کارت صدا برای کار با vst,تنظیم,میکس و مستر

شروع موضوع توسط creeep ‏26/7/13 در انجمن مباحث عمومی کارت صدا

تاپیک کارت صدا برای کار با vst,تنظیم,میکس و مستر تالار مباحث عمومی کارت صدا در persian-music.org.

1. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, sonar, soundforge
    سلام دوستان
    سخن و کوتاه کنم من دنبال یه کارتی میگردم که بتونم با vst های سنگین با تراک های تقریبا 18 19 تایی بدون مشکل و افت کیفیت کار کنم نیازی به فانتوم و ورودی میکروفن هم ندارم ولی سمپل ریت برام مهمه (البته سمپل ریت واقعی نه رو ورق چون فکر کنم تنها فاکتر مهم واسه نیاز من همین موضوع باشه) تقریبا 6سالی fast track pro داشتم که دیگه جوابگو نیست و کلا میخوام کارت بهتری بگیرم که چند سالی از این ماجرا بینیاز باشم و کیفیت ساخت واسم مهمه ... با کارتای pci فکر کنم راحت تر بتونم کار کنم ... یه خروجی هدفون و مانیتورینگ هم بسمه ... اگه نیاز داشته باشم بعدا بهش پیری امپ یا بقیه ی ملزومات رو جدا اضافه میکنم چون تو این 6 سالم انگشت شمار از ورودیها و خوروجیهای کارتم استفاده کردم ... و البته نکته آخر این که 1.200 300 هم براش کنار گذاشتم ... اگه لطف کنید پیشنهاداتون رو با دلیل بگید بینهایت ممنونتون میشم چون من خیلی سخت خرید میکنم متاسفانه الان 3 ماه دارم میگردم دنبال یه کارت مناسب ولی تنها نتیجش این بود که بودجه ام رو از 800 تا به 1.200 تغییر دادم تا دستم باز تر باشه ولی هنوز نتونستم تصمیم بگیرم ...:smile (29)::smile (8):
    ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    خوب شما اگه به adc و ِdac خوب نیاز ندارید پس کارت صوتی خاصی هم نیاز ندارید چون کیفیت vst ها و اکسپرتشون اگه از افکت سخت افزاری و درنتیجه کانورتور ها استفاده نمیکنید به خود کارت صدا بستگی نداره.من پیشنهاد میکنم پولتون رو صرف خرید سیستم قوی تر و مانیتورینگ کنید.

3. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا سیستمم و تازه ارتقا دادم ولی با vst های سنگین مشکل دارم با این که 16گیگ رم و سی پیو core i7 دارم البته از cubas 5 استفاده میکنم که فکر کنم رمامو کامل ساپورت نمیکنه ... نیوندو تا چندش کرک شده؟؟؟
    بعد برای اکسپرت گرفتن و میکس و مستر چطور؟؟؟ سمپل ریت 192 میخوام واسه ی مثلا east west symphonic iهاش کلا کیفیت و میبرم بالا کارت صدام شرو به لک زدن میکنه و نویز میندازه ولی سبک که کار میکنم مشکلی نیست ...

4. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    اون نرم افزارتون تا 4 گیگ بیشتر رم رو استفاده نمیکنه.
    پس 16 گیگ رمتون 3/4 بدون استفاده است.
    حتما از ویندوز،نرم افزار و پلاگین های 64 استفاده کنید.

5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام بنظر منم با نرم افزار های 64 بیتی کار کنید.کیوبیس که 64 بیتیش کرک نشده ولی فکر میکنم با FL studio بتونید کار کنید.بعدم شما برای چی میخواین با 192khz کار کنید؟ اکثر VST هایی که باهاشون کار میکنید سمپل ریتشون 44Khz یا حد اکثر 48khz و در موارد معدودی 96khz میشه نه بیشتر.بنظر من شما سمپل ریت پروژتو بزار رو 48 یا حد اکثر 96.اینطوری خیلی از مشکلاتت حل میشه.گزینه Freeze تو کیوبیس هم خیلی کمک کنندست.سعی کن بیشتر از پلاگینایی که CPU و رم کمتری مصرف میکنن استفاده کنی

6. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله خواستم اسباب کشی کنم به سونار ولی عوض کردن daw واقعا پروسه ی سخت و وقت گیریه :smile (9): کیوبیس و نیوندو هیچکدوم 64 بیتیشون کرک نشده؟؟
    با مورد آخرم موافقم ولی بدبختانه چون کلاسیک مینویسم صداها خیلی واسم مهمه و vst ها و پلاگین هام تو این سبک که صدای خوب بشه ازشون گرفت واقعا محدودا ... اگه الکترونیک بود میشد ولی مجبورم از vst های سنگین که عموما به رم زیاد نیاز دارن استفاده کنم اصلا دلیل ارتقای سیستمم هم همین بود یه جورایی چو نوازنده که ... بودجه ی زیاد میخواد :smile (74): منم اونقدرا نیستم که از پسش بر بیام ...

و این که پس چنتا کارت صدا با قیمت مناسب مثل همین فست ترک خودم که تو این 6 سال واقعا باهام خوب راه اومد بهم معرفی میکنید لطفا؟؟؟ البته تو سایت دیدم که مشکل لک زدن کارت منو چنتا دیگه از دوستانم دارن که البته به جوابی نرسیدم نمیدونم ... ولی خوب بدمم نمیاد الان که پول دستم هست ارتقاش بردم ...

این dsp ها رو فقط موقع ضبط آنالوگ میشه ازشون استفاده کرد؟؟
    کارتی که 96 واقعی بهم بده و در حد نیاز من باشه (فانتوم و خروجی های جورواجور و اینا نمیخوام :دی )

چون حرف شمام کاملا درسته vst های منم عموما 96 و 48 ان ولی من بخاطر همین آینده نگریه گفتم که حداقل 4 5 سال برام کار کنه و دیگه از این بابت فکرم و درگیر نکنه و واقعا اون سمپل ریت و به خوبی بهم بده... کیفیت ساختشم واسه همین مرگ یه بار شیون یه بار واسم خیلی مهمه ... :D
    ببینید دقیقا من با سیبلیوس کارامو مینویسم بعد فرمت میدیشو میبرم تو کیوبیس فقط vst میزارم و تنظیم و میکس و مسترش میکنم ... بعد موقع تنظیم و میکس واقعا خیلی سخت میشه اگه بخوام از فریز استفاده کنم ... یه کارتی باشه این کارامو جواب بده و خروجیه خوب بهم بده ... ممنون بازم ببخشید پر حرفیمو بزارید رو حساب نا وارد بودن و وسواس شدیدم رو خروجی نهایی کارام ...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/7/13
  7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چیزی که من متوجه شدم یک کارت خوب با کانورترهای خوب لازم دارید که با این بودجه میتونید اودیو اکسپرس motu audio express رو تهیه کنید.
    سایر گزینه های مشابه
    Track 16
    mbox

ولی در مورد پردازشهای سنگین تنها راه مقابله با اون استفاده از فریزینگ و اپدیت سکوئنسرتون هست. نسخه 7 کیوبیس ظاهرا مشکلات کمتری رو داشته و صد البته اگر بخواهید حرفه ای کار کنید کلا سناریو عوض میشه و قطعات و برنامه های دیگری هم هستند که کمتر از این شما رو دچار مشکل میکنند.
    عمده مشکلات مشابه این مربوط به سیستم و برنامه هست .
    عواملی که باعث میشه سرعت بالاتری داشته باشید . تایمینگ و فرکانس رم / سرعت پردازنده / سرعت هارد دیسک و نوع اینترفیس / نوع برنامه و سیستم عامل / میبینید که همه این ایتمها به سیستم شما مربوط میشوند و کارت صدا در اینجا نقش زیادی نخواهد داشت.

در مورد DSP : صرفا یک چیپست با قابلیت پردازش افکت بر روی برد کارت صدا یا پردازشگر دیجیتالی شماست و اگر قصد استفاده از اون رو دارید کافی هست که پلاگین های وابسته به اون رو روی ترک دلخواهتون در برنامه فعال کنید و کار پردازش این پلاگین به عهده چیپست مربوطه خواهد بود . به عنوان مثال DSP کارت mbox فقط با پلاگینهای دیجی دیزاین سازگاری داره و ... DSP کارت های موتو فقط با پلاگینهای موتو سازگاری دارند و نمیتونند پلاگینهای دیگر را پردازش کنند. هدف اول و برنامه ساخت این بردها این بود که بار پردازش روی پردازنده سیستم رو کمتر کنند.

موفق باشید.

8. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله ولی کیوبیس 7 که کرک نشده با سونارم زیاد راحت نیستم پروتولزم که ... :D
    motu audio express الان حدود 2تومن شده وگرنه من خودم عاشق موتوام :D
    از توضیحاتت راجع به dsp ام ممنون ...اگه درست فهمیدم مثل کارت پلاگینهایی میمونه که تیسی هم داده بود فقط خیلی محدودتر ....
    آره خوب dsp اگه پلاگین های کاربردی داشته باشه خیلی میتونه بدردم بخوره ولی بازم چیز تعیین کننده ای نیست...

9. pe32_64

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    عزیز اگه داو رو 64 نکنی بدون که مشکلت کامل حل نمیشه.حیفه 16 گیگ رم!

10. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله حق کاملا با شماس به عمق فاجعه پی بردم تا حدودی شما نمیدونین نیوندو هم 64 کرک شده یا نه؟؟؟

11. pe32_64

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    نه نشده.
    فقط reaper ,sonar ,studio one
    رو میدونم.چند تا دیگه هم ممکنه باشه.

12. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظرتون با M-audio c400 چیه؟؟؟ کارت خوبیه؟؟؟ و این که آیا delta 1010 هنوز نوش پیدا میشه؟؟؟

13. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    دوست عزیز شما کارت صدای 4 میلیونی با پردازنده داخلی هم بزاری باز هم مشکلت حل نمیشه
    باید از پردازنده و رم بیشتر استفاده کنی اگه داری از 32 بیت استفاده میکنه باید به 64 بیت ارتقا بدی
    برنامه reaper یک برنامه ساده و بسیار قدرتمنده که خیلی سبک هستش و نسخه 64 بیت هم داره

14. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله دوست من دارم سعی میکنم سونار یاد بگیرم :دی
    شما فرض و بر این بزارید که ایم مشکل حل شده ...
    یه کارت صدای خوب که به نوع کار من بیاد و زیر 1تومن باشه بهم معرفی کنید ... ترجیهم pci ولی فایروایر یا usb2 (نمیدونم کدوم سرعتش بیشتره) هم باشه ممنون میشم چون من نقل و انتقالیم نمیخوام انجام بدم باهاش ...
    بازم یک دنیا ممنون از توجهتون ...

15. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    شما خودتون فرمودید که کارتون مهمه و با کیوبیس کار میکنید طبیعتا کسی که نمیتونه با سکوئنسرهای دیگری کار کنه باید نسخه اصلی رو بخره.
    در غیر این صورت میتونید با سونار هم کار کنید که تقریبا ! مشابه و در یک سطح هستند.

konnekt 6 هم میتونه گزینه خوبی باشه. قیمتش هم پایین هست . .در ضمن موتو ایودو اکسپرس کار کرده قیمت کمتری داره و صد البته کار شما رو بخوبی انجام خواهد داد.
    برای دوستانی مثل شما من لاجیک 64 بیتی رو پیشنهاد میکنم مخصوصا کرک تمیز برای کانتکت هم هست و میتونید به خوبی از سیستمتون استفاده کنید. البته نیازی هم به خرید مک نیست هکینتاش نصب کنید.

موفق باشید

16. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظرتون با Audiophile 192 یا delta 1010lt یا کارتای اینترنال esi و یه پری امپ خوب برای هدفون یا میکسر چیه؟؟؟

17. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظرتون با Audiophile 192 یا delta 1010ltو یه پری امپ خوب برای هدفون یا یه کارت تو همون رنج مثل C 400 ... کدوم بهتره؟؟؟

18. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    به نظر من روی
    Focusrite Saffire Pro 14
    هم توجه داشته باشید کارت صدای خوبیه از لحاظ پری آمپ میتونه در آینده کارامدتر باشه براتون

19. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    کارتهای پی سی آی برای رکورد مناسب نیستند علاوه بر اون این کارتی که شما نام بردید کانورترهای خوبی نداره .
    از فکر خرید کارتهای ام اودیو بیرون بیاید . مگر اینکه هدف شما چیزی به غیر از کیفیت باشد . در ضمن شنیدم کارت های سری 1010 در حال حاضر دیسکانتینیو شدند متعاقبا بعدها هم نمیتونید اونو بفروشید و ضرر میکنید
    موفق باشید.

20. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان AKAI eie pro ya fast track c400 کدوم بهتره به نظرتون؟؟؟؟

بارگذاری...