کدام بهتر است ؟

شروع موضوع توسط pacer ‏17/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کدام بهتر است ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pacer

pacer عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام . ممنون میشم اگه کمکم کنید و بگید که کدوم یکی از کارت های زیر بهتره ؟!!

M-Audio Audiophile USB

کدام بهتر است ؟-m-audio-soundcard.jpg

{username}-{filename}

M-Audio Fast track II

{username}-{filename}

M-Audio Fast Track USB

{username}-{filename}

M-Audio Mobile Pre
    {username}-{filename}

من خودم یه نگاهی به اینا انداختم و در 2496 یه چیزی دیدم که هیچکدوم از اون یکی ها ندارن. و اون هم 9-pin connector ش بود که واسه کار با میدی روش تعبیه شده. و از طرفی هم اون یکی ها امکاناتی دارن که با 2496 قابل مقایسه نیستن !!! :smile (23):
    موندم کدومشو بگیرم !!! :smile (76):
    البته بگم. میخوام کابل میدی هم بهش وصل بشه. تو همشون میشه؟
    ممنون میشم اگه کمک کنید :03:

فایل های ضمیمه:

2. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    سلام
    از بین این کارتهایی که انتخاب کردی فقط M-Audio Audiophile 2496 و M-Audio Audiophile USB میدی می گیرند.........
    شما بگی هدفت چیه بهتر می شه راهنمایی کرد
    باید بودجه و امکانات مورد نظر رو هم بگی
    مثلا می خای رکورد کنی یا نه؟؟ اگر می خای phantom power هم لازم داری

3. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من با AudioPhile هم شما امکان استفاده از Midi رو دارید. در نگاه اول باید در نظر بگیرید که شما چه مایکی استفاده می کنید. اگر mic شما نیاز به تغذیه داشته باشه با 2496 و Audiophile به منبع تغذیه احتیاج خواهید داشت که میتونه میکسر باشه. پری آمپ و یا فانتوم پاور. و اگر هم قصد استفاده از Midi رو دارید که fast track و mobile preخط میخوره...
    . بهتره نیاز هاتون رو مشخص کنید و بودجه مورد نظرتون رو هم همینطور. اینگونه دوستان بهتر میتونن راهنمائی کنند, شاید انتخاب های بهتری هم باشه.

4. pacer

pacer عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من فقط واسه رکورد آهنگ، هم به صورت Wave و هم به صورت MIDI و اینکه یه MIC هم بهش وصل کنم تا بتونم صدای گیتار هم ازش بگیرم. همین :smile (76):

5. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    در اینصورت هیچ کدام از کارت ها (به تنهائی)به دردتون نمیخورند. البته اگر قصد دارید از mic خازنی استفاده کنید.
    2 راه دارید یا اینکه بودجه رو کمی افزایش بدید و چیزی مثل fast track pro و یا audiofire 4 یا چیزی شبیه اینها تهیه کنید. یا اینکه یک میکسر ارزان قیمت تهیه کنید + audiophile USB و یا 2496
    البته میتونید از mobile pre یا fast track هم استفاده کنید و برای midi از ورودی game port مادربوردتون بهره بگیرید اگر داره.

6. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    اولا این انتخاب‌ها رو باید محدود کنی‌، ببینی‌ می‌خوای pci باش یا usb
    با فهمیدن این مطلب میتونی‌ راحت تر تصمیم بگیری
    پس من یکی‌ یکی‌ توضیح میدم، اول این که برای گیتار باید میکروفن بگیری، که دو جورن، کاندنسوری و دینامیک

میکروفن‌های کاندنسوری چون phantom power میخوان برای همین هم شما باید ۵۰ تومن بیشت بدی مگر این که داخل کارتت phantom باشه
    از کارت‌های بالا M-Audio Mobile Pro و M-=audio fast track II هستند که این phantom power را دارن.
    مورد بعدی هم که میتونی‌ برای میکروفن در نظر بگیری میکرفن‌های دینامیکی هستن، که phantom هم نمیخوان و میتونی‌ همینجوری وصلشون کنی‌ به همه این کارت‌ها هم میخورن،
    اما برای MIDI انتخابتون به همون ۲ کارتی هستش که اول خدمتت گفتم،
    بنا بر این شما باید از بین /م‌آودیو Audiophile ۲۴۹۶ (pci) و /م‌آودیو Audiophile USB یکیو انتخاب کنی‌،

7. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان توضیحات خوبی دادند همانطور که استرینگ گفتند بهتره بودجه ات رو افزایش بدی و یک فست ترک پرو بگیری که نسبت به پول پرداختی از چیزهایی که شما معرفی کردید با ارزش تر هست.

8. pacer

pacer عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان ، من از این میکروفون قراره استفاده کنم. یعنی قراره همراه با کارت صوتی بگیرم. ولی نمی دونم کاندنسوریه یا دینامیکی !!!

behringer c3

{username}-{filename}

در مورد این هم که گفتید ، یه میکسر ارزان قیمت پیدا کنم، این جواب میده؟؟!!! :smile (76): :

Behringer Xenyx 502

http://www.************.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/Xenyx_502_4bb113ade55b2.jpg

9. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    میکروفونی که انتخاب کردی، behringer C۳ کاندسنوری هستش،
    اگر میکسر بگیری مثل همینی که انتخاب کردی دیگه احتیاجی به phantom power نداری، میکسر‌ها خودشون phantom power دارن،
    البته میگن behringer با قیمت کمی‌ که دارن انتخاب خوبی هستن، ولی‌ یک phantom نزدیکه ۵۰ تومنه،
    میکسر بعدی هم نیستش، تو کار شما جواب میده،
    ولی‌ من شنیدم که کمی‌ نویز داره، مطمئن نیستم، ولی‌ از امید محبی راجع بهش سوال کن،

10. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    YAMAHA MG8/2
    برای دوتا از بچه ها گرفتم نه نویز داره نه مشکلی
    قیمتش هم حدود 120 هست تا 150
    MG12 و MG10 هم هست که لاین بیشتر و میک بیشتری رو میتونی بگیری
    MC8 هم هست که همون کیفیته . قیمتش گرونتره حدود 150 تا 160
    ولی MG 10 یه ذره هم نویز نداره.
    کارای اوربل داوودی رو گوش بدی میتونی کیفیتش رو بشنوی.

در ضمن یاماها رو با میکسرهای مکی مقایسه میکنند نه با بهرینگر !

MG 8

کدام بهتر است ؟-yamaha%20mg8%202fx.jpg

MG 82 CX

\
    {username}-{filename}
    جفتشون افکت داخلی دارند + فانتوم پاور ئ بئسیله نابها میتونی کنترل داشته باشی ارزش داره اینو بگیری و از این بهرینگرها استفاده نکنی قیمتش هم خیلی فاصله ی چندانی نداره.حدود 30-40 تومن
    نماندگی یاماها در تخت طاووس یعنی واقف + یه سری مغازه توی جمهوری اینو داشتند .
    البته جمهوری گرون میده از خود نمایندگی بگیری بهتره.
    ( امیدوارم ادرس نمایندگی رسمی یاماها تبلیغات تلقی نشه .)

من خودم چندوقت پیش هم میخواستم یه میکسر بگیرم ولی یکی از دوستان که خیلی هم معروف هستند با نشون دادن یه کارت فایروایر که روی لپتاپش بود منو از خرید میکسر منصرف کرد. و همه کارها رو با همون کارت انجام میداد جالب بود که برقش رو هم از usb میگرفت و یه وسیله پرتابل و راحتی بود که بعدا کلی تحقیق کردم این به درد کسانی میخورد که به تحقیقات میرن و از صداهای طبیعیه توی جنگل صدابرداری میکنن به شکل پرتابل استفاده میشه و بیشتر به درد اونها میخوره .
    شما یا از اون کارتهای تهیه کن که یه سری هم خودت لیست کردی یا اینکه اگر خواستی میکسر بگیری از همین میکسر بگیر و پشیمون نمیشی ضمن این که اگر صدابرداری گیتار رو با خود پیکاپ گیتارت انجام بدی بهتره و مشکل میکروفون گذاری هم نداری و از خرچ خرید پایه میکروفون و مشکلات صدابرداری هم راحت میشی .
    اگر هم گیتارتون پیکاپ نداره پیشنهاد میکنم به جای خرید یک میکروفون گرون قیمت یه ساز خوش صداتری تهیه کنید و از کارتون لذت ببرید
    سئوالی بود بپرسید.

فایل های ضمیمه:

11. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    منظورت از اوربل ، Dj Orbel هست ؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/4/10
  12. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یکی از محاسن این میکسرهای یاماها جدای از نداشتن نویز. داشتن ساب گروب هستش که دوستانی که حتی کارتهای صدای بدون خروجی هدفون دارند میتونن خروجی مانیتورهاشون رو از میکسر بگیرند و از خروجی هدفون میکسر استفاده کنن.

13. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    امیدجان مزایاش زیاده حتی در مورد افکتهایی هم که داره دوستان میگفتند افکتهای خیلی خوبی نیست و به صرفه اینه که جداگونه افکتها رو بخرند و استفاده کنند.
    ولی به هرحال میکسر فوق العاده ای هست توی این رینج قیمت .

بارگذاری...