آخرین ارسال‌ها

کتابpozzoli

23/12/09
100
Hamedan
بهر حال دوست من[!] شما مختارید روی هر کتابی که دوست دارید وقت بزارید
شما که انقدر مطمئنید این کتاب، کتاب خوبیه پس اصلا دلیلی نداشت که این تاپیکو ایجاد کنید!!
نظر بنده اینه که پوزولی کتابی هست که کاملا منسوخ شده و بدرد نمیخوره!!
اینکه بخوای روش وقت بزاری یا نزاری دیگه به من مربوط نمیشه
آخرین پستم توی این تاپیک بود!!!!!
موفق باشید ..
در تایید دوست خوبمون کوروش جان باید بگم که پوزولی در تمام دنیا منسوخ شده و شما اگر یک استاد قوی و بروز رو پیدا کنید با روش جاذبه خیلی سریع و درست و اصولی پیشرفت خواهید کرد و در عرض چند ماه بعد که یک نگاه به پوزولی بندازین میبینین که چقدر پیش پا افتاده هستش.و چقدر سریع میتونید تمرینات اونو بخونید.
شما اگه روزی دو ساعت هم وقت برای حفظ کردن پوزولی بذارید شش ماه بعد هیچ چیزی ازش یادتون نمیمونه اما با روشهای جدید و بهتری مثل جاذبه از پس اجرای هر تمرین سخت و مشکلی بر خواهید اومد. موفق باشید

اون کتاب کاملا منسوخ شده و هیچ کجای دنیا دیگه ازش استفاده هم نمیشه!!!
اصلا و اصلا و اصلا کتاب مناسبی نیست
ینی چجوری بگم، اصلا بدرد نمیخوره

پیشنهاد من برای کسی که میخواد سلفژ یاد بگیره اینه که اول روش های سلفژ کردن رو بیاموزه بعد بره سراغ یه کتابی که مربوط به سلفژ هست
چون ملودی خوانی هم خیلی خوبه و مهارت آدمو بالا میبره و باید باید کسی که سلفژ کار میکنه ملودی هم بتونه بخونه

روش های سلفژ توی ایران میشه گفت جاذبه هست
روش فاصله هست
روش آرپژی هست(وصل آرپژ ها و درجات مختلف)
همشون هم خوبن!!
ولی بهترین روش، روش فاصله ای هست!! و البته سخت ترین روش!!
روش های نوین و جدید بسیار زیادی دیگه ای هم وجود داره ولی توی کشورای پیشرفته مثل کشورای اروپایی و آمریکا و ..

بعد که هنرجو روش سلفژ کردن رو یاد گرفت میتونه بره سراغ کتاب
کتاب نیو آپروچ سایت سینگینگ کتاب خیلی خوبی هست
بر پایه ی آرپژ ها هم نوشته شده
ینی اگه شما بتونی به صورت آرپژی، درجات مختلف رو به هم وصل کنی، اکثر تمریناشو میتونی بخونی (البته همه ی تمریناتشو ندیدما!! چون تمریناتی که داره بسیار زیاده!! اوناییو که خودم دیدم و خوندم بر همین پایه نوشته شده بودن)
اگه بازم سوالی بود بنده در خدمتم
متد پوزولی در بین اساتید سلفژ کاملا یک متد منسوخه و این صحیحه... ولی به زعم من تمریناتی که برای پارلاتی تدارک دیده بسیار عالیه.... کتاب ساید سینگینگ به پارلاتی توجه زیادی نداره و تمرکزش روی کانتاتی است.. به همین دلیل وجود یک کتاب مانند پوزولی در بخش پارلاتی ضروری بنظر میرسه.... کتابهای ریتم مانند شهرام مظلومی و ... عموما فقط وزن خوانیه و به پارلاتی توجه نداره.

سلام دوستان من تقریبا یکسال و نیم پیش دو جلسه کلاس سلفژ و صداسازی رفتم و خب جلسه اول پیش زمینش بود که چون سریع یاد میگیرفتم تو این دو جلسه ریتم شهرام مظلومی و کتاب سلفژ پوزولی رو تا صفحات اولش با اون استاد کار کردم ولی بعد از اون چون مشکلی واسه هنجره م پیش اومد دیگه ادامه ندادم تا الان که باز میخوام از نو شروع کنم فقط شماها گفتید روش های مختلفی واسه فراگیری سلفژ وجود داره مثل جاذبه و ... حالا من چجوری باید قبل از رفتن به سمت این کتاب ها این روش ها رو یاد بگیرم آیا شما کتاب مطلبی چیزی در این مورد می شناسید به من معرفی کنید چون من میخوام یه مدتی رو بدون استاد این کتاب ها رو کار کنم از پسشم بر میام تو اون جلسات اولیه من قبل استادم متوجه موضوعات درسیش شده بودم... حالا کاری به این چیزا ندارم فقط ازتون در این مورد راهنمایی میخوام ممنون میشم ازتون❤❤❤

سلام دوستان من تقریبا یکسال و نیم پیش دو جلسه کلاس سلفژ و صداسازی رفتم و خب جلسه اول پیش زمینش بود که چون سریع یاد میگیرفتم تو این دو جلسه ریتم شهرام مظلومی و کتاب سلفژ پوزولی رو تا صفحات اولش با اون استاد کار کردم ولی بعد از اون چون مشکلی واسه هنجره م پیش اومد دیگه ادامه ندادم تا الان که باز میخوام از نو شروع کنم فقط شماها گفتید روش های مختلفی واسه فراگیری سلفژ وجود داره مثل جاذبه و ... حالا من چجوری باید قبل از رفتن به سمت این کتاب ها این روش ها رو یاد بگیرم آیا شما کتاب مطلبی چیزی در این مورد می شناسید به من معرفی کنید چون من میخوام یه مدتی رو بدون استاد این کتاب ها رو کار کنم از پسشم بر میام تو اون جلسات اولیه من قبل استادم متوجه موضوعات درسیش شده بودم... حالا کاری به این چیزا ندارم فقط ازتون در این مورد راهنمایی میخوام ممنون میشم ازتون❤❤❤
....کتاب استاد شریف لطفی است که بر مبنای جاذبه می باشد.
شیوه نوین سرایش موسیقی.... کتاب بسیار خوبیه....

25/5/18
93
چند تا کتاب سلفژ علاوه بر پوزولی و اونی که دوستمون koorosh_kabir گفتن معرفی میکنم شاید به دردتون خورد
کتاب سلفژ فرنان فونتن که سلفژ پارلاتی هست و اگه اونو کار کنین در پارلاتی هیچ مشکلی نخواهید داشت
دوم کتاب سلفژ ساموئل آدلر هست که بسیار کتاب مناسب ساده و عالی هست پیشنهاد میکنم کار کنین
یکی از دوستان دیدم نوشتند تقلید فرکانس و تشخیص اصوات و فاصله ها چندین ماه زمان میبره!! ..بله ولی در صورتی که کسی که سلفژ رو شروع کرده هیچ تجربه ای در زمینه ی نواختن سازی نداشته باشه..اقای fathi_parsa ظاهرا سازش ویولون بوده و نوازنده های ویولون اصولا با تشخیص فاصله ها فرکانس ها و تقلید اونا مشکلی ندارند..معمولا نوازنده ی ویولونی که یک سال حرفه ای کارکرده باشه میتونه تو یکی دوساعت همه ی فرکانسای ۷ نت رو حفظ کنه و تو سه چهار روز اونا رو به خاطر بسپاره.
این به دلیل اینه که در خیلی از ساز ها به جز ویولون و خانوادش و چند ساز دیگه نت هایی مثل دو دیز و ر بمل که در واقع آنهارمونیک هستند در یک جا قرار دارند و یک صدا میدهند.این در ساز های کلاویه ای کاملا روشنه...اما در ویولون اینگونه نیست و فاصله ی دو دیز و ر بمل یک کماست...تشخیص این فاصله به عهده ی نوازندست..حالا نوازنده ای که این یک کما رو تشخیص میده و نت ها رو روی دسته ی وبولون ژوست میزنه براش تقلید فرکانس مختلف کار چندان دشواری نیست

صفحه ما در اینستاگرام

بالا