کارایی ها و طریقه استفاده از KORG Pa2X-pro

شروع موضوع توسط آرارات ‏3/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کارایی ها و طریقه استفاده از KORG Pa2X-pro تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان.

من چند روزه که یک کیبورد KORG Pa2X-pro خریدم. واین تاپیک رو باز کردم تا دوستانی که در مورد این کیبورد تجربه و اطلاعاتی دارن در اختیار بنده و امثال من بذارن.

عمده مشکلی که من دارم: طریقه استفاده از وکال KORG Pa2X-pro هست. واینکه مثل وکال GEM-wk2 میشه ازش استفاده کرد.
    و اینکه واقعا چه استفاده های بهینه ای می شود از این کیبورد داشت. و اگر دفترچه فارسی یا فایل pdf که بتونه کمکم کنه معرفی کنین.
    دوستان لطا تجربه های شخصی تون رو در اختیار بنده ی تازه کار بگذارین.

2. Anoosh-Pro

Anoosh-Pro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود

کارایی ها و طریقه استفاده از KORG Pa2X-pro-korg-pa2x-head.jpg

این فایل PDF این کیبورد به زبان انگلیسی

ضمنا اینکه فایلهای آپدیت سیستم عامل آن به ورژن 2.2 در سایت KORGPA قرار گرفته که میتوانید دانلود کنید

موفق باشید

انوش

3. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون آقای انوش

من کیبوردمو آپدیت کردم ولی نمیدونم این آپدیت چه تغییراتی رو تو دستگاه اعمال میکنه.

بابت فایل pdf هم تشکر میکنم از شما.

4. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این اپدیت تغییرات محسوسی رو در بر نداشت. چند نکته کوچک رو در مسیر درستش قرار داد و تنها کار مهمش این بود که کیبورد میتونه تنظیمات صدایی Pa3X را بدون اسیب زدن به اطلاعات کیبوردتون بخونه.
    در مورد سوالات دیگه هم پیشنهاد میکنم سوالاتت را جزء جزء بپرسی تا راحت تر به جوابهات برسی. مسایل کلی از دید هر شخص فرق میکنه و جواب دادن بشون سخت هستش.

5. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان:

اگر که کسی اطلاع از نحوه تنظیمات میکروفن و تنظیمات هم صدایی وکال (هارمونی) این کیبورد داره واسم توضیح بده. ممنون میشم.

6. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کسی نبود؟

دوستان و اساتید محترم.......!

کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک. :smile (33):

7. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تنظیماتش خیلی راحت هستش. پایین صفحه اصلی Mic رو انتخاب کن. بعد کلی Preset داره که میتونی امتحان کنی و با تغییر دادن چیزهایی که میخوای به مورد دلخواهت برسی.
    کلا وقتی میکروفون رو وصل میکنی و میخونی تغییری در صدا حس میکنی یا نه؟ چون تو بعضی ستهایی که تو اینترنت هستش تنظیمات گلوبال رو طوری تغییر دادن که کلا پروسسور افکت کار نمیکنه و صدا مستقیم وارد خروجی میشه.

8. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سینا جان ممنون که جوابمو دادی.

منوی این کیبورد خیلی سادست. و این کارایی که شما فرمودین رو من انجام دادم عزیز.
    افکت صدارو هم فعال کردم. همه چی مرتبه. ولی وکالش کار نمیکنه.
    کلید shift که نگه داری و روی هر کلیدی که بزنی یه منوی دیگه واز میشه که همه ی کاراییاش اونجا می تونی تغییر بدی.
    ولی این وکالش منو کلافه کرده. نمی دونم کجای کارم ایراد داره. هر تغییری که بگی تو منو ها دادم.........!:smile (9):

ممنون میشم اگه راهنمایی کنی...........!

9. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان سلام

این تاپیک رو خیلی وقته که زدم..............!

اما هنوز به نتیجه نرسیدم و وکال کیبوردم (Pa2x-pro) تنظیم نشده.
    توروخدا کــــــــــــــــــــــــــــمــــــــــــــــــــــــــک کنید.....................................................................!:smile (9):

10. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اولین کاری که باید انجام بدی این هست که از سایت Korgpa.com فایل فرمت کردن کیبورد و فایل سیستم عامل و صداهای اورجینال رو دانلود کنی
    http://www.korgpa.com/pa_root/software/pa2x/os/Pa2X_format.zip
    http://www.korgpa.com/images/stories/sw/pa2x/res/Pa2X_os_res_v202.zip

بعد از فرمت کامل و نصب صداها روی کیبورد هیچ ست ایرانی یا خارجی لود نکن و ببین هارمونی کار میکنه یا نه. در قسمت Mic که توی صفحه اصلی کیبورد هست کلی Presete هستش که هارمونی هم توشون هست. اگه کار کرد و درست بود میتونی تنظیمات هارمونی خودت رو درست کنی و بعد ذخیره کنی.
    از این به بعد هم هر ستی لود میکنی قسمت Global رو ازش پاک کن تا تنظیمات شخصیت بهم نخوره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سینا جان سپاسگذارم از راهنماییت.

قبل از اینکه این کارو بکنم همین دیشب (90/09/12) با میکرفن کندانسور RODE nt1-n امتحان کردم درست شد.
    حالا فرمایشات شمارو هم انجام میدم ببینم با مایک معمولی هم کارمیکنه یا نه........!

یه موضوع دیگه اینه که شما ست خوب واسه این کیبورد سراغ دارین؟ (نه ست های تبدیلی) چندتا از دوستام گرفتم معمولا ریتم بیشتر از صدا داره. من صداهارو بیشتر دوست دارم. اگه هست توی پیام خصوصی بفرمایید تا باهاتون تماس بگیرم.
    بیشتر صداهای شرقی و عربی و ترکی و ایرانی و اینجور مدلارو دوست دارم. البته تو این ست آخری که یکی بهترین نوازندگان کیبورد توی شیراز بهم داده صدا های خوبی هست. ولی چون مجلسی کار میکنه صداها در حد خودشه. یه چیز بهتر میخوام.

با یه نفر هم تماس گرفتم گفت تا یکی دو ماه دیگه یه ست اورجینال ایرانی از خود شرکت کرگ واسم میاد....! یعنی اینجور که میگفت مثل همون فایل فلشه که اورجینال روی دستگاه نصب میشه. صحت داره به نظرتون؟

یه ست ایرانی خیلی خوبی هم دارم شاید به دردتون بخوره. می تونم اونو در اختیار شما هم بذارم.

ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/12/11
  12. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کیبورد با همه مدل میکروفون کار میکنه و نباید مشکلی داشته باشه. فقط فرق میکروفون ها در کیفیت خوشون هست.
    ست برای این سری کیبوردها کم پیدا میشه و هرکس هم داره معمولا برای خودش تنظیم کرده. صداهای خوب ترکی و عربی و ایرانی رو باید از ستهای مختلف که تو بیشتر سایت ها و وبلاگ ها هست گلچین کنی و ست خودت رو درست کنی.
    در مورد ست های تبدیلی هم باید بگم کیفیتشون پایین نیست اما چون مدل صداسازی و افکت دهی این کیبورد با مدلهای پایینتر مثل 80 فرق داره باید وقت بزاری و درست تنظیمشون کنی تا کیفیت خوبی ازشون در بیاد.

13. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سینا جان فرمایشات شما درسته.

1: فرمت کردم.
    2:ری استور کردم.
    3: backup گرفتم از Global و تنطیمات اورجینال.
    4: ست خودمو load کردم و بعدش Backup که save کرده بودم رو load کردم.

نکته جالب اینه که: توی منوی Voice Processor Presets حدود 40تا گزینه پیش فرز برای مدل های مختلف هارمونی اضافه شد. که من قبلا اینارو نداشتم.

همه چی درست شد.

:smile (2):

14. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    طریفه گلچین کردن صداها و سمپل ها از ست های مختلف (Pa2x Pro) به چه نحوه....؟

و چطور میشه همه رو توی یک ست جمع آوری کرد.....؟

مثلا توی سایت های خارجی که بعضی اوقات Search میکنم صدا های خوبی رو پیدا میکنم ولی ریتم هاش به دردم نمی خوره.

راه حل چیه....؟

15. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راحت ترین راه اینه که شما تمام اون صداهایی که تو ستهای متفرقه خوشت میاد رو دونه دونه Export کنی روی Usb و بعد Import کنی تو ست اصلی خودت.

16. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آقا سینا
    میشه در مورد import & Export صدا ها وسمپل ها یه توضیح بدین. از چه منویی و به چه نحو میشه این کارو کرد.
    اگه امکانش بود عکس هم بذارید.

سپاسگذار از محبت عالی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. behrad_hami

behrad_hami عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ابتدا صدای مورد نظرت رو از ست مورد نظرت (برای این کار به ستی که صداهاشو میخوای برو . یادت باشه قبلش از ست اصلیت بک اپ بگیری ) انتخاب میکنی در همون قسمت ساند که هستی صدایی که تو یوزره رو انتخاب میکنی بعد به قسمت منو میری و بیسیک رو میزنی در قسمت پوشه 2 نگاه میکنی که سمپلت شماره چند هست . مثلا 212 . مجدد گزینه منو رو زده و به قسمت مولتی سمپل میری . شماره 212 رو سلکت میکنی وقتی صدا رو چک کردی و دیدی خودشه .(صدای یک لایه اون صدا رو )(یا اگر پرکاشن بود هم L و هم R )رو اکسپورت میکنی سمت راست صفحه بالا مثلث کوچک رو میرنی و گزینه اکسپورت رو انتخاب میکنی و صدا رو روی usb یا hard دستگاه ذخیره میکنی . تا اینجای کار صدای مورد نظرت رو اکسپورت کردی . در مرحله اینپورت به ست دلخواه خودت میری که دوست داری صدا اونجا باشه . گزینه ساند_مولتی سمپل میری . مثلث گوشه سمت راست بالا رو زده و گزینه اینپورت رو انتخاب میکنی . صدای kmp که به شکل سبز هست و درست نام همون سمپل خودت داره رو انتخاب میکنی و اینپورت میکنی و بعد از اینپورت صدا رو ذخیره میکنی . دوست من این مراحل رو به اختصار برات توضیح دادم اما کاملا صحیح برات گفتم . یک سری هم ریزه کاری داره که من در فضای مجازی قادر به توضیحش نیستم و باید بغل ساز باشی تا بیشتر متوجه بشی / کمی پیچیده هست اما راحته . نترس انجامش بده هیچی نمیش

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. majid khorram.1

majid khorram.1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام دوست عزیز و تبریک سال نو من مجید هستم در مورد تنظیمات mic & harmony ___pa2 ..اگر مشکلت حل نشده میتونم کمکت کنم فقط بگو الان مشکلت چیه . من ازش استفاده میکنم خیلی هم خوب جواب میده چون با دقت خیلی زیاد میشه تنظیمش کرد.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آ موزش ارگpa2x

,
  2. اطلاعات pa2x

,
  3. روش بالا بردنos در korg pa 2

,
  4. تنظیمات گلوبال در ارگ 60,
  5. کرگ pax 2,
  6. عکس کیبرد korg pa2x,
  7. تنظیمات korg pa 2,