستم pa800 بخرم خووب چکش کردم ولی چون هدفم 800 بود منم pa800 خریدم . کار شما رو راه میندازه ولی واسه خریدش کاملا هواست باشه که دست دوم نخری . یا اگه میخری از یه آدم مطمئن بگیر . دستگاه های جدید korg رو اصلا نمیشه نزدیک به دست دومش شی . داری کار میکنی یه دفعه دیدی خاموش شد . :smile (61): البته این به خاطر کیفیت دستگاه نیست . به خاطر دستکاری هایی هست که روش شده .

10. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    ریتم های غربیش هم عالیه.
    همون ریتم های pa500معمولی روشه.

11. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی نبود این ساز داشته باشه ؟

12. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    فکر کنم با این راهنمایی ها به نتیجه رسیده باشید دوست من :smile (47): اگه هم براتون مهمه که کسی داشته باشه یا نه , باید صبر کنید تا دوستانی که از این دستگاه استفاده میکنن بیان و اطلاعات بیشتری در اختیارتون قرار بدن . البته فکر کنم دوستمو rash داشته باشه که شما رو توی پست های قبلی راهنمایی کردند .

13. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره خوب ولی اونی که داره بهتر میتونه بگه . راستی این ریتمهای ایرانی که داره . آیا 6.8 فقط یا نه شامل : کردی بندری آذری ترکی و 3.4 و 2.4 و ... میشه ؟ بعضی جاها گفتن صفحه لمسیش مضخرف .

14. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    واسه به جواب رسیدن کامل سوال اول باید بزاری دوستانی که واقعا این دستگاه رو دارن بیان و بهتون جواب بدن ولی واسه اون صحبت دوم باید بگم که , راستش من یه زمان یادمه pa80 تازه اومده بود بازار همه میگفتن بده و نخرید و ... از این حرفا . آخه معمولا بعضی ها عادت دارن به اینجور حرف زدنا . نمیدونم دوستان یادشون هست یا نه ولی همه به وضوح شاید کاربرد بسیار بالای این کیبورد هم شدیم و تا سالها همه از pa80 استفاده کردند . هنوز هم خیلی ها pa80 رو با خیلی از کیبوردهای دیگه مقایسه نمیکنن ( تو رنج خودش ) . الان همین شایعه ها و ... سر pa800 و pa500 در اومده . کمپانی سازنده که هیچوقت نمیاد یه چیز بد رو وارد بازار کنه . اون هم korg !!!! :smile (47):

15. Omid-@rman

Omid-@rman عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, soundforge
    با سلام من korg pa 500 persian رو دارم از خصوصیات این ساز یکی صداهای زیبای اون هست که به نظر من نسبت به کیبورد های اورینتال دیگه مثل A1000 و yamaha or700 صداهاش خیلی شفاف ترو خام تره چه صداهای غربیش مثل گیتار و پیانوی بی نظیرش و چه صداهای ایرانیش از جمله سنتور,تار,سه تار,باقلاما,سورنا,نی همونه و.....که تازه از هرکدوم چند نمونه داره. این از صداهاش در مورد ریتم هاش هم ریتم های غربیش خیلی عالیه و ریتم های persian روی خود دستگاه هم بدک نیست ولی من خودم زیاد با ریتماش حال نمیکنم و پرکاشن های ایرانیش جوری که ریتم خیلی پری داشته باشی نیست برای همین هم من برنامه هام رو با همین ارگ و یک pa 80 دوتایی میبرم خیلی هم عالی میشه از 500 صدا و از 80 ریتم....اگه سوالی بود در خدمتم.

16. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون امید جان . میتونی یک چند تا نمونه از اون ریتمهای ایرانیش که باهاش آهنگی نواخته باشی بذاری یا اگرم نشد ریتم خالیش کافی .

17. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این سمپلر چقد در آهنگسازی مهم ؟ یکی از دوستان در جایی گفته بود توی پرشین چون سمپل نمیخور محدود میشه ریتمها به همون درام کیتها ولی گفته چون 50 سمپلر میخوره این محدویت وجود نداره . این مورد میشه بیشتر بررسی کنید .

18. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    یه کم روشن تر توضیح میدی ؟ :smile (10):

19. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا خودمم همین سوال دارم اصلا ای یعنی چی ولی اینجوری که قهمیدم منظورش این بود که چون توی 500 پرشین نمیشه سمپل وارد کرد باید برای ریتم سازی از همون دارم کیتهای داخل خود کیبورد استفاده کنیم ولی در 50 سمپلر ما میتونیم درام از بیرون وارد کنیم . اینجور بگ منظورش این بود یعنی 500 به صداهای داخل کیبورد محدود ولی توی 50 از بیرون میتوی بیاری . میخواستم ببینم چقد این حرف درست ؟ آیا حرف منطقی ؟

20. Omid-@rman

Omid-@rman عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, soundforge
    کلا ارگ هایی که سمپلر نیستند محدودند و هرچه درام ها و پرکاشن های زیبایی داشته باشند باز از ارگ های سمپلر یه سر و گردن پایین ترند پس نمیتونی توی اونها ریتم های جدیدی و یا ریتم های خیلی زیبایی پیدا کنی گفتم من ازاین ارگ فقط به عنوان ارگ صدا استفاده میکنم نه برای ریتم البته از roland-e09 هم استفاده کردم ولی اون ها صدا های سینتی ساینزرهاشون فوقوالعادست. حال تصمیم با خودته اگه از pa500 توقع ریتم زیبا داری نخر ولی اگه صدا برات مهمه به نظر من بد نیست.

بارگذاری...