کامپیوتر مناسب برای صدا برداری

شروع موضوع توسط ali1975 ‏15/2/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کامپیوتر مناسب برای صدا برداری تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ali1975

ali1975 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    :smile (74):سلام به همه اساتید گرامی
    بنده تازه با این سایت آشنا شدم و اگر سوالاتم مبتدی و تکراری است عذر خواهی میکنم .
    یک سیستم خانگی دارم با مشخصات ذیل :
    M.B - P5QC ASUS
    CPU - Intel(R)Core(TM)2Duo E8400 @ 3.00GHz 3.00GHz
    RAM - 2.00GB
    GeForce 9500 GT
    Sound - onboard
    HDD - Samsung 500 GB SATA
    برای داشتن یک استودیو خانگی میتوانم با همین سیستم کار کنم ؟
    اگر لازم است قطعاتی را عوض کنم بنده را راهنمایی بفرمایید .:smile (2):

2. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    گرافیک که احتیاج نداری , مین و سی پی یو هم خوبه , فقط اگه خواستی قطعه ای رو ارتقا بدی هارد و رم رو

افزایش بده تا هم فضای بیشتری واسه نرم افزارهای مختلف و سمپل و وی اس تی و ... داشته باشی و رم هم

میتونی یه 2 گیگ دیگه افزایش بدی.

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    البته اگه رمتون 4 گيگ باشه سيستم شما بيشتر از 3.37 شناسايي نميكنه مگه اينكه ويندوز 64 بيت نصب كنيد. كه اونم ممكنه با بعضي از برنامه ها كار نكنه.

4. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نظر من حتما هاردتون رو عوض کنین 1 ترابایت بگیرین ، 1 گیگ هم به رم اضافه کنین بد نیست .

5. saeed_ch

saeed_ch عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مگه کارت صدا از همه ی این چیزا مهم تر نیست؟؟

6. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله اما بهتره از كارت صداي اكسترنال و معتبر تري استفاده كنين.

7. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, wavelab
    دوستان عزیزم سلام
    من میخوام سیستم جدیدی رو جمع کنم . مشخصاتی رو که در نظر گرفتم واستون مینویسم . لطفا دوستانی که در مورد مچ بودن قطعات اطلاعات کاملی دارن نظرشون رو بگن تا بدونم این قطعات مناسب هستند یا خیر؟
    mother board : giga ga-p55 ud7 یا ud6

cpu : intel i7 920 یا core 2 quad q9550

hard : western dijital 100g

ram : corasair dhx series ddr3 2*3g fsb 1600

gforce 3d adeon hd 4890

8. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هارد رو در تایپیک قبلی اشتباه تایپ شد منظور 1000 گیگ بود.

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    عزیز تفاوت قمیت این دو پردازنده خیلی بالاست هر کدوم رو باید با رده هم تراز خودش مقایسه کرد ولی برای این که متوجه منظورم بشید بنچمارکی تهیه کردم که نظرتون رو به این امار جلب میکنم.
    با توجه به این بنچمارک
    http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=50

من انتخابم بی شک روی i7 خواهد بود .
    و به جای اون ماردبورد انتخاب دیگری رو میکردم.
    هارد یک ترا وسترن 3 مدل داره شما باید مدل خاویار بلک رو بگیرید که 32 مگ بافر هستش.
    کارت گرافیک هم اشتباه نوشتید . همچین مدلی رو ندرایم عزیز.
    عزیز کارت گرافیکی به انداز 4890 به چه کار شما میاد ؟ اگرمیخوایهد گیم بزنید به این کارت فکر نکنید. واگر هم هدف از تهیه این سیستم فقط صدابرداری هست . که کاربرد و مقدار بودجه رو به من بگید تا یک سیستم بهتری براتون بچینم.

10. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین رامتین جان قیمت کیس کامل حدود 1/000/000 تا 1/200/000 تومان بشه .
    بهترین پیشنهادتون چیه؟

11. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام به همه دوستان.... نظر من اينه اگه واقعا ميخوايد موزيک کار بکنيد خودتونو از شر دردسر هاي کاومپيوتر و ويندوز لعنتي که هر روز يه ايراد پيدا ميکنه راحت کنيد و از i mac استفاده .و نيزيه لپ تاپ ارزون قيمت واسه کاراي روزمره تهيه کنيد.اگه روي ليبل آلبوم سيروان خسروي رو ديده باشيد ميبينيد که يه عکس با اي مک توي اتليه انداخته اين نشون ميده که چقدر اين سيستم براش عزيزه..همچنين سيستم هاي اپل از نظر کيفيت ساخت زيبايي و کاربري هميشه برتري داشته و داره.خيلي از بزرگا مثل سيروان زانيار اميد حجت ايمان حجت بهنام صفاريان و و و تمامي اينها بخاطر perfomance بالاي سيستم هاي اپل مکينتاش و matching مافوق حد تصور با PRO tools اپل رو ترجيح ميدن. موفق باشيد

12. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    لایت عزیز و امید خان : در مورد جمع کردن یک سیستم عالی با حدود قیمت 1/000/000 تا 1/200/000 تومان لطفا شما هم نظر بدین . لطف کنین مشخصات کامل رو بنویسین تا بتونم زودتر سیستم رو جمع کنم.
    ممنون.

13. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کاملا درسته
    مک بهترین گزینه برای فعالین در عرصه های حرفه ای مثل صدا و گرافیک هستش
    ولی شما میگید که آی مک بخرید و از پرو تولز استفاده کنید
    آی مک جزو پروداکت های سری متوسط و تقریبا خانگی اپل هست و برای کار موزیک فقط باید Mac PRO رو مناسب دونست
    البته کسانی که به مک و اپل رو میارن افرادی هستن که از سیستم اچ دی استفاده میکنن و حتما شما هم میدونید که برای هماهنگی بیشتر کارت های Core و Accel باهم Expansion های ماگما یا دیجی دیزاین لازمه که فقط همین محصول 2.5 میلیون تومان هزینه رو می طلبه
    از اونجایی که در ایران نهایتش از HD 3 Accel استفاده میکنن Mac PRO محبوبیت بیشتری داره چون مصرف کننده دیگه احتیاجی نداره که Expansion های ماگما یا دیجی دیزاین رو بخره و همین یعنی کلی صرفه جویی
    در هر حال من imac رو به کسانی که از کارتهای یو اس بی و فایر وایر استفاده میکنن پیشنهاد میکنم و Mac PRO رو به کسانی که قصد استفاده از سیستمهای اچ دی دیجی دیزاین رو دارن
    اما من فکر میکنم برای کسانی که به مک وارد میشن گزینه بیشتری برای daw وجود داره مثل Digital Performer و Logic Studio که هر دو هم دست کمی از پروتولز ندارن
    پس نمیشه گفت که مک فقط کار با پروتولز رو راحت تر میکنه
    مک کارکردن با تمام daw ها رو یه سر و گردن سریع تر و راحت تر می کنه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/5/10
  14. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من CPU های I7 همونطوری که دوستمون نوشتن کارایی بسیار بالایی دارن
    پیشنهاد من به شما این قطعات هست :

CPU i7 920 قیمت حدودا 300
    Mainboard : ASUS P6T قیمت حدودا 300
    Ram : CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1600-(3x2GB) - Dominator قیمت حدودا 320

این قطعات روی سیستم 64 bit کارایی عالی دارن

اگر بخوایید فقط با سیستم 32 بیت کار کنید برای کمتر شدن هزینه می تونید رم های Dual channel بگیرید
    چون kit ram بالا 6 گیگ هست و در سیستم های 32 bit عملا 2 گیگ بدون استفاده می مونه

باقی بودجه هم می تونید صرف قطعات باقی مونده کنید

البته نگفتید که این هزینه رو برای یک سیستم کامل با مانیتور در نظر گرفتید یا فقط case

آخرین ویرایش: ‏16/5/10
  15. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مبلغ در نظر گرفته شده فقط برای کیس هستش.

16. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام مجدد...من يکم ايراد ميبينم تو نظر بعضي از دوستان...اولا به نظر من يک کامپيوتر با سي پي يو 6 , 8 mb cash نميتونه يک home production باشه...در واقع i mac سري دسکتاپ سيستم هاي اپل هست....من از گفته هاي اين دوستمون دقيقا چيزي نفهميدم اما اپه منظورتون digi exp ها هست استفده از اون ها عملا با macbook pro غير ممکنه...چرا که core card هاي hd1 که قيمتش 6.750.000 هست و من براي فروش دارم توسط osx هاي leanboard و سامانه هاي LE بالا تر از 7.4 انجام ميشه که macbook بدليل لپتاپ بودنش قادر به ساپورتش نيست همچنين شما توي macbook pro هرگز نميتونيد از يک digi rack full SDP@1 بالا تر از 22.5 khz در هر ثانيه داشته باشيد مگه اينکه از دمپر هاي super HD vi/o که با سامانه هاي بالاتر از 192000 با ريت هاي پيش پا افتاده سازگاري داره استفاده کنيد... مثل ترک هاي امير يگانه که سيروان تنظيم کرده و کمي از damped super mini middles و reverse هاي قبل از verse متاسفانه زماني که با همزينگ آناليز ميشن ايراد دارن..در ضمن شما با 1.500.000 تومان imac ميخريد با 6mb کش...اما با 2.480.000 تومان مک بوک پرويي که مي خريد تنها 2.66Ghz پردازنده داره...با تشکر از راهنمايي هاي عاليه همه دوستان من هنوز نظرم اينه که i mac مناسبترين گزينه هست.

17. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببینین دوستان من mac نمیخوام و قصد دارم فعلا از xp sp3 استفاده کنم.
    لطفا مشخصات بهترین قطعات پیشنهادی خودتون رو در صورت مطمئن بودن از مچ بودن اونها به من بگید.
    ازهمه دوستان سپاسگزارم.

18. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    در مورد سیستمهای مک برای استفاده در زمینه صدا بهترین گزینه مک پرو هست که از 4 میلیون به بالاست.با 2.800.000 تومان میشه یک سیستم با دو پردازشگر به فرض 4 یا 6 هسته ای(جمعا 8 یا 12 هسته) بسته به نوع برند اسمبل کرد که بسیار قوی خواهد بود.در ضمن در مورد نرم افزارهای سیستمهای مک فکر نکنید به این سادگیها کرک شدشون با تنوعی که برای PC هست گیرتون بیاد و باید اغلب بصورت اوریجینال بخرید.

پیشنهاد من در این مورد در برند AMD
    سی پی یو: AMD Phenom II X6 1090T قیمت حدود 330 تومان
    مادربورد: GIGABYTE - 770T- USB3 قیمت حدود 120 ت
    رم : Corsair 4*2 gb 1600mhz dual chanel (سری Phenom II Dominator ) قیمت حدود 330 ت
    کارت گرافیک: گیگابایت radeon 5450 ATi/AMD قیمت حدود 100 ت
    پاور هم گزینه های روبرو:Corsair,ACBell,Thermaltake,Coolermaster با توان مناسب
    سیستم عامل: ویندوز 7 64 بیت

19. pey111

pey111 Banned

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من تو کاره استودیو دو چیز خیلی مهم هستن... اولین نکته اینکه cpu شما اگه خدا هم باشه سیستم مدیریت ویندوز برایه برنامه ای مثله نیوندو حجم محدودی رو در نظر می گیره و تنها بخشی که واقعا می تونه به شما کمک کنه رم و هارد دیسک هست... نکته اساسی هم که در مستر کردن می تونید ازش کمک بگیرید قدرت بالای بافرینگ کارت صداتون هست که من آزمایش کردم در کارت صداهای مختلف فرق داره ....
    حتی نوع الگوریتم asio در کارت صداهای مختلف می تونه باعث پردازش موازی یا خطی سیگنال بشه که در ساختار dsp تاثیر بسزایی داره... به هر حال اگه واسه هام استودیو می خواید من توصیه می کنم از هر برندی که پولتون رسید کارت صدا رو خریداری کنید.... چون می شه با ترفند هایی کمبود بافر رو جبران کرد... و حتی اگه اسکریپت نویسه خوبی بشید می تونید تخصیص رم رو هم به یه برنامه کم و زیاد کنید یا از رم به عنوان بافر استفاده کنید... خوب همون طور که می بینید همه چیز به مهارت خودتون در استفاده از قطعات و تجهیزات ختم می شه و گاهی می شه با ابزار کم کاره بزرگ خلق کرد...

20. saeed

saeed عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 2 / -2
    نرم افزار:
    ableton, logic, reason
    یک کیس با قیمت 430 هزار تومان میتواند تمام نیازهای شما رو برآورده کند و من تضمین میکنم بهتر از کیس 1 میلیونی برای شما کار کند . اگر خواستید پیغام خصوصی بدهید . همیشه گرانتر بودن دال بر برتر بودن نیست .

بارگذاری...