آخرین ارسال‌ها

کابل اتصال مانیتور به کارت صدا

30/9/09
347
اکسین
اگه تو هدفون صدا داری پس مشکل از DAW نیست چون سیگنال به کارت میرسه. پس بین کارت و speaker داره ی اتفاقی میوفته. ممکنه یه چیزه ساده باشه. موتمن شو که دگمه Mute رو فشار نداده باشی روی کارت اگه همچین چیزی اصلان داره ?

بد control panel رو هم نگاه کن ببین اگه چیزی اونجا mute نشده. من خودم یک کارت Apogee Duet دارم که کنترل پنل خودش رو داره . Main output هارو اونجا mute کرده بودم و صدا در نمیومد.

ی سوال دیگه :
این قبلان رو همین computer با همین speaker ها کار میکرد و یدفه این مشکل پیش اومد ؟

الان اینو google کردم و مثل اینکه خیلی ها این مشکل رو داشتن بد از چند سال کار کردن با این کارت. جالب بود که چند نفر اینو نوشته بودن :

I have discovered that when i PRESS +48V button and connect anything to front XLR input #2, the sound comes back in all it's glory - but I need to let IT to warm up a little bit before this.

چند نفر نوشتن که اگه Phantom Power رو روشن کنن و ی چیزی به input XLR ۲ وصل کنن , output رو میشنون !!!
والا گویا مشکل رو پیدا کردم!
کابلهایی که دوستم با اطمینان بهم قرض داد ts بودن نه trs!
نه کارت صدا اوکیه و مشکلی نداره خیلی ازش استفاده نکردم تا حالا !
TipsTricks02.gif
[doublepost=1461691887,1461691837][/doublepost]حالا گویا خودم باید براش کابل بخرم!
چی بگیرم بهتره؟ trs to trs یا xlr to trs ?

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,225
چندتا چیز :
۱) میتونی ۲ تا وسیله که هردو balanced باشن با کابل un -balanced وصل کنی ولی noise دار میشه سیگنالت. من همین الان امتحان کردم. سیگنال دارم فقط clean نیست.

۲) همونطور که قبلان گفتم میتونی سیگنال balanced رو به هر کدوم از اون input ها وصل کنی. خیلی ها معمولان از XLR استفاده میکنن چون connection بهتری هست از این نذر که محکمتر هست و به آسونی شول نمیشه .

30/9/09
347
اکسین
چندتا چیز :
۱) میتونی ۲ تا وسیله که هردو balanced باشن با کابل un -balanced وصل کنی ولی noise دار میشه سیگنالت. من همین الان امتحان کردم. سیگنال دارم فقط clean نیست.

۲) همونطور که قبلان گفتم میتونی سیگنال balanced رو به هر کدوم از اون input ها وصل کنی. خیلی ها معمولان از XLR استفاده میکنن چون connection بهتری هست از این نذر که محکمتر هست و به آسونی شول نمیشه .
ممنون از جوابتون
پس همون trs to trs رو تهیع کنم?

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,225
اره هیچ فرقی نداره به شرتی که کابل رو خوب درست کرده باشن. من همیشه کابل کارخونه ای میخرم چون به کابل درست کردن خودم اعتماد ندارم.سیگنال که Balanced باشه هیچ فرقی نمیکنه به کدوم input Balanced وصل کنی. به فیل سفید قسم میخورم!

30/9/09
347
اکسین
اره هیچ فرقی نداره به شرتی که کابل رو خوب درست کرده باشن. من همیشه کابل کارخونه ای میخرم چون به کابل درست کردن خودم اعتماد ندارم.سیگنال که Balanced باشه هیچ فرقی نمیکنه به کدوم input Balanced وصل کنی. به فیل سفید قسم میخورم!
اوکی ممنون
چیزایی که تو بازارن دست سازن! کارخونه ایش رو میشه بهم معرفی کنین؟
ممنون

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
من تا حالا همه اتصالات رو بیرون به متراژ لازم و سوکت مورد نیازدست ساز تهیه کردم
نه هیچ نویزی نه هیچ خرابی داشته تا حالا
کابل شیلد باشه و لحیم کاری خوب باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد

30/9/09
347
اکسین
من این کابلهارو تهیه کردم ولی بازهم صدا ندارم!
چه کنم؟؟
:(
[doublepost=1461763983,1461762828][/doublepost]دوستان حل شد! کانلش رو توی کنترلپنل کارت صدا درست کردم حل شد
[doublepost=1461764028][/doublepost]فقط حالا چکار کنم که صداشون رو درست بشنوم!
اتاقم اکوستیک نیست!

فایل های ضمیمه

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
مشکل از کابل نیست
احتمالا خروجی کارت صدا از داخل نرم افزار خودش بستس
چندتا خروجی داره کارتتون؟ به همه خروجیها وصل کنین و از داخل نرم افزار خودش دستکاری کنید ولومهارو
اگر کارت صدای انبرد یا کارت دیگه ای نصب بوده دیسیبل کنیدش و درایوراشون رو پاک کنید
در نظر داشته باشین که درایور ساند کارت حتما با سیستم عاملتون یکی باشه
اینارو تست کنید احتمالا درست میشه

armin.khosravi

عضو سایت
28/4/14
211
22
mydreams
سلام دوستان. یه سوال داشتم. من میخوام اسپیکر های معمولی رو به کارت صدا وصل کنم ولی متاسفانه نمیشه!
میخواستم بدونم تبدیلی چیزی هست که بشه انجام داد . اسپیکر هام هم یه فیش سبز داره و در حال حاضر به کارت صدای انبورد وصله

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
سلام دوستان. یه سوال داشتم. من میخوام اسپیکر های معمولی رو به کارت صدا وصل کنم ولی متاسفانه نمیشه!
میخواستم بدونم تبدیلی چیزی هست که بشه انجام داد . اسپیکر هام هم یه فیش سبز داره و در حال حاضر به کارت صدای انبورد وصله
سلام. شما میتونید از کابلی که یه طرفش فیش trs داره و طرف دیگش هر فیشی که به اسپیکردتون میخوره رو تهیه کنید
ولی اللحساب میتونید با یه تبدیل فیش کوچیک به بزرگ از خروجی هدفون استفاده کنید

armin.khosravi

عضو سایت
28/4/14
211
22
mydreams
سلام. شما میتونید از کابلی که یه طرفش فیش trs داره و طرف دیگش هر فیشی که به اسپیکردتون میخوره رو تهیه کنید
ولی اللحساب میتونید با یه تبدیل فیش کوچیک به بزرگ از خروجی هدفون استفاده کنید
ممنون از لطفت رفیق الان یه سرچی کردم یه چیزایی دیدم فکر میکنم شما هم منظورتون ایناست درسته ؟
فقط باید دو فیشه بگیرم یا یک فیشه ؟
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
ممنون از لطفت رفیق الان یه سرچی کردم یه چیزایی دیدم فکر میکنم شما هم منظورتون ایناست درسته ؟
فقط باید دو فیشه بگیرم یا یک فیشه ؟

بله درسته دو فیش تهیه کنید

صفحه ما در اینستاگرام

بالا