کاربرد آکوردشناسی در سبک هاوس

شروع موضوع توسط Farzad.F ‏4/5/14 در انجمن Chords ( آکوردها )

تاپیک کاربرد آکوردشناسی در سبک هاوس تالار Chords ( آکوردها ) در persian-music.org.

1. Farzad.F

Farzad.F

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خدمت دوستان
    برای کسی که میخواد سبک هاوس کار کنه آشنایی با تئوری موسیقی و آکوردشناسی و اینجور چیزا تا چه اندازه لازمه؟
    اصلا تو سبکهایی مثل هاوس و ترنس مباحثی مثل هارمونی به درد میخوره یا نه؟

2. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست عزیز
    به نظر بنده که صددرصد واجبه بدونی حالا اگه ندونی هم شاید بتونی کارت رو انجام بدی و خیلی از دیگران هم بهتر باشی ولی خب اگه بلد باشی ضرر نکردی و یه چیزهایی رو علمی تر انجام میدی تا نرم افزاری

3. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بستگی به استعداد شما دارد.
    توی ایران خیلیها بدون علم شروع میکنن .ولی در ادامه به علم می رسند.
    ولی اگه می خوای بهترین بشی ، سعی کن علم هم کسب کنی.

با احترام.

4. Farzad.F

Farzad.F

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    البته یکمی تئوری بلدم. اکثر آکوردها رو هم میشناسم .
    تو اکثر کتاب ها و مقالات موسیقی فقط ما رو با این جور چیزا آشنایی میدن ولی تو هیچکدومشون ذکر نشده که کجا به درد میخورن. اگه شما منبعی رو میشناسین که کاربردش در عمل رو آموزش بده لطفا معرفی کنید مطالعش کنیم.

5. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بستگی به سطح کار شما داره.

6. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

7. ویلیام نیری

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دانستن حداقل هارمونی(در سطح آکوردهای سه صدایی،7نمایان و sus) برای سبک هاوس کافی است.بیشتر از این لازم ندارید.استفاده از آکوردای گسترش یافته کار هاوس شما را بهتر نمی کند(معمولا).به عبارت دیگر حتی می شود گفت یک هارمونی عالی که از extended chordsاستفاده می کند غالبا نتیجه اش یک هاوس(یا به طور کلی دنس)بد است!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    برای پاسخ به سوالتون بخشی از مصاحبه ی آرون حسینی رو آوردم.
    پاسخ شما در آخرین سوال و متن سبز داده شده.
    منبع :
    تجربه لذتبخش خوردن هندوانه با نمک! | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ما

• پس تو مجبوري به سليقه بازار خودت را نزديك كني ديگر؟
    آرون: متاسفانه در كشور ما موضوعي به نام الهام گرفتن از يك كار خوب جا نيفتاده و همه به كپي كردن عادت كرده اند. اينكه از يك اثر الهام گرفته شود و سعي شود از آن چيزي آموخته شود، در بين ما وجود ندارد.
    • بازار این روزهای موسیقی از قول موزیسین ها و مخاطبان غرق در سلطه بهترین بودن افرادی نظیر سیروان خسروی ، کوشان حداد و یا بابک زرین است ، قضاوت تو در مورد آثار این ها چیست ؟
    آرون : بهترین یک امر مطلق نیست ولی من کارهایشان را دوست دارم . کوشان حداد از دوستان قدیمی من است و با او ارتباط دارم ، کارهای سیروان را نیز دوست دارم چون سعی می کند کارهایش از چیزی که در موسیقی پاپ ما است جلوتر باشد.

• اگر ملودی هایی که آنها کار کرده اند را به تو بدهند ، تنظیم تو چقدر با فضایی که آن کار الان منتشر شده اند فرق خواهد کرد ؟
    آرون : ایده ذهنی من و آقای خسروی فرق دارد ، نمی دانم ولی من اول ترانه می بینم و تصویر می سازم بعد کار را انجام می دهم. شاید برایتان جالب باشد که من زیاد ویدئو کلیپ نمی بینم چون اغلب کلیپ صوتی را گوش می دهم و کلیپش را در ذهن خودم میسازم و از آن تصویر الهام می گیرم.
    • مدتی هست یک داستانی از تو سر زبان ها افتاده. ماجرای آشنایی ات با «یاهل» و همکاریت را می تونی از زبان خودت شرح بدهی؟
    آرون: راستش من حدود 7 ماه پیش از طریق سایت ساندکلود یک سری از کارهایم را به اشتراک گذاشتم . یاهل من را در سایت ساندکلود به لیست دوستانش اضافه کرد و کارهایم را گوش داد و خوشش آمد. برای من ایمیل ارسال کرد که حاضری برای من رمیکس انجام بدهی؟ من هم قبول کردم و کار معروف «سول» را انتخاب کردم و ایشان پروژه کار را برای من ارسال کردند. بعد از طریق خود ایشون پیشنهاد همکاری برای یک قطعه به من داده شد و به صورت رسمی از لیبل «پرفکتو» ایمیل ارسال کردند . بعد از مدتی از طریق سایت ویکیپدیا فهمیدم ایشان اسراییلی هستند و من هم به همین خاطر همکاریم را لغو کردم . خدا را شکر الان مشغول همکاری با گزینه های خیلی خیلی بهتر از ایشان هستم.
    • جریان سوالات یک لحظه از دستم در رفت! ، توی مقوله ای که در مورد سیروان و کوشان ازت پرسیدم همیشه دلم میخواسته این سوال را ازت بپرسم. یک کاری را در نظر بگیریم سیروان و کوشان هرکدام برایش بهترین تنظیم هایشان را پیاده کنند و تو هم یک تنظیم برای همان کار داشته باشی ، اگر این را برای بهترین تنظیم کننده الکترونیک دنیا ارسال کنیم او چه جمله هایی را در مورد این تنظی مها خواهد گفت ؟
    آرون : الان که در دنیا بزرگترین تنظیم کننده نداریم ، باز هم میگویم که این جریان مطلق نیست و موسیقی سلیقه است. شاید مثلا در آرتیستهای معروف سبک الکترونیک دنیا شخصی از یک استایل خوشش میاید و هاوس دوست دارد و شخص دیگر ترنس دوست دارد و من اگر تنظیم ترنس بزنم و بدهم و کسی که هاوس دوست دارد مطمئنا خوشش نمی آید پس نمی توانیم بگوئیم کدام بهتر است چون این سلیقه است.
    • نمی خواهم بگویم کدام بهتر است و من میخواهم آدمهایی که در صدر فهرست بهترینهای تنظیم ایران قرار دارند را در مقابل تو قرار بدهم. اگر یک کاری را تو و آنها تنظیم کنید قضاوتها چگونه خواهد بود ؟
    آرون : نمی شود معیار قرار داد و آن شخصی که تو می گویی معروف است در صورتی نظرش نسبت به کاری مثبت خواهد بود که استایلی که دوست دارد را کار کنیم.

• تو با این جواب توانستی کاملا من را قانع کنی ، کامران جواب تو به این سوال چیست ؟
    آرون : من یک ایرادی که به موسیقی الکترونیک کشور میگیرم این است که ما بحث هارمونی و ساوند دیزاین را ترکیب نکرده ایم مثلا آقای خسروی هارمونی و فضا سازی خیلی خوبی دارند ولی من صراحتا میگم که ساوند دیزاین هایش را دوست ندارم چون قدیمی هستند و مدرن نیست ولی کوشان حداد فوق العاده ساوند دیزاین خوبی دارد و در این بحث شاهکار است. ولی باز هم کمتر هارمونی را در کارهایش دارد. هرکدام با قوتشان ضعف را کاور کرده اند و اگر ما در ایران بتوانیم این دو مورد را ترکیب کنیم می شود گفت که موسیقی الکترونیک ارائه کرده ایم . ساوند دیزاین این است یک صدا را درک کنی و به آن برسی نه اینکه از یک سمپل آماده استفاده کنی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    هارمونی کاربردی و فرم رو بخون .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    هاوس و ترنس مگه موسیقی نیستند؟
    هاوس ترنس هم سبکی از موسیقی هستند و موسیقی هم بدون علم نمیشه
    بدون توری نمیشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. ویلیام نیری

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    قطعا موسیقی بدون علم و تئوری نمیشه.اما منظور من این بود که هر سبکی هارمونی خودشو داره.سبک های دنس هارمونی ساده دارند(البه دنس های الکترونیک).این نقص اونها نیست.ماهیتشونه.همونطور که هارمونی راک نسبت به جاز بسیار ساده تره و نقطه ی قوتش در عناصر دیگه شه نه هارمونیش.به عبارت دیگه میخوام بگم اگه کسی میخواد یک هاوس خوب بسازه لزوما نباید هارمونی سطح بالا داشته باشه(البته اگه ندونه آکوردهای تریاد چین که اصلا موزیسین نیست).

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  12. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با شما موافقم ولي هميشه هم اينطور نيست اين موردي كه گفتيد بعضي وقتها ثابت نيست

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...