کامپیوتر تا سقف 1میلیون و دویست هزار تومان.

شروع موضوع توسط hamidreza hadi ‏19/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

1. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام یه کیس تا سقف 1 میلیون و دویست هزار تومان می خوام. فقط برای تنظیم و میکس و مستر. خودم چندتا قطعه انتخاب کردم شما هم نظر بدید.
    cpu core i7 2600k: به قیمت 340 هزار تومان
    ram :16gig ddr3 4x 4gb
    البته نمی دونم با اینا بیشتر از 1200000 می شه یا نه! می مونه مادربورد و کارت گرافیک و پاور.
    البته شما cpu و ram مورد نظرتونم بگید. ممنونم.
    ضمنا من پروژه هام خیلی سنگینه در حد 100 لاین میدی و audio که پره افکته روش.

2. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    100 لاین جواب نمیده اگه ترکتون بیشتره برین رو پروتولر HD Native .
    حالا حساب کن 100 لاین به همراه VSTi و ... چه فشاری روی cpu میاره

3. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +257 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    بله ... با این تعداد لاین من فک کنم سی پی یو دیگه ..........

پروتولر HD Native که دوستمون گفتن هم گزینه خوبیه

4. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من 132 لاین هم میکس کردم با کامپیوتر پایین تر. فقط گه گاهی هنگ میکرد و خش خش صدا میداد. کم. اینی که میگم 600 تومان پوله سیستمش بود. حتی آقای پایگان هم جایی نوشتن با 12 گیگ رم 70 لاین میدی که توی هر کدوم یه vst جدا لود بوده کار کردند. اینجارو ببینید:
    https://www.persian-music.org/3438-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F-3.html#post86805

5. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین کی میگه نمیشه اما عاقلانه نیست مطمئن باش یک ایرادی بعدا پیدا خواهد شد هر چیزی حد حدودی دارد شما بهتره روی همون کامپیوترتون protools Hd نصب کنین و تا آخر عمرتون حالشو ببرین .
    در ضمن مگه چه خبره این همه لاین !!؟؟؟ دارن چیکار میکنین ؟
    بهتره اگه با کیوبس یا نیوندو کار میکنین از گزینه freez برای کمتر کردن بار CPU استفاده کنین تا ترکهای بیشتری هم بتونین اضافه کنین .

6. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نیازه که اینهمه لاین داشته باشم. 8 لاین برس. 8 لاین استرینگ. 10لاین درامز. 1لاین بیس.2لاین پد. 15لاین خواننده(1پاپ 2 رپ)نا فاصله و بک وکال و ... .5لاین ملودی. مثلا این یه کاره نیمه سنگین بود. من یه کار تنظیم کردم که ریمیکس 8 آهنگ بود و مجبور بودم واسه هر کار چندین لاین ملودی مختلف و خط برس و استرینگ و ... بذارم که خداشاهده 132 لاین شد با صدای خواننده.نه مشکلی پیش نیومده تاحالا 2 ساله با این کامپیوتر کار میکنم. حتی ویروس کش norton 360 هم روش نصب بود. توی یک استودیو هم کار میکردم که core 2 duo quad داشت و 4gig ram ddr3 که پارسال خریدیم 1 میلیون تومان. و خدا شاهده 1 بار هم گیر نکرد. حتی یه تیک هم من ندیدم توش با پروژه های سنگین. البته را ه هایی هست که 132 لاین هم راحت جواب بده مثلا استفاده از لاین گروپ. می شه کل هشت برس رو به یه گروپ وصل کرد و عوض 8X افکت دادن 1X افکت داده بشه. برای وکال و استرینگ هم همینطور. یا به قول شما فریز(freez) کردن کانال های میکس شده. یا بردن وکال توی یه پروژه ی مجزا. در ضمن دوست عزیز اونطور که من اطلاع دارم پروتولز hd 27میلیون در میاد. من می خوام 1200000 خرج کنم. ممنون

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,062 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست من بحث سکوئنس با میکس فرق داره بله من اینکارو کردم منتها شما دقت نکردید که من برای هر لاین یه vst باز نکردم دو سوم از این لاینها مربوط میشد به کانتکت که تا 128 تا patch اجازه ی لود میده ولی با یه کانتکت در اصل فشاری که روی cpu هست بسیار بسیار کمتره تا من برای هر لاین یه vst باز میکردم تو این حالت شما نیاز به رم بالا و پر سرعت دارید که تمام سمپلهای مورد نیازتون روش لود شه و فراخوانی شه ... اما توی بحث میکس حداقل شما برای هر ترک آدیو 2-3 fx استفاده میکنید که بر خلاف مورد بالا fx ها نیاز به پروسس دارن و خیلی با رم کاری ندارن و وقتی کار میرسه به قول شما به 100 ترک ضرب در 3 میشه 300 تا fx همزمان که این کار هر cpu نیست مگر اینکه یه سیستم داشته باشی با 2 تا cpu Xeon 1500،000 تومانی و بافر رو هم روی بالاترین حد ممکن بزاری . فقط من یه سوال دارم 100 ترک رو برای چه کاری میخوای؟

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,366 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد CPU انتخاب خوبی کردید و در آینده هم امکان ارتقاء خوبی داره به دلیل sandy bridge بودن
    آخرین اطلاعی که از بازار داشتم رم های 4 گیگ باس 1600 حدود 96 بودن ( به خاطر تغییر قیمت دلار بالا رفتن حدود 80 بودن )
    برای مادربورد هم من این مدل رو پیشنهاد می کنم ASUS P8P67 DELUXE B3
    قیمتش حدود 380 هست و در آینده برای افزایش رم دست شما رو باز می زاره ( 32 گیگ رم پشتیبانی می کنه )
    گرافیک هم می تونید GeForce GT 240 بگیرید حدودا 90 هست
    پارو هم Green GP535 با حدود قیمت 80 کاملا برای این سیستم کافی هست

9. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    شما 70 ترک رو واسه چی میخواستید؟ شما 70 ترک میدی استفاده کردید حالا وکال ها و audio ها رو هم بذاریم روش.اما من 132 ترک رو میکس کردم. برای یه کار ریمیکس که 8 آهنگ رو تنظیم کردم و به هم چسبوندم. فیلم میگیرم از صفحه نمایش و از روی پروژه و میذارم همین جا . هم ببینید چرا شده 132 ترک! هم اینکه به هر ساز افکت دادم ! هم اینکه cpu & ram میکشه. اونم کیس 600 تومنی. مرسی آقای لایت شما خیلی راهنمایییم کردید. دکمه ی تشکر نبود نمی دونم چرا.

10. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    2600k رو مطمئن هستین 340 گیر آووردین؟؟؟
    اگه آره ، لطف می کنید آدرس فروشگاه رو برام بفرستین...
    ممنون.

11. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب دوست عزیز اگه کارت از میدی تموم شد اونا رو تبدیل به wave کن و میدیهارو تو یه فولدر بریز و تمام vst هاشون بهمراه افکت هاش البته اگه استفاده کرده باشی خاموش کن بعد شروع کن به ساده چینی ( البته اصلاح خودمه ) مثلا بقول خودت : 8 لاین برس داریم !!
    اول میام بروس هامو ادیت و میکس میکنم و تبدیلش میکنم به 1 لاین و بعد برووووووووووووو تا آخر.
    فکر کنم آخرش تمام لای ناتو زیر 30 لاین تبدیل میشه و دیگه نه نیازی به پروتولز hd و نه کامپیوتر 1,200,000 تومانی .

و در ضمن منظور من hd native بود و قیمتش به دلار میشه $5995
    و اینم آدرس سایت فروشگاه : Avid Pro Tools|HD Native (Core + Omni I/O) | Sweetwater.com

همان طور که میبینی این میتونه 192 audio tracks, 128 busses بدون هیچ ایرادی مثل آب خوردن برات ساپورت کنه .

و قیمتش به ریال میشه دلار امروز 12000 * 5995$= 71,940,000 + 100 تومن پول ترانسفر و درصد فروشگاه که برات در میاد 72,940,000

12. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,366 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من ایشون یک سیستم تا 1.200 می خوان شما سیستم 7 میلیونی معرفی می کنی
    این محصول رو توی ایران بخوایید بگیرید حداقل 1 میلیون بیشتر از قیمت جهانی باید هزینه کنید
    البته هنوز این محصول وارد بازار جهانی نشده همونطوری که در لینک نوشته شده

13. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ممنون اما اگه تمام خط برس رو اکسپورت کنم بعد میکس کردنشون و وسط کار متوجه شم که ترومبون صداش یکم بالاست و یا باید به ساکسیفون تنور یا آلتو یا ترومپت پن بیشتری میدادم چی؟ راستش من این 132 ترک رو به همه افکت ندادم وگرنه کامپیوتر نمیکشید. من با استفاده از چنل گروپ مثلا 8 لاین برس یا 10 لاین وکال رو وصل کردم چنل گروپ و به جای اینکه 8x افکت بدم 1x افکت دادم . پس دوست عزیز نیازی نیست که 8تارو میکس کنم و بعد اکسپورت بگیرم که بعدا مشکل ساز شه. با یه چنل گروپ حجم کار رو 8 برابر کم کردم. مدیریت پروژه هم خیلی آسون شده بود.
    فقط 1 سوال آقای لایت یا اساتید محترم کامپیوتر شناس!!! رم رو هم بهم معرفی میکنید؟ من سی پی یو رو که انتخاب کردم. مادر برد هم همونی که آقای لایت گفتند عالیه. اما رم. رم یا 12 گیگ میبندم یا 16 گیگ. و پول رم واسم مهم نیست. یعنی 4 گیگشو بهم معرفی کنید بدون در نظر گرفتن قیمتش. 4 گیگش 200تومان هم شد اشکالی نداره. فقط آقای لایت من کارهای گرافیکی مثل مایا و 3دی مکس و افتر افکت هم انجام میدم ، بعدا میتونم یه کارت گرافیک خوب بگیرم و عوض کنم یعنی با این مادر بورد کارت گرافیکای قوی و جدید مچ میشه؟ فعلا تا پول دستم بیاد فقط کار تنظیم میکنم.

14. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    مثلا این:RAM Corsair 6GB Triple Channel DDR3 2000 به قیمت 190 هزار تومان یا RAM GEIL Dual 1333 به قیمت 145 هزار تومان چطورند؟

15. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,366 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در حال حاضر فقط ماژول های 4 گیگ در بازار ایران هست مادربوردی که معرفی کردم تا 32 گیگ رم پشتیبانی می کنه ( 4 عدد ماژول 8 گیگ )
    خودم 24 گیگ از مارک corsair باس 1600 دارم مدل XMS 3 C9 و کاملا راضی هستم
    برای گرافیک هم مشکلی وجود نداره و مادربورد پشتیبانی می کنه اما برای کارهای گرافیکی فقط باید به کارت های سری Quadro فکر کنید باقی کارت ها برای game ساخته میشن و نتیجه چندان خوبی در rendering ندارن

هزینه کردن برای باس بالاتر بیهوده اس
    این رم ها بیشتر برای over clocker ها مناسب هستن
    شما که قاعدتا نمی خوایید سیستم رو OC کنید بنابراین باس 1600 و 2000 هیچ تفاوتی نخواهند داشت
    تقریبا همه CPU های جدید به صورت پیشفرض در حالت 1066 کار می کنن نیازی به هزینه اضافی برای باس بالاتر ندارید مگر اینکه بخوایید oc کنید

16. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ممنونم. می شه سیسم خودتون رو بنویسید!!! شما کار گرافیکی هم میکنید. البته میدونم سیستم شما گرون هستش اما اگه میشه بنویسید. CPU MOTHERBOARD اینکه چندتا RAM چند گیگ بستید. کارت گرافیکتون. هارد . قیمتاشم بگید. البته اگه براتون ممکنه!:smile (32):

17. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,366 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اصلا پیشنهاد نمی کنم سیستمی شبیه به سیستم من بگیرید
    به این دلیل که سیستم من از سری socket 1366 هست و این سری cpu ها با اومدن core i7 995x در 1/2 هفته آینده برای همیشه به تاریخ می پیونده و دیگه مادربورد های جدیدتر یا cpu های جدیدی بر اساس این socket نخواهند اومد
    مادربورد سیستم من 6 جای رم داره که با 6 عدد از رم هایی که بالا نوشتم پر شدن مدل مادربورد ASUS rampage III extreme هست
    کار گرافیکی من در حد rendering نیست برای همین نیازی به کارت های سری Quadro ندارم و از اونجایی که اهل game هستم 2 تا GTX 570 به صورت SLI دارم

به دلیل اینکه نمی تونستم برای ورود مادربورد های جدید سری سندی بریج صبر کنم مجبور شدم در اون موقع این سیستم رو بگیرم

بازم تاکید می کنم در حال حاضر به هیچ وجه توصیه نمی کنم کسی سراغ سوکت های قدیمی بره
    در آینده ایی نه چندان دور cpu های 8 و 12 هسته ایی بر پایه سندی بریج به بازار میان و با داشتن اون مادربورد شما هیچ مشکلی برای ارتقا cpu ندارید
    همچنین مادربرد سیستم من 24 گیگ رم پشتیبانی می کنه مادربردی که به شما معرفی کردم تا 32 گیگ پشتیبانی می کنه

18. erfanath

erfanath عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به تمام دوستان عزیز:
    عزیزان من خیلی تو این سایت و سایت های دیگه و بازار های کامپیوتر تهران تحقیق کردم. و تا حدودی هم از قطعات سر در می یارم
    من یه سیستم می خوام برای دو تا کار به صورت حرفه ای
    1-آهنگسازی-ضبط وکال-میکس و مستر کلا می خوام آهنگ بدم بیرون
    2-میکس فیلم به صورت حرفه ای ( یعنی تازه می خوام به صورت حرفه ای شروع کنم و اگر هم حرفه ای شدم نمی خوام تا زمانیکه پول میاد تو دستو بالم کم نیارم این در مورد آهنگ سازی هم صدق می کنه{username}-{filename})
    فعلا کارت صدا نمی خوام.منظورم اینکه فعلا فقط قطعات کیسو بم بگید در حد 1میلیون تومن
    سرتونو درد آوردم منتظرم یا حق

بارگذاری...