کارتهای dsp بلی یا خیر ؟

شروع موضوع توسط pe32_64 ‏2/7/13 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک کارتهای dsp بلی یا خیر ؟ تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    مبارک باشه جناب محبی .
    اما من یه سوالی ازتون دارم:
    این دستگاه دو هسته ای ،2 پردازندش که با دو پردازنده ی قوی سیستمون تفاوتی نداره.
    پس حتما فرقش تو الگوریتماش هست که تصمیم به تهییش گرفتید.
    اما سوال اصلی اینه که این الگوریتمها تو پلاگین های که رو کامپیوتر اجرا میشن، به اندازه ی این الگوریتمها ی پلاگین های که رو پردازنده uad اجرا میشن ،کیفیت ندارند؟چرا؟
    یعنی اینقدر فشار محاسباتی ایجاد میکنن که یه cpu i7از پسش بر نمیاد؟و باید رو یک دستگاه دیگه اجراشن؟
    یا دلایل دیگه ای داره؟
    ممنون میشم اگه تجربه وعلمتون رو در اختیارم بذارید.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بحث پردازش یکی از بحثهاس.
    مهمترین مسئله کپی این پلاگینها از روی سخت افزار اصلی هستش که همه متخصصین و اهل فن اذعان دارند که پلاگینهای با سخت افزارهاش فرقی نداره و قابل تشخیص نیست.
    شما میتونید ویدئو هاش رو از سایت سازنده دانلود کنید.
    چون برای هر پلاگین و عمکلردش در کانر اون سخت افزارش و مقایسه اون هم هستش. که پلاگین فعال میشه و تفاوت رو میبیند و بعدش هم سخت افزارش .. یعنی دقیقا مثل همدیگه هستند.
    البته خرید این نوع کارتهای dsp تازه اول راه هستش چون باید براشون پلاگین تهیه کرد و روی خودشون پلاگینهای کمی داره.
    و پلاگینهای اون هم از 69 دلار تا نزدیک به 900 دلار وجود داره و قابل کرک هم نیست. !

3. musicsadaf

musicsadaf عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام.
    مبارک باشه ... انتخاب خوبی کردید آقای محبی.
    بدی این DSP اینکه ادم رو به خودش معتاد میکنه ... چون استفاده از پلاگیه هاش انصافا لذت بخش و سادس و تفاوت فاحشی با پلاگین های دیگه داره.
    الگوریتم بسیار پیشرفته و دقیقا شبیه ساز سخت افزارهای اون توی دنیا.ست
    جالبه که خود اون مهندسین غول صدا که معتبرترین استدیوهای دنیا رو دارن بعد از استفاده از پلاگین های این کمپانی اقرار کردند که اینها از نظر کیفیت و شبیه سازی فوق العاده است و هیچ فرقی با دستگاه انالوگ اون نداره .
    بعضی از دوستان فکر میکنند که استفاده از این سخت افزار فقط صرف اینکه به سیستم فشار نیاد خوبه.....درصورتیکه اصلا مساله این نیست.
    درسته که فشار سیستم رو کم میکنه اما مهمترین دلیل استفاده از این سخت افزار 1- شبیه دقیق آنالوگ 2-ساختار قدرتمند و اثرگذار پلاگین های UAD است

پیشنهاد میکنم این سری پلاگین ها رو حتما تهیه بفرمایید... نمونه این پلاگین ها وجود نداره !!!

Ampex® ATR-102 Mastering Tape Recorder Plug-In

FATSO™ Jr./Sr. Tape Sim. & Compressor Plug-In

Shadow Hills Mastering Compressor Plug-In

Teletronix® LA-2A Classic Leveler Collection

Precision Multiband Plug-In

4. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    من فکر می کردم قرار دادن این پلاگین ها بر روی پراسسور های جدا گانه فقط دلیل اقتصادی داره و گرنه می تونستند رو pc یا مک هم اجرا کنند.
    که گویا نظر شما جوره دیگه ای هستش و ممنون که روشنم کردید.اما جالبه برام که بدونم اختلاف چقدره
    بله -بله-بله.
    پلاگین های شبیه ساز سخت افزاری هم هستند که رو pc یا مک اجرا میشن.یعنی اینا به خوبی uad ها و کلا پروسسورهای جداگونه نیستند؟
    خوشحال میشم تجربه ی شخصی تون رو بگید(یا دوستان بگن).
    پس تو خرج افتادید!!!

در اخر هم ممنون که جواب سوالاتم رو دادید جناب محبی.

- - - - - - - - - -

ممنون که تو بحث شرکت کردید.
    اما این 2 مورد رو میشه برای پلاگین های معمول(رومک -pc) هم انجام داد.
    فکر نمیکنم پروسسور های جدید اینتل ازپس محاسباتش برنیان؟

• قدیمی قدیمی x 1
  5. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یکی از دوستان نزدیک به 6 میلیون تمن پلاگین خریده
    و میتونه من رو هم ادد کنه توی گروه خودش و از پلاگینهای اون استفاده کنم. تا 4 نفر میشه در ی گروه جا داد و این مزیت یو ای دی هستش

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    شبیه ساز چه سخت افزارهایی؟ این مهمه

شما وقتی کامپرسور سخت افزاری چند میلیونی Neve داشته باشید مصلماً سخته که برای هر صدا دونه دونه از کمپرسور عبور بدید، همچنین زمان زیادی رو هم باید صرف این کار بکنید که اگه خوشبینانه بهش نگاه کنیم بدون وجود هیچ خطایی هر صدا رو حداقل یکبار در طول کل موزیک باید دوباره ضبط کنیم؛ پس استفاده از پلاگین خیلی به صرفه تره، این در حالی هست که شما دارید پلاگین های یه سخت افزار خیلی گرون قیمت رو با همون کارایی استفاده میکنید

در کل همونطور که دوست عزیزمون musicsadaf هم تجربشونو گفتن استفاده از اونها تجربه ای هست شیرین و جذاب

7. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    البته یه سوال دیگه هم هست اینه که

کجا باید از این شبیه سازهای انالوگ استفاده کرد؟
    آیا پلاگین های دیجیتالی (مثل ویوز -F-a-b-Filter)خوب نیستند؟
    مثلا میگن برا کاهش فرکانسها ،پلاگین های دیجیتالی و برای افزایش فرکانسها ، پلاگین های انالوگ(یا شبیه ساز انالوگ) بهتر عمل میکنه.
    می خوام نظرات دوستان رو بدونم (البته اگه تاپیک به حاشیه نره و مشکلی نباشه)

8. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    یه مثال ساده:
    شما میتونید از کامپرسور بهرینگر استفاده کنید همچنین گزینه ای به اسم Avalon هم دارید
    تفاوت اینها رو در چی میبینید؟

نتیجه ای که از این دو حاصل میشه با هم متفاوت هست، خوب یا بدش به کنار، مهم جنس صدایی هست هست که حاصل میشه

شما توی پک ویوز چندین اکولایزر دارید، ولی هر کدوم از اونها نمیتونه به صورت عمومی و برای همه ی صداها استفاده بشه اگه واقعاً تفاوتشون رو بدونید
    جنس صدای خروجی از هرکدوم اونها با دیگری تفاوت داره

پلاگینهای خیلی خوبی هم وجود داره، نمونه اش همین F-a-b-Filter
    ولی شاید شما جنس صدای بهتر (بهتر به نظر شما، اونی که شما دوست دارید) از اون رو با یه پلاگین دیگه به دست بیارید
    همیشه به دوستان توصیه میکنم قبل از اینکه به فکر خریدش بیفتید یه بار تست کنید و نتیجه رو ببینید، برای کسی که تفاوتش رو نمیشنوه واقعاً خریدش بیهوده است و هزینه ی اضافیه

9. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    ممنون از حضورتون جناب احمد زاده
    اما این پلاگین اگه رو pc باشه یا روuad فرقی می کنه ؟یعنی شما میگی کیفیت پلاگین های دیگه که روی رایانه اجرا میشه در حد uad based ها نیست؟
    من فکر میکنم این تفاوت به دلیل اینکه این رو uad اجرا میشه و اون رو pc نیستش.بلکه به دلیل الگوریتمهای مورد استفاده هستش و خود universal audio یا حتی شرکتهای دیگه( مثلاIK Multimedia) میتونن رو pc هم به همون کیفیت uad ها برسن.شما می فرمایید من اشتباه میکنم؟(با اون تجربه های شیرین و جذاب فعلا کاری ندارم.)

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان
    مطلبی رو که در مورد خرید uad نوشته بودم و مورد توجه دوستان هم قرار گرفت ترجیحا به این تاپیک منتقل شد که با موضوع تاپیک قبلی تداخلی ایجاد نکنه.

11. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    آهان،مسئله این دوست داشتن است!!!
    پس در واقع دلیل اصلی رضایت داشتن از جنس صدا است و باقی مسائل مربوط که گفتید.
    مشکلم حل شد و از جواب ها و همکاری دوستان کمال تشکر رو دارم .

12. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    من فکر میکنم قطعا میتونن همون کدی رو که روی اون سخت افزار نوشتن برای کامپیوتر هم بنویسن ولی مسئله اینجاست که از لحاظ اقتصادی براشون سود کمتری خواهد داشت بعلاوه اینکه با ارائه سخت افزار جدا و بهینه شده برای اینکار احتمال ایجاد باگ و یا هنگ کردن نرم افزارو کاهش میدن و از همه مهمتر احتمال کرک شدن نرم افزاراشون خیلی کم میشه ( مثل اتفاقی که برای پروتولز افتاد.) وگرنه تو دنیای دیجیتال کد ها صرف نظر از کیفیت سخت افزار خروجی یکسانی دارن

13. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    میشه گفت که این dsp ها هم نوعی سخت افزار هستند در اصل ؟ چون اگر سخت افزارش نباشه برنامه هاشم کار نمیکنه . نمیشه گفت مطلق نرم افزاری هستش . اطلاعات داده شده مگه داخل سخت افزارش پردازش نمیشه ؟

14. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    ممنون از حضورتون جناب .
    من رفتم یکسری تحقیقات درمورد سخت افزار اینها کردم و دیدم که نتیجه ی تحقیقم رو شما اینجا قرار دادید!
    و اینکه فکر میکنم تو این پلت فرم های مستقل مثل uad ها ،پروتولز (چون مثلا به جای اینکه اتصال پلاگین و پردازنده رو به صورت یک vst در بیاره، از تکنولوژی بومی خودش استفاده میکنه) باید بهتر باشه.

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    نتیجه گیری من بعد از چند روز کار با یو ای دی :
    اول اینکه بگم این شرکت معظم شرکای زیادی داره. مثل شرکت ampex یا منلی و یا...
    این تکنولوژی برای اینکه کار رو سهل تر کنه میاد الگوریتم سخت افزارها رو کاملا مطابق با اصل اون به صورت پلاگین شبیه سازی میکنه
    که اصلا فرقی با سخت افزار ندارن ! توی ویدئوهاشون هم پلاگین کار میکنه و هم سخت افزار و شما فرقی بین این دو نخواهید دید.
    در واقع به جای استفاده از سخت افزار و رکورد مجددا پروزه شما همون تکنولوژی رو به صورت کاملا دیجیتال در اختیار دارید که در زمان شما صبرفه جویی خواهد کرد.
    اما نتیجه :
    خرید این کارتها بدون خرید پلاگینهای مناسب در واقع خیلی جالب نیست. چون پلاگینهای دیفالت خودش خیلی خوب نیستند.
    این شرکت به دلیل گرون بودن پلاگینهای این امکان رو به شما خواهد داد که با 3 نفر از دوستانتون یه گروه 4 نفره تشکیل بدید و از پلاگینهایی همدیگه که تهیه کردید استفاده کنید.
    و زیر مجموعه یک اکانت بشید.
    من هم به همین صورت کار کردم و زیر مجموعه یکی از دوستان شدم که حدودا 7 میلیون تومن پلاگین تهیه کرده بود.!
    نتیچه عملی :
    کیفیت پلاگینهای بسیار بسیار عالی و خیره کننده بودند.
    کامپرسور la2a بسیار نرم و قدرتمند عمل میکنه.
    اکولایزر manly فوقا العاده بود.
    و هم چنین cambrige
    neve ها که جای خود.
    برای مثال به کمترین تنظیمات اکولایزر در پلاگین کمبریج میشه به بهریتن نتیجه رسید. که واقعا بهترین ها هستند.
    وقتی روی وکالی کار و از پلاگینهای معمولی استفاده میکنم کمی که های بدم اون وکال نیاز به کنترل سین و شین خواهد داشت. اما در این سیستم اصلا و ابدا وکال تخریب نخواهد شد . بلکه تمامی ته صداهای هنجره هم بیرون کشیده میشه. کامپرسور ها هم بسیار قدرتمند عمل میکنن.
    مکسیمایزر اون هم قدرت خیلی خوبی داره.
    در اولین فرصت نمونه کاری رو که با ترانه دوست عزیزمون در همین سایت ساخته شده رو منتشر خواهم کرد.
    و توصیه نهایی :
    دوستانی عزیزی که تجاری کار میکنن و امکان خرید این سخت افزار رو دارید. و به صورت جدی مبحث میکس و مسترینگ رو دنبال میکنید توصیه میکنم در این مورد تحقیق کرده و تهیه بفرمائید.

بارگذاری...