کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟

شروع موضوع توسط samandar ‏18/3/15 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟ تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود دوستان
    در سهر بنده استودیوی به درد بخور و استانداری وجود نداره و بنده مجبورم که خودم صدام رو ریکورد کنم.میخوام کارم استاندار باشه و حداقل در حد البوم اول محسن چاووشی که کیفیت خوبی از لحاظ اکوستیک هم نداشت باشه.البته گفتم حداقل.از این بهتر که باشه چه بهتر!
    حالا پرسش بنده 400 پول دارم ..دو زوش به ذهنم خطور کرد:
    1-ساخت یک اتاقک چوبی و اکوستیک کردن ان که دیدم دوستان زیادی اینکار رو کردند و اونو معمولا پشت کامپیوتر و مانیتور و کیسشون قرار میدن.متاسفانه برای بنده این روش مقدور نیست شاید 15 ردصد بتونم اینکار رو بکنم و اگه هیچ راهی وجود نداشت و این روش بهتر از روش دومی که الان میگم باشه فقط در اون صورت میخوام از این روش اتاقک استفاده کنم.شما حساب کن امکان استفاده از اتاقک برام زیر 15 درصده.
    2-یه ایده یی به سرم زد.تو اتاق خوابم اون کنج اتاق که الان عکساشو براتون میزارم یه قسمت گنجه مانند هست که البته در براش تعبیه نشده هنوز..میگم اگه بنده سقف و بغل دیوار رو با پتو یا به روشی که شما بنده رو راهنمایی خواهید کرد اکوستیک کنم و طزف در این کمد دیواری رو یه ایزولاتور 400 تومنی بخرم بزارم تا از این سمت بیرون صدا که بازتاب نمیکنه میمونه پست سر بنده که دیواره و میخوام پتو بزارم و میمنه همچنین چ= و راست بنده که اونم دیواره.
    کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00441.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00442.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00443.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00444.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-PF30-0.jpg کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00441.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00442.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00443.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-DSC00444.JPG کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-PF30-0.jpg
    الان عکساشو میزارم. اگه به نظرتون این روش دومی با روش اولی (ساختن اتاقک چوبی و اکوستیک کردن ان با نهایت 400 تومن)فرق انچنانی نمیکنه که بنده همین روش دوم یعنی کمد دیواری و استفاده زا ایزولاتور رو عملی کنم؟
    از مدیران و اساتید سایت هم خواهشمندم حتما به پرسش بنده که پرسش خیلی ها هستش بیان شرکت کنند و پاسخ بدن.چون تمام مباحث اکوستیک در سایت رو خوندم ولی یان روش دومی رو نه کسی پرسیده بود و نه پاسخ داده بود.اینم عکسا:

2. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ببینید بزرگواران من میخوام سقف و چپ و راست دیوار رو پتو بزارم و قسمت روبرو که به طرف بیرون و اتاقمه رو ایزولاتور بزارم که از بابت قسمت بیرون خیالم راحت باشه .میمونه سقف کمد دیواری و چپ و راستم که چطور اکوستیکش کنم؟

3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    بزرگواران کسی نبود؟

4. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    والا اینا سوال منم هست دوست عزیز ولی اساتید به ما افتخار نمیدن

اما به نظر من ساخت اتاقک و آکوستیک کردنش حداقل یه تومن هزینه بر میداره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اینشالا میان پاسخ میدند.البته در مورذ سوال شما تایپیک زیاده میتونی با سرچ در سایت احتمالا به پاسختون برسین ولی پرسش بنده چیز دیگریست و تا حالا در سایت در مورد این روش بحث نشده.به همین خاطر تایپیک زدم.میخوام یه ایزولاتور بخرم .خودم برم داخل کمد که در نداره.بعد ایزولاتور رو پستش به طرف اتاق باشه و جلوی ایزولاتور به طرف داخل کمد دیواری.حالا وقتی میخونیم از روبرو که ایزولاتور نمیزاره صدا بازتاب کنه .میمونه پشت سر بنده و بالای سرم و طرفین چپ و راستم.پرسشم اینه که این قسمت ها رو چجوری اکوستیک کنم.
    به نظر بنده هم در مورد هزینه اکوستیک حق باشماست.یک تومن هم بیشتر نیاز داره و البته هر چقدم هزینه کنیم هیچ موقع محیط استاندار اکوستیک نمیشه.

6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-1.jpg کدام روش؟ساخت اتاقک یا ایزولاتور؟-2.jpg
    • Frame Material: Black melamine laminated MDF
    • Dimensions: 24” (609mm) x 48 ” (1219mm) x 4″ (101mm)
    • Panel Material: Formed, semi rigid inorganic glass fibers; Density 6.0 lbs. pcf. (96 kg/m3)
    • Fabric Facing: Acoustically transparent polyester
    • Fabric Color: Beige, Grey
    • Acoustical Panel facing is Class A fire rated (does not include the wood encasement)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ده؟کجا میفروشند؟از ایزولاتنور بهتره؟قسمت بالای سر پشت سر چپ و راستمون چی؟یعنی با این دیگه بازخورد صدا نداریم و نیاز به اکوستیک نیست؟
    ]]kn
    چن

بارگذاری...