آخرین ارسال‌ها

کارت صدا و هدفون

15/7/14
245
21
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم.میخواستم یه کارت صدا و یه هدفون بگیرم که بین چند گزینه مختلف با برندهای مختلف موندم. عزیزان دلیل یا دلایل برتری کارت صدا و هدفونی که انتخاب می کنید رو هم بگید که چرا لوازم مد نظر شما از دیگر لوازم برترند؟ در ضمن من از کارت صدا انتظار یه وکال شفاف و با کیفیت رو دارم چون واسه رکورد وکال و ساز میخوام.میکروفونم rode nt1-a هستش و هدفونی میخوام بدون نشتی صدا یا کمترین نشتی صدا. طبق جست و جویی که تو نت کردم این مدلا رو پیدا کردم حالا اگه شما مدلا و برندهای بهتری سراغ دارین بگید.در ضمن سیستم هم خوبه رمش 16 هاردش 2 ترا سی پی یو 12 هسته هسش اینتل 2.9 ghz و مدلش 4910 mq. ی چیزی هم که هست بین اینا مدلای فایروایر هم نوشتم که بعدا فهمیدم هیچ جوره نمیشه وصل کرد به لپ تاپ بی خیالشون شدم.
1.jpg
2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,750
53
.
ننوشتی هدفون رو برای چه منظوری میخوای استفاده کنی.
ضمناً مقدار بودجه هم در انتخاب نقش داره.

15/7/14
245
21
ننوشتی هدفون رو برای چه منظوری میخوای استفاده کنی.
ضمناً مقدار بودجه هم در انتخاب نقش داره.
هدفون رو واسه رکورد میخوام
بودجه مدنظرم ۲ میلیون واسه کارت صدا هسش.کارکرده میخوام بگیرم.هدفون هم ۵۰۰ تومن درنظر گرفتم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,750
53
.
هدفون رو واسه رکورد میخوام
بودجه مدنظرم ۲ میلیون واسه کارت صدا هسش.کارکرده میخوام بگیرم.هدفون هم ۵۰۰ تومن درنظر گرفتم
"واسه رکورد میخوام" یعنی چی دقیقاً؟ برای ددروم؟ برای اتاق کنترل؟ برای میکس؟ . . .
هرکدوم از اینها هدفون خودشو میخواد.

15/7/14
245
21
اساتید کسی نیس جواب بده؟به نظراتتون واقعا نیاز دارم

10/11/17
175
الان شاید هر کی بیآد یه چیز بهت بگه
آگه از من بپرسی چون مراحلی که شما می خوای بری من رفتم
پیشنهاد میکنم اول جای Record Room یا اتاق ضبط یا Dead Roomبه قول خودت درست کن ((اول آکوستیک کن ))
بعد برو تجهیزات بخر
با 500 تومن هر هدفونی نشتی داره شدیدم داره
در ضمن وقتی جای ضبط آکوستیک نباشه هر صدایی تو ضبطت می افته
حالا فرض کن هدفونتم خیلی نشتی صدای کمی داشته باشه که مثلا صدای موزیک که تو هدفون شنیده میشه اصلا تو ضبط نیوفته
ولی وقتی تو جایی که می خوای ضبط کنی صدا موتور و تلویزیون و موبایل و...
اونم با Rode nt1
دیگه خودت فرض کن که چی میشه

15/7/14
245
21
الان شاید هر کی بیآد یه چیز بهت بگه
آگه از من بپرسی چون مراحلی که شما می خوای بری من رفتم
پیشنهاد میکنم اول جای Record Room یا اتاق ضبط یا Dead Roomبه قول خودت درست کن ((اول آکوستیک کن ))
بعد برو تجهیزات بخر
با 500 تومن هر هدفونی نشتی داره شدیدم داره
در ضمن وقتی جای ضبط آکوستیک نباشه هر صدایی تو ضبطت می افته
حالا فرض کن هدفونتم خیلی نشتی صدای کمی داشته باشه که مثلا صدای موزیک که تو هدفون شنیده میشه اصلا تو ضبط نیوفته
ولی وقتی تو جایی که می خوای ضبط کنی صدا موتور و تلویزیون و موبایل و...
اونم با Rode nt1
دیگه خودت فرض کن که چی میشه
خب من واسه آکوستیک اتاق ی هزینه ای در نظر گرفتم و برنامه هایی دارم.اتاق هم جوریه که صدا زیاد نیست یعنی اتاق شخصیه و علاوه بر اون لوازمی ک تولید صدا کنه مثل مثلا تلویزیون یخچال و امثالهم نیس تو اون اتاق.من تو ی استودیویی ک رفته بودم هدفونش اکاجی کا ۴۴ بود نشتی داشت ولی زیاد رکوردم گرفت فایل خام رو گوش کردم صدای موزیک نشنیدم

10/11/17
175
خوب چه جالب بزار اول راجب هدفونی که حرف زدی بگم‌ چون اتفاقاهمین امروز یدونه دسته دوش رو خریدم من یه هدفون miniso هم دارم که از آلمان برام آوردن تو مقایسه از نظر نشتی صدا که افتضاح akg 44
انگار که رادیو رو صدا شو کم کنی بزاری تو اتاق ضبط ولیکن از نظر صدایی که از توش میاد akg انصافا قوی تره ولی خوب وضوح اونطوری ندآره هرچند اون miniso که دارمم نداره ولیکن اگر این miniso سیمش درازتر بود حتما من برا ضبط ازش استفاده می کردم چون واقعا نشتیش کمه در مقایسه با akg

می دونی چرا بهت گفتم هزینه رو اول واسه آکوستیک بکن چون از همه بیشتر میشه و مهم تره ،بنظر من انجام بده بعد خرید کن چون خود اون یک داستان درازه
راجب این که چه کارت صدایی خوبه بستگی به مصرف تو داره هیچ برندی مطلقا خوب نیست بدم نیست
نمی دونم تا بحال دیدی آدم هایی که می گن Fl studio بده cubase خوبه یا بالعکس
Win10 بهتره یا win98 ?
جواب معلومه :هر دو خوبن تو چی می خوای ازش،
دنبال برند نباش دنبال استفاده باش
چیزی که برا من خوبه شاید برا تو بد باشه
خلاصه این که بهترین کار اینه که بری یه جا خودت تست کنی و مقایسه کنی

10/11/17
175
راجب کارت صدا بخوام بهت بگم
همون کاغذ که خودت پست کردی واسه مقایسه بد نیست ،
بعضی هاشون پردازنده دارن بعضو هاشون نه
تعداد ورودی های midI
مثل گیتار ،یا حالا ارگ یا تار چند تا ساز می زنی؟
میکسر فیزیکی داری؟
با چند میکرفن می خوای ضبط بگیری؟
اینا همش توش مهمه

15/7/14
245
21
درسته دوست عزیز قبول دارم جایی که قراره ضبط انجام بشه باید از هر لحاظی آمادگی ضبط رو داشته باشه جایی ک قراره میکس انجام بشه یا مسترینگ باید اون مکان امادگی اینو داشته باشه مکان خیلی مهمه تو موسیقی چرا که در هر حالت اگه استندار واسه کاری که میخواد صورت بگیره نباشه تاثیرشو میذاره مثلا اگه آکوستیک به صورت استاندار انجام نشه میروفون neumann و کارت صدای rme هم باشه کیفیت مطلوبی خروج نمیشه چه بسا محیط اکوستیک نباشه که دیگ هیچی.از این لحاظ حرفتونو کاملا قبول دارم.از باب هدفون هم به نظر من هدفونی که واسه رکورد استفاده میشه البته ی نظر شخصیه همین که خواننده یا نوازنده صدارو واضح بشنوه و نشتی نداشته باشه.وضوح صدا که برمیگرده به کیفیت هدفون و نشتی هم به این که چقد رو عایق بودنش اکوستیک بودنش کار شده.شما اگه هدفون خوبی مد نظرتون هست که این دوتا موردو داره ینی هم وضوح خوب هم نشتی نداشته باشه معرفی کنید.البته اینم شنیدم هر هدفونی در مقابل صدای خیلی بلند عایق بودنشو از دست میده ینی وقتی ولوم موزیک رو اخر باشه هر هدفونی باشه نشتی میده حالا تو بعضیاشون کم تو بعضیاشون زیاد.از باب کارت صدا هم من چنتا کارت صدا دیدم مشخصات عین هم با برندهای مختلف.طی تجربه تلخی که با اسکارلت سولو جی ۱ داشتم نوشته بود ۹۶ کیوهرتز رو ساپورت میکنه اما وقتی گرفتیم دیدیم با ۹۶ فقط ضبط میکنه خروجی با ۹۶ نمیده دلیل رو پرس و جو کردم به این نتیجه رسیدم که دلیل کارت صداس که خروجی ۹۶ رو نمیده.و یکی هم این که میگفتن پری امپش خیلی قویه من به شخصه هیچ قدرتی تو پری امپ این کارت صدا ندیدم و گین هرچقد بالا میرفت کیفیت میومد پایین.بیشتر حساسیت من رو کارت صدا بخاطر همینه.من با اف ال هم کار کردم و با کیوبیس هم.هیچ فرقی باهم ندارن اما فک کنم تو سخت افزار این قضیه فرق میکنه.استفاده من فقط ضبط وکاله ینی یه میکروفون و یه هدفون

10/11/17
175
من اینا رو می تونم بهت بگم چون باهاشون کار کردم :
Focusrite 2i4
کارت صدا خوبیه هیچ چیز خاصی نداره
دو تا ورودی midi برای ضبط یکیش برا من واسه میکرفن اشغاله
اون یکی معمولا خالیه
In out midi برا کیبورد داره
خروجی هدفون
خروجی صداشم که واسه مانیتور برا من خوبه
Cpu نداره
هدفون akg 44 :
نشتی بد
کیفیت صدا قابل قبول

15/7/14
245
21
من اینا رو می تونم بهت بگم چون باهاشون کار کردم :
Focusrite 2i4
کارت صدا خوبیه هیچ چیز خاصی نداره
دو تا ورودی midi برای ضبط یکیش برا من واسه میکرفن اشغاله
اون یکی معمولا خالیه
In out midi برا کیبورد داره
خروجی هدفون
خروجی صداشم که واسه مانیتور برا من خوبه
Cpu نداره
هدفون akg 44 :
نشتی بد
کیفیت صدا قابل قبول
ممنونم دوست عزیز.منظورتون از میکروفون بد رو متوجه نشدم

10/11/17
175
فکر کنم فکر کردی نوشتم آشغال
نه منظورم اشغال =busy بود
یا بهتر بگم مورد استفاده

10/11/17
175
راجب این حرفت که گفتی
هر هدفونی تو صدای بلند نشتی داره نه اینطوری نیست پس فرق هدفون ۵۰۰ تومنی با ۳ ملیونی چیه؟
هدفون خوب هدفونی که تو صداها ی بالا ازش صدا نیاد وگرنه تو صدا پایین که بیشتر هدفون ها نشتی ندارند

15/7/14
245
21
راجب این حرفت که گفتی
هر هدفونی تو صدای بلند نشتی داره نه اینطوری نیست پس فرق هدفون ۵۰۰ تومنی با ۳ ملیونی چیه؟
هدفون خوب هدفونی که تو صداها ی بالا ازش صدا نیاد وگرنه تو صدا پایین که بیشتر هدفون ها نشتی ندارند
راجب این حرفت که گفتی
اهان درسته.خب کارت صدا و پیشنهادی شما واسه رکورد چیه؟
تا حدی که قابل قبول باشن

10/11/17
175
گفتم‌ بهت‌ باید خودت ببینی
من با Focusrite 2i4 کار کردم‌ پیشنهادم می کنم
با هدفون beyerdynamic DT-770
کار نکردم ولی پیشنهاد می کنم‌
اما قیمتش بالاست

صفحه ما در اینستاگرام

بالا