آخرین ارسال‌ها

کاور کامل اهنگ soothsayer از buckethead

Ehsan.SalehiN

عضو سایت
20/7/19
9
سلام
این ویدیو من از کاور کردن اهنگ soothsayer , به عنوان یکی از تاثیر گزارترین اهنگ های زندگیم هست 😍
برای رکورد این اهنگ از fl studio و پلاگین های amplitube 4 و guitar rig 5 استفاده کردم
این ویدیو که در سایت اپلود کردم با کیفیت 480p هست برای مشاهده ویدیو با کیفیت 1080p روی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

در اخر هم خوش حال میشم نظرتون را راجب این کاور بدونم
امیدوارم لذت ببرید
در صورت پخش نشدن ویدیو میتوانید ویدیو را
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
دانلود کنید

مشاهده پیوست 360.mp4

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
به نظر میرسه کوک گیتارت مشکل داره.

Ehsan.SalehiN

عضو سایت
20/7/19
9
نیم پرده نیست، کمتره. خود سیمها هم نسبت به هم کوک درستی ندارن. برای چی این کارو کردی؟!
کوک خود آهنگ نیم پرده پایین هست و استاندارد نیست
من خودم بشخصه قبل از رکورد کردن و در حین رکورد چند بار کوک گیتارمو چک کردم و مشکلی ندیدم ولی خوب احتمال ضعف گیتارم هم در نگه داشتن کوک هست و ممکنه بعضی جاها کوک خالی کرده باشه هرچند که واقعا هر چند دقیقه یه بار کوکشو چک میکردم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
مگه میشه کم باشه؟!!
این هم قطعه ی اورجینال:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
دو سیم آخر (سی، می) کاملآً ناکوک هستن.

Ehsan.SalehiN

عضو سایت
20/7/19
9
من این اهنگ را خیلی گوش دادم (یکی از اهنگ های مورد علاقم هست 😊 )و قبل از اینکه اینکارو شروع کنم پیگیر این قضیه بودم چون گیتارم کوکش استاندارد بود و فکر میکردم توی همین کوک باشه ولی توی فروم ها مربوط به گیتار خوندم که کوک گیتار باکت هد برای این اهنگ به این شکله :
#d
#A
#F
#C
#G
#D
و البته tab های این اهنگ هم تماما در همین نت ها هست

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
حتی اگر با همین اسکیل کوک کرده باشی، نباید ناکوک صدا بده. اون دوتا سیم پایین (حالا با هر استانداردی هم که کوک کرده باشی) کوک نیستند و عملاً درست صدا نمیدن. خب این چیزیه که براحتی میشه در اجرای شما شنید. بحث اصلاً در مورد اسکیل و استاندارد کوک نیست. موضوع اینه که خود سیمها نسبت به هم درست کوک نشدند.

Ehsan.SalehiN

عضو سایت
20/7/19
9
حتی اگر با همین اسکیل کوک کرده باشی، نباید ناکوک صدا بده. اون دوتا سیم پایین (حالا با هر استانداردی هم که کوک کرده باشی) کوک نیستند و عملاً درست صدا نمیدن. خب این چیزیه که براحتی میشه در اجرای شما شنید. بحث اصلاً در مورد اسکیل و استاندارد کوک نیست. موضوع اینه که خود سیمها نسبت به هم درست کوک نشدند.
روی این مورد من نمیتوانم بحثی داشته باشم گیتارم خیلی زیاد کوک خالی میکنه و احتمال این که چیزی که شما میگید درست باشه واقعا هست و البته نمیخوام همه مشکل را روی ضعف گیتارم بندازم و مسلما خودم هم باید بیش تر روی این مورد دقت میکردم
در کل خوش حال میشم اگر نکات دیگه ای نظرتون جلب کرد بدونم تا بتونم برای کار های بعدیم رفعشون کنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
گرچه اون تصویری که در ویدئوی شما دیده میشه پرفورمنس زنده نیست و بعد از ریکوردِ موزیک، تصویر برداری و سینکرونایز شده (مثل هر موزیک ویدئوی دیگه ای)، به نظر میاد که مهارتت در نوازندگی بد نیست. اینو البته زمانی میشه با اطمینان گفت که پرفورمنس زنده از شما ببینیم. قطعه ای هم که انتخاب کردی بلحاظ سختیِ نوازندگی در حد متوسط هست.

اما توصیه میکنم ناکوکی رو در این حد سهل نگیری! برای شنیدن و ارزیابی کار یک نوازنده، اولین فاکتور، کوک هست. چطور ممکنه نوازنده ی یک ساز از موضوع مهمی مثل تیونینگ به این راحتی بگذره؟! ناکوکیِ ساز هم مهارت شما رو زیر سوال میبره و هم در طولانی مدت گوش شما رو خراب میکنه. شنونده ای که قراره کار شما رو بشنوه و تازه ارزیابی هم بکنه، در همون آرپژ های اول بخاطر ناهنجاری صدا ممکنه قطع کنه و دیگه ادامه نده، حالا ارزیابی بماند. تیونینگ مهم ترین فاکتور برای یک نوزنده هست. اگر هم ساز شما مشکل نگه داشتن کوک داره، به هرحال یک فکری باید به حالش بکنی.

Ehsan.SalehiN

عضو سایت
20/7/19
9
گرچه اون تصویری که در ویدئوی شما دیده میشه پرفورمنس زنده نیست و بعد از ریکوردِ موزیک، تصویر برداری و سینکرونایز شده (مثل هر موزیک ویدئوی دیگه ای)، به نظر میاد که مهارتت در نوازندگی بد نیست. اینو البته زمانی میشه با اطمینان گفت که پرفورمنس زنده از شما ببینیم. قطعه ای هم که انتخاب کردی بلحاظ سختیِ نوازندگی در حد متوسط هست.

اما توصیه میکنم ناکوکی رو در این حد سهل نگیری! برای شنیدن و ارزیابی کار یک نوازنده، اولین فاکتور، کوک هست. چطور ممکنه نوازنده ی یک ساز از موضوع مهمی مثل تیونینگ به این راحتی بگذره؟! ناکوکیِ ساز هم مهارت شما رو زیر سوال میبره و هم در طولانی مدت گوش شما رو خراب میکنه. شنونده ای که قراره کار شما رو بشنوه و تازه ارزیابی هم بکنه، در همون آرپژ های اول بخاطر ناهنجاری صدا ممکنه قطع کنه و دیگه ادامه نده، حالا ارزیابی بماند. تیونینگ مهم ترین فاکتور برای یک نوزنده هست. اگر هم ساز شما مشکل نگه داشتن کوک داره، به هرحال یک فکری باید به حالش بکنی.
کاملا با حرف های شما موافقم و بدون شک کار های بعدیم را سعی میکنم به صورت زنده بگیرم و بیش تر به تیونینگ دقت کنم 👍

بالا