کاش .... محمد امیدوار تهرانی

شروع موضوع توسط alone_composer ‏18/10/11 در انجمن Classical

تاپیک کاش .... محمد امیدوار تهرانی تالار Classical در persian-music.org.

1. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    کاش قلبی درد پنهانی نداشت ......... دردهای دل مداوا می شدند

مدیران عزیز، دوستان مهربان و یاران همیشگی شعر و ترانه درود بر شما.

در خدمت شما هستم مجددا با کار دیگری به نام کاش...

شعر این کار را 15 سال پیش (وقتی 15 ساله بودم!) از کتابی به نام "نامه ی اهل خراسان" که مربوط به اشعار شاعران جوان خراسانی بود برگزیدم. شاعر خانم "الهام کشاورز" هستند.

پارتی تور این کار را سعی کردم بسیار ساده بنویسم: کاری با محوریت پیانو به همراه یک فلوت و ارکستر زهی بسیار ساده. باید در نظر داشت که محور کار همان پیانو است.

ملودی این آهنگ را اگرچه در سن 15 سالگی ساختم (و به همین دلیل بسیار ساده است) اما حدود یک سال پیش آن را تنظیم کردم و در استودیوی خودم خوانده ام.

مشخصات آهنگ:

نام اثر: کاش ...
    نام آلبوم: پرستوی مهاجر
    ترانه سرا: الهام کشاورز
    دکلمه در انتهای اثر: رضا باقری
    آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده: محمد امیدوار تهرانی
    ----

نوشتن پارتی تور: نرم افزار Encore
    سمپل ها: ٍPhilharmonic , Edirol , Hypersonic
    مولتی تراک: Cubase 5
    میکس و مستر در استودیوی شخصی خودم:
    میکروفون: B2
    پری امپ: Mic2200 Behringer
    کارت صدا و میکسر: َAlesis Master Control

صمیمانه امیدوارم از شنیدن این اثر لذت ببرید و لحظات خوبی را با آن تجربه کنید و مرا از نظرات خوب و سازنده ی خودتان بهره مند سازید.

محمد امیدوار تهرانی 25/7/1390

لینک دانلود ((کاش)) :

08- Kaash (MP3 - 128k).MP3

2. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    بسیار زیبا...
    خیلی عالی...
    ممنون...
    پیانو بسیار عالیه...نمیدونم...در شروع کار یه بیت رو روی اوج خوندید و یه بیت رو فرود!
    اگه با توجه به معنی شعر اگه در نظر بگیریم...همه مصرع ها چون حالت آرزو دارن،میشد در اوج خونده بشه و یا در فرود و حالت آرامش ...
    به نظرم یکی در میون...اونهم از اول کار کمی مناسب نبود...
    متوجه این موضوع هم شدم که با اینکه شعر کمی سخت بود...اما با هوشمندی اون حالتهای قطع رو با یه ملودی زیبا پر کردید و خیلی عالی از آب دراومده...
    صدای دکلمه بسیار به جا و تاثیر گذار رو آهنگه...
    البته این کار که تمام شد...اما در جاهایی اجزای درام جاشون خالی بود....
    مثل جاهایی که صدا میرفت به اوج و ملودی هم همراهی میکرد...
    صدای سازهایی مثل timpani در اون لحظه خاص خالی بود...
    خیلی عالی بود محمد عزیز...
    تبریک و تشکر میکنم از همه دست اندرکاران...
    :)

3. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    دوست بسیار عزیزم درود بر شما و سپاس از بابت نظرتون.

راستش اگر من همین اکنون بخواهم کاری را از صفر بسازم و طراحی کنم بسیار بسیار متفاوت خواهد بود با آهنگ کاش.

این طرح در حقیقت مربوط به 15 سال پیش است و محمد امیدوار تهرانی 15 ساله این ملودی را بر روی شعر نوشته. هنوز پارت کوچکی که اولین نت های این ترانه و بسیاری ترانه های دیگر را بر روی آن با دست نوشتم دارم... دوست مهربانم اگر دست به ترکیب کار نزدم به خاطر این بوده که خواستم ذهنیت محمد امیدوار 15 ساله را ناب و دست نخورده نگه دارم تا هرگاه به آن گوش فرا می دهم به یاد آن زمان بیفتم. خودم ایراد های بسیاری به همین کار وارد می دانم از جمله تلفیق شعر و موسیقی است که در جاهایی اشتباه شده.

در واقع آهنگ کاش آخرین ترانه از آلبومی است که هرگز پخش نشد به اسم پرستوی مهاجر. این آلبوم باید در سال 1376 کاست می شد. اما افسوس افسوس هزاران هزار افسوس...

دوستتان دارم
    محمد امیدوار تهرانی 26/7/1390

4. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    کار زیبائی بود . من هنرمند نیستم و از موسیقی هم چیزی نمیدونم اما چند تا نظر کاملا شخصی دارم:

1.صدای گرم و خوبی دارید که تا می تونید سعی کنید با پیانو ترکیبش کنید . با ویلن ترکیبش کنید . به عنوان یه شنونده دوست دارم صدای شما رو به گونه ای بشونم که حس کنم جزئی از ساز هست !!! منظورم این هست که گرمی صدای شما به زیبائی دو ساز نامبرده میاد و خیلی خوب می تونید به این دو ساز وصلش کنید (وصل به معنای واقعی کلمه و ترکیب هم به معنای واقعی)

2. شعری که خوندید خوب بود اما به شدت فضای کار رو پر کرده بود . یعنی این وسط ها اجازه گوش جان سپردن به ساز رو به من نداد .

3. من که موسیقی رو نمیشناسم و امیدوارم این حرف خنده دار نباشه اما به نظرم به اندازه یه سر سوزن شما سریع تر از ساز ها حرکت می کردید . به قول خودمون از موسیقی یه ذره زدید جلو و ریتم شما و ملودی یه درصد به شدت کمی فاصله داشت !!! حس می کنم قدری از حس کار فدای سرعت شده بود .

شرمنده که در رابطه با اموری که اشراف ندارم نظر دادم .
    ----
    در کل خوب بود . اگر کارهای پاپ هم دارید به من معرفی کنید. دوست دارم با صدای های خوب فروم آشنا بشم .

موفق باشید

5. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    درود بر دوست عزیز و گرامی و مهربانم و سپاس از بابت نظرتون.

دوست عزیزم ابتدا اینکه شما شکست تفسی می فرمایید و هنرمند هستید. ترانه سرایی بزرگترین هنر است و قابل قیاس به هیچ بخش دیگری از کار نیست. دوست عزیزم در مورد ریتم من چنین مشکلی را احساس نکردم. شاید ریتم کلی آهنگ تند باشد (البته هم هست و حق با شماست) موافقم که بهتر بود در این مورد ریتم کندتری انتخاب شود.

در مورد کارهای دیگری که ساخته و خوانده ام بله در بخش پروژه های پاپ کاری به نام فصل آغاز و کار دیگری به نام رویای زیبا بوده و بی نهایت خوشحال خواهم شد اگر در مورد این کارها هم نظرتان را بدانم.

با سپاس بی انتها
    محمد امیدوار تهرانی 28/7/1390

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - کاش محمد امیدوار
  1. farshadalizade
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    269
  2. آیدین ه.ی
    پاسخ ها:
    0