کبریت را تو کشیدی

شروع موضوع توسط محمود فراهانی ‏7/4/13 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک کبریت را تو کشیدی تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. محمود فراهانی

محمود فراهانی هنرمند - ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +46 / 0 / -0
    خواب بودم !/ خوابم را ،تو آشفتی/ به بیداری/ در لحظه ی مشوش آن رویا/ رویای پلنگ و زخم نگاهش/ آیا من، آهویی بودم ؟!/ یا، خرگوشی؟!/ در محاصره ی صیادان گرسنه/ نامت را ،چگونه فریاد بودم؟/ نمی دانم!/ خواب بودم !/ خوابم را تو آشفتی/ به بیداری/ بیداری مثل آب/ روی بیهوشی/ مثل زخم/ روی نمک/ ذهنم را/ از هذیان واهمه و تنهایی/ به سوی تو آورد/ تو برایم چای آوردی/ و سیگاری/ که گفتی نکش/ و کشیدی/ کبریت را تو/ سیگار را، من/ و شمع های تولدم را / هابیل روشن کرد/ خواب بودم!/ خواب خواب/ ومثل کودکی که کابوس خشک شدن پستانهای مادرش را/ ـــ مک می زند/ می لیسیدم/ انگشت شصت پای چپم را/ که یادم رفته بود/ در یک سالگی ،مکیده بودمش یا نه؟!/ خواب بودم!/ خوابم را تو آشفتی/ به بیداری/ که گفتی:/ چرت و پرت می گویی/ دنیا/ همیشه اش زیباست/ حتی وقتی/ وقت نمی کنی/ وقتی/ برای دیدن زیبایی هایش داشته باشی/ و گفتی:/ آدمها/ تادنیا را از آنها/ و آنهارا از دنیا ،نگیرند/ دست وپا می زنند/ و تو توی این مرداب/ تنها/ به پایین رفتن می اندیشی؟!/ و من/ خواب بودم/ و خواب تو را/ وقتی بر گورم می گریستی/ خواب می دیدم/ که کبریت را، تو کشیدی/ سیگار را ،من/ وشمع های تولدم را/ قابیل خاموش کرد./

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...