کدام نرم افزار برای موسیقی پلی بک مناسب هستش؟

شروع موضوع توسط amir- paradise ‏26/12/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کدام نرم افزار برای موسیقی پلی بک مناسب هستش؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان وقتتون بخیر و نیکی
    من یه سوال داشتم امیدوارم بتونید کمکم کنید
    من نوازنده کیبوردم و مجلسی کار میکنم ولی بعضی وقت ها بعضی از آهنگ ها خیلی وقتم میگیره تا بتونم بزنم بعضی ها هم چون با نرم افزار ساخته شده اصلا نمیتونم بزنم
    میخواستم بپرسم اگر من بخوام یه آهنگ با نرم افزارها به صورت پلی بک بسازم و فقد تو مجلس اونو با برد mp3 دستگاه پلی کنم کدوم نرو افزار مناسبتره برای ساخت موسیقی پلی بک؟
    سوال بعدیم اینه که آیا اون نرم افزار فقد صدای وکال خواننده حذف میکنه یا بهم این اجازه رو میدم خودم با vst یا سمپل اون آهنگ از اول بسازم؟آیا این کار اصلا شدنیه؟آیا ساختن موسیقی پلی بک خیلی وقت گیره؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اگر می خواهی با کیفیت و تمیز باشه باید از ابتدا خودت شروع کنی به ساخت ، اینکه صدای خواننده رو حذف کنی بیشتر شبیه سرگرمی است تا یک کار با کیفیت .

حالا اینکه با چه نرم افزاری میشه بسازی با هر نرم افزاری : flstudio-sonar و ...

پیشنهاد می کنم با هر نرم افزاری که راحت تری و از کار باهاش لذت می بری از همون استفاده کن .

3. AminRZ

AminRZ عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo, reason, sonar
    توصیه میکنم از Fl studio استفاده کنید .
    چون با وجود حرفه ای بودن ، کار باهاش راحت تره به قول معروف User Friendly هست ...
    در تالار دانلود هم ورژن آخرش موجوده .
    موفق باشید

4. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    متشکرم از راهنمایتون
    من زیاد با نرم افزارهاسرکار نداشتم بخوام همچین کاری انجام بدم باید آموزش ببینم یا خودم هم میتونم یاد بگیرم؟
    ساخت یه آهنگ که قبلا یکی ساخته و من فقد بخوام پلی بک اونو بسازم چقد زمان میبره؟
    میتونم دقیقا مثلا خود آهنگ نت هارو در بیارم یا نه؟
    نرم افزاری وجود داره که من فایل mp3 بهش بدم همون آهنگ با وی اس تی یا سمپل تحویلم بده من سریع فقد ویرایش کنم؟
    دیجی های که تو مجالس میان و آهنگ با کیفیت بسیار بالا پلی بک اجرا میکنن و خواننده فقد روش میخونه(دقیقا همون آهنگ اصلی حتی زیر صداها و همم خوان ها هم هستن فقد صدای خواننده حذف شده) از کدوم روش استفاده میکنن؟
    وقت و کیفیت برام خیلی محمه برای همین انقدر سوال می پرسم ببخشید.

5. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خودتون هم می تونید یاد بگیرید اینکه چقدر زمان می بره همه چیز بستگی به شما داره مثلا اگه صبح تا شب چند هفته مداوم پیگیر باشی مشخصا سریع تر از حالات دیگر یاد می گیری .

نمی دونم ، همه افراد یه جور نیستن ولی فکر کنم در بهترین حالت دو سه روزی بشه
    میشه ، نه در همه موارد
    نه

دیجی
    در این مورد چیزی نمی دونم

6. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    بله... خودتون هم میتونید یاد بگیرید فقط به پشتکار شما ربط پیدا میکنه...
    آموزش تو همین سایت هست و کتاب در موردش هم هست

زمان بردن ساخت آهنگ یکی به خود آهنگ بستگی داره که اون آهنگ چه جور تنظیم شده!!! سخته یا آسون
    و یکی هم به خود شما!!! شما که با نرم افزار کار نکردید و اولبن کارتون هست بیشتر از 2.3 روز طول میکشه !!! همین طور اگه بخواین کارو مثل کار اصلی در بیارین قطعا زمان بر هست

:smile (64):

7. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    حالا پیشنهاد شما چیه؟من از کجا شروع کنم؟با چه سیستمی باید شروع بکنم؟با چه نرم افزاری؟با چه کارت صدای؟سپل های اون آهنگ از کجا گیر بیارم؟
    من امروز با یک نوازنده خبره صحبت میکردم میگفت بیخیال نرم افزار شو با همون کیبورد آهنگ هاتو دربیاری راحت تری راستش کاملا گیج شدم.

8. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    نه اتفاقا... دنیای نرم افزار یه دنیای دیگس...
    شما وقتی با نرم افزار کار کنید خیلی دستتون بــــــــــاز تر هستش

Pa800 با تمام کاراییش مثل ریتم و صدا و سمپل و ........ در برابر این همه برنامه که الان هست چیزی نیست ...

همین که شما کیبورد میزنید میتونید راحت با نرم افزارا کار کنید...

اول ببینید با محیط کدوم نرم افزار راحت تر هستید
    سونار، کیوبیس، اف ال و...

کارت صدا هم بستگی به بودجه شما داره... تو همین سایت دوستان در مورد کارت صداها مطلب های زیادی قرار دادن و اگر مشکلی بود تو تالار سخت افزار بپرسید... اول باید ببینید چقدر میتونید هزینه کنید

سمپل ها هم تو همین سایت هست... بگردید گیر میاد و میتونید دانلود کنید
    شما مجموعه ای از سمپل هارو تهیه میکنید و وقتی خواستید یه کاری و آماده کنید از سمپلهایی که دارید Kick و Snare و... که مناسب کارتون هست رو انتخاب میکنید و تو پروژه تون قرار میدید

VSTi هم تو همین سایت هست... البته تا حدودی ... اون ها رو هم که تهیه کنید دیگه چیزی باقی نمی مونه تا اونجا که من یادم میاد

VSTi هم به برنامه هایی میگن که رو سیستمتون نصب میکنید و هر برنامه دارای صداهای مختلفی هستن و صدای مورد نظرتون رو انتخاب میکنید ... مثل Nexus . Omnisphere . Atmosphere . Z3ta . Korg . Trilian . HyperSonic و خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی برنامه های دیگه

البته VST ها می مونن که اون ها برای مسترینگ هست و فعلا نیازی ندارید :smile (35):

اگر باز هم سوالی بود بپرسید، اطلاعات کافی داشتم حتما پاسخ میدم البته دوستان دیگه هم کمکتون میکنن

:smile (64):

9. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از پاسخت دوست من
    پس بزار از اول شروع کنیم من چون زیاد با نرم افزارها کار نکردم پس با محیت هاشون آشنا نیستم مثلا کیوبیس نصب کردم چون کارت صدا نداشتم هیچ صدای نتونستم ازش بگیرم
    سونار نصب کردم فقد تونستم به آهنگ افکت بدم درواقع هیچ چیزی برای آهنگ سازی پیدا نکردم
    اف ال هم همینطور چیزی برای آهنگ سازی پیدا نکردم البته بگم که هیچ وی اس تی یا سمپلی بهش اضافه نکردم یعنی نداشتم که بدم اما اینجوری که من متوجه شدم اف ال باید از بقیه راحتتر باشه پس با اف ال شروع میکنم
    اولین سوال من آیا اف ال احتیاج به کارت صدا داره؟چون من بدونه کارت صدا هم فکر میکنم ازش صدا گرفته بودم
    سوال بعدیم کدوم یک از ورژنهای اف ال برای کارهای ایرانی مناسب تره؟مثلا امکانات سری کرون و پیچ بند راحت تر بشه باهاش انجام داد.

10. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    خواهش میکنم ... سونار یکسری پلاگین ها رو داره ولی خب نه مثه اف ال ... اف ال بیشتر داره

اتفاقا تو اف ال میتونی راحت تر کار کنی ... چون VSTi داره ...

برای داشتن برنامه های بیشتر اونارو باید نصب کنید ...

کارت صدا نیاز دارید ... مثال ساده: شما بخواهید یه بازی تو کامپیوترتون نصب کنید تا کارت گرافیک نباشه اجرا میشه ؟؟؟؟

اینجا رو بخونید ...

اف ال ورژن 10 کرک شده ولی چون من با سونار کار میکنم اطلاعات کاملی ندارم در مورد اف ال

فرقی نمیکنه که کدوم برای کارهای ایرانی مناسب تره !!!! محیط آهنگسازیه شماست و شما هرطور که ملودی و سمپلها و .... بزنید و بچینید همون سبکی که میخواستید کارتون از آب در میاد

11. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
  12. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    من دیروز بین نرم افزارهام که نگاه میکردم دیدم از اف ال 7 بالاتر ندارم آیا اف ال 10 برای دانلود اینجا موجوده؟
    من اف ال 7 نصب کردم و صدا میتونستم بگیرم یک کمی هم بهش ور رفتم اما 2 تا مشکل داشتم اول این که حجم صدا که زیاد میشد خرخر میکرد که احتمالا برای کارت صدا هستش که به زودی تهیه میکنم دوم این که نمیدونم این سمپل ها یا وی اس تی هارو چطوری باید نصب کنم تا اجرا کنه
    یه مقداری هم تو محیطش گنگ بودم نمیتونستم ریتم ها و صداهای آماده دستگاه پیدا کنم فقد دموهاشو پیدا کردم اون هم زیاد بدردم نخورد.

13. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    بله موجود هست یک نمونه اینجا براتون میذارم . البته باز هم تو سایت هست ... اگر با لینک ها مشکل داشتید و خراب بود و فیلتر بود و... بگردید و یه تاپیک دیگه در مورد اف ال 10 گیر بیارید و یا تو گوگل سرچ کنید براتون میاره

در مورد خرخر برای من هم که با سونار کار میکنم هست ... خیلی کم ولی زمانی که پروژه مو Export میکنم تاثیر رو کارم نمیذاره ... اتفاقا دوست دارم دلیل اینکه خرخر میکنه رو بدونم !!!! اینم اضافه کنم که تو ویندوز 7 هم که دارم و اونجا برنامه های دیگه غیر از آهنگسازی نصب کردم باز حالت خرخر خیلی کم نسبت به XP مو داره !!!

اولین پست که تو این صفحه رو گذاشتم دومین خطش VSTi های خیلی خوبی داره ... چون کم حجم ولی دارای صداهای خوب هستن ... و نصب خیلی خیلی آسونی دارن ... از شما آدرس محل نصب و میپرسه و بعد که نصب کردید میاید تو اف ال تا اونجا که میدونم تو قسمت Channel اولین خط گزینه More رو میزنید برنامه جدید و وارد اف ال میکنید ...

برنامه های دیگه هم که قبلا اسمشون رو گفتم تو همین سایت برای دانلود هست و آموزش نصبشون هم دوستان لطف کردن و تو سایت قرار دادن ( اون هایی که نصب سختی و دارن )

لطفا اینجا رو مشاهده کنید

بعد سمپل هارو نمیخواد نصب کنید ... وارد اف ال تون کنید ... یعنی از داخل ویندوز بکشید و بیارید بذارید تو اف ال

خب 100 % همینطور هست ... کلا وارد یه محیط جدید میشیم برامون گنگ هست ولی کار کنید خیلی قشنگ دستتون میاد که چی جوری هست و یکی از بهترین جاها برای یادگیری همین سایت هستش ...

{username}-{filename}

منظورتون صداهای PA800 تون هست ؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/1/12
  14. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    نه من قیلا با نرم افزارهای اجی کار کردم یک سری ریتم آماده و ملودی یا باس آماده داره که میتونید برای آهنگ سازی ازشون کمک بگیرید یا میتونید ملودی و ریتم های آماده رو ویرایش کنید تا به شرایط دلخواه برسه اما تو اف ال صداهای آماده خیلی خیلی کمی وجود داره فکر کنم خیلی طول بکشه تا به این محیط آدت کنم.

15. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    متاسفانه با اجی آشنایی ندارم ... شما پست اول تو این صفحه اولین خطش رو دید ؟؟

میتونید بعضی از سمپل ها و ریتم ها رو دانلود کنید ... VSTi رو نصب کنید خودش Bass داره و میتونید با کلاویه ها راحت بزنید

16. علی عباسی1070

علی عباسی1070 Banned

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام
    بنظر من واسه این کار reason خوبه کارت صدا هم نمیخواد، یه نمونه کار از reason گوش کن اما هنوز میکس نشده اما مطمئنم خوشت میاد.
    وکال رو حذف نمیکنه .اگه خوشت اومد و خواستی تو برنامه هات اجرا کنی بهم بگو تا Reason Projec این کارو در اختیارت بذارم تا بتونی هم میکس کنی و Transpose رو تغییر بدی.
    و در آخر اگه در همین حد واسه اجراهات کافی بود اونوقت یه فن بهت میگم که سرعت تنظیم آهنگ هات تو reason زیاد بشه.اگه دوسداشتی به وبلاگ من یسر بزن البته در حال حاضر یسری مطالبشو بدلیل سوء استفاده بستم که بزودی حل میشه.
    موفق باشی دوست عزیز

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/1/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  17. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    سلام

وکال و حذف میکنه یا نمیکنه ؟؟؟ چون من کارو دانلود کردم وکال نداشت

18. علی عباسی1070

علی عباسی1070 Banned

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام وکال رو حذف نمیکنه. اون کار که وکال نداره تازه تنظیم شده و کار اصلی نیست. البته با reason که هنوز میکس هم نشده فقط بصورت نمونه واسه آقا امیر گذاشتم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  19. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    متشکرم دوستان ولی من گیج شدم اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم هرچی سمپل گرفتم صداهای فانتزی بود یه ریتم مثلا 6/8 پیدا نکردم
    کلا فکر کنم باید زیر نظرمعلم آموزش ببینم
    اگر بخوام برم پیش معلم کدو نرم افزار از همه قویتره که رو همون آموزش ببینم ؟میخوام از همه نظر قویترین باشه.

20. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    متشکرم دوستان ولی من گیج شدم اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم هرچی سمپل گرفتم صداهای فانتزی بود یه ریتم مثلا 6/8 پیدا نکردم
    کلا فکر کنم باید زیر نظرمعلم آموزش ببینم
    اگر بخوام برم پیش معلم کدوم نرم افزار از همه بهتره که رو همون آموزش ببینم ؟میخوام از همه نظر قویترین باشه.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. دانلود نرم افزار پلی بک برای اندروید