کارت صدا برای هیئت های مذهبی

شروع موضوع توسط mr.zand ‏29/9/12 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک کارت صدا برای هیئت های مذهبی تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. mr.zand

mr.zand

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان واقعا شرمنده هستم شاید بعضی دوستان از حضور بنده در این انجمن تعجب کنند ولی انجمنی در مورد صدا و کارهای صوتی بهتر از این انجمن پیدا نکردم بااین حال پیشاپیش عذرخواهی میکنم.

بنده تازه کار در امر صدا برداری هیئت های مذهبی هستم و با استفاده از یک لپ تاپ این کار رو انجام میدم(مدل لپ تاپ=dell inspiron n5010) هست و با استفاده از پورت mic in لپ تاپ رو به پورت line in دستگاه آمپلی فایر dynacord 1000 و dynacord 600 می زنم و صدارو با استفاده از نرم افزار جت ادیو ضبط می کنم ولی با این حال صدای خوبی نمی تونم بگیرم مخصوصا وقتی مداح اوج می گیره صدا دیستورت میشه.

نکته: لپ تاپ لاین این نداره یا حداقل نمی دونم چرا تو ویندوز 7 64 بیتی لاین اینش فعال نمیشه و مجبورم از mic in استفاده کنم

حالا چندتا سوال:
    1- آیا راهی برای فعال شدن لاین این وجود داره؟
    2- آیا بهتر نیست از یک کارت صدا اکسترنال بین لپ تاپ و دستگاه استفاده کنم؟
    3- اگه بهتره لطفا یک مدل کارت صدای اکسترنال با بوجه محدود (حداکثر 100 تومن) اما خوب و حداقل با دوتا خروجی صدا اگه ممکن هست بهم پیشنهاد بدین ممنون(گفتنی است من این سایت رو زیر رو کردم ولی کارت صدا زیر 230 تومن پیدا نکردم)

باتشکر
    یاعلی(ع)

2. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    درسته استفاده از یه کارت صدای اکسترنال میتونه مشکل رو حل کنه(این رو هم بگم افرادی دیدم که با تجهیزات معمولی کارای فوق العاده جمع کردن)
    با 100تومان والا چیزی گیر نمیاد مخصوصا این که دو ورودی باشه
    اگه هزینتون رو به 200 یا 300 برسونید کارت صدای M-Audio Fast Track Mk pre یا Fast Track MkII مدل های خوبین
    البته بهتره یه میکسر به کارت وصل کنید و از ورودی میکسر برای ضبط صدا استفاده کنید
    برای جلوگیری از دیسورت شدن هم در مرحله ی ضبط درسته ممکنه دیسورت بشه ولی باید بعد ضبط با اعمال کار های دیسورتی رو بردارید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. tak_star

tak_star عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز دیسورتی یعنی چی؟

4. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    فکر نمی کنم سایت محدودیتی برای هیچ سلیقه یا فکری در نظر گرفته باشه پس تعجب نداره! خودتون و دیگران رو سانسور نکنید! خصوصا تو یک سایت فنی و هنری!

چرا می خوایی 2 تا خروجی داشته باشی منظورت 2 تا ورودیه؟
    در ضمن نگفتی که آیا می خوایی صدای فقط مداح رو ضبط کنی یا صدای هیات هم بگیری؟
    به هر طریق چیزی که به نظر من می رسه جالبترین کار اینه که یک کارت صدای دو ورودی مثل fast track pro بگیری و با یک میک شور و حال هیات رو بگیری و یک میک دیگه صدای مداح رو!
    2 تا خروجی رو هم به صورت مونو وصل کنی به یک آمپ خوب و تو نرم افزارهای ضبط مثل کیوبیس هم 2 تا کانال ضبط کنی بعد میکسش کنی! چیز ردیفی می شه!
    یا اینکه میکسرهای چند کاناله که معمولا کارت صدای داخلی usb دارند رو بگیری یا حتی می تونی اجاره کنی این میکسرها دیگه 4 تا ورودی رو معمولا دارند که می تونی 2 تا میک واسه مداح بزاری 2 تا هم واسه هیات و طبل و ... به این شکل میکسش رو به صورت زنده انجام میدی و رو یک کانال ضبط می کنی و خروجی آنالوگ رو هم وصل می کنی به آمپ اینم خوب میشه
    علی یارت

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    صدای دیستورت شده دیگه از بین رفته و کاریش نمیشه کرد

https://www.persian-music.org/3986-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F.html

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. sonofrain

sonofrain عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کارت صدا

با سلام
    دیستورت شدن از واژه Distored شده و وقتی صدای ورودی به دیوایس از dynamic range خارج شود از حالت نورم خود خارج شده که به جیغ نزدیک می شود و ویو رکورده شده اصطلاحا کات می خورد که صدایی که به حالت دیستورد ضبط شده باشد هیچ کاری برای ترمیم آن نمی شود انجام داد.
    در مورد سوال این دوستمون من پیشنهادی که دارم با 100000 هزینه نکنید بهتره چون اتفاق خاصی نمی افتد .ولی در صورتی که تصمیم به یک کار حرفه ای گرقتین از یک کارت صدا با یک فانتوم پاور و یک ورودی لاین استقاده کنید.
    یک میکروفون over head برای صدای جمعیت و یک وردی از rec out میکسر به ورودی لاین بزند با gain بسیار پاینن سپس با یک DAW دو لاین مونو باز کرده و هر ورودی را به بک لاین بدید و رکورد کنید.
    بعد از رکورد می تونید به صدای مداح که با gain پایین ضبط کردین gain بدین و کار رو ادیت کنید.
    یا حق.

بارگذاری...