کارهای لازم برای صدای وکال ضبط شده طبیعی و عالی

شروع موضوع توسط imanvax ‏14/11/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کارهای لازم برای صدای وکال ضبط شده طبیعی و عالی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. imanvax

imanvax عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    صدای تیز یا شارپ یا خیلی ضعیف وقتی در حال ضبط هستیم یه امر طبیعیه!!!!
    اما می خواستم بدونم بهترین تنضیماتی که برای یه صدا میشه تا حد اکثر کیفیت وطبیعت رو داشته باشه چیه ؟
    یعنی چه کاری پیشنهاد می کنید روی صدای خام انجام بشه؟
    لازم به ذکره خواننده دارای صدای چپ کوک و کارها تلفیقی وسنتی هست.
    در ضمن کمپرسور هم نداریم از امکانات زیر استفاده می کنم
    M-AUDIO firewire solo
    b2 pro behringer
    akg 250
    دوستان از تجربیاتشون بگن .مخصوصا تنظیمات reverb ,delay, و رفع تیزی صدا بدون کمپرسور.و چرا با reverb خود نوئندو صدا یه کم افت داره
    با تشکر

2. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    خیلی اوقات این مطلب بستگی به جنس اصلی صدا و نوع ارکستراسیون داره ، البته اینو بگم که مُد هم یکی از مسائل دخیله ، مثلا این اواخر صداهای خشک مُد هستن ، یا Cut-Off در هر صورت مسئله بعدی اینه که ریورب نوئندو به نظر من اصلا افت نداره ، فقط یادت باشه ریورب های دیفالت اصولا جالب نیستن تا زمانی که با تنظیماتش وَر بری و اونجوری که دوست داری تنظیمشون کنی

3. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    داداش در درجه اول اگر می خوای جونت راحت بشه و بتونی کارت رو انجام بدی میکرفنت رو عوض کن. من هم همین میک رو خونه دارم اما برای ضبط های اتود استفاده می کنم.تو استودیو RODE CLASICii دارم و واقعا ازش راضیم.واقعا نمودار ویوشون یه دنیا فرق داره.ضمنا وقتی صدا وارد سیستمت شد چرخه استاندارد برای وکال اینه که در درجه اول D-ESSER استفاده کنی.همین خوش کلید ایجاد یه صدای شارپ هستش.موفق باشی.

4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    البته پیمان جان راست میگن شاید ماکرو هم تاثیر داشته باشه اما من نظرم اینه که اگه علم صدابرداری رو داشته باشید با حداقل دستگاه هم میتونید یه کار خوب در اورد چون تجربه نشون داده که خیلی ها بهترین دستگاها چه هزینه ای باسه ماکرو یا کمپرسور و ... داشتن اما نتیجه نداده.علم صدابرداری مهمه دوسته من.البته دید شما از نظر کیفیت صدا هم مهمه. موزیک هم میتونه جواب کیفیت صدا رو بده اگه اهنگ میکس خوبی نشده باشه وکال هم نمیتونه با کیفیت در بیاد

5. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی شما در ابتدا سعی کن از یک محیط اکوستیک استفاده کنی بخاطر نوع میکروفونت
    بعد روی ترک لاین رکوردت یه کامپرسور نرم افزاری (که همه هاست ها دارند)استفاده کنو از تنظیمات کامپرسور برای وکال استفاده کن
    در مرحله بعد از یک پلاگین نویز گیت استفاده کن برای کم کردن نویزهای ناخواسته
    حالا ازیک اکولایزر استفاده کن و طبق جدول اکولایز انواع وکال اونو تنظیم کن
    از یک d-esserبرای حذف اثرات صدای (س و ش)استفاده کن
    صدای شما اماده است حالا اونو داخل پروزه ببر و با توجه به کل پروزه کامپرسور اکولایزر جدید منطبق با کل کار و در پایان هم کمی ریورب ویا دیلی (با توجه به سبکتون)
    اگه نیاز بود برای فواصل هم از ملوداین استفاده کن(خیلی از هارمونی انجین بهتره)و برای زیبا سازی صداهای معمولی هم از اتوتیون استفاده کن (البته کار اصلی اتوتیون اصلاح گامه ولی ما اینجا برای اصطلاحا لیزری کردن پیشنهادش کردیم).موفق باشید mi2

6. fareza

fareza عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان و اساتیدو .....
    دوست عزیز من خودم در ابتدا با akg200 شروع کردم اما اگه دوستان کار کرده باشن در میکروفن های akg صدای وکل خیلی تمیز و کم حجمه از لحاظ ولوم و بعد با behringer 2b کارو ادامه دادم در بهرینگر با اینکه چینیه خیلی خیلی صدا نایچر و طبیعه و بعد با کمپرسور حرارتی در ویوز و یا نیوئندو 3 و پلاگینهای دیگه و اکولایزر ویوز و ...
    و نویز کت به حداکثر صدا رسیدم اصول صدابرداری فارق از استمرار و تحقیق و....باید خودتون ببینید از صدا چی می خوایید ...انشالله موفق باشید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کمپرسور در ضبط وکال

,
  2. دانلود پلاگین طبیعی کردن صدای ضبط شده