کدوم از این کارت ها بهترن؟

شروع موضوع توسط Mamad agha ‏15/3/15 در انجمن USB

تاپیک کدوم از این کارت ها بهترن؟ تالار USB در persian-music.org.

1. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میخواستم کارت صوت بگیرم حدود قیمت یکو نیم از کیفیت صدای این مدا ها خیلی خوشم اومد
    اگر قرار باشه اولویت بندی بشن چجوری ترتیبشون؟ایا این برند ها خوب هستن؟اگر مدل دیگه ای مد نظرتون هست بفرمایین لطفا
    تی سی الکترونیک impact twin
    رولند ua-55
    steinberg ur22

خودم خیلی بیشتر نظرم روی رولند هست.
    با تشکر

آخرین ویرایش: ‏15/3/15
  2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    در مورد رولند نمیتونم نظری بدم ! چون نداشتم و کسی از دوستانم هم نداشته ! پس اگر چیزی بگم اشتباه گفتم . قدیم تر ها ( حدودا 6 سال پیش ) یک مدل رولند داشته که میکسر هم داشت . اگر اشتباه نکرده باشم مدلش m-16dx بود . اون موقع نهایتا همه فست ترک داشتن و واقعا فوق العاده بود !! فروختم و فوکوس خریدم و خیلی پشیمون شدم . شایدم هنوزم بدم نیاد داشته باشم !! ولی نمیدونم واسه اون موقع خوب بود یا هنوزم خوبه !! بگذریم . خلاصه من تنها محصولی که از رولند داشتم همین بود . اما برای من خیلی خیلی خوب بود ...
    در مورد Steinberg ur22 من جایی ندیدم که مشخصات دقیقی در باره ی پری امپ هاش ،قدرت کانورتش و ... نوشته باشه ( دقیق و کامل ) یکی از نکات جالب این کارت 24/192 بودنش هست !! اما فکر میکنید بشه بهش اطمینان کرد ؟؟ کانورتش خوبه ؟؟ من شخصا بعید میدونم !!! اما باز هم نظرم کاملا شخصی هست ...
    در مورد Impact twin هم این کارت بسیار کارت خوبی هستش . اما بزرگترین مشکلش اینه که والیوم اصلی هدفون و مانیتور ها یکی شده !!! یعنی اگر صدای مانیتور ها رو کم کنی ، صدای هدفون هم کم میشه و همینطور برعکسش !! البته من خودم شخصا باهاش کار نکردم ، ولی شنیدم که از طیق میکسر نرم افزاریش یا همون TC NEAR معروف ، این مشکل حل میشه ( منبع موثق نبود ) یکی دیگه از مشکلات این کارت خرابی های سخت افزاری هستش . از هر 20 تا 3 تاش خراب در اومده !!! شانس شما جزو اون 3 نفر باشید یا نه !!!
    به نظر من اگر تعداد ورودی و خروجی زیادی نیاز ندارید و ورودیو خروجی میدی هم لازم ندارید ، البته با پورت فایر وایر هم مشکلی ندارید ، انتخاب خیلی بهتری هم هست . مثلا TC KONNEKT6 من خودم مدت ها یوزر این کارت بودم و از تمام کارت هایی که در این رنج قیمت داشتم ، بهتر بوده و خیلی راضی بودم . چه کیفیت پری امپ ها و چه خروجی ها ( خصوصا خروجی هدفون )
    اگر هم میخواین حتما USB باشه ، پیشنهاد من Presonus 22vsl USB هستش . انتخابی که حداقل کاربرهاش رو خیلی راضی نگه داشته ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز
    میخواستم بدونم ایا این کارت هایی که تو ی رنجهای مختلف هست مثلا از حدود 500 هزار تومن تا یکو نیم ملیون تومن واقعا توی رکوردش میشه تفاوت محسوسی رو فهمید (برای رکورد وکال یا گیتار کلاسیک با میکرفن و گیتار الکتریک از طریق خود کارت)؟؟یا فقط شرکتهای تولید کننده برای سود خودشون یک سری القاب و عناوین به این کارتها میدن؟

مثلا یکی از فروشنده هایی که باهاش صحبت داشتم میگفت که اون کارت رولند حجم صدایی بیشتری نسبت به فوکوس ریت 2i4 یا همین konekt 6 میده..یا مثلا رزولیشن صدایی که میده به مقداری واقعی 192kh نزدیک تره..مثلا با تفاوت قیمتی هفتصد تومن بین این دوکارت واقعا امکان پذیره چنین چیزی؟

4. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    در اکثر کارت هایی که من داشتم و تو استودیو دوستان تجربه کار باهاشون رو داشتم ، تا رنج 2 و نیم میلیون به بالا ، خیر ! تفاوت محسوس نیست . اما زمانی که بحث کارت هایی گرون میاد وسط ، تفاوت کاملا مشخص هستش و شنیده میشه ...
    اگر میخواید رکورد خوبی داشته باشید ، من پیشنهاد من این پکیج هستش :
    Sound card : TC Konnekt 6
    Studio Channel presonus
    Mic : SE X1 برای وکال یا Audio-Technica AT2050 و برای ساز Rode Nt4
    با این ست میتونید صدای قابل قبولی رو بگیرید ( به شرط داشتن علم صدا برداری و هنر میکس ) هزینش هم میشه نزدیک به 3 میلیون 300 ( بدون مایک برای ساز )
    ناگفته نمونه اگر برای ساز هم مایک جدا تهیه نکردید ، اهمیتی نداره . با همون مایک وکال هم میتونید از گیتار صدا بگیرید ( من خودم هم با همون یک دونه کایک از گیتار صدا میگیرم )
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بنده به ورودی خروجی میدی هم نیاز دارم. تا جایی که من فهمیدم میدی دیتای دیجیتاله و به کیفیت کارت انتقال دهنده ارتباطی نداره.اگر در کنارش از این باکس های تبدیل میدی به یو اس بی بگیرم خوبه؟
    اگر Studio Channel کم قیمت تری هم هست بگین لطفا چون تجهیزات هم نیاز دارم بودجم نمیرسه
    نظرتون درباره rode nt2 هم بگین به جای Audio-Technica AT2050

6. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ورودی و خروجی میدی ، برای کسانی بیشتر مورد استفاده قرار میگیره که ، بخوان کیبورد به کارت صدا وصل کنن . اگر شما از میدی کنترولر استفاده می کنید ، نیازی به پورت میدی نخواهید داشت !! همینطور باکس برای تبدیل . به راحتی با USB به سیستم نصب میکنید میدی رو و از سایر امکانتش مثل ترنسپورت و ... استفاده میکنید .
    اگر باز هم فکر میکنید ورودی و خروجی میدی ، خیلی براتون مهمه ، به نظر من Presonus 22VSL انتخاب بهتری هست از گزینه هایی که خودتون انتخاب کردید . ورودی و خروجی میدی رو فراموش کنید . من سال هاست استودیو دارم و این پورت رو تا الان استفاده نکردم !! بعید میدونم مورد استفادتون قرار بگیره ...
    استودیو چنل ارزون قیمت تر اگر هم باشه من اطلاعی ندارم !! اما واقعا این استودیو چنل پریسنوس به نسبت قیمتش ، با ارزش هست و بهتون پیشنهاد میکنم که به گزینه ای دیگه ای فکر نکنید . من نزدیک به یک سال پیش تهیه کردم و واقعا ازش راضی هستم ...
    مایک های Rode کلا خوبن . اما تفاوتشون با SE در کلاشون هست . مدلی که من از SE به شما پیشنهاد دادم ، در کلاس A هستش . از نظر کیفی با نویمن 102 براری میکنه و نصف قیمت اون رو داره ( البته گرمای نویمن رو نداره . اما با کمی اکولایزر میشه به اون گرما رسید ) آودیو تکنیکا هم ، مایک های بسیار خوبی میزنه . من خودم قصد خرید 4040 رو دارم . اما خودم تا حالا استفاده نکردم که بخوام نظری بگم . یعنی اگر چیزی بگم فکر میکنم اشتباه بشه . رود و آودیو تکنیکا به نظر من ، هر دو مایک های قابل قبولی هستند . اما SE X1 خیلی بهتره و صدای شفاف تری داره . صدای SE شارپ هست و من میپسندم .
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پیانوی دیجیتال دارم..فقط به همین منظور میدی نیاز دارم.ایا اگربخوام صداشو رکورد کنم میتونم از خروجی هدفنش بدم به ورودی کارت یا کیفیت افت میکنه..قیمت استودیو چنل چقدر هست الان؟

8. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    بعید میدونم بشه از خروجی هدفون چیز با کیفیتی ضبط کرد !!
    میتونی از تبدیل های میدی به یو اس بی استفاده کنی . میتونی هم کارت صدای پریسنوس 22 وی اس ال رو تهیه کنی که ورودی و خروجی میدی هم داره ...
    فکر میکنم نزدیک به 1.400.000 باشه قیمتش

9. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش این چند روزه هرجا رفتم قبل از سلام کردن tc konnekt 6 رو پیشنهاد دادن..تنها چیزی که دیدم توش اتفاق نظر هست این این بوده..حتما کیفیت خیلی خوبی داره که تمامی کسایی که باهاشون حرف زدم اولین پیشنهادشون این بوده

10. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    یک چیز کوچکی هم بگم شاید به انتخاب کردنتون کمک کنه.
    میکروفون ها معمولا یا صدای گرمی دارن یا شفاف(تیز!) اند.
    الزاما هیچ کدوم نسبت به دیگری بهتر نیستن و هر دو نوع نیاز هستش.
    معمولا شما باید میکروفون رو برای منبعی استفاده کنی که مناسب اون باشه : یعنی یک منبع گرم یا شفاف با میکروفونی ضبط بشه که عکس این ویژگی رو داره.
    (البته شرایط خاص هم هست)

آخرین ویرایش: ‏15/3/15
  11. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با یک استودیو چنل فک کنم صدای بهتری میشه گرفت تا اینکه کارتهای گرون قیمت تهیه کرد و با نرم افزار ها این کارو انجام داد..درسته؟

12. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    کارت صدای Konnekt 6 امتحانشو پس داده . واقعا کارت صدای خوبی هست و تا حالا ندیدم کسی از خرید این کارت پشیمون بشه .
    اگر برای شما هم مقدور هست ، این کارت رو تهیه کنید و مطمئن باشید از خرید این کارت پشیمون نمیشید ...
    موفق باشید ...

13. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    استودیو چنل ، تیوب لامپی داره و پری امپ بسیار خوبی داره + کامپرسور سخت افزاری و اکولایزر . تمام این گزینه ها در ضبط صدا جزو نکات اصلی به حساب میان و باید باشن . پس قطعا میتونید با استودیو چنل کیفیت کار رو خیلی افزایش بدید . انتخاب عاقلانه خرید استودیو چنل هستش ...

14. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان هرجور حساب میکنم بودجم نمیرسه چون konnekt کارت فایر وایرم میخواد و رابط میدی هم خودش هزینه داره.. ایا اگر به جای konnekt 6 فوکوس ریت 2i4 بگیرم خوبه؟؟میتونم با همون تجهیزات صدای خوب بگیرم؟؟ عذر میخوام

15. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم ، چرا عذر خواهی برادر !!
    من خودم یوزر فوکوس بودم و به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم . در این برند ، کارت های زیر 2 میلیون کیفیت خوبی ندارن !! البته من با Forte کار نکردم و خوب اونم نزدیک به 1 میلیون و 700 هستش .
    پیشنهاد من همون Presonus Audio Box 22Vsl USB هستش . خیلی بهتر از فوکوس رایت هستش . قیمت هم یکی هست ( حتی کنی ارزونتر )
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  16. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر فراوان از دوست گلم
    ولی این سوالو بیشتر جهت اطلاعاتم میپرسم چون کسی جواب درست نداده بهم تا حالا.یه سالی هست در گیرشم..
    ایا این دومدلی که شما معرفی کردین حالا یا کانکت 6 به همراه استودیو چنل یا پریسنوس 22 به همراه استودیو چنل واقعا کیفیت یک کارت صوت که حدود جمع قیمتی این دوتا با شه رو میده؟اخه این کارت ها رکورد رنج بالایی ندارن اخه.به نظر نمیرسه بتونن نهایت کیفیت چنل رو رکورد کنن.
    مثلا کارت
    Motu UltraLite-mk3 Hybrid از لحاظ قیمتی توی همین رنج هست و کمپرسور و کلی افکت های مختلف برای صداداره...
    واقعا کدوم کیفیت بهتری میده؟

17. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    شما چرا فکر میکنید که تمام کوالیتی باید در رکورد اتفاق بیوفته ؟؟
    وکال خام خواننده های اونطرفی رو که تحت عنوان آکاپلا برای دانلود گذاشتن ، حتما گوش کنید . واقعا کیفیت وکال اونطوری هم که فکر میکنید نیست !! روی وکال خیلی کار میکنن تا یه چیز خیلی خوب در میاد . شما تاثیر پلاگین ها رو دست کم گرفتید و میخواین همه چیز و بندارچزین به عهده رکورد !!!
    پیشنهاد میکنم بیشتر از این ها ، روی میکس خوب و مستر درست تمرکز کنید . اگر واقعا کوالیتی بالا میخواین ، باید بالای ۱۰ میلیون هزینه کنید . با این حدود قیمت ، بهترین لوازم که میشد تهیه کرد رو بهتون پیشنهاد دادیم ‌. خساسیت شما بی مورد هستش . من اگر خواستید ، نمونه وکالی که با کارت tc و استودیو چنل و مایک blue bird گرفته شده رو براتون بذارم . باور کنید حساسیت زیاد ، باعث میشه نتیجه عکس بده ...
    موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  18. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز . شاید اینجا جای مناسبی برای طرح سوالم نباشه اما چون بحث مرتبط بود اینجا پست گذاشتم .
    میخواستم بدونم نظرتون (البته اگه اطلاع دارید) در مورد کانورتر کارت صدای MUTO Track 16 چیه ؟ و آیا قابل اعتماد هست و میشه از نهایت قدرتش یعنی 24/192 بدون مشکل استفاده کرد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

19. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    من خودم از motu ultra light mk 3 دارم ‌و در حال حاضر یوزر این کارت هستم .
    در وی اس تی ها بسیار خوب عمل میکنه و کانورتش بسیار خوب هستش . اما در ویو تا خالا بیشتر از ۹۶ تست نکردم !! حتما اگر تست کنم بهتون اطلاع میدم . من در کل از کارت موتو خیلی راضی هستم . فکر نمیکنم خیلی از نظر کانورت تفاوتی داشته باشن . بماند که خوب جدیدتر هم هستدو قطعا اگر باگی هم بوده برطرف شده ...
    موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

20. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    یعنی به نظرتون تو سمپل ریت های بالا مشکل افت کیفیت پیدا نمیکنه ؟

بارگذاری...