موضوع جامع کار با اف ال استودیو FL Studio ( رفع اشکال و سئوالات )

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
257
185
43
اگر audio clip هایی که داری میگی فرمت های قابل ساپورت در FL باشند یه گزینه ای هست که برای برش هست شکل یک تیغ رو داره تو قسمت ابزار ،اگر نه که فرمت ویدو ایی باشه باید از نرم افزار های مربوطه استفاده کنی خیلی هم ساده است

erfan persian

عضو سایت
16/8/20
8
1
1
سلام به همه دوستان و اساتید گرامی یک سوال داشتم در مورد dithering (دیتر کردن) می خواستم بدونم دیتر اوزون رو میشه در پروژه اف ال استفاده کرد یا حتما باید از طریق خود اپلیکیشن ازن استفاده کرد تا تاثیر بذاره ?
لطفا اگه کسی از اساتید محترم می دونن پاسخ بدن خیلی وقت در گیر این مسئلم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
سلام به همه دوستان و اساتید گرامی یک سوال داشتم در مورد dithering (دیتر کردن) می خواستم بدونم دیتر اوزون رو میشه در پروژه اف ال استفاده کرد یا حتما باید از طریق خود اپلیکیشن ازن استفاده کرد تا تاثیر بذاره ?
لطفا اگه کسی از اساتید محترم می دونن پاسخ بدن خیلی وقت در گیر این مسئلم
اپلیکیشن ازن دیگه چیه؟ جدید زده؟
شما هرکدوم از پلاگینهای ایزوتوپ رو در هر DAWی میتونی ران کنی و باهاش روی فایل کار کنی. حالا دیتر یا هر پراسس دیگه.
شما مثلاً فایل رو در FL باز میکنی و دیتر مورد نظر رو با ازن روی فایل بعنوان آخرین پراسس اِعمال میکنی و بعد خروجی نهایی رو میگیری. البته اگه قصد داشته باشی فایل رو CD بکنی. وگرنه برای رلیز قطعه بصورت فایل، ضروری نیست.

erfan persian

عضو سایت
16/8/20
8
1
1
اپلیکیشن ازن دیگه چیه؟ جدید زده؟
شما هرکدوم از پلاگینهای ایزوتوپ رو در هر DAWی میتونی ران کنی و باهاش روی فایل کار کنی. حالا دیتر یا هر پراسس دیگه.
شما مثلاً فایل رو در FL باز میکنی و دیتر مورد نظر رو با ازن روی فایل بعنوان آخرین پراسس اِعمال میکنی و بعد خروجی نهایی رو میگیری. البته اگه قصد داشته باشی فایل رو CD بکنی. وگرنه برای رلیز قطعه بصورت فایل، ضروری نیست.
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون و پاسخ سریع فقط منظور از cd کردن فایل چیه? (یعنی mp3 کردن یا معنی دیگه ای داره?
یک سوال دیگه هم برام پیش اومد که ممنون می شم پاسخ بدید نسخه نهایی موزیک که mp3 هست و برای آپلود کردن تو اینترنت آماده میشه رو بهتره دیتر کنم یا خیر ؟
باز هم ممنون از زحمات شما🙏

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون و پاسخ سریع فقط منظور از cd کردن فایل چیه? (یعنی mp3 کردن یا معنی دیگه ای داره?
یک سوال دیگه هم برام پیش اومد که ممنون می شم پاسخ بدید نسخه نهایی موزیک که mp3 هست و برای آپلود کردن تو اینترنت آماده میشه رو بهتره دیتر کنم یا خیر ؟
باز هم ممنون از زحمات شما🙏
خب منظورم همون بود دیگه. اگه قراره بصورت MP3 یا Flac رلیز بشه، نیازی به دیتر کردن نداره. ولی اگه قراره که بصورت CD رلیز بشه باید دیتر بشه.

Sina-NS

عضو سایت
5/8/19
19
0
1
سلام
توی اف ال 20.7.1 من وقتی یک پلاگین رو باز می کنم و بعدش به فرض پیانورول رو باز می کنم اون پنجره پلاگین نمیره زیر پنجره پیانو رول به صورت اتوماتیک و یا باید ببندمش یا مینیمایزش کنم اما قاعده این بود وقتی روی یک پنجره کلیک می کنیم اون پنجره بیاد بالای همه پنجره ها. قبلا که اینجوری بود.

قبلا هم که نسخه 20.6 داشتم یک مشکل این بود که پلاگین هایی که نصب می گرفتم در پنجره کوچیکی نمایش داده می شدند که روشی بود که می شد اونا رو مثل اف ال های قبلی بزرگ کرد که یکی از دوستان گفت مشکل از کرکه
اما توی اف ال 20.7.1 هم دیگه نمی شه پلاگین ها رو بیرون آورد. کسی روشی می دونه که چطوری اینکارو انجام بدیم

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
257
185
43
سلام
توی اف ال 20.7.1 من وقتی یک پلاگین رو باز می کنم و بعدش به فرض پیانورول رو باز می کنم اون پنجره پلاگین نمیره زیر پنجره پیانو رول به صورت اتوماتیک و یا باید ببندمش یا مینیمایزش کنم اما قاعده این بود وقتی روی یک پنجره کلیک می کنیم اون پنجره بیاد بالای همه پنجره ها. قبلا که اینجوری بود.

قبلا هم که نسخه 20.6 داشتم یک مشکل این بود که پلاگین هایی که نصب می گرفتم در پنجره کوچیکی نمایش داده می شدند که روشی بود که می شد اونا رو مثل اف ال های قبلی بزرگ کرد که یکی از دوستان گفت مشکل از کرکه
اما توی اف ال 20.7.1 هم دیگه نمی شه پلاگین ها رو بیرون آورد. کسی روشی می دونه که چطوری اینکارو انجام بدیم
Deattach کن تو تنظیمات این گزینه هست
هیچ ربطی هم ب کرک نداره
راحب سایزم بسته ب نوع پلاگین تو قسمت تنظیماتش هست

5/11/19
1
0
1
سلام دوست عزیز.
پروژه من وقتی بازش میکنم پترن ها و پلاگین هارو میاره ولی چیدمان نیست حتی افکت ها هم که رو میکسر نیست
باید چیکار کنم ?

10/4/10
297
405
63
چطور میشه داخل پنجره پلی لیست انواع میزان نما رو ساخت؟مثلا ابتدا با ریتم 5/8 شروع میشه وسط ها میشه 6/8 و ...