کارکردن با دومین برنامه ی آهنگسازی- نظر شما چیه؟

شروع موضوع توسط محمد-بیگوردی ‏22/7/13 در انجمن نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW )

تاپیک کارکردن با دومین برنامه ی آهنگسازی- نظر شما چیه؟ تالار نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW ) در persian-music.org.

1. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام
    من تا حالا با برنامه ی flکار میکردم و همه جوره ازش راضیم و همه ی کارامو با اون انجام میدم از رکورد تا مسترینگ:smile (61):
    به این فکر هستم که یه نرم افزار دیگه رو امتحان کنم و یه مدت هم با اون کار کنم. چند هفته با پروتولز کار کردم و خیلی خوشم اومد ولی هنگ میکرد.:38:
    میخوام بدونم به نظر شما چه برنامه ای رو برای خودم انتخاب کنم که مناسب باشه. همین پروتولز خوبه؟ مثلا بعضی ها این باورو دارن که برای دوستانی که کیوبیس کار کردن نئوندو گزینه ی خوبی هستش ولی برای کسانی که اف ال کار کردن چی؟:smile (67):
    از چه برنامه ای استفاده کنم که یجورایی مکمل اف ال باشه و تو محیطش به مشکل اساسی برنخورم؟

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
    پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون...:88:

2. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    محمد جان من با اف ال زیاد کار نکردم اما به نظرم خیلی کامل و کارآمده .
    نظر شخصی من اینه :
    من قبلا با کیوبیس زیاد کار می کردم . 3-4 ماهیه کوچ کردم به استودیو وان . محیط جذاب و کاربردی ای داره . به نظرم امتحانش کن . احتمالا خوشت میاد .
    در مورد پروتولز هم فکر کن . پروتولز یه سری آپشنای خاص داره که شاید تو بقیه نرم افزارا پیدا نشه . و خب من هر فیلم میکس و مستری و ... که میبینم با پروتولز کار میکنن .
    به نظرم بین استودیو وان و پروتولز یکی رو امتحان کن . اگه پروتولز رو سیستمت خوب بالا اومد حتما پروتولز رو امتحان کن . در غیر اینصورت به نظرم استودیو وان .

3. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    خوب بهتره به عنوان یک برنامه دوم یک برنامه متفاوت رو یاد بگیری
    پیشنهاد من Ableton هستش

4. mojtabashamsi

mojtabashamsi عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نظر شخصی من کیوبیس یا سوناره البته نظر شخصیه و دلیل فنیی براش ندارم-من کار تو محیط اف ال رو واسه آهنگ سازی و ضبط و میکسو مستر رو با کیوبیس لذت بخش میدونم

5. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    الان 90 % اونایی که edm الکترونیک دنس موزیک رو انجام میدن ار ابلتون استفاده میکنن!من خودم ابلتون رو پیشنهاد میدم بعدشم سونار ایکس 2

6. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +106 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    برای سبکی که شما کار میکنین Ableton بهترین و کاملترینه .... فوق العادست ... امتحانش کن

7. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    همه daw ها خوبن و کاربرای خودشون رو دارن، اما مهم اینه که بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید، من محیط و سادگی کار با استودیو وان رو شخصا بیشتر از ایبلتون و سونار و کیوبیس و پروتولز میپسندم (همه اینارو قبلا نصب داشتم).

8. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه با اف ال مشکلی ندارید با همون کار کنید این نظر منه
    ولــــــــی...:
    من خودم تا چند وقت پیش تنظیم تمام کارهام با اف ال بود ولی باید قبول کرد اف ال تو یک سری موارد ضعف داره (تمام کارها رو میشه تو اف ال انجام داد،ولی...)
    توی موسیقی الکترونیک اف ال واقعاً عالیه،ولی وقتی پای رکورد و 20-30 لاین ساز زنده و ویو میاد وسط،نقطه ضعف های اف ال خودش و نشون میده
    سر همین قضیه من تا یه حدی کوچ کردم به کیوبیس،ولی (کاملاً سلیقه ای) محیط کیوبیس برام خسته کنندست،هیچ ایرادی نمیشه برا کیوبیس گرفت و واقعاً خوبه ولی برای من خوشایند نیست
    کیوبیس برنامه ی خوبیه
    سونار هم واقعاً عالیه،من از زمانی که سونار نیومده بود و هنوز Cakewalk pro Audio بود با محصولات این کمپانی کار کردم و خیلی خوبه،پیشنهاد میکنم تست کنید
    ولی برنامه ای که من و خیلی جذب کرده استودیو وان هست (امین نورالهی لطف کردند لینک دانلود جدیدترین ورژنش رو در سایت قرار دادند)،ساختار خیلی زیبایی داره و با دیدن ویدئوهاش میشه یوزر فرندلی بودنش رو هم دید،این رو هم پیشنهاد میکنم تست کنید
    برای من که رکورد هام و با لاجیک انجام میدم این استودیو وان به خاطر شباهتش با لاجیک خیلی جذاب بود

9. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    به نظر من همون اف ال از همه برات بهتر باشه و کاراتم باهاش بهتر راه میفته اگه میخوای یه سافت پیدا کنی که با اف ال مطابقت کنه محیط شبیه هم باشه باید بگم سافت وجود نداره چون محیط اف ال تک و طوری ساخته شده که به اسان ترین راه بالاترین کارایی و کم ترین وقت صرف کنی گرافیک زیادی هم هم در خوده محیط و هم در پلاگینش به کار برده که در کیوبیس و سونار ابلتون دیده نمیشه اما محیط کیوبیس و سونار با دیگر سافت ها 80% مطابقت داره کانال ها میکسر ها خوب من با اینکه از اول با سونار ور رفتم کار کردم اما الان اگه مسترم با ادوب بکنم اخرش رو اف ال پیادش میکنم چون هم در وقت صرفه جویی میشه هم کار باهاش اسونه در کل فک نکنم بهتر باشه وقت با یه سافت دیگه پر کنی که همون کاره اف ال انجام میده من بهتر میبینم بری رو ادوب ادیشن کار کنی چون هم رو یه سافت جدید کار کردی هم با اون مستر عالیه میتونه مکمل اف ال بشه خودم پیشرفت کردی چیز تازه هم یاد گرفتی

10. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از همه دوستان که نظرتونو گفتید! انتظار این همه جواب و راهنمایی نداشتم.
    کاش میشد به پروژه هامم اینجوری نظر بدین و ایراداشو بگین! بگذریم...!!!!

سلام حمید جان راستش از اونجایی که میدونم چند وقته با اف ال کار میکنی خواستم ازت بصورت خصوصی بپرسم که خودت لطف کردی و جوابم رو دادی. ممنون

به نظر شما آیا اینکه یه آهنگساز بلد نباشه با یه نرم افزار خاصی(مثلا سونار) کار کنه ایراد به حساب میاد؟ :77:

یکی هم اینکه به نظر شما من باید با ظاهر برنامه انتخابش کنم یا کیفیت هم شرطه؟ مثلا میگن کیفیت خروجی پروتولز بهتره! البته میدونم جای این بحث اینجا نیست و اصلا بحث درستی نیست ولی صحبته یه عمر وقته که میخوام روش بذارم:09:.

من اصلا نتونستم با کیوبیس و نئوندو ارتباط برقرار کنم:41: هر کاری کردم نشد ولی با استودیو وان و پروتولز راحت تر بودم تو چند ساعتی که کار کردم. :72:
    اگه من استودیو وان رو انتخاب کنم و روش وقت بذارم مناسبه یا سونار انتخاب بهتریه؟
    با توجه به فرمایشات اکثر دوستان استودیو وان مناسب تره ولی در مقایسه با سونار آیا باز هم مناسبه؟:18:

11. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فقط تو ایرانه که همه میخوان همه ی برنامه هارو یاد بگیرن،چون همشون و مجانی پول میتونن تهیه کنن
    خوب شما قراره وقت زیادی رو با این برنامه ها بگذرونید مسلماً باید از هر نظری مطابق میلتون باشه
    کیفیت خروجیه همشون خوبه ;)

استودیو وان و سونار جفتشون عالی هستند،سابقه ی Cakewalk تو ساخت DAW خیلی بیشتر از Personus هست ولی معنیش این نیست که استودیو وان چیزی کمتر از سونار داره
    الان استودیو وان یوزرهای خیلی بزرگی هم داره و واقعاً از بهترین برنامه ها هست
    انتخاب بین سونار و استودیو وان به سلیقه برمیگرده،رابط کاربری تو استودیو وان روون تر از سونار هست (نظر شخصیه من)

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    من هم با استودیو وان کار میکنم ولی چون گاهگداری(نه همیشه و نه به صورت حرفه یی ) باید نت میدی هام رو هم به صورت انی و همون لحظه تو داوم ببینم اون موقع ها به مشکل بر میخورم چون استودیو وان بخش نت نویسی نداره مثل کیوبیس سونار پروتولز نعندو و به نظر من این یک مشکل بزرگ و اساسی برای استدیو وان هستش که تو این بخش از رقباش عقب مونده..حوصله ی انتقال به یه داو دیگه مثلا سیبلیوس گیتار پرو و فاینال و نتیشن و غیره رو هم ندارم که ببرم اونجا نت نویسی کنم یا اکسپورت کنم..این یکی از ضعهف های استدیو وان به حساب میاد و برای افرادی مثل من که نت نویسی هم میکنم(البته نه به صورت حرفه یی مثل سیبلیوس و فاینال)خیلی اذیتم میکنه خیلی چون قبلا تا نسخه ی کیوبیس 5 با اون داو کار میکردم و هر موقع لازم بود راحت میرفتم تو بخش نت نویسیه کیوبیس نتام رو میدیدم مرتبمیکردم و چاپش میکردم روی کاغذ ولی استدیو وان متاسفانه....

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سونار رو تست کنید.
    ورزن ایکس 2 واقعا خوب و کامله و همچنین استودیو وان رو تست کنید.
    هر کدوم براتون لذت بخش تر بود رو انتخاب کنید.

14. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بازم تشکر میکنم از همه ی اساتید
    من هر دو برنامه ی سونار x2 و استودیو وان رو تهیه و امتحان میکنم و از لحاظ کاربری و ظاهر با هر کدوم راحت بودم با همون کارمو ادامه میدم.
    ممنون از راهنماییهای همتون

15. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خود من به شخصه تمام کارهام رو توی اف ال انجام میدم
    ولی
    برای میکس و مستر دیگران که به صورت ویو هست از استودیو وان استفاده میکنم

بهر حال بنظر من استفاده یک نرم فزار میزان دیگر مورد نیاز هست و بلد بودنشون لازمه کاره

16. Saeid Khalighi

Saeid Khalighi عضو سایت

امتیازات:
    +98 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, StudioOne
    من هم نظرم روی Studio One هست..

تنظیم : اف ال .. میکس و مستر : استودیو وان..
    (نظر شخصی)

17. Captainpishgam

Captainpishgam عضو سایت

شغل :
    شاغل در استودیو موزیکJOKER RECORD
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من هم قبلا با اف ال کار میکردم ولی الان با کیوبیس کار میکنم امکاناتش عالیه همه ازش راضین معطل نکن و برو سمت کیوبیس

18. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2
    S1 رو انتخاب کن .با خیال راحت!

19. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من نمیدونستم ولی مثل اینکه برنامه ی سونار vst ساپورت نمیکنه:71:
    پس با این حساب میرم سراغ استودیو وان
    ولی بازم در مورد خیلی چیزا شک دارم...
    اینکه برای منی که با اف ال کار کردم و اکثرا از سمپلر هایی مثل کنتاکت استفاده میکنم و با پیانو رول سرو کار دارم مناسبه؟ نوشتم توش راحته؟
    یکیم اینکه مصرف رم و سی پی یو نسبت به اف ال چطوره؟ اف ال بعضی وقتا هنگ میکنه، آیا استودیو وان هم زیاد هنگ میکنه؟

20. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کی چنین چیزی گفته؟!!!
    احتمالاً به خاطر اینکه سونار DXi رو هم ساپورت میکنه فکر کرده VST رو ساپورت نمیکنه!

بارگذاری...