آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع کار با اف ال استودیو FL Studio ( رفع اشکال و سئوالات )

1/11/15
24
سلام
دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
در مرحله تنظیم موسیقی در نرم افزار لزومی برای محدودیت سطح صدا db وجود داره و اگر داره این میزان در کانال مستر چقدر باید باشه؟
من در کانال مستر پلاگینی برای تیون کردن بعضی ادوات درام قرار دادم اما حالا با غیرفعال کردنش تغییرات زیادی در صدای کلی موسیقی و داینامیکش بوجود میاد، دلیلش چیه؟ آیا نیاز هست سطح صدای سازها رو در کانال ها دوباره تنظیم کنم؟

29/11/16
5
20
سلام خسته نباشید
من یه مشکل دارم قبلا وقتی وی اس تی نکسوز رو نصب میکردم روی هر پریستی ک میزدم سریع با کیبورد سیستم میتونستم اجرا کنم ولی الان ویندوز تغییر داد بعدش رو هر پریست که میزنم باید رو سربرگ وی اس تی کلیک کنم تا بتونم با کیبورد بزنم میشه بگین مشکل چیه اذیت میکنه واقعا

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
دوستان سلام .
من رم کامپیوترم 16 هست و سی پی یو هم core i7 4.00 Ghz
اما نمیدونم چرا ، با چیدن فقط 5 ، 6 تا لاین کانتکت در اف ال ، در خروجی قطعی و وصلی دارم !
انقدر اعصاب خورد شده که میخوام میزبانم و تغییر بدم !
اما خواستم قبلش بپرسیم کسی میدونه چرا این اتفاق میافته ؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,829
تهران
دوستان سلام .
اما نمیدونم چرا ، با چیدن فقط 5 ، 6 تا لاین کانتکت در اف ال ، در خروجی قطعی و وصلی دارم !
اف ال استدیو 64 بیت استفاده میکنید دیگه ؟
کارت صدا دارید؟
بافر چقدر هستش؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,829
تهران
سلام ، مرسی از توجهت
بله 64 هست
کارت صدام مدل behringer um2 هست
بافر را دیفالت رو Asio4all 512 گذاتشم
پلاگین رو هم 64 باید استفاده کنید.
بافر رو بیشتر کنید(فقط هنگام ضبط کردن باید بافر مقدار کمی داشته باشه تا تاخیر به حداقل برسه).
این کارت صداتون چون از خودش asio نداره باکارت انبورد سیستم فرقی نداره. تهیه یک کارت صدای حرفه بیشتر در این موضوع بهتون کمک میکنه.
کانتکت میتونه 5 یا 6 تا بانک مختلف رو درون یک نمونه از پلاگین باز کنه .لازم نیست برا هر بانک یک نمونه مستقل باز کنید.
به میزان مصرف cpu و ram در بالای پنجره اف ال دقت کنید . دیگه بیشتر از حد توان به سیستمتون فشار وارد نکنید.

dj unk

هنرمند
16/1/11
218
24
Tehran
دوستان سلام .
سلام محمد . من فکر میکنم به خاطر ضعیف بودن هارد دیسک هست . به نظرم این هارددیسک های معمولی نمیکشن این حجم از اطلاعات رو همزمان بخونن .

1/11/15
24
سلام
در مرحله تنظیم موسیقی در نرم افزار لزومی برای محدودیت سطح صدا db وجود داره و اگر داره این میزان در کانال مستر چقدر باید باشه؟
من در کانال مستر پلاگینی برای تیون کردن بعضی ادوات درام قرار دادم اما حالا با غیرفعال کردنش تغییرات زیادی در صدای کلی موسیقی و داینامیکش بوجود میاد، دلیلش چیه؟ آیا نیاز هست سطح صدای سازها رو در کانال ها دوباره تنظیم کنم؟
دوستان که تجربه ای در این مورد دارن لطفا کمک کنن
منظورم از مرحله تنظیم هم زمانیه که پروژه اماده برای میکس و مستر هست

10/1/12
38
Mashhad
سلام
سلام
معمولا کسایی که میخوان پروژه رو به صورت فایل صوتی مستر کنن یا به کسی بدن که مستر کنه چند db جای خالی میزارن که جا برای مستر کردن باشه عدد خاصی هم نداره و بستگی به میکس داره...
جواب سوال دوم هم که مشخصه وقتی شما پلاگینی روی کانال مستر گذاشتی و تغییراتی ایجاد کردی بعد از حذف کردن صدا به حالت اول برگرده طبیعتا، شما باید هر صدا رو جدا گانه تنظیم کنی که روی کل میکس تاثیر نذاره...

1/11/15
24
سلام
معمولا کسایی که میخوان پروژه رو به صورت فایل صوتی مستر کنن یا به کسی بدن که مستر کنه چند db جای خالی میزارن که جا برای مستر کردن باشه عدد خاصی هم نداره و بستگی به میکس داره...
جواب سوال دوم هم که مشخصه وقتی شما پلاگینی روی کانال مستر گذاشتی و تغییراتی ایجاد کردی بعد از حذف کردن صدا به حالت اول برگرده طبیعتا، شما باید هر صدا رو جدا گانه تنظیم کنی که روی کل میکس تاثیر نذاره...
پس در مرحله تنظیم نیازی به پایین آوردن صدا نیست؟ صدای کلی پروژه الان از 0 فراتر میره
ببینید این پلاگین یک تیونر بوده که تغییری روی صداها ایجاد نمیکنه، مثل میترها، فقط کیک و ساب رو باهاش تیون کردم اما الان روی صدای کل پروژه تاثیر گذاشته که دلیلش رو نمیدونم

23/7/19
2
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید گرامی .من یه مشکل دارم که وقتی یه آهنگو میسازم و تمومش میکنم و همه کاراشو انجام میدم و تو خود اف ال بهش گوش میدم کیفیتش مطلوبه و اونجوریه که میخوام ولی وقتی ازش اکسپورت میگیرم و به فایلش گوش میدم (حتی با بالاترین کیفیت) صدا بد میشه و انگار از ته چاه صداش میاد و واضح نیست و صدا شفاف نیست میشه کمکم کنید و راهنماییم کنید ممنون

7/1/19
5
سلام دوستان من میخام این پروژه ای که دانلود کردم رو باز کنم ولی اکسپشن نکسوزش رو انگار ندارم از کجا بفهمم از چه اکسپشن استفاده کرده؟؟؟؟ در واقع اصلا از نکسوز صدایی نمیاد

فایل های ضمیمه

10/4/10
255
دوستان با اف ال میشه صدای پخش شده از کامپیوتر رو هم ضبط کرد؟اگه نرم افزار دیگه ای هم میشناسید که کیفیت خوبی برای ضبط داره معرفی کنید.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,620
53
.
دوستان با اف ال میشه صدای پخش شده از کامپیوتر رو هم ضبط کرد؟اگه نرم افزار دیگه ای هم میشناسید که کیفیت خوبی برای ضبط داره معرفی کنید.
FL رو نمیدونم ولی این که پایین آپلود کردم اینکاره است. دانلود کن و استفاده کن. پورتابل هم هست.

فایل های ضمیمه

بالا