کانکتور میکروفون earset

agh880

عضو سایت
5/5/20
5
0
1
سلام
من گوشیم مدلش j5 prime هست و اگر درست بگم کانکتور های 3.5mm میخوره (همون هایی که سر سیم هنزفری هستش)
قبلا یه میکروفون boya by-m1 گرفتم ولی الان دیگه نمیخوامش و میخوام عوضش کنم چون اصلا بدرد کار من نمیخوره
میکروفون رو من میخوام که وصل کنم به گوشی و از صفحه ی گوشی ویدیو آموزشی ضبط کنم
الان یه میکروفونی میخوام که earset باشه
الان یکی از اقوامم کانادا هستش و من یک مدل میکروفون از داخل امازون کانادا پیدا کردم که تقریبا قیمتش مناسب هست و بدرد کار من میخوره
مدل دقیق میکروفون این هستش :
Tunical Headset Microphone – Dual Sided Headworn Mic fits Shure Wireless Bodypack Transmitters for Lectures, Live Performance, Theater, Podcasts with Windscreen & Rugged Storage Case

دقیقا همینو میخوام
میخواستم rode hs2 بگیرم ولی خب اون 8 میلیون تومن! من بودجه م نهایتش 3 تومن برسه (نهایت اخر هزینه ای که بتونم فعلا بکنم)
این میکروفونی که مدلش رو گذاشتم خوبه انگار ولی یه مشکلی داره
کانکتور TA4 و Mini XLR هستند - گوشی من اگر 3.5mm بخوره نمیتونه این میکروفون رو پشتیبانی بکنه
میخواستم بدونم اگر تبدیلی هم همراهش از امازون بخرم میتونم به گوشیم وصلش کنم؟
بعد چه نوع تبدیلی میخواد؟
اگه به فرض تبدیل وصل کردم و حتی اوکی شد با گوشی - یه وقت توی صدا تاخیری چیزی ایجاد نمیشه؟ یا نویزی مشکلی چیزی؟
از دوستان از داخل امازون یا فروشگاه های کانادایی میکروفون عین همین سراغ داره تو این قیمت که کیفیتش خوب باشه و تبدیل نخواد؟
(میکروفون که میگم یعنی عین همین دور دو تا گوش ادم وصل بشه و پشت گردن هم وصل باشه و میکروفونش دقیقا کنار دهان و بقل لپ قرار بگیره و برای گوشی سامسونگ اوکی باشه)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
البته که تبدیل وجود داره:

s-l640.jpg

ولی یه تفاوتی در ورودی گوشی شما وجود داره که از اون باید مطمئن بشی. همونطور که در تصویر میبینی، پلاگِ 3.5mm این تبدیل ها معمولاً سه کانکشنی هستن. در حالیکه ورودی گوشی شما چهار کانکشنیه. موقع استفاده، ممکنه این کانکشن ها با هم مچ بشن، و ممکنه نشن. این باید عملاً چک بشه قبلاً.
در ضمن تبدیل ها تولید شدند که بدون نویز و تاخیر سرویس بدن! مگه میشه تاخیر داشته باشه؟ 😁 نویز هم زمانی میده که ایراد داشته باشه.

و اما در مورد میکروفون: این میکروفونها که شما لازم داری، معروف هستند به میکروفونِ هدستِ lightweight بدون اسپیکر. انواع اقسام اینها رو از همه ی کمپانی های تولید میکروفون و اسپیکر میشه گیر آورد. با ورودی 35mm TS /TRS، مینی XLR. قیمت اینها هم اگر نخوای گیرنده/فرستنده ی وایرلسش رو بخری کنی، زیاد نیست. در ایران هم با قیمت مناسب تری میتونی گیر بیاری. ولی چیزی که اینجا مهمه، باز همون مشکلِ تعداد کانکشن ها هست. شما مثلاً اگر از این نوع میکروفون گرفتی و پلاگش 35mm TS بود، ممکنه با ورودی گوشی شما اصلاً مچ نشه و کار نکنه. چون همونطور که گفتم ورودی گوشی شما چهار کانکشنیه (TRRS). این نوع میکروفونها هم پلاگِ چهار کانکشنی ندارن.

agh880

عضو سایت
5/5/20
5
0
1
پلاگِ 3.5mm این تبدیل ها معمولاً سه کانکشنی هستن
درسته - تبدیل پلاگ 3 به 4 وجود نداره؟ - بعدش من از کجا میتونم مطمعن بشم که متچ میشه با گوشیم یا نه؟ مغازه های صوتی و تصویری میتونن تست کنن؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
درسته - تبدیل پلاگ 3 به 4 وجود نداره؟ - بعدش من از کجا میتونم مطمعن بشم که متچ میشه با گوشیم یا نه؟ مغازه های صوتی و تصویری میتونن تست کنن؟
اشتباه نکن. معنیِ "تبدیل" این نیست که کانکشن ها رو کم یا زیاد بکنه. تبدیل دست به تعداد کانکشن ها نمیزنه، فقط میاد "شکل" پلاگ رو تغییر میده. مثلاً XLR رو به TS و غیره. در رابطه با مطمئن شدن هم که گفتم، عملاً باید روی گوشی خودت تست کنی، بعد بخری.
اینکه مغازه بخواد تست کنه یا نه، باید از خودشون سوال کنی.

agh880

عضو سایت
5/5/20
5
0
1
اشتباه نکن. معنیِ "تبدیل" این نیست که کانکشن ها رو کم یا زیاد بکنه. تبدیل دست به تعداد کانکشن ها نمیزنه، فقط میاد "شکل" پلاگ رو تغییر میده. مثلاً XLR رو به TS و غیره. در رابطه با مطمئن شدن هم که گفتم، عملاً باید روی گوشی خودت تست کنی، بعد بخری.
اینکه مغازه بخواد تست کنه یا نه، باید از خودشون سوال کنی.
شاید بشه اما دردسر میشه - کاش همین میکروفون رو با 3.5mm میساختن - میکروفون rode hs2 هم هست ولی متاسفانه خیلی گرونه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
شاید بشه اما دردسر میشه - کاش همین میکروفون رو با 3.5mm میساختن - میکروفون rode hs2 هم هست ولی متاسفانه خیلی گرونه
فکر کنم اشتباه متوجه شدی.
ببین، هر سه ی اینها 35mm هستند ولی با تعداد کانکشن متفاوت:

zzzzzzzzzzzzz.jpg

پس ربطی به 35mm نداره (هر سه ی اینها 35mm هست دیگه). و همینطور مشکل شما ارتباطی هم به میکروفون نداره. مشکل شما در ورودی گوشی شماست که نوع سمتِ راستی با اون مچ میشه، بخاطر اینکه گوشی برای این کاری که شما میخوای بکنی ساخته نشده. اون کانکشن چهارمی کاری رو انجام میده که گوشی تلفن لازم داره.

agh880

عضو سایت
5/5/20
5
0
1
بخاطر اینکه گوشی برای این کاری که شما میخوای بکنی ساخته نشده.
گوشی اوکی - چون با میکروفون boya by-m1 کاملا جواب میده - تنها مشکلی که فعلا هست کانکتور های متفاوت که میکروفون های هدست دارن بعضی هاشون 4 pole بعضی هاش 2 pole که گوشی من 4 pole میخوره - اصن داخل فروشگاه امازون میکروفونی نیست که عین همین باشه و 4 pole باشه سرش؟ عین همین boya by-m1 میخوام که کانکتورش 4 pole هستش - همین میکروفون boya خوبه برام منتها تنها مشکلی که هست اینه که یقه ایه و کنار دهان قرار نمیگیره - همین boya رو اگر نسخه ی هدست یا هدوارن ش پیدا میشد میخریدم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
گوشی اوکی - چون با میکروفون boya by-m1 کاملا جواب میده - تنها مشکلی که فعلا هست کانکتور های متفاوت که میکروفون های هدست دارن بعضی هاشون 4 pole بعضی هاش 2 pole که گوشی من 4 pole میخوره - اصن داخل فروشگاه امازون میکروفونی نیست که عین همین باشه و 4 pole باشه سرش؟ عین همین boya by-m1 میخوام که کانکتورش 4 pole هستش - همین میکروفون boya خوبه برام منتها تنها مشکلی که هست اینه که یقه ایه و کنار دهان قرار نمیگیره - همین boya رو اگر نسخه ی هدست یا هدوارن ش پیدا میشد میخریدم
گوشی شما با boya by-m1 (که چهار کانکشن داره) اوکیه، چون اون میکروفونِ ساده ی خالی نیست! اون یک باطری داخلش هست با یک سلکتورِ Camera/Smartphone که اون کانکشنِ چهارم در واقع برای کارکردِ اینها تعبیه شده. یک میکروفونِ خالی به کانکشنِ چهارم نیاز نداره. برای همین تعبیه نمیکنن روش. پس نتیجه اینکه همون boya by-m1 مطمئن ترین و مناسب ترین کِیس بوده برای شما و باید هم خوب جواب میداده.
اون هدست هاییکه چهار کانکشن دارن، قطعاً یک میکروفونِ خالی نیستند. یا اسپیکر هم دارن، و یا سلکتوری کلیدی چیزی برای کنترل های اضافی روشون هست که چهار کانکشنه (TRRS) درستش کردند.

agh620

عضو سایت
24/9/19
4
0
1
فکر کنم اشتباه متوجه شدی.
ببین، هر سه ی اینها 35mm هستند ولی با تعداد کانکشن متفاوت:

مشاهده پیوست 180681
من الان گوشیم با میکروفون trrs کار میکنه - بلند گو کامپیوترم از اون trs ها داشت وصل کردم و با گوشیم اهنگ پخش کردم دیدم اوکیه و صدا از بلند گو میاد این یعنی گوشی من از trs هم پشتیبانی میکنه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
من الان گوشیم با میکروفون trrs کار میکنه - بلند گو کامپیوترم از اون trs ها داشت وصل کردم و با گوشیم اهنگ پخش کردم دیدم اوکیه و صدا از بلند گو میاد این یعنی گوشی من از trs هم پشتیبانی میکنه؟
من بالاخره متوجه نشدم. سوال شما در رابطه با "خروجی" صدا هست، یا "ورودی"؟
این دوتا ربطی به هم ندارن.
شما با خروجی صدای گوشی و شنیده شدن از طریق اسپیکرهای کامپیوتر، داری ورودی صدا رو چک میکنی؟!:biggrin: