موضوع جامع کار با اف ال استودیو FL Studio ( رفع اشکال و سئوالات )

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
من اکثرا از همون میکسر مونو میکنم
1583496972691.png

اگرم حین استریو ایمیج کردن نیاز به مونو پیدا کنم از Stereo Enhancer استفاده میکنم...

یه پلاگینی هم هست به اسم Dualism چند ساله ازش استفاده میکنم.
علاوه بر انالایزر های مختلف اپشن هایی هم برای استریو ایمیج کردن داره

1583497571405.png

آخرین ویرایش:
فایل dll 64 بیتی رو واسه دانلود بزارید
درود به شما دوست عزیز آقا من خیلی خیلی عذر میخوام من اصلا حواسم نبود بخاطر اینکه من از میدی کنترلر استفاده میکنم این مشکل برام پیش نمیاد وگرنه نسخه 32 هستش ولی چون با کلاوی صداهارو تست و جستجو میکنم مشکلی ندارم ببخش منو و در رابطه با همچین مشکلی من با پلاگین کنتاکت و وی اس تی های سری korg این مشکل رو داشتم که با استفاده از نسخه ۶۴ مشکلن حل شد و نکسوز نبود اشتباه گفتم معذرت

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
درود دوستان ،، بالاخره پس از مدتها دوباره برگشتم به دنیای موسیقی! و کرونا بانی خیر شد برای من!!! ایشالله که سلامت باشید و این داستان هم به خیر خوشی از سر این مرز و بوم بگذرع بره،،، سرتون رو در نیارم عزیزانم
نسخه جدید اف ال رو نصب کردم،،،
نسخه 20.6.2
وقتی مینی مایز میکنم موزیک و یا پروژه کلاقطع میشه؟؟!! چرا ؟؟ مشکل چیه؟؟

واما مشکل بعد
رفتم سر یکی از پروژه های نیمه کارم،، به مخض اینکه باز میکنم تو قسمت رم از صفر همیجنور میره بالا تا 4 هزار و قرمز میشه!! بعد بخوام یه وکال اتود روش بگیرم کللا پروژه هنگ میکنه!! میترسم ادامش بدم همینم از دسستم بره!! چیکار کنم با این ماجرا؟؟

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,954
2,826
113
تهران
درود دوستان ،، بالاخره پس از مدتها دوباره برگشتم به دنیای موسیقی! و کرونا بانی خیر شد برای من!!! ایشالله که سلامت باشید و این داستان هم به خیر خوشی از سر این مرز و بوم بگذرع بره،،، سرتون رو در نیارم عزیزانم
نسخه جدید اف ال رو نصب کردم،،،
نسخه 20.6.2
وقتی مینی مایز میکنم موزیک و یا پروژه کلاقطع میشه؟؟!! چرا ؟؟ مشکل چیه؟؟

واما مشکل بعد
رفتم سر یکی از پروژه های نیمه کارم،، به مخض اینکه باز میکنم تو قسمت رم از صفر همیجنور میره بالا تا 4 هزار و قرمز میشه!! بعد بخوام یه وکال اتود روش بگیرم کللا پروژه هنگ میکنه!! میترسم ادامش بدم همینم از دسستم بره!! چیکار کنم با این ماجرا؟؟
برا مورد اول : در پنجره تنظیمات برنامه قسمت audio گزینه ی auto close رو غیر فعال کنید.
برا مورد دوم هم پروژه رو اگه امکان پذیره بذار این جا تا دوستان بتونن بررسی کنند.
معمولا مشکل از وجود یک پلاگین ناسازگار هستش.همیشه زمان آپدیت daw و پلاگین ها ممکنه از این موارد برا همه پروژه های قبلی پیش بیاد.
اگر حل نشد از همه لاین های پروژت خروجی بگیر و ادامه رو در یک پروژه جدید شروع کن. منظورم از خروجی اول به صورت میدی هستش و لود دوباره ساز ها ، اگر نشد خروجی audio و ادامه در پروژه جدید.

7/1/19
6
0
1
سلام دوستان ، من یه پروژه ای رو که قبلا باش کار میکردم و مشکلی ندشت رو دوباره اجرا کردم ولی هیچ صدایی از fl نمیاد !!! کنار asio4all هم علامت تعجب زده علتش چیه؟؟؟ توروخدا کمک کنید...b.png

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
دوستان عزیزم درود برشما،،
بازم همون داستان هنگ پروژه!! یعنی ما این پروژه رو بتونیم تو اف ال تموم کنیم فک کنم سکتمون میده اخرش!!
یه پروژه ا ز قبل داشتم که بعد از مدت ها اومدم سمتش،، تا جایی رسوندمش که پروژه بر خلاف سیستم نسبتا خوبم با ارور های نرم افزاری روبرو میشد!
برنامه رو اپدیت جدید کردم یه مدت خبری نبود باز امروز با ارور مواجه شدم!!
بعد از چند دقیقه کار تو پروژه با این تصاویر روبرو میشم!!
دو بار تا الان اف ال تو کاری که برام حائض اهمیت بوده بهم ضدحال زده! اگه به اندازه اف ال کار کردن با استودیو وان رو بلد بودم همین الان پاکش میکردم!!!

میزان رم رو ببینید!! قرمز شده!!
خودم احتمال میدم مشکل از پلیر کنتاکت باشه!!
لطفا راهنمایی کنید دوستان بدجوری کلافم

فایل های ضمیمه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,954
2,826
113
تهران
دوستان عزیزم درود برشما،،
بازم همون داستان هنگ پروژه!! یعنی ما این پروژه رو بتونیم تو اف ال تموم کنیم فک کنم سکتمون میده اخرش!!
یه پروژه ا ز قبل داشتم که بعد از مدت ها اومدم سمتش،، تا جایی رسوندمش که پروژه بر خلاف سیستم نسبتا خوبم با ارور های نرم افزاری روبرو میشد!
برنامه رو اپدیت جدید کردم یه مدت خبری نبود باز امروز با ارور مواجه شدم!!
بعد از چند دقیقه کار تو پروژه با این تصاویر روبرو میشم!!
دو بار تا الان اف ال تو کاری که برام حائض اهمیت بوده بهم ضدحال زده! اگه به اندازه اف ال کار کردن با استودیو وان رو بلد بودم همین الان پاکش میکردم!!!

میزان رم رو ببینید!! قرمز شده!!
خودم احتمال میدم مشکل از پلیر کنتاکت باشه!!
لطفا راهنمایی کنید دوستان بدجوری کلافم
این پیغام های خطا یعنی پرشدن حافظه رم شما در سیستم 32 بیتی .
سیستمتون اگر رم بیشتر از4 گیگ داره باید ویندوز 64 بیت باشه و نسخه 64 بیت اف ال رو نصب کنید.همه پلاگین هاتون هم 64 بیت باشن.

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
این پیغام های خطا یعنی پرشدن حافظه رم شما در سیستم 32 بیتی .
سیستمتون اگر رم بیشتر از4 گیگ داره باید ویندوز 64 بیت باشه و نسخه 64 بیت اف ال رو نصب کنید.همه پلاگین هاتون هم 64 بیت باشن.
همگی 64 بیت هستن! ویندوز برنامه و پلاگین!

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,954
2,826
113
تهران
همگی 64 بیت هستن! ویندوز برنامه و پلاگین!
تو مشخصاتتون رم رو 8 زدید .ولی پیغام نشون میده که نهایت تا 4 گیگ استفاده شده.
چک کنید یکیش 32 بیتی هستش! چون ممکنه 32 بیت هم کنارش نصب شده باشه و اشتباهی لود شده باشه.خصوصا اینکه اف ال 64 ، پلاگین های 32 رو هم لود میکنه.
البته بگم بانک حجیم لود کنید ، بدون رندر گرفتن راحت رم پرمیشه .4 تا و 8 تا چیزی نیست.
پلاگین های میکس سنگین هم زیاد داریم!

آخرین ویرایش:

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
چک کنید یکیش 32 بیتی هستش! چون ممکنه 32 بیت هم کنارش نصب شده باشه و اشتباهی لود شده باشه.خصوصا اینکه اف ال 64 ، پلاگین های 32 رو هم لود میکنه.
البته بگم بانک حجیم لود کنید ، بدون رندر گرفتن راحت رم پرمیشه .4 تا و 8 تا چیزی نیست.
بـــــــــــــله!! جناب کنتاکت 32 بیت هستند و این همه وقت دهن مارو سرویس کردن!:banghead-46:
اقا خیلی ممنونم مثله همیشه و این چندسال حضورتون کمک بزرگی به بنده کردید،،

آخرین ویرایش:

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
اما حالا چطور میشه نسخه 64 رو بدون دردسر جای این گذاشت و تو اون پروژع هم خودش بشناسه دیگه!؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,954
2,826
113
تهران
اما حالا چطور میشه نسخه 64 رو بدون دردسر جای این گذاشت و تو اون پروژع هم خودش بشناسه دیگه!؟
موقع انتخاب پلاگین چند بیتی بودنش نوشته شده .
پروژتون رو باز کنید و 64 بیتی ها رو جایگزین 32 بیتی ها کنید ، بعد هم تنظیمات قبلی رو در نسخه 64 بیتی تکرار کنید.bits.png

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
خب بزرگوار سوال اخر،، اون دسته از پلاگین هایی که 32 و 64 باهم هست،، استفاده ازشون بعدا تو کار مشکلی نمیاره؟؟

kingskymusic

عضو سایت
23/7/19
11
0
1
سلام و عض خسته نباشید خدمت اساتید بزگوار چند روزیه که یه مشکل در اف ال استدیو من پیش اومده که فایل mp3 رو به هیچ وجه بارگزاری نمیکنه نه در ادیسون و نه دروپ میشه و نه در سمپلر بالا میاد اما با فایل wav مشکلی نداره و درست کار میکنه در صورت امکان منو راهنمایی کنین تا این مشکلم رفع بشه با تشکر

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
426
329
63
23
Sweet Spot
درود
همنچنان با مشکلات روبرو در اف ال!!
من در حال میکس یه پروژه هستم که کلا ویو هستن فایل ها
با فرمت 16 بیت 44100 هست اکسپورت گرفتم و وارد این پروژه کردم!
(فرمت 24 و 32 طبق تجربم بدتر سرم اورده و کلا اف ال نمیتونه از رم خارج کنه این دو فرمت رو و هر سیستم قوی هم باشه اخرش کم میاره!)
خب الان دارم با 16کارو میکس میکنم!! و میبینم بازم یهو تیک میخوره سیستمم!! ،، خرخر کردن منظورم نیستا؟!! تیک هنگی
امروزم رفتم یه لحظه بیرون وبرگشتم دیدم اف ال بسته شده و این عکس رو صفحه هست!!
بعد اعصاب مارو بهم ریخته کلافم کرده این برنامه دیگه!!
راستی تو استودیو وان هم به محض اینکه فایل رو وارد برنامه مییکنی هنگ میکنه!!
اخه سیستم منم اینقدرا ضعیف نیست که هنوز بدون هیچ پروسسی هنگ کنه!!
من احتمال میدم مشکل به جز سیستمم باشه!!
ممنون میشم کمکم کنید

فایل های ضمیمه

Palizam

عضو سایت
31/7/19
25
1
3
درود
همنچنان با مشکلات روبرو در اف ال!!
من در حال میکس یه پروژه هستم که کلا ویو هستن فایل ها
با فرمت 16 بیت 44100 هست اکسپورت گرفتم و وارد این پروژه کردم!
(فرمت 24 و 32 طبق تجربم بدتر سرم اورده و کلا اف ال نمیتونه از رم خارج کنه این دو فرمت رو و هر سیستم قوی هم باشه اخرش کم میاره!)
خب الان دارم با 16کارو میکس میکنم!! و میبینم بازم یهو تیک میخوره سیستمم!! ،، خرخر کردن منظورم نیستا؟!! تیک هنگی
امروزم رفتم یه لحظه بیرون وبرگشتم دیدم اف ال بسته شده و این عکس رو صفحه هست!!
بعد اعصاب مارو بهم ریخته کلافم کرده این برنامه دیگه!!
راستی تو استودیو وان هم به محض اینکه فایل رو وارد برنامه مییکنی هنگ میکنه!!
اخه سیستم منم اینقدرا ضعیف نیست که هنوز بدون هیچ پروسسی هنگ کنه!!
من احتمال میدم مشکل به جز سیستمم باشه!!
ممنون میشم کمکم کنید
شاید مشکل سخت افزاری دارید

Palizam

عضو سایت
31/7/19
25
1
3
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی

یه مشکلی در کار با وی اس تی نکسوز واسم بوجود اومده که نیاز ب کمکتون دارم

قضیه ازین قرار هستش که من نکسوز رو نصب کردم و مشکلی با لود شدن ‍‍‍محتویاتش ندارم فقط هنگامی ک اجرا میشه روی پریست ها ک کلیک میکنم تا توی صفحه ی خود اف ال کلیک نکنم پریست داخل نکسوز صداش نمیاد یعنی به محض لود شدن پریست کار نمیکنه باید یک بار هم توی خود اف ال حالا هرجاییش کلیک کنم تا صدای پریست داخل نکسوز بیاد . من یادم هست یک بار چنین مشکلی داشتم ولی حل شد الان یادم رفته
( اینم بگم توی بقیه پلاگینام چنین مشکلی رو ندارم) ممنون میشم راهنمایی کنید
احتمال داره از نسخه ۳۲در ۶۴استفاده میکنید یا پلاگین نکسوز کرک نشده

Palizam

عضو سایت
31/7/19
25
1
3
سلام دوستان ؛ خیلی ممنون میشم اگر به من کمک کنید این مشکل حل بشه ، چون این پروژه بسیار برای من ضروری هست
.
من نرم افزار را بستم و وقتی دوباره وارد شدم ، حدود 80 درصد صدای کلی کار پن شده روی باند سمت چپ !!
و الان نمیدونم چطوری بر میگرده رو حالت اصلی :(
تصویر میکسر هم موقع اجرای کار ضمیمه کردم ؛ اگر ببینید ، بیشتر صدا پن شده رو باند چپ !
خو چرا همچین کردی بالانسشون کن توی squncer همه ناب های پن را برگردون وسط و گزینه into position را بزن