موضوع جامع کار با استودیو وان Studio one (سوالات و مشکلات)

ما که تا این لحظه چیزی از فایلهای خروجی شما نشنیدیم تا در موردشون حرفی هم بزنیم! ما فقط جملات شما رو خوندیم!
منظور بنده این بود که برای شما این اتفاق نیوفتاده؟
شما تست نکردید یک پروژه رو هم توی کیوبیس و هم استودیو وان به یک شکل تنظیم کنید و متفاوت صدا بدن؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,536
10,834
113
55
.
منظور بنده این بود که برای شما این اتفاق نیوفتاده؟
شما تست نکردید یک پروژه رو هم توی کیوبیس و هم استودیو وان به یک شکل تنظیم کنید و متفاوت صدا بدن؟
البته که نه. من فقط یک WAD نصب کردم و با همون هم کار میکنم.

Hossein Rezaei

تیم مدیریت
مدیر کل
8/3/10
393
639
93
سلام به همگی دوستان...
وقتتون بخیر...
من توی Cubase 10.5 و Studio One 5 دقیقا با همون کانفیگ یه تنظیم انجام دادم...
اما صدایی که استودیو وان به من نمایش میده صدایی لاغره و صدایی که کیوبیس به من میده صدایی گرم و جون داره...
(مشکل از کنترل روم نیست ، عرض میکنم دقیقا با یک کانفیگ)
جریان چیه؟
چرا پس همه میگن DAW ها تفاوتی با هم ندارن؟ :cautious:
احیانا من اشتباه میشنوم؟ :banghead-46:
درود
بهتر بود فایل ها رو قرار می دادید .
اما احتمال خیلی زیاد مشکل تست شما از این بوده که قوانین pan در هر daw رو در نظر نگرفتید . من آشنایی با cubase ندارم اما باید دنبال گزینه pan law در هر 2 daw بگردید و اونها رو به صورت یکسان قرار بدید . احتمالا شما صدای بلندتری از یک daw رو میشنیدید و اون رو به گرم بودن و ... توصیف کردید .
به عنوان مثال

Left.pngRight.png
پن کامل به راست و چپ -8db رو نشون میده. تا اینجا که مشکلی نیست
تفاوت وقتی مشخص میشه که پیچ پن رو میاریم رو نقطه وسط اگر pan law روی 0db قرار داده شده باشه ما 2 تا کانال -8.5db رو داریم ( استریو )
zero-panlaw.png

حالا من اگر pan law رو روی -3db قرار بدم
برنامه میاد -3db رو از هر کانال کم میکنه و به ما 2 کانال -11.5db رو میده که کانال استریو ما رو تشکیل میده و نتیجه میشه صدایی با 3db والیوم پایینتر در هر کانال.

InkedCenter-3dbPanlaw_LI.jpg

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,991
2,868
113
تهران
عرض ادب و احترام...
process precision رو با توجه به قدرت CPU باید انتخاب کنیم؟
اگر سیستمتون خیلی ضعیف و قدیمی نیست (و 32 بیت) رو 64 بذارید.
البته این تنظیم تفاوت قابل شنیدنی رو در صدا رو ایجاد نمیکنه.

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,075
688
113
31
Every where that there is Music
اگر سیستمتون خیلی ضعیف و قدیمی نیست (و 32 بیت) رو 64 بذارید.
البته این تنظیم تفاوت قابل شنیدنی رو در صدا رو ایجاد نمیکنه.
ممنون پیمان جان..
دقیقا میخواستم همین و بدونم که کارش چی هست؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,991
2,868
113
تهران
ممنون پیمان جان..
دقیقا میخواستم همین و بدونم که کارش چی هست؟
تعداد کمی از پلاگین ها و الگوریتم هاشون برا افزایش دقت محاسبات(ایجاد نشدن دیستورتشن در صدا) و کاهش نویز تولید شده در پلاگین به اون دقت 64 بیت نیاز دارند.
البته این نوع پلاگین ها به صورت اتوماتیک محاسبات رو با همین دقت انجام میدن.
این بیشتر یک آپشن اضافی هست و میاد میکسر برنامه رو در حالت دقت بالا (64بیت) اجرا میکنه که اگه پلاگینی درست کار نکرد ، مشکل خاصی پیش نیاد.
در عمل هم بیشتر اوقات تفاوتی وجود نداره !

Binam

عضو سایت
10/10/12
42
1
8
کرج
سلام دوستان
من ورژن ۵.۲ نصب کردم و میخواستم بدونم مصرف cpu این برنامه چطوریه
در کل من دنبال برنامه هستم که از سی پی یو رم بهینه استفاده کنه
کیوبیس خوبه ولی چنتا لاین با fx مختلف باز میکنی پروژه سنگین میشه سری این برنامه نسبت به برنامه های دیگه چطوریه????ممنون

26/6/21
2
0
1
سلام وقتتون بخیر
میخواستم ببینم پیانو رول توی استودیو وان کجاست

وقت بخیر مشکل لتنسی هدفون دارم پشت میکروفون ممنون میشم راهنماییم کنید با استودیو وان کار میکنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,536
10,834
113
55
.
وقت بخیر مشکل لتنسی هدفون دارم پشت میکروفون ممنون میشم راهنماییم کنید با استودیو وان کار میکنم
این مشکل به قدرت CPU سیستم، و همینطور به تنظیم بافر سایز داره. به استودیو وان یا هر DAW دیگه ای ارتباط نداره.
بافر سایز رو چه عددی قرار دادی؟

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
190
141
43
63
مشهد
این مشکل به قدرت CPU سیستم، و همینطور به تنظیم بافر سایز داره. به استودیو وان یا هر DAW دیگه ای ارتباط نداره.
بافر سایز رو چه عددی قرار دادی؟
البته Latensy هرچه به سمت عددی کمتر تعیین بشود ما تاخییر رو کمتر احساس میکنم و طبیعتا این امر حتما مستلزم داشتن CPU قدرتمند است و فرمایش شما متین

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,536
10,834
113
55
.
البته Latensy هرچه به سمت عددی کمتر تعیین بشود ما تاخییر رو کمتر احساس میکنم و طبیعتا این امر حتما مستلزم داشتن CPU قدرتمند است و فرمایش شما متین
Latency و "تاخیر" یکیه. لیتنسی واژه ی انگلیسی "تاخیر" هست. احتمالاً منظورت از Latency عدد بافر بوده.